Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ziCk_lodz

Starbound

Rekomendowane odpowiedzi

starboundlogo.png

 

 

Tematu nie ma więc zakładam na szybko - potem zedytuję i coś wrzucę do pierwszego posta, na razie macie linka do oficjalnej strony:

 

www.playstarbound.com

 

Możecie sobie kupić dostęp do bety (i finalnego produktu) za jedyne 15$ przez Humble Store, beta będzie kiedykolwiek do końca roku 2013, ma być wprowadzone dużo dużo dużo dużo rzeczy (autorzy nawet mówią, że po premierze myślą o dodaniu walk PvE i PvP w kosmosie na kształt FTL - generalnie polecam wejść na forum i poczytać, tutaj np. link do ostatniego AMA) i generalnie temat zakładam, bo trzeba ekipę wesprzeć:

 

 

Votujcie na nich to dostaną bilety na E3, możliwość pokazania swojej gry, opłaconą podróż i zakwaterowanie oraz darmową reklamę w prasie branżowej.

 

Z góry dzięki (bardzo liczę na ten projekt, więc niejako w moim interesie jest wspomóc jego realizatorów).

 

Tutaj aktualna lista ficzerów i postępu prac:

ROADMAP

 

tutaj to samo w wersji interaktywnej: ROADMAP

 

Zebrali już 1 000 000 USD z pre-orderów :)

1milparty.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo kumam o co chodzi w tej grze? Masz wiele randomowych światów, okej, eksplorujesz je - okej - i co dalej? Jaki jest cel tej gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo kumam o co chodzi w tej grze? Masz wiele randomowych światów, okej, eksplorujesz je - okej - i co dalej? Jaki jest cel tej gry?

Nie ma, to jest sandbox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma. Takie jakie sobie postawisz ;)

 

Gra zapowiada sie interesujaco. Ale cos czuje ze szybko po premierze bedzie dostepna duzo taniej niz 15$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Terrari mam przegrane jakieś 100h, więc to też jest must have :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo kumam o co chodzi w tej grze? Masz wiele randomowych światów, okej, eksplorujesz je - okej - i co dalej? Jaki jest cel tej gry?

Losowo generowane światy, w których są losowo poukrywane losowo generowane dungeony ze skrzyniami skarbów z losowo generowanym lootem, ponadto wydobywasz surowce, aby zbudować schronienie, ulepszyć swój statek i wyprodukować do niego paliwo. Losowo generowane bronie, przedmioty oraz losowo generowani przeciwnicy. Celem tej gry jest posiadanie czegoś, o czym dzisiejsze gry w 99,99% (czyt. poza Monster Hunterem :3) mogą pomarzyć - replayability.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tja, a skończy się pewnie tak, że ze wszystkich obietnic odzwierciedlenie w grze znajdzie 1/3 z nich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tja, a skończy się pewnie tak, że ze wszystkich obietnic odzwierciedlenie w grze znajdzie 1/3 z nich :)

Jeżeli gra powstaje stricte z tego powodu to raczej ciężko, żeby nie miało takiego elementu ;) To tak jakby w Battlefieldzie nie było strzelania, moga pominąć destrukcję, bo to nie jest kluczowy element rozgrywki, ale bez strzelania to bieda :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tja, a skończy się pewnie tak, że ze wszystkich obietnic odzwierciedlenie w grze znajdzie 1/3 z nich :)

To już jest i już działa - wystarczy pooglądać dev stream na twitchu, gdzie devsi testują efekty pracy. Poza tym zapomniałeś, że sytuacja którą opisujesz dotyczy dużych dystrybutorów, indie raczej nie zawodzi, bo oni sprzedają grę ciekawymi pomysłami, które wprowadzają w życie, a nie "fajnom grafikom".

 

Jeżeli gra powstaje stricte z tego powodu to raczej ciężko, żeby nie miało takiego elementu ;) To tak jakby w Battlefieldzie nie było strzelania, moga pominąć destrukcję, bo to nie jest kluczowy element rozgrywki, ale bez strzelania to bieda :P

No wiesz, Battlefield to był jak sama nazwa wskazuje Battlefield - duże mapy, ciężkie maszyny, śmierć i pożoga po horyzont. Battlefield 3? Wszyscy naparzają infantry only bo pojazdy są spartolone - więc jak widać da się :E Pomijam, że sama gra poza grafiką to krok w tył względem BF2 z dodatkami :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo interesujący, generator miodu dla marzycieli (chociaż sama forma mi nie odpowiada - wolałbym 3D, jakieś prostackie, proceduralne, ze względów oczywistych, ale czyde).

Nie wydam jednak żadnej kasy na to na razie. Sorry, nie robię preorderów bety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz zrobić preordera, tylko kliknąć Vote'a :E

 

 

edit:

ale teraz to już nieistotne:

 

Starbound's nominator decided to withdraw his nomination at the request of Chucklefish. They want to free up their spot on the top board to make room for smaller indies. We think it's admirable! No doubt there will be some sad fans, though.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulujemy refleksu w imieniu StarboundHQ.pl :)

Obstawiałem, że dopiero zebranie 1 mln $ sprawi, że ludzie zaczną pisać i rozmawiać o Starbound. Sam projekt ma już prawie rok.

 

Gra zdecydowanie ma potencjał większy niż Terraria. Osobiście typuję ją na bezpośredniego rywala Minecrafta w 2013 roku (i może dalej - zobaczymy jak ze wsparciem moderów i społeczności). Zastanawia mnie tylko jak ludzie (szczególnie młodzi) przyjmą to uniwersum, bo nie jest to ani znana już Terraria ani zombiaki Minecrafta.

 

Tiy był współtwórcą sukcesu Terrarii i na pewno ma pomysł jak zrobić hiciora.

 

bartwe - główny koder - na swoich streamach pokazuje jak pracuje nad grą :)

Niestety aktualnych Streamów podobnie jak gameplayów jest tyle co kot napłakał.

 

Pozostaje trzymać kciuki, czekać i posłuchać Soundtracka ze Starbound zrobionego przez Curtisa Schweitzera. Rewelacja!

 

p.s. LOL.. Sobie też gratuluję refleksu w odpowiadaniu na posty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulujemy refleksu w imieniu

Sprytna reklama serwisu. O grze wiem od momentu kiedy współtwórca Terrari odszedł założyć własne studio i ogłosił nad czym pracuje, a temat powstał, bo było głosowanie na grę indie, która otrzyma wyjazd i stoisko na E3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ciekawie napewno zagram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprytna reklama serwisu. O grze wiem od momentu kiedy współtwórca Terrari odszedł założyć własne studio i ogłosił nad czym pracuje, a temat powstał, bo było głosowanie na grę indie, która otrzyma wyjazd i stoisko na E3 ;)

Zastanawiam się tylko czy to, że w ostatnim czasie zwiększyli (wreszcie!) częstotliwość info od devów, oznacza bliską premierę bety czy raczej jest to sprytny zabieg uspokajający :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera oby za szybko nie była, ale na dostęp do funkcjonującej i na bieżąco aktualizowanej bety, jak to miało miejsce przy Minecrafcie bym się nie obraził :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie mów mi, że masz ochotę jeszcze czekać :)

 

To co dla mnie najważniejsze to:

- beta z małą ilościa bug'ów

- działający multiplayer

- dedykowany serwer razem z betą :) serwerować się bedziemy i chcę wiedzieć jaki kombajn ma to ciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie mów mi, że masz ochotę jeszcze czekać :)

Wolę produkt dopracowany na premierę niż wypuszczony na szybko i potem ewentualnie łatany. A w betę przecież można będzie pograć wcześniej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[archeolog spoiler]

giant.jpg

 

 

Premiera bety Starbound podobno zgodnie z planem do końca 2013 roku. Z tego co dowiedziałem się na streamach Bartwe, razem z betą będzie dostępny serwer dedykowany. Co będzie można tam zrobić i ustawić? Czort jeden wie, ale mamy nadzieję, że więcej niż w Terrarii.

 

W związku z tym zwracam się do Was (dojrzałych, komputerowo kumatych osobników) z prośbą o pomysły jak mógłby wyglądać dobry (nie mówię, że idealny) serwer dedykowany Starbound.

 

Na StarboundHQ chcemy takowy postawić. Alternatywnie do typowej gawiedzi forumowej chciałbym jakiś konstruktywny feedback od ludzi którzy na PC i grach zęby zjedli (zwłaszcza sieciowych).

 

Jeżeli administracja nie kopnie, to pozwolę sobie co lepsze pomysły skopiować na naszym malutkim forum w tym temacie.

http://www.starboundhq.pl/threads/czego-oczekujesz-od-serwera-starbound-i-tego-dzia%C5%82u-forum.1144/

 

p.s. Kiedyś stawialiśmy serwer Terraria, ale nie żyły one zbyt długi (publiczny). Chciałbym tym razem zrobić to lepiej ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do Terrari nie powinno być problemu przy ustawieniu serwera, bo tak naprawdę poza modem antygriefowym nic więcej nie będzie potrzebne (a na premierze i tak czegoś takiego nie będzie), może ew. coś na kształt sejfu z Terrari (jedna skrzynia z której każdy może korzystać, ale otwierający widzi tylko swoje przedmioty) i to tyle. W założeni w Starbound ma być nieograniczona pula losowo generowanych planet więc tak na prawdę każdy może grać i nie denerwować siebie nawzajem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ziCk_lodz

Widział newsa na oficjalnej?

 

czopki ogłosiły w końcu jak mają wyglądać 3 etapy bety. Żeby było ciekawiej zrobił to Tiy. Moim zdaniem to na prawde oznacza rychłą betę. Co jak co, ale Tiy ma manię na punkcie niespoilerowania spoilerów :P

 

Ja mam tylko nadzieję, że w miarę fajnie rozwiąża dwie kwestie serwera:

1) handel (ciekawe jak im to wyjdzie)

2) banowanie/whitelist lub cokolwiek co pozwoli zapanować nad dziczą

 

Mam również nadzieję, ze w końcu ogarnie ktoś:

1) Ochronę bloków (budowli).

2) Hacki które potrafiły w Terrarii niszczyć całą mapę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ziCk_lodz

Widział newsa na oficjalnej?

Widział. Nadal obstawiam 31 grudnia :E

 

2) banowanie/whitelist lub cokolwiek co pozwoli zapanować nad dziczą

Na to pewnie będzie jakiś mod jak sami tego nie zrobią :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widział. Nadal obstawiam 31 grudnia :E

Hue hue ziCK :)

 

Beta gry startuje 4 grudnia!!!!!

 

ja tylko dla formalności powiem, że my na StarboundHQ startujemy z dedykowanym serwerem 24h/7/365. Eh... ciekawe czy czasu polskiego czy nie :/ Praca od 8:30 do 17:30 + zabawa z córeczką do 19:30 - czasy studiów chyba już nie wrócą (bye bye nocka).

 

1453365_436001796523104_1187351194_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hue hue ziCK :)

 

Beta gry startuje 4 grudnia!!!!!

Tak czy siak wygrałem zakład sprzed roku ze znajomym, że przed grudniem 2013 to pewnie beta nie wyjdzie w tym tempie :E Sześciopaku, przybywaj! :E

 

 

Bardzo, bardzo, bardzo fajnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pograłem trochę (o dziwo nawet Żoneczka zagrała trochę).

 

Gra ma jeszcze sporo bugów (to wczesna beta), ale jest na prawdę fajna. Zapowiada się lepiej niż myślałem.

 

Jakby co to mamy swój TS3 na który zapraszamy: TeamSpeak 3 graczy Starbound -> tak... mamy tam kanał 18+ aby nie zrazić starych pryków pamiętających czasy pierwszych komputerów domowych w Polsce :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...