Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum PC LAB

Szanowny Użytkowniku,

Informujemy, że za 30 dni tj. 30 listopada 2024 r. serwis internetowy Forum PC LAB zostanie zamknięty.

Administrator Serwisu Forum PC LAB - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie: wypowiada całość usług Serwisu Forum PC LAB z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Administrator Serwisu Forum PC LAB informuje, że:

  1. Z dniem 29 listopada 2024 r. zakończy się świadczenie wszystkich usług Serwisu Forum PC LAB. Ważną przyczyną uzasadniającą wypowiedzenie jest zamknięcie Serwisu Forum PC LAB
  2. Dotychczas zamowione przez Użytkownika usługi Serwisu Forum PC LAB będą świadczone w okresie wypowiedzenia tj. do dnia 29 listopada 2024 r.
  3. Po ogłoszeniu zamknięcia Serwisu Forum od dnia 30 października 2024 r. zakładanie nowych kont w serwisie Forum PC LAB nie będzie możliwe
  4. Wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, tj. dnia 29 listopada 2024 r. nie będzie już dostępny katalog treści Forum PC LAB. Do tego czasu Użytkownicy Forum PC LAB mają dostęp do swoich treści w zakładce "Profil", gdzie mają możliwość ich skopiowania lub archiwizowania w formie screenshotów.
  5. Administrator danych osobowych Użytkowników - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zapewnia realizację praw podmiotów danych osobowych przez cały okres świadczenia usług Serwisu Forum PC LAB. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności

Administrator informuje, iż wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, dane osobowe Użytkowników Serwisu Forum PC LAB zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia Forum PC LAB o kilka miesięcy. Wyjątek może stanowić przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postepowań.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BaNe

Q6600 + Gigabyte GA-G31M-S2L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam podkręcić trochę mój sprzęt.

Zaczynając od procesora i ramów. Jeżeli to możliwe...

 

-Obudowa SilentiumPC Brutus 310 Pure Black;

-Zasilacz Corsair CX430;

-Płyta Główna Gigabyte GA-G31M-S2L;

-Procesor Intel Core Quad Q6600 2,4 GHz;

-Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan HE923;

-Pamięć Ram 4GB (2X OCZ 2GB DDR2 1000 MHz);

 

Co do podkręcanie to z poradnikami jakoś sobie poradzę ale mam kilka pytań

 

Czy na tej płycie głównej jest w ogóle możliwe podkręcenie tego quada?

Ile mniej więcej mogę z niego wycisnąć i czy chłodzenie da radę?

 

Ramy bez problemu mogę także podkręcić?

 

W sumie to na tyle. Za każdą pomoc z góry dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie jest możliwe podkręcenie procesora, sekcja zasilania na tej płycie jest bardzo uboga(wiem sam miałem tego proca z tą płytą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile podkrecisz to sam zobaczysz ale mysle ze spokojnie 3.0 powienienes uzyskac :) na tej plytce moj braciszkek e5200 do 3.5 podkrecil bez zmiany napiec :) chlodzenie powinno dac rade chociaz moze sie okazac ze juz nie bedzie takie ciche :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E5200 to może i moszna nieco podbić, czemu nie

 

ale Q6600 to zupełnie inny proc, i w połączeniu z tą płytką to za dużo się nie zyska - zasilanie może nie wydolić; tzn. spróbować delikatnie można, i pewnie coś tam z tych 266 się podbije, ale wzrost wydajności to będzie taki symboliczny

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli odpuszczę sobie podkręcanie do czasu wymiany płyty głównej.

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrą płytę do OC tego quada do 150 zł spokojnie dostaniesz, najlepiej coś na P35, albo nawet P45; wyższych cipsetów nie ma co brać, X38 i X48 kosztują już spore pieniądze jak za - co tu dużo mówić - muzealną platformę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie wstrzymam się z zakupem do momentu aż procek nie będzie dawał rady.

Do tego czasu poczytam jeszcze na forach jaka płyta będzie odpowiednia.

Choć też nie wiem czy jest sens wydawać ~200zł na płytę dla lekkiego przyrostu mocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 3ghz imo mozesz spokojnie krecic, sam tak trzymam mojego q6600 na tej plycie, dziala juz ponad pol roku i nic sie nie dzialo do tej pory niepokojacego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja podepnę się do tematu i się zapytam: Sprzęt w sygnaturze, czy to normalne, że na 3.0Ghz procesor potrzebuje max 1.242VC, a na 3,4 muszę dać 1.4,żeby się nie resetował przy uruchamianiu windowsa? A napięcie w biosie pokazuje mi 1.389/1.39.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...