Skocz do zawartości
autococker

Projekt "komp na zewnątrz"

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz kupować nowy to może lepiej już BR kupić :P

 

Bardzo żadko korzystam z CD tudzież DVD nie mowiac o BR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeżeli ktoś zainteresował się tematem to z pewnością przeczytał info z pierwszego posta. Wiemy (a przynajmniej większość wie), że komputer pracował na zewnątrz już przez niemal 2 lata.

 

Nie można jednak zaprzeczyć, że problem wilgoci istnieje i to, że do tej pory nic się nie wydarzyło nie znaczy, że za jakiś czas nie pojawi się problem z korozją/śniedzeniem złączy itp. Sam trzymam na balkonie rower, jest zabezpieczony przed deszczem, zwłaszcza na okres zimowy. Mimo to na wiosnę widzę wyraźny osad (który naszczęście łatwo schodzi przez odopowiednie zabezpieczenie roweru) i pojawiają się drobne ogniska korozji.

 

Druga sprawa to wpływ niskiej temperatury na HDD. Tu są dane ze strony Westen Digital dot. ich dysków:

Temperatura podczas pracy -0° C do 60° C

Temperatura podczas przechowywania -40° C do 70° C

Wynika z tego, że korzystanie z PC w minusowych temperaturach może nie być korzystne dla HDD.

 

Wszystko wyjdzie za jakiś czas. Póki co PC działa 2 lata, jestem ciekawy przyszłości i jeżeli - odpukać - wydarzy się jakaś awaria to Autor poinformuje nas o tym by ostrzec innych przed ewentualnymi skutkami tej metody "przechowywania" komputera.

 

PS. A tak poza tym świetna robota. Całość wygląda estetycznie i przyjemnie dla oka - zwłaszcza czyste od kabli biurko i "efekt niewidzialnego komputera"®:D.

PS.2. Może jakaś przedłużka/hub USB dla łatwiego korzystania z tych złączy?

Edytowane przez JohnyWol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

PS.2. Może jakaś przedłużka/hub USB dla łatwiego korzystania z tych złączy?

 

Wstyd, durny nie pomyslałem o tym tylko wypusciłem 6 przedłużaczy 2m USB w róznych miejscach

I oczywiscie, bede was o wszystkim informował o tych dobrych jak i złych rzeczach.

Edytowane przez autococker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do USB, ja bym zainwestował w klawiaturkę z Hubem i do niej niewielki hub na 3-4 złącza.

Zawsze to 1 kabel mniej i lepsza estetyka, komfort pewnie też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W nocy padało a w srodku nadal sucho wiec luzik :cool: :cool:

Teraz skupiam sie na automatycznym otwieraniu dzwi oraz

kupieniu i zainstalowaniu właczników

Edytowane przez autococker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szukałem siłownika do automatyczynego otwierania drzwi lecz byl za drogi

znalazłem cos takiego na 12v za 35zł :Up_to_s: :Up_to_s: i zakupiłem

 

pclab2i.jpg

 

Musze tez przerobic drzwi od obudowy komputera zeby wysówały sie i zamykały razem z drzwiami od szafki,kupiłem wiec 20cm prowadnice kulkowe

przestrzen miedzy drzwiami to ok 5cm, trzeba cos pokombinowac no chyba ze drugą antene :)

 

napclab.jpg

Edytowane przez autococker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bardzo fajny projekt. Też jestem ciekaw jak się to spisze podczas upałów.

Tylko po co Ci to automatyczne otwieranie?

Edytowane przez Lamborghini17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny projekt. Też jestem ciekaw jak się to spisze podczas upałów.

Tylko po co Ci to automatyczne otwieranie?

 

 

Chlopakowi sie nudzi, bajera po prostu :E

 

W czasie grania z kreceniem podzespołów dla podwyzszenia FPS w poprzednim mieszkaniu musiałem wychodzic na balkon i otwierac bude.

Kiedy były nizsze temp na zewnatrz niezbyt mi sie chciało ale tez wychodziłem :)

Teraz nacisne przycisk i buda sama sie przewietrzy :cool:

Ogólnie chodzi o to żeby sprzet był wykorzystany na maxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny projekt, swego czasu miałem coś podobnego z tym, że komputer był za ścianą w drugim pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie mam balkonu... W sumie można by powieśić kompa jak klimatyzacje ale... no sami wiecie.... Super pomysł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wentyle w budzie zamień na Delty ^_^ Na zewnątrz i tak ich słychać nie będzie a kopa chłodu latem się przyda. Tylko uważaj żeby Ci centrum dowodzenia do sąsiada na balkon nie wyfrunęło. Ciekawy projekt :thumbup:

Edytowane przez bl00keRs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wentyle w budzie zamień na Delty ^_^ Na zewnątrz i tak ich słychać nie będzie a kopa chłodu latem się przyda. Tylko uważaj żeby Ci centrum dowodzenia do sąsiada na balkon nie wyfrunęło. Ciekawy projekt :thumbup:

 

Najlepiej niech 12 tych wiatraczków wstawi. W końcu odgłos startującego odrzutowca w obudowie komputera jest bezcenny albo w tym przypadku raczej w szafce gdzie stoi komputer :D Projekt jest naprawdę ciekawy i będę z pewnością śledził postępy.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzieci juz zasneły wiec mozna rozpakowac i przymierzyc kupoione rzeczy

"Siłowik do otwierania drzwi" podłaczyłem do zasilania w zasilaczu komputera 12v i działa lepiej niz myslałem :Up_to_s:

takiego wariata mozna wykorzystac do wielu fajnych rzeczy :Up_to_s:

Myslałem ze jest mniejszy i zmiesci mi sie na górze obudowy komputera ale musze go zamontowac w obudowie zewnetrznej, najlepiej na łożyskowym łozu obrotowym

Chyba ze macie jakies inne pomysły.

 

cam00525.jpg

Edytowane przez autococker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

:glodny:

 

Spróbuj może wcisnąć ten siłownik pomiędzy dół obudowy a skrzynkę. Przynajmniej nie będzie go widać (tak, to nawyk. Za dużo postów pclabowych purystów i nawet mi odbija. :) ). Wtedy swobodnie by mógł otwierać zewnętrzną ścianę skrzyni. Teraz wymyśl sprytny sposób przymocowania boku obudowy do boku skrzyni i problem z głowy.

Edytowane przez 6M9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szybko ten siłownik chodzi ? Wrzucisz jakiś film pokazujący proces otwierania drzwi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

takiego wariata mozna wykorzystac do wielu fajnych rzeczy :Up_to_s:

 

 

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez Twój wątek znów mnie kusi wywalenie pieca na zewnątrz :P

Pytanie jak daleko masz wszystkie peryferia wyprowadzone przez tą rurkę w ścianie? Bo mnie właśnie ogranicza odległość stanowiska od możliwego usytuowania PC na balkonie - tak na oko kable musiałby mieć po 7 metrów, prowadząc je w listwach przypodłogowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te drzwi to mógłby też zrobić żeby otwierały się w górę lub dół zamiast na bok.

 

Projekt ciekawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szybko ten siłownik chodzi ? Wrzucisz jakiś film pokazujący proces otwierania drzwi ?

 

filmik wrzuce, a siłownik chodzi dosyc szybko :)

 

 

Przez Twój wątek znów mnie kusi wywalenie pieca na zewnątrz :P

Pytanie jak daleko masz wszystkie peryferia wyprowadzone przez tą rurkę w ścianie? Bo mnie właśnie ogranicza odległość stanowiska od możliwego usytuowania PC na balkonie - tak na oko kable musiałby mieć po 7 metrów, prowadząc je w listwach przypodłogowych...

 

biurko mam zaraz przy scianie ok 50cm dalej mam kompa tak czy inaczej musiałem przedłuzyc wszystkie przewody

 

 

Te drzwi to mógłby też zrobić żeby otwierały się w górę lub dół zamiast na bok.

 

Projekt ciekawy :)

 

miało być tanio i ładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obawiałbym się, że mój komputer szybko znajdzie się u sąsiada zza ściany. Nasze balkony oddziela tylko ścianka wysoka na 1.8m, ale po barierkach spokojnie można przejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obawiałbym się, że mój komputer szybko znajdzie się u sąsiada zza ściany. Nasze balkony oddziela tylko ścianka wysoka na 1.8m, ale po barierkach spokojnie można przejść.

 

Zamontowałem czujki ruchu bezprzewodowe na tarasie a kompa przytwierdziłem porzadnie srubami :Up_to_s:

 

Skonczyłem własnie, automatyczne otwieranie i zamykanie drzwi, wyszło za pierwszym razem i co najważniejsze działa.

Jak mi dzieci pozwolą to jutro podłacze właczniki w domu.

Nagram filmik i wrzuce na forum wraz ze zdjeciami.

 

Ciesze sie jak dziecko :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ten projekt ma tylko jedną wadę w sumie, jak będzie zima i -15 to ty aby zainstalować system, podłączyć pendriva czy cokolwiek będziesz musiał wyjść na balkon :E

 

edit

 

Faktycznie, nie przeczytałem jego wszystkich postów. Ogólnie to wygląda to elegancko. W życiu nie powiedziałbym będąc na tym tarasie, że w tej białej obudowie jest pecet :D

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten projekt ma tylko jedną wadę w sumie, jak będzie zima i -15 to ty aby zainstalować system, podłączyć pendriva czy cokolwiek będziesz musiał wyjść na balkon :E

Autor wziął to wszystko pod uwagę, a o rozwiązaniu napisał na którejś z poprzednich stron tematu, więc w sumie projekt nie ma wad.

Ode mnie duże wyrazy uznania za pomysłowość, ale przede wszystkim za chęci. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...