Skocz do zawartości
autococker

Projekt "komp na zewnątrz"

Rekomendowane odpowiedzi

Może wentylatory przemysłowe, takie jak momtuja w szafach elektrycznych albo serwerowych..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na zmianę sprzętu wiec dojdą na pewno jakies fajne rzeczy, no i nowe foty

tym razem bedzie 1080Ti, z jakas płyta i procem, nie wiem jescze co mam wybrac by w mroźne dni dobrze sie kreciło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest w słoneczne? Nie gotuje się tam nic ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło, wręcz niewiarygodny projekt.

Najbardziej mnie ciekawi, jak poradziłeś sobie z kondensacją. Przecież jest rosa i to wszystko będzie wilgotne non stop. Po głupim przewiezieniu sprzętu w chłodzie i wyniesieniu do ciepłego pomieszczenia konieczne jest odczekanie, by nie doszło do spięcia. U mnie w podobnych warunkach gres na balkonie jest regularnie pokryty warstewką wilgoci.

Daruję sobie na razie przeprowadzanie wywiadu, bo obiecałeś nowe zdjęcia, a te mi dużo powiedzą ;) Obecnie nie mam warunków do wykonania takiej akcji, ale kiedyś na przyszłość mogłoby to być bardzo ciekawe, gdyby tylko dawało pewność, że kupa kasy nie pójdzie się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Całosc od ok 6 lat stoi w cieniu, wiec na dostatek Świerzego powietrza nie ma co narzekac, na podzespłach nigdy nie było wilgoci, były tez zacinające ulewy,śnieżyce i wichury, temp czasem spadały do -14C i grało sie nadal wyśmienicie, czasem tylko pojawiała sie woda w pierwszej budzie po obfitych deszczach ale małe dwa otwory w dnie rozwiazały problem, komp nadal sprawny i wydajny jak na swoj leciwy wiek BF4 wszystko na full i smiga az miło wiec dzieci do pokoju dostana :)

mysle zeby na zewnatrz wywalic:

 

grafa 1080Ti

proc i7 8700K

płyta moze cos z chipsetem Z390 nie wiem jaka do krecenia

pamieci ?

SSD na pci ?

Edytowane przez autococker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, kompa zewnątrz  z sygnaturki oddałem dzieciaka do pokoju a Sam przymierzam się do wsadzenia w budę na zewnątrz kolejnego sprzętu Na który chce przeznaczyć z monitorem 14tys. (3080RTX) Mam pytanie bo zmieniam wiatraki na Potężne dwa Wentylatory Delta FFB1212VHE I tu będzie użyty potencjometr oraz osobne zasilanie 12v 

1. czym zasilić takie wiatraki które będą podkręcane ? 
2. Jakiego użyć potencjometru by się nie spalił ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Wiatraki najlepiej zasilać z normalnej linii 12V z zasilacza ATX, jeden z nich ciągnie 1A (12W), więc nie będzie to stanowiło istotnego wydatku mocy w kontekście całego zestawu.

Jeżeli chodzi o regulację mocy, to absolutnie nie można użyć do tego zwykłego potencjometra (tylko jego), najlepiej zbudować prosty regulator, np. w oparciu o NE555, żeby było "po bożemu". Simple 12V DC Fan Speed Controller Using IC 555

Służę pomocą w razie czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...