Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hiszam

Najlepszy mobilny internet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie będę zmuszony zakupić mobilny internet(przeprowadzam się do miejsca gdzie żaden operato nie ma tam zasięgu, ani ups, multimedia itp) Jaki polecacie internet mobilny?? i czy da się tak zrobić aby był on podzielony na 4 kompy?? mamy 2 rutery z kolegą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy, tym bardziej, że macie zamiar dzielić, to lte od polsatu/cp, jeśli macie zasięg i chcecie słono za niego płacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy, tym bardziej, że macie zamiar dzielić, to lte od polsatu/cp, jeśli macie zasięg i chcecie słono za niego płacić.

 

 

Interesuje nas umowa na czas nie określony opłaty będziemy dzielić na 4 osoby .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzamy się 1 czerwca i potrzebuje jakiś informacji co do internetu mobilnego(lub coś podobnego) dzielonego na 4 osoby. max 150 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobilny na 4 osoby? Możesz napisać do czego? Bo będziecie albo słono płacić za czas nieokreślony lub wyczerpiecie szybko limit :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj lokalnych operatorow bo mobilny internet jak sama nazwa wskazuje jest do mobilnych zastosowan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiej sieci macie telefony komórkowe? Jeśli ktoś ma Plus'a, to może taniej wyjść.

Co do długości umowy, to musisz poszukać jakiejś na np. 12 miesięcy. Większość z modemem jest niestety na 2 lata.

 

W plusie/c+ za jakieś 120zł jest 25gb + 50gb (noc) w lte.

 

Mobilny na 4 osoby? Możesz napisać do czego? Bo będziecie albo słono płacić za czas nieokreślony lub wyczerpiecie szybko limit :E.

Nie każdy ma czas, by siedzieć pół dnia na youtube i oglądać koty...

To, ile płacą, to ich sprawa, a po kilkadziesiąt złotych na osobę, to nie jest dużo.

 

Poszukaj lokalnych operatorow bo mobilny internet jak sama nazwa wskazuje jest do mobilnych zastosowan

Pewnie zaoferują radiówkę np. 4/1 Mb/s (down/up) za 50zł z pingiem 50-100.

To już lepiej wg mnie to lte. Tam bez problemu masz kilkadziesiąt Mb/s i śmiesznie niski ping. Jedyna wada to cena i limity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam wpakowaliśmy się z tym netem. Nawet nie pomyślałem, że w mieszkaniu może nie być internetu i , że zasięgu żadnego z operatorów typu DIALOG, netia, mutlimedia, vectra itp nie będzie tam:/ no lol bo w przeciwnym razie po 2 mieś będziemy musieli się wyprowadzić. Nie wyobrażam sobie życia bez neta szczególnie, że sprzedaję na allegro. Już z kolegą planowaliśmy w wolnych chwilach jakieś gry po sieci:/ a tu dupa. Może coś się znajdzie na razie nie mam pomysłu mobilny net to jest ostateczność. Po wiedzmy weźmiemy ten mobilny to jak dzieli się go na 4 kompu, po przez ruter?? mamy 2 rutery.

 

Znalazłem coś takiego i jest niby zasięg

 

ps w netii nie ma jednak

 

http://www.internetia.info.pl/Page/WIMAX/

 

wimax to radiówka chyba, czyli odradzacie coś takiego>?? ale lepiej to niż mobilny chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam wpakowaliśmy się z tym netem. Nawet nie pomyślałem, że w mieszkaniu może nie być internetu i , że zasięgu żadnego z operatorów typu DIALOG, netia, mutlimedia, vectra itp nie będzie tam:/ no lol bo w przeciwnym razie po 2 mieś będziemy musieli się wyprowadzić. Nie wyobrażam sobie życia bez neta szczególnie, że sprzedaję na allegro. Już z kolegą planowaliśmy w wolnych chwilach jakieś gry po sieci:/ a tu dupa. Może coś się znajdzie na razie nie mam pomysłu mobilny net to jest ostateczność. Po wiedzmy weźmiemy ten mobilny to jak dzieli się go na 4 kompu, po przez ruter?? mamy 2 rutery.

 

Znalazłem coś takiego i jest niby zasięg

 

ps w netii nie ma jednak

 

http://www.internetia.info.pl/Page/WIMAX/

 

wimax to radiówka chyba, czyli odradzacie coś takiego>?? ale lepiej to niż mobilny chyba...

Zależy jaką prędkość zaoferują w danej cenie.

 

Co do podłączenia lte do routera, to są dedykowane (sprzedawane przez c+ lub plus'a) lub jeśli wasze urządzenia obsługują modemy, to też można je wykorzystać, lecz mało który obsługuje najnowsze modemu lte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam znać co odpisze mi firma z radiówki. Choć nigdy nie miałem radiowego i jakoś mam nie ciekawe zdanie co do niego. Transfer zależy od warunków atmosferycznych itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transfer nie zalezy od warunkow atmosferycznych... skad macie takie informacje bzdurne?

 

gdzienet.pl tam zobacz kto ma zasieg.

 

Osobiscie wybralem radio bo ma o wiele wieksze mozliwosci niz jakies DSL czy VDSL ktore zdychaja juz przy 1200pps. Radio na tanim sprzecie zaczyna mi sie zapychac dopiero przy 11000pps. Na dniach planowana jest wymiana na radiolinie i problem juz sie skonczy a mozliwosci 700Mbit symetryczne sie przydadza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj warto. Tym bardziej, że to symetryk.

Polecam zakup dobrego router'a ze switchem 1gbit, bo taki zwykły z 100mbit może nie wyrobić.

Polecam:

http://sklep.fipro.pl/wnr3500lv2/ + tomato shibbiego (nie tracisz gwarancji, a zyskujesz multum funkcji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma 100 Mb/s może być problem mały .

 

 

Hmm nie znam się na ruterach. A jaki problem może być?? na razie nie chce inwestować bo pewnie będzie mnie kosztować instalacja w mieszkaniu tego neta(na pewno za 1 zł nie robią aktywacji). Teraz mam bardzo duże wydatki zmiana mieszkania więc nie mogę sobie pozwolić na kupno nowego rutera. 2 miesiące net nie pohula na tym asusie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pohula, ale może nie wytrzymać takiego transferu tj. grzać się, zawieszać i spowalniać internet. Ten Asus jest bdb, ale do kilkudziesięciu Mb.

 

Z tego, co widzę, to montaż darmowy. To już standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bierz, jak nie masz wyboru. Chyba, że nie zużyjecie aż tyle transferu, to warto pomyśleć nad lte, bo jest dużo szybszy i pingi powinny być niższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bierz, jak nie masz wyboru. Chyba, że nie zużyjecie aż tyle transferu, to warto pomyśleć nad lte, bo jest dużo szybszy i pingi powinny być niższe.

 

 

LTE ale czy będzie w mojej lokalizacji... bez problemu można dzielić na 4 kompy LTE?? i z jakiej firmy?? Cyfrowy polsat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy do czego Ci ten net - jak tylko do stron, allegro, to nawet darmowe aero2 by wystarczyło. A jak zamierzasz na tym grać on-line, to tylko lte zapewnie niskie pingi. Kolejna sprawa to limit transferu - filmy, seriale, youtube... to 20-30 GB lekko licząc.

Do dzielenia musisz mieć ruter z usb, do którego podpinasz modem usb.

Posprawdzaj na stronach operatorów komórkowych, który z nich ma blisko nadajnik lte, bo ta technologia nie działa na zbyt dużą odległość.

Jak masz u któregoś abonament, to może być taniej albo większy pakiet GB dostaniesz.

W plusie możesz wziąć neta na tygodniową próbę - chyba jeszcze jest dostępna ta promocja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy do czego Ci ten net - jak tylko do stron, allegro, to nawet darmowe aero2 by wystarczyło. A jak zamierzasz na tym grać on-line, to tylko lte zapewnie niskie pingi. Kolejna sprawa to limit transferu - filmy, seriale, youtube... to 20-30 GB lekko licząc.

Do dzielenia musisz mieć ruter z usb, do którego podpinasz modem usb.

Posprawdzaj na stronach operatorów komórkowych, który z nich ma blisko nadajnik lte, bo ta technologia nie działa na zbyt dużą odległość.

Jak masz u któregoś abonament, to może być taniej albo większy pakiet GB dostaniesz.

W plusie możesz wziąć neta na tygodniową próbę - chyba jeszcze jest dostępna ta promocja.

 

 

Z kolegą mam 2 rutery więc to spokojnie. Z tego co się orientuje to cyfrowy polsat doslownie 400 m od mieszkania mojego na Swojczycach we wroclawiu ma nadajnik. A net standardowo do fora, allegro, youtube demoty, fb od czasu do czasu jakaś gierka on line

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Youtube generuje w sieciach od 50-65% ruchu.

 

Przecietny klient u mnie wykorzystuje 50-60GB transferu. Taki co wiecej korzysta to juz 100GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Youtube generuje w sieciach od 50-65% ruchu.

 

Przecietny klient u mnie wykorzystuje 50-60GB transferu. Taki co wiecej korzysta to juz 100GB

 

 

Ogólnie wolałbym ominąć łącze z limitem szczególnie jak ma być to na 4 osoby(jak to upilnować). Znalazłem jeszcze niby w okolicy tego peratora. http://www.itk.net.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=56&Itemid=62 czy opcja Lan czy wifi wchodzi w gre?? chyba LAN?? bo na 4 kompy by to było dobrze myślę?? założenie to około 67 zł na głowę antena maszt itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Też doszedłem do takiego wniosku. 5950x i Fortis 3 😀 Tryb Turbo Boost daje duże skoki CPU V oraz MHz i podbija na chwile temperaturę. Czyli sposobem na skoki temperatury CPU (przyspieszanie i zwalnianie wentylatora podczas jakiegoś małego procesu)  jest tylko ustawienie opóźnienia w Fan control ?  Mówisz o max rpm ale na czym? ja mam tylko max RPM na obudowie, będę to zmieniał. Wentylatorem od CPU steruje płyta główna, tylko na opcji auto.... Nigdy nie korzystałem Turbo Boosta, zawsze miałem wyłączony na innych CPU jakie miałem w życiu, bo korzystałem z OC a teraz OC na CPU już nie ma sensu. No tak, wykrywa wszystkie, ukryłem nieaktywne, zostawiłem tylko jeden i przypisałem do niego GPU, w sekcji speeds są dwa CPU i GPU wiec przypisałem GPU do tego o góry i ustawiłem krzywą, ale to już już dawno.  Na froncie mam jeden wentylator oraz jeden z tyłu tak jak jest oryginalnie w R5. Kiedyś myślałem nad dodaniem drugiego wentylatora na front tylko miałem wątpliwości bo skoro 2 wentyle wpuszczą tyle powietrza do budy to w jaki sposób ten na tyle ma to wszystko w tym samym czasie wyciągnąć, nie będzie się robił nadmiar ciepła w środku ? Ja nie wiedziałem, że 3 pinowe wentylatory można podłączyć pod 4 pinowe wejście na płycie głównej. podłączyłem teraz na chwilę. W zakładce speeds się nie pojawił, ale można było go dodać przez "No calibration" chciałem zobaczyć sterowanie manualne, to zaczęło sterować wentylatorem CPU zamiast Fun4. 3 pinowy wentyl daję możliwość regulacji obrotów ? Jeśli kupie 4 pinowy, to jest jakaś przejściówka, żeby podłączyć, się pod kontroler Fractala? bo tam jest mniejsze gniazdo na max 3 pin (2).  
    • Jeżeli zaczną wchodzić strefy czystego transportu, to ludzie poruszający się starszymi autami sami będą chcieli udowodnić, że auto EURO 5 czy 6 też może syfić bardziej niż ich EURO 4 (czemu nie zaprzeczam, bo tak może być jak właśnie jest coś pokombinowane) więc sami mogą przypadkiem wymusić szybszą zmianę przepisów  
    • Odpowiednikiem dla RX 6600 jest RTX 2070 przynajmniej w 1080P  https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-6600-fighter/31.html Ja sam siedzie na RX 6700 i daje radę swego czasu chodziły 750zł w wersji GPRO X080 od Sapphire
    • Silnik 8tys zł + rozrząd ORI + płyny + robocizna = 13tys zł  Tyle zapłacił znajomy za wymianę silnika w 5 letnim MK5. Robił mu miejscowy mechanik.  Skrzynia automat PS kompletny remont części+ robocizna ~14tys zł. DPF jest niezniszczalne w tym aucie. Wypala się nawet na biegu jałowym.
    • @luk21pl Z tego co pamiętam, to większość poblokowanych rzeczy, łącznie z tym Żyrafem, odblokowuje się po ukończeniu głównej misji "Skrzydła dziesiątki", czyli jak Aloy nauczy się dominować latające maszyny i używać ich jak zwykłych mount'ów (latać na nich). ... @leven Kotlet później wzbił się w powietrze z moją strzałą  Ale jak się pojawił w nowym miejscu, to już jej nie miał. Gra musiała jego model usunąć po tej animacji wzbijania się w powietrze i wczytać od nowa, tam nieco dalej, jak się szło Fokusem po śladach. ... Z takich dodatkowych ciekawostek, to tym razem grając nie bałem się podejść do tych piaskowych trąb powietrznych i okazało się, że aktywując Tarczoskrzydło można się dzięki nim wzbić w powietrze i to nawet na całkiem ciekawą wysokość Aha, graficznie u mnie te trąby z piasku wyglądają na ogół bardzo dobrze/identycznie jak wyglądały na PS5. Jedynie za pierwszym razem miałem pikselozę z nimi związaną. Obecnie w nieco ponad 90% przypadków wszystko renderuje się już poprawnie. Odnoszę wrażenie, że wystarczyło wczytać zapis na świeżo uruchomionej grze, który od razu wrzucał nas na teren z tymi trąbami z piasku. Za każdym razem teraz, jak śmigam sobie w obrębie tej pustyni, to nie napotkałem problemów graficznych.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...