Skocz do zawartości
tomekbrzez

Liczba realokowanych sektorów, a wydajność

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

To mój pierwszy post na tym forum. Dotychczas korzystam z innego fora, na którym jak się okazało cieżko o dobrą odpowiedź.

To chyba tyle jeśli chodzi o wstęp. Przechodząc do sedna sprawy, niedawno kupiłem dysk Seagate Barracuda ST31000524AS o pojemnośći 1TB. Początkowo nie mogłem zainstalować na nim systemu, pojawiały się różne błędy, nie działał SMART, ostatecznie udało się postawić na nim oryginalnego Win7.

Po instalacji systemu niezwłocznie uruchomiłem S.M.A.R.T. w CrystalDiskInfo 5.5.1. Martwi mnie Ilośc realokowanych sektorów, których liczba wynosi 2, a próg 36. Dodam, że stan dysku jest określony jako zły. Ponadto system czasem potrafi się zwiesić na sekundę, odpalić prosty program z lekkim opóźnieniem. Ta ilość bad sektorów nie powinna stanowić wielkiego problemu, ale czy faktycznie tak jest? Czy może lepiej wymienić dysk na gwarancji bezpośrednio do producenta?

W załączniku screen z CDI

 

Pozdrawiam,

tomekbrzez

post-347453-136601827821_thumb.png

Edytowane przez tomekbrzez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle odczytujesz te dane. Bad sektorów jest ponad 4tys , dlatego tu nie ma co się zastanawiać, dysk do wymiany.

Edytowane przez edeks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie odczytujesz 2, to ile zostało zapasowych sektorów (nie ilość na sztuki, ale % lub inna jednostka). 36 to próg ustalony przez producenta, jeżeli wartość zapasowych sektorów spada poniżej, to jest diagnozowane padnięcie dysku. To tak w skrócie i uproszczeniu.

 

Trafiłeś bardzo felerną sztukę, że padła po tak krótkim czasie lub była już uszkodzona w momencie kupienia. Skorzystaj z gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, jak radzicie tak zrobię. Dysk wraca do producenta.

 

Ślicznie dziękuję:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś odebrałem nowy dysk Seagate ST3000NM0053 i po uruchomieniu postanowiłem go sprawdzić w Crystal disc info i mam ilość realokowanych sektorów 100 próg 10 i na żółto UWAGA. Dysk do reklamacji? Załączam zrzut ekranu.

post-46063-15851380201483_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 przeniesione sektory.

Dysk do zwrotu.

 

Przy okazji dysk M: też ma jakieś problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='25 Marzec 2020 - 13:18' timestamp='1585138694' post='15842545']

Masz 2 przeniesione sektory.

Dysk do zwrotu.

 

Przy okazji dysk M: też ma jakieś problemy.

Tak wiem, ten nowy dysk miał go zastąpić. Co ciekawe, w programie Hard Disk Sentinel otrzymałem informację że dysk nie nadaje się do zwrotu że są 2 uszkodzone sektory a żywotność dysku to 98% i tylko gdy ta wartość zacznie się obniżać dysk będzie się nadawał do zwrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadność reklamacji ocenia sklep lub gwarant, a nie jakiś program diagnostyczny ;)

Dostałeś nowy dysk z uszkodzonymi sektorami, nie wiem jaki janusz biznesu musiałby się trafić, żeby odmówić wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...