Skocz do zawartości
Phoenix Modding

,,Fobos" Desk Case - Phoenix Modd - Obudowa Biurko

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

phoenixgaminglogo.png

Witam

Chciałem podzielił się z wami moim pomysłem jaki już od dawna mnie męczył i który dzięki współpracy z takimi firmami jak Asus .. GoodRam .. Chieftec .. Thermaltake .. Darmacz.pl .. staje się powoli rzeczywistością.

logoasus5.jpggoodram.jpgthermaltakecorplogo2en.jpgchiefteclogo.jpg

Skąd wziął się pomysł ? każdy z was kto choć trochę interesuje się moddingem zna Red Harbringera i L3P Desk, i ich fantastyczne wykoanie co do obudowy typu biurko z wodowanym komputerem.

Pomyślałęm czemu my Polacy mamy być gorsi i tak zrodził się pomysł projektu ,,Fobos" czyli Polskiego odpowiednika obudowy typu biurko. Odezwałem się do większości znanych marek i szybko otrzymałem pomoc od firm których loga widzicie.

Pomysł ,wykonanie i wkład pieniężny jest mój więc mam nadzieje że spodoba wam się to co zrobiłem , chętnie też poczytam co mógłbym zmienić co poprawić.

Specyfikacja :

Cpu : Intel® Core™ i7-3770K Processor(8M Cache, up to 3.90 GHz) OC 4.305 GHZ

http://ark.intel.com/products/65523

Mobo : ASUS Maximus V Formula Z77 ( dostarczona przez firmę ASUS)

http://pl.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1155/MAXIMUS_V_FORMULA/

Gpu : 2X ASUS Radeon HD 7970 DC2T 3GD5 (dostarczona przez firmę ASUS)

http://pl.asus.com/Graphics_Cards/AMD_Series/HD7970DC2T3GD5/

Ram : GoodRam GP2133D364L10/8GDC/GY1866D364L10/8GDC (dostarczone przez firmę GoodRAM)

w zależności jak bardzo posuniemy się w OC GoodRam dostarczył nam po 32gb 1866Mhz oraz 2133Mhz

http://www.goodram.com.pl/strona.php?dzial=moduly_pamieci_goodram_pro_ddr3

http://www.goodram.com.pl/strona.php?dzial=pl GOODRAM Play

SSD : 2X GoodRam Thunder SSD 120Gb (dostarczone przez firmę GoodRam)

http://www.goodram.com.pl/strona.php?dzial=pl_GOODRAM_Thunder

HDD : WD Caviar Black 1TB 7200 / Seagate Barracuda 1TB 7200 / Samsung Barracuda 1,5 TB

Chieftec dostarczył nam na dyski fantastyczny Backplane // SNT-2131Sata

http://www.chieftec.com/backplane_SNT-2131.html

PSU : Thermaltake Toughpower Grand 1200W TPG-1200M (dostarczony przez firmę Thermaltake)

oploty typu Scorpion czerwono czarne, zmieniona wtyczka z logo Asus oraz splitery modyfikowane na gpu wszystko wykonane przez zaprzyjaźniony sklep Darmacz.pl

Dodatkowo na platfomę testową mamy zasilacz dostarczony przez firmę Chieftec

Nitro2 85 + BPS-850C2

http://pl.thermaltake.com/products-model.aspx?id=C_00001718

http://www.chieftec.com/power_nitro85II.html

http://www.darmacz.pl/index.php?main_page=index&cPath=13_43_396

CardReader : // CRD-601-U3 (dostarczony przez firmę Chieftec )

http://www.chieftec.com/CRD-601_U3.html

Użyjemy również 3 monitorów do pokazu, 2 z nich dostarczone zostały przez firmę ASUS

ASUS VG23AH 3D

http://pl.asus.com/Display/LCD_Monitors/VG23AH/

ASUS VG236H 3D

http://pl.asus.com/Display/LCD_Monitors/VG236H/

Philips 236v3l

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?ctn=236V3LAB6/00&slg=pl&scy=PL

Pełne LC oraz OC

Z każdego podzespołu który otrzymam od sponsorów zrobię krótki filmik z unboxingu.

Ale dosyć o tym zacznijmy Worklog :

Po nie przespanych nocach ^^ zapitych energetykami (niestety moja wątroba odmówiła posłuszeństwa już w 3 tygodniu pracy ).

img0035bk.jpg

Jak wszystko najpierw zaczynamy projektowanie , doszedłem do wniosku że nie ma co się bawić w projektowanie stelaża a więc zaciągnąłem pomysł z własnego biurka i takowe już 3 dokupiłem. Wykorzystam stelarz i obramowanie blatu do samego projektu ze względu na obniżenie kosztów oraz zwiększenie efektu wizualnego bo przymiarki mnie zaskoczyły ale o tym później

wzori.png

Jak się okazało jedyną sensowną blachą aluminiową która nie będzie potrzebowała wzmocnień to 3 mm blacha aluminiowa. Już tłumaczę dlaczego taka nie inna , prubowałem być mądrzejszy od redharbringera i użyć 2mm ale powyżej 70cmx40 cm nacisk 9 kilogramów powodował wyginanie się a jak wiecie 9 kilogramów to w sprzęcie komputerowym żadna waga ^^ , dodatkowo przy zbyt cienkiej blasze zwiększają się koszty eksploatacyjne i konstrukcyjne. Pamiętajcie że dochodzi też kwestja obciążenia blatu oraz utrzymania temperatury.

Moim głównym zamysłem było pokazać wam że nie trzeba wydać jak na hardbringer ponad 6 tysięcy polskich złotych za samą obudowę O.o . A więc jak to polak przeszukałem wszelkie możliwe sposoby obniżenia kosztów ale nie tak by obniżyć efektu wizualnego oraz jakości użytkowania.

img0077in.jpg

Pierwsze cięcia oraz wygięcia(ze zmęczenia aż rymuje :menda: ) za mną tu widzicie zakładkę 1,5mm która będzie pokryta gumą , słuzyć ma ona na opacie dla blatu szklanego lub plexy-glasowego w zależności kto chce ile wydać.

img0003lz.jpg

Cięcia wykonywane na maszynie która była zbudowana i zaprojektowana przez naszego zaprzyjaźnionego inżyniera . Ułatwiło nam to bardzo sprawę bo na początku zakładałem cięcia laserowe ale koszta są za duże i wcale nie ma to sensu chyba że masowo produkujesz.

img0008ib.jpg

Jak widzicie i giętarkę mamy robioną ale ważne że spełnia swoje założenie a hydraulika wykonuje za nas najgorszą pracę.

img0138ot.jpg

W dzień w warsztacie a w nocy siedzę nad logiem Firmy....twórczość własna ^^

img0141i.jpg

Aż tak dobrze nie ma tego za mnie maszyna nie zrobi :)

img0142mq.jpg

Nie muszę mówić że ze stołu nie dużo zostaje po spotkaniu z mini szlifierką :D

Także pamiętajcie dzieci jak zaczyna dymić to nie znaczy że jest ok tylko zaczyna się palić blat ^^...ale co się spodziewać o 3 w nocy że będę przytomny ? :D

img0152rg.jpg

Podstawa już gotowa , jak widać z wycięciem na tylni panel do mobo , oraz 2 przednie sloty 5,25'

Łącznie będzie 6 slotów 5,25'

img0083rz.jpg

W między czasie obróbka czerwonej podstawy pod Mobo czas zacząć, i jak widzicie i stołek potraiłem pociąć ^^

img0025rbu.jpg

Prawa ściana pod chłodnice 3x120 gotowa, czekaliśmy na wykrojniki robione na zamówienie aby utworzyć odpowiedni otwór. Ale opłaciło się bo wcześniej prubowaliśmy ręcznie utworzyć otwór no cóż wyglądało to delikatnie mówiąc tragicznie :D

img0027bl.jpg

Lewa ściana z otworem pod zasilacz.

img0033fg.jpg

Trzeba było wytłoczyć matryce pod otwory zarówno na 120 mm oraz 140 mm ..ręczne przymieżanie miało zawsze zbyt dużą blędną

img0028rvg.jpg

Główna część po zaginaniu, najwazniejsze że udało się utrzymać kąty ^^.

img0030yn.jpg

Tu widać że obudowa zaczyna już przypominać cień tego co chce stworzyć.

img0032qo.jpg

Pierwsza przymiarka na zimno przed spawaniem i udało się dopasować elementy bez problemu. Co najważniejsze pasują do siebie ^^ nie odstają nie ma problemów że gdzieś nam ściana wypycha drugą . Pozostaje mi już tylko spawanie .....ale do tego się muszę wyspać bo albo siębie zespawam albo spale warsztat ^^.....

Mam nadzieje że zainteresowałem was troszkę ciąg dalszy nastąpi ....

Jeśli chcecie pomóc dajcie lika na fanpagu pomoże mi to utrzymać sponsorów i może tworzyć kolejne projekty...z gówy ma dziękuję .

Kanał youtube w przygotowaniu

Edytowane przez Phoenix Modding
za duże, za ciężkie zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Robi się miło. Dziabaj dalej. thumbup.gif

edit

Za wielkość fot osoby przeglądające forum przy pomocy tabletów, smartfonów oraz przy pomocy mulastych łącz oskalpują Cię. Rozumiem fhd, ale ~ 4000x3000 pixli to nieco przesada. kwasny.gif

Edytowane przez bielas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robi się miło. Dziabaj dalej. thumbup.gif

edit

Za wielkość fot osoby przeglądające forum przy pomocy tabletów, smartfonów oraz przy pomocy mulastych łącz oskalpują Cię. Rozumiem fhd, ale ~ 4000x3000 pixli to nieco przesada. kwasny.gif

Oby nikt mnie nie zlinczował to pierwszy tu projekt i mam nadzieje że się wam spodoba klikajcie lika na Faceboku będzie konkurs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nareszcie.

DeskPC który doczekał się realizacji w alu...były projekty i plany innych userów z PL

lecz z wykonaniem jakoś im nie wypaliło i na renderach się skończyło.

Czekam na kolejne foto relacje z postępu prac :D

Powodzenia :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

o rany, zapowiada się kolejny gruby projekt :)

powodzenia :thumbup:

widać, że możliwości i umiejętności są także efekt końcowy pewnie będzie ciekawy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeden z najciekawszych projektów ostatnich miesięcy :thumbup:

Powodzenia.

A tak BTW, to chyba pierwszy raz widzę na labie projekt ze sponsorami, więc trochę się zdziwiłem - pozytywnie oczywiście :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zmniejsz te fotki, bo nic na nich nie widzę.

a czekać aż forum przeskaluje... to zbrodnia :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Hej, świetnie Ci idzie, mam tylko prośbę, następnym razem postaraj się wrzucić większe zdjęcia, chciał bym zobaczyć ile się będą u mnie wczytywać. A tak serio to na internecie 2 Mbit po 3 minutach dałem "zatrzymaj" i g widać. Użyj magicznej opcji w aparacie bądź pomniejsz zdjęcia na komputerze. Zaręczam, że ciężko będzie Ci znaleźć kogoś kogo będzie interesować druk zdjęć ze stanowiska pracy.

Swoją drogą to chyba jesteś w ścisłej czołówce największych zdjęć na forum.

Edytowane przez Superplastyfikator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, świetnie Ci idzie, mam tylko prośbę, następnym razem postaraj się wrzucić większe zdjęcia, chciał bym zobaczyć ile się będą u mnie wczytywać. A tak serio to na internecie 2 Mbit po 3 minutach dałem "zatrzymaj" i g widać. Użyj magicznej opcji w aparacie bądź pomniejsz zdjęcia na komputerze. Zaręczam, że ciężko będzie Ci znaleźć kogoś kogo będzie interesować druk zdjęć ze stanowiska pracy.

Swoją drogą to chyba jesteś w ścisłej czołówce największych zdjęć na forum.

hehe teraz bede pamietal zeby wam mniejsze wrzucac :) nie wiedzialem ze tak to wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam z rozdziałki zdjęć jestem zadowolony:) Wolę taką niż mniejszą, ale dla osób posiadających słabsze łącze musi być koszmarna:/ Może po prostu małe na zewnątrz, a po kliknięciu duże?:) Wilk syty i owca całą:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OT:

Obrazki nich będą nawet w rozmiarze jaki jest, byle na normalnym hostingu, a nie IS...

EOT.

Zapowiada się ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hehe teraz bede pamietal zeby wam mniejsze wrzucac :) nie wiedzialem ze tak to wyjdzie

Po to jest opcja "edytuj", żeby poprawić.

Szybkie łącze nie pomoże jak serwer ze zdjęciami słaby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poprawiłem wam zdjęcia do 800x600 mam nadzieje że teraz będą wam się lepiej otwierały.

Dajcie znać czy takie mogą zostać.

phoenixgaminglogo.png

img0003dtq.jpg

Pierwsze spawy się udały , na szczęście nie było poprawek bo przy aluminium jak każdy kto spawał wie że ciężko utrzymać spaw i nie stopić powierzchni , to nie stal że zmieni kolorki

img0002oye.jpg

Przy użyciu matrycy do otworów naniosłem już odpowiednie wymiary ha nawet pasują :D ....zastosowałem metodę z wgłębionym otworem tak aby główka śruby nie wystawała ponad powierzchnię

img0013co.jpg

Tu dobrze widać wgłębienie otworu.

img0006hc.jpg

Spawanie i szlifowanie narożników które służyć będzie jako nadstawka pod blat zajmuje kupe czasu....

img0015uo.jpg

Najgorzej szło z dolnymi spoinami narożnymi cudu trzeba żeby być dokładnym ...

img0016zwt.jpg

Jak widzicie ścianki wychodzą dokładniej niż przewidywałem ,wszystko przed anodowaniem będzie trzeba oszlifować i polerować .....zabawy na dni ....

Dziś kończe spawanie i biorę się za kompletowanie sprzętu a w międzyczasie za szlifowanie i polerowanie.

Jeśli chcecie pomóc dajcie lika na fanpagu pomoże mi to utrzymać sponsorów i może tworzyć kolejne projekty...z gówy ma dziękuję .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz foteczki bajka. Dzięki. thumbup.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie myslałeś aby wykonać biurko w kilku wariantach...tak aby było na każdą kieszeń :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogą być i 2x większe, byle nie przeginać z rozdzielczością, chociaż i te są spoko :thumbup:

Być może mi umknęło, na jaki kolor anodujesz? Domyślam się, że czarny ;) Te wszystkie szpetne otwory będą zakryte jakąś siateczką?

Ogólnie to działaj dalej :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie myslałeś aby wykonać biurko w kilku wariantach...tak aby było na każdą kieszeń :)

Powiem tak Red Harbringer kosztuje jakieś 6 tysięcy , moje biurko będzie na polską kieszeń, jakies 3 razy tańsze , dodatkowo t jest prototyp wiec wiadomo trzeba napleść błędów aby mieć z czego poprawić .

Mogą być i 2x większe, byle nie przeginać z rozdzielczością, chociaż i te są spoko :thumbup:

Być może mi umknęło, na jaki kolor anodujesz? Domyślam się, że czarny ;) Te wszystkie szpetne otwory będą zakryte jakąś siateczką?

Ogólnie to działaj dalej :thumbup:

Z tymi zdjęciami to zawsze problemyh są . Anoduje na czarno , wstawki czerwone .

Otwory są montażowe i jasne że będą zaślepiane . Mogę ci dokładnie opisa co gdzie bedzie instalowane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szlifowanie spawów rozumiem...ale polerowanie powierzchni przed anodowaniem alu?

Raczej satynowanie czy szczotkowanie by tu pasowało zrobić przed anodowaniem

jak Atilla wykonał w swoich anodowanych scratch projektach.

http://forums.bit-tech.net/showthread.php?t=204512&viewmode=author&page=4

Jak dla mnie satynowane czy szczotkowane alu po anodowaniu na czarno wygląda bdb

nie wiem czemu polerowane chcesz zastosować.

Co to daje?

Dziwne jest dla mnie że nie zdecydowałeś się na proszkowe lakierowanie w matowej powierzchni całej konstrukcji alu biurka

jeśli to ma być budżetowy projekt mieszczący cenę w rozsądnych granicach.

Pytałem firmy o anodowanie dużych powierzchni blach i cena ciężka do przełknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do kosztów... to nie aż tak dużo, jak za CzerwonegoHamburgera.

Ale mam radę - załóż worklog na xtremesystems, bo tam raczej znajdzie się więcej osób zainteresowanych tym :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szlifowanie spawów rozumiem...ale polerowanie powierzchni przed anodowaniem alu?

Raczej satynowanie czy szczotkowanie by tu pasowało zrobić przed anodowaniem

jak Atilla wykonał w swoich anodowanych scratch projektach.

http://forums.bit-tech.net/showthread.php?t=204512&viewmode=author&page=4

Jak dla mnie satynowane czy szczotkowane alu po anodowaniu na czarno wygląda bdb

nie wiem czemu polerowane chcesz zastosować.

Co to daje?

Dziwne jest dla mnie że nie zdecydowałeś się na proszkowe lakierowanie w matowej powierzchni całej konstrukcji alu biurka

jeśli to ma być budżetowy projekt mieszczący cenę w rozsądnych granicach.

Pytałem firmy o anodowanie dużych powierzchni blach i cena ciężka do przełknięcia.

Dziękuje za cenną radę, może źle się wyraziłem chodzi o wygładzenie powierzchni przy spawach nie całego produktu......szczotkowanie robi już zakład który będzie mi anodował........a proszkowanie lakierowe hmmmmmmmmmm powiedz mi jeśli masz rozeznanie w tym , bo kwestja jest taka anodowanie nie przekroczy 100 zł to czy proszkowanie lepiej będzie wyglądać ? ...

Co do kosztów... to nie aż tak dużo, jak za CzerwonegoHamburgera.

Ale mam radę - załóż worklog na xtremesystems, bo tam raczej znajdzie się więcej osób zainteresowanych tym :)

Tam również będzie worklog aczkolwiek czekam na powrót narzeczonej , która o niebo lepiej posługuje się angielskim co pozwoli mi zaistnieć na :

xtremesystems

bit-tech

themodzoo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Haa...jak CAŁĄ konstrukcję alu budy za 100 zł anodują na czarno i jeszcze szczotkują

to nawet się nie oglądaj na lakierowanie proszkowe...fantastyczna cena przy takiej powierzchni anodowania.

Rzekłbym za darmo.

Lepiej sie upewnij i niech na piśmie dadzą kosztorys

bo się okaże na finisz że jedno zero z ceny całkowitej się zgubiło po drodze :lol2:

Zależy jak głębokie anodowanie wykonujesz ale ceny u mnie w okolicy to 3,20 ÷ 3,80 zł plus VAT za 1dm2

i jeszcze się okazało że trzeba mieć odpowiedniej klasy aluminium użyte do tej operacji

żeby grafit zamiast głębokiej czerni nie wyszedł na finisz.

Drugi temat to gabaryty budy,jak bardzo duże i przekraczają rozmiary robocze wanny to po temacie.

Lakierowanie proszkowe: powierzchnia satyna,półmat,mat...co tam sobie zażyczysz.

Czarny proszek poliuretanowy ma tą zaletę że dostajesz jednolitą czerń na każdym elemencie lakierowanym proszkowo.

Trudniej to zarysować tak by alu wyjrzało z pod warstwy lakieru (anodyzowane alu raz draśniesz i lipa,srebrna krecha)

Nie zostają tłuste slady paluchów jak na anodyzowanym alu (w białych rękawiczkach przy Lian Li wszystko robię to nie zostają tłuste ślady :D )

i utrzymanie w czystości lakierowanego elementu jest w sumie proste.

Wady...coż,nie jest to profi look jak w anodyzowanym na czarno alu :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajnie, ale jak nie jesteś daleko to może lepiej zrób sobie coś takiego:

http://9gag.com/gag/aM2RxMV

efekt zdecydowanie lepszy od tego co widać u ciebie na szkicu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

phoenixgaminglogo.png

Wybaczcie że tak późno ale praca cały czas w toku i nie ma czasu kiedy usiąść do pisania.

Dziś przymierzałem odstawkę pod MOBO , która pochodzi z obudowy A....C....l (sorki firma ta nie jest moim Patronem ^^ ) .....

(Jeśli ktoś ma jakąś nie potrzebną podstawkę pod mobo która lepiej się prezentuje dajciez znać chętnie odkupię )

Niektórzy skarżą się na za dużą rozdzielczość zdjęć a więc zredukowałem je do 1600 x 1200

img0017ct.jpg

Różnica od dna do podstawki wynosi dokładnie 1,49 cm.

Zostawiłem ten prześwit celowo na drugie dno które będzie spełniało rolę maskowania kabli.

Nie będzie to jednolite dno ze względu na to że ciężko by się wyjmowało tak dużą powierzchnię , więc podziele je na dwie części otwierane tuż przy mobo na środku .

Zastanawiam się nad wygłuszeniem dna w miejscach pomiędzy liniami gdzie szły by kable ale najpierw będę musiał przetestować jakie będą drgania na całą powierzchnie . Mimo że podstawa mobo będzie umieszczona na gumie to nie wiem czy nie opłaca się samych zatok 5,25" umieścić na takich warstwach.

Wymiary Maximusa : ATX 30,5 X 24,4

img00023g.jpg

Tu widzicie standardowe zaślepki zatoki 5,25" wstawione w wycięcie , nie patrzcie na pustą przestrzeń nad nimi to brak stelaża spowodował opuszczenie się .

img00033v.jpg

Teraz właśnie pytanie do was co wam by się bardziej podobało jako stelaż do zatok 5,25".

1.Samoróbka z aluminium z szynami ?

2.Wymontowany z jakiejś obudowy gotowiec ?

3.Przeróbka tego :[/b]

sst-sst-sdp10b_0.jpg

Silverstone SST-SDP10B Drive Bay Black, czarny adapter zatoki 5.25" na 1x 3.5" i 2x 2.5".

Czekam na wsze sugiestie.

Może wy wiecie gdzie gotowe koszyki lub stelaże zakupie .

Pamiętajcie że napewno będzie to zabudowane !.

img00024ax.jpg

Przyszły również już nowe kable SATA do Dysków HDD oraz napędu DVD/RW

img00053n.jpg

Kable możecie zakupić w http://www.darmacz.pl/

KABEL SATA III 180 / 180 prosty 50cm w oplocie SCORPION Custom

Wiesz tu wszystko jest opcjonalne , póki nie skończą się prace techniczne nad budową , to wszystko może się zmienić .

Zamysł miałem taki :

Na 6 wiatraczków :

lamptron_fc_touch_fan_controller_5_25_zoll_black.jpg

A do kontroli układu wodnego chciałem wykorzystać :

15458_0.jpg

Ale jak mówie od początku jeśli ktoś ma lepszy pomysł podzielcie się ze mną tym jeśli to może pomóc mi w dobraniu sprzętu.

Fajna propozycja co do napędu slim że też nie pomyślałem ^^ .....ale od czego mam was hehe ..

poszło zamówienie do ASUSA

P_500.jpg

Dzięki temu zyskamy jeden slot który wykorzystam na kontroler podnośnika pnęumatycznego do blatu...

img0024tq.jpg

Mimo wszystko że dziś mam wolne i zamjmuje się swoim prywatnym komputerem postanowiłem pokazać wam część z tego co już otrzymałem do projektu :) .....nie musze chyba przedstawiać

Wkrótce filmiki z unboxingu

img0005ec.jpg

Przetestowałem też ułożenie niektórych kabli pod pod drugie dno do zamaskowania. Zaniepokoiło mnie jednak coś innego , a dokładnie to że będę musiał na dnie małe bo małe ale zrobić jednak otwory na pneumatykę.

Prawdopodobnie użyjemy tego :

3190069400_1362036000.jpg

SNT-2131-01.jpg

A na SSd juz wiem ze bede mial to :

ATM-1042S.jpg

Musiałem się po prostu sam na własne oczy co lepiej by wyglądało i miało estetyczniejszy wygląd

A więc po tym co się stało z Ek i rozłamie z Aqua podziękujemy im a więc mam pełną swobodę działania.

Zastanawiamy się nad złączkami wypowiedźcie się może ktoś coś podpowie , takie narazie nas interesują

9df9c293518a3aec0dc740382ce3a214.image.240x240.jpgEK Water Blocks złączka prosta

b777fc7f24662f1fbdb74a9348124281.image.579x550.jpg

ModMyToys

075755e850c4c7b34e25ca63c2fdcb1b.image.573x550.jpg

ModMyToys

c0373c1052d5a748ec5856d7286ba053.image.247x173.png Enzotech złączka prost

662f741dbf83d703401126ddc63275b7.image.150x150.jpg Bitspower złączka prosta SK 13/16 G1/4'' Matt Black

szukamy dalej pomyslu a tu prosze od lamptronu pomysl od samego producenta :

yhst3908376550839422591.jpg

zmienimy tylko led na czerwone i moze by pasowalo juz sam nie wiem gubie sie

Ja własnie składam zamówienie bo brakuje narzędzi w polsce i trzeba sprowadzać eh zaraz wam wkleje

viewsinglephp.jpg

Do kabli

yhst3908376550839422595.jpg

Gąbka do wygłuszania na dno można w niej żeźbić dosłownie sloty na kable

yhst3908376550839422599.jpg

Nowe enermaxy led

Włącznik do podnoszenia biurka gora dół samymi stopami co wy nato ? :D pomysł ciekawy ?

Dzieki temu nie potrzeba za duzo kabli pod wentylatory

yhst3908376550839422642.jpg

Specjalna linijka do otworów

grile turbinowe na wentylatory

yhst3908376550839422644.jpg

Klipsy do kabli

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi