Skocz do zawartości
autococker

Projekt "komp na zewnątrz"

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

albo go zwoduj i zalej silikonem na amen :)

Pomysl kuszący tylko jak ja potem to wszysko doczyszcze, w czasie krecenia zdaza sie ze trzeba z plyty baterie wyjac,

Nie kreci mnie zabawa w tlustym plynie :)

Edytowane przez autococker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przyjdą deszcze, później upały i szlag trafi PC'ta

 

Wszystko pokryje korozja. Miedziane elementy pokryje śniedź.

 

Dysk twardy też długo nie pożyje w takich warunkach.

Edytowane przez gaaazzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pomysł dobry, ale ta buda w budzie to trochę bezsens.

Co do zabezpieczenia od wilgoci oklejasz wszystkie ścianki skrzynki od wewnątrz armaflexem i po problemie.

Koszt arma to jakieś 25zł/m2. I nie musisz się o nic martwić, kompa już wilgoć nie weźmie.

Jak dalej się martwisz zrób to co robią overclockerzy. Daj arma bezpośrednio na mobo i gpu.

 

Zamiast wyciągać baterie masz zworkę reset cmos lub nawet przycisk do tego.

Ale to też w ostateczności P55 same zresetują bios albo po 3 nieudanych próbach startu, albo po odłączeniu zasilania.

Edytowane przez Relativy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy, ale jest jeden problem - wilgoć.

 

Życzę jak najlepiej, ale sprzęt raczej nie jest przystosowany do takich warunków.

Myślę, że nawet po oklejeniu ścianek dużo to nie da, fizyki się nie oszuka i wilgoć będzie wchodzić razem z powietrzem.

Latem w cieniu ok, ale obecnie czasami jeszcze temperatura na dworze potrafi spaść w nocy trochę niżej i może się skraplać na chłodnych elementach (rosa).

Możesz spróbować wsadzać jakieś osuszacze, a w środku zrobić układ zamknięty i sprawdzić jak się zachowają temperatury.

Czy wystarczy powierzchnia ścianek do wymiany ciepła.

Ewentualnie jakiś skraplacz prosty na bazie ogniwa peltiera zmontować niedużej mocy - powinno wystarczyć do skraplania pary wodnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo go zwoduj i zalej silikonem na amen :)

Silikonem, żartujesz, prawda? :hmm: Poczytaj o wpływie silikonu :hmm:

Pomysł ciekawy, ale jest jeden problem - wilgoć.

 

Życzę jak najlepiej, ale sprzęt raczej nie jest przystosowany do takich warunków.

Myślę, że nawet po oklejeniu ścianek dużo to nie da, fizyki się nie oszuka i wilgoć będzie wchodzić razem z powietrzem.

Latem w cieniu ok, ale obecnie czasami jeszcze temperatura na dworze potrafi spaść w nocy trochę niżej i może się skraplać na chłodnych elementach (rosa).

Możesz spróbować wsadzać jakieś osuszacze, a w środku zrobić układ zamknięty i sprawdzić jak się zachowają temperatury.

Czy wystarczy powierzchnia ścianek do wymiany ciepła.

Ewentualnie jakiś skraplacz prosty na bazie ogniwa peltiera zmontować niedużej mocy - powinno wystarczyć do skraplania pary wodnej.

Na chłodnych elementach. Czyli na czym? Co w komputerze jest zimniejsze od otoczenia? Klimatyzator procesora? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chłodnych elementach. Czyli na czym? Co w komputerze jest zimniejsze od otoczenia? Klimatyzator procesora? :E

Chodzi o to, że gdy wyłączysz komputer i w nocy spadnie temperatura to elementy metalowe np. radiatory się wychłodzą i nad ranem osadzi się na nich wilgoś w postaci rosy. Proste logiczne myślenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Komputer juz jest na zewnatrz ale nie doszedl na czas dluzszy przewod do monitora, foty sa tylko czekam na podlaczenie, w miedzyczasie przerobilem monitor i powiesilem go na scianie, jutro jak bede mial wszystko zagipsuje otwory i przeciagne przewody

Edytowane przez autococker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że gdy wyłączysz komputer i w nocy spadnie temperatura to elementy metalowe np. radiatory się wychłodzą i nad ranem osadzi się na nich wilgoś w postaci rosy. Proste logiczne myślenie :D

Dokładnie, wilgoć potrafi się na wszystkim osadzić.

Musisz uwzględnić to, że punkt rosy jest ruchomy i zależy też od ilości wilgoci w powietrzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rozwiązanie w kontekście trzymania PC na zewnątrz i wilgoci ma zaprezenować wcześniej wspomniany już Asrock. Nowe płyty (lub ich część) z chipsetem Z87 mają ponoć mieć powłokę zabezpieczającą przed wilgocią i kroplami wody. Fajne rozwiązanie w przypadku zestawów z chłodzeniem wodnym. Gdyny jeszcze coś podobnego zastosować na kartach graficznych :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, dzisiaj dopiero dotarł przewód do monitora wiec przeprowadziłem kabelki przez otwór, wszystko ładnie poukładałem i pochowałem

a o to kilka fotek:

 

Otwór w scianie przygotowany ok 8 mce wczesniej.

 

beznazwy1jy.jpg

 

skrzynka zamontowana a otwór zasylikonowany

 

beznazwy2yy.jpg

 

Wiatraki zamontowane.

Miejsca obrabiane (Otwory) w szafce zabezpieczyłem dwoma warstwami lakieru do paznokci w kolorze białym

 

cam00446a.jpg

 

cam00447d.jpg

 

cam00451.jpg

 

W górnej czesci szafki przykleiłem silikonem pianke termiczno akustyczna o gr 7mm (wrazie skraplania sie wody z góry, po scianach moze leciec :D)

 

cam00436r.jpg

 

A tak to wyglada juz z przewodami(wymieniłem przewód od obrazu i dzwieku do monitora na 3m, przedłuzyłem przewód zasilajacy do zasilacza, zrobiłem tymczasowy włacznik POWER w domu, przeprowadziłem kilka przewodów na inne podłaczenia + zapas, wyprowadziłem i podłaczyłem 6 przedłuzaczy 2m USB no i oczywiscie wymieniłem na dłuzszy przewód do sieci

 

cam00497a.jpg

 

Tak to wyglada z zewnatrz

 

cam00484.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Udało mi sie skończyć przed ulewą, odkąd tu mieszkam to jeszcze tak mocno nie padało ! Zacina na skrzynie. 1,5h Porzadnej zawieruchy z burzami

i w obudowie ok 10ml wody, prawdopodobnie dostaje sie przez wentylator, nie wiem jeszcze który ale liczyłem sie z tym wiec bude powiesiłem z 2% spadkiem,

woda bedzie gromadziła sie w jednym miescu w którym zrobie 2 otwory 3mm Lub zastosuje zadaszenie wentylatorów, które widziałem w markecie budowlanym

Pada nadal ale lzej juz od 2h, zobacze rano, jak nie bedzie padało czy jest znowu mokro.

Sprzet przetrwał nawałnice wiec z reszta sobie tez poradzi :)

Temperatura grafiki według expertool to 42C

 

cam00490.jpg

 

cam00491.jpg

Edytowane przez autococker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i wyszedłem z parasolka i latarka zeby sprawdzic co sie dzieje w srodku :D

ku mojemu zaskoczeniu okazało sie ze jest sucho, to dobry znak ale do jutra jeszcze wiele godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wentylatorach zamontuj filtry, w podłodze wywierć otwory na ewentualną wodę i możesz spróbować z jakimś pochłaniaczem wilgoci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padający deszcz to jedno, wilgoć (skraplanie) to trochę inna bajka :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padający deszcz to jedno, wilgoć (skraplanie) to trochę inna bajka :hmm:

Dokładnie,

 

Zamierzasz tak trzymać też sprzęt na zimę czy tylko lato?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chyba znalazłem miejsce wczesniejszego przecieku.

Wentylatory maja filtry a do tego kratki pod katem wiec powinny wyłapać krolpe deszczu

Woda dostała sie prawdopodobnie przez zawias, mysle ze dorobienie prostokatnej podkładki z tworzywa z otworem na zawias i zamontowanie ich na górze i dole rozwiaze sprawe

 

33337861.jpg

Edytowane przez autococker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dokładnie,

 

Zamierzasz tak trzymać też sprzęt na zimę czy tylko lato?

 

Sprzet był juz na zewnatrz ok 22 miesiecy, pisałem o tym na pierwszej stronie

nie zamierzam go trzymac w domu nawet jak bedzie -50 :]

Edytowane przez autococker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny projekt, aż mnie trochę ruszyło żeby rozłożyć PC w innym miejscu niż przy biurku i cieszyć się ciszą w nocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

kolejna fota, tym razem ze centrum dowodzenia :)

Monitor nie miał otworów montazowych na uchwyt scienny a podstawa była montowana na stałe

i bez rozbierania specjalistycznego nie dało by sie jej usunac lecz dla mnie to nie problem :]

obciałem podstawe i przykręciłem uchwyt blachowkretami do obudowy, schowałem przewody w scianie

i zagipsowałem jutro jak wyschnie, przeszlifuje i pomaluje

 

 

cam00482.jpg

Edytowane przez autococker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt - temat bardzo inspirujący. Jak widać większość ma obiekcje, a wielu burzy się i ironizuje nie czytając nawet postów autora, ale sam przyznam, że swojego nie zdecydowałem się wystawić, bo mi jakoś szkoda było choć warunki zdaje się mam dogodne. Teraz to przemyślę. Może wykoptuję na balkon AM3, bo Intela z GFem mi szkoda :E Autorze czekamy na porównanie temperatur w skrzynce zamkniętej i otwartej, bo po przeciągnięciu kabli raczej na porównanie dom vs taras nie ma co liczyć. BTW jeszcze pomyśl nad jakąś moskitierą albo otwieraną folią do połowy, żeby można było skrzynkę otworzyć i nie bać się o deszcz zacinający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wspominałeś o napędzie DVD, też go przeniosłeś do domu czy jak ?

Edytowane przez wirmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wspominałeś o napędzie DVD, też go przeniosłeś do domu czy jak ?

Ps. Zagipsowałeś kable od monitora ? A co jak Ci się zepsuje albo będziesz chciał wymienić na większy ? będziesz kuł ? :E

 

bedzie nowy cienszy podwieszony z prawej strony, przewody juz sa wypuszczone i podłaczone.

lg-gp50nb40_0.jpg

Przewody od monitora sa z zapasem podłaczone od spodu, wystarczy je wypiac

 

Dalsze plany na biezaco bo to nie koniec :]

Edytowane przez autococker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

bedzie nowy cienszy podwieszony z prawej strony, przewody juz sa wypuszczone i podłaczone.

 

Dalsze play na biezaco bo to nie koniec :]

Jak masz kupować nowy to może lepiej już BR kupić :P

 

Przewody od monitora sa z zapasem podłaczone od spodu, wystarczy je wypiac

Wiem, miałem w głowie obraz monitora CRT a tam sygnałowy się nie odpina :E Sprawdziłem teraz w LCD i tutaj faktycznie oba się odpinają..

Edytowane przez wirmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...