Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kewin22

Windows 8 nie widzi napędu DVD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim napędem DVD Samsung SH-S223L, system Windows 8 go nie widzi. Wcześniej miałem Windowsa 7 i nie było problemu, teraz zainstalowałem W8 i nie zwróciłem uwagi na napęd. Dopiero, gdy chciałem zainstalować grę to nic się nie działo i zauważyłem, że system nie widzi napędu. Napęd normalnie wysuwa tackę, działa, lecz w systemie go nie widać. Sprawdzałem już kable i są dobrze podpięte. W menadżerze urządzeń też nie ma napędu. Moja płyta główna to ASrock K10N78hsli-WiFi. W czym może być problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy ten napęd jest w ogóle widziany w biosie. Spróbuj podmienić porty na płycie, a jeśli system działa w trybie ahci to możesz odłączyć nagrywarkę i podłączyć podczas jego pracy i sprawdzić czy to coś da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z moim napędem DVD Samsung SH-S223L, system Windows 8 go nie widzi. Wcześniej miałem Windowsa 7 i nie było problemu, teraz zainstalowałem W8 i nie zwróciłem uwagi na napęd. Dopiero, gdy chciałem zainstalować grę to nic się nie działo i zauważyłem, że system nie widzi napędu. Napęd normalnie wysuwa tackę, działa, lecz w systemie go nie widać. Sprawdzałem już kable i są dobrze podpięte. W menadżerze urządzeń też nie ma napędu. Moja płyta główna to ASrock K10N78hsli-WiFi. W czym może być problem?

 

Wersja Consumer Preview też nie widziała u mnie napędu. Może to ten sam problem? Trzeba zmienić jakiś wpis w rejestrze.

 

Po angielsku, to co mi pomogło w Consumerze:

1. Run Command Prompt as an Administrator. Type cmd in Windows 8 Metro UI and press cltr+shift+enter

2. Type following and say enter

reg.exe add "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0" /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0x00000001

3. Reboot the system

4. Verify if the problem has been resolved

 

Nic Ci jednak gwarantować nie mogę. Co najwyżej, jak nie znasz angielskiego, mogę Ci to przetłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie odpisywałem, ale nie miałem czasu.

 

@=-Mav-=

A gdzie szukać w Biosie tego napędu?

 

@Artistwolf

Z tego co rozumiem to mam włączyć "uruchamianie" wpisać cmd i nacisnąć cltr+shift+enter, później wpisać "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0" /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0x00000001 i enter, czy coś źle zrozumiałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@=-Mav-=

A gdzie szukać w Biosie tego napędu?

Zależy od płyty, ae powinien być widoczny (bądź nie) gdzieś w ustawieniach kontrolera sata, obok dysków.

 

@Artistwolf

Z tego co rozumiem to mam włączyć "uruchamianie" wpisać cmd i nacisnąć cltr+shift+enter, później wpisać "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0" /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0x00000001 i enter, czy coś źle zrozumiałem?

Nie. Po tym jak po wpisaniu komendy cmd pojawi Ci się okienko z kutsorem wklej tam polecenie:

 

reg.exe add "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0" /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0x00000001

 

Może to coś da, ale tylko jeśli napęd jest normalnie widziany w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak: włączyłem "uruchamianie" wpisałem cmd i nacisnąć cltr+shift+enter, później wpisałem reg.exe add "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0" /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0x00000001 i enter. Pojawił mi się komunikat: Error odmowa dostępu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj to zrobić ręcznie: wpisz regedit, enter, i w programie który się pojawi nawiguje do tej ścieżki HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0 i tam utwórz wartość dword o nazwie EnumDevice1 i zawartości 0x00000001. Tylko nadal nie napisałeś czy napęd jest widziany w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak: włączyłem "uruchamianie" wpisałem cmd i nacisnąć cltr+shift+enter, później wpisałem reg.exe add "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0" /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0x00000001 i enter. Pojawił mi się komunikat: Error odmowa dostępu.

Konsolę musisz otworzyć z uprawnieniami administratora, zrobiłeś tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Bios to napęd znalazłem w: IDE1 Mastre, IDE1 Slave i w ustawieniach botowania. A w ścieżce: HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0 nie mam folderu Controller0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej mam problem z napędem. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem nadal występuje. Sprawdzałem napęd na innym komputerze z Windows 7 i problem nie występuje. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłes podłaczając i odłaczając kabel sata pod działającym systemem?

powinien byc dźwięk jak po podłaczeniu pnedrive

 

oczywiście system musi działac w trybie ahci

 

ps.w tym kluczu ja tez nic takiego nie mam - tylko enum z wpisami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innym komputerze z Windows 7 podłączyłem normalnie napęd, włączyłem komputer i system od razu wyszukał napęd i go widział. Niestety na moim komputerze z W8 nie widzi napędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie ma dla nas ratunku?

 

Wpis tego klucza do rejestru nie pomógł.

 

Poradniki microsoft (http://support.micro...om/kb/314060/pl) też mi nie działają, mimo, że kod błędu w menadżerze urządzeń się zgadza. Ktoś ma jakiś inny pomysł? Żeby nie było - DVD jest OK. Mam dwa. Oba poszły w jednym momencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie ma dla nas ratunku?

 

Wpis tego klucza do rejestru nie pomógł.

 

Poradniki microsoft (http://support.micro...om/kb/314060/pl) też mi nie działają, mimo, że kod błędu w menadżerze urządzeń się zgadza. Ktoś ma jakiś inny pomysł? Żeby nie było - DVD jest OK. Mam dwa. Oba poszły w jednym momencie.

 

Ja mam identyczn problem i nie dziala zadne z sugerowanych rozwiazan. Czy ma ktos jeszcze jakis in pomysl? Nadmienie ze po wysunieciu tacki i po wlaozeniu plyty naped sie normalnie rozkreca, tyle ze nic sie kompletnie nie dzieje.

POMOCY!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiem że temat odkopany, lecz czy udało się komuś rozwiązać sprawę lub znaleźć rozwiązanie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałbym wgrać najnowszy firmware do nagrywarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałbym wgrać najnowszy firmware do nagrywarki.

 

No u mnie niestety był format i do tej pory jest OK... Wiem, że to nie rozwiązanie, ale sama wiedza, że inni sobie z tym też nie radzą jest krzepiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...