Forum PCLab.pl: Lista polecanych obudów komputerowych - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (49 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Lista polecanych obudów komputerowych aktualna na czerwiec 2013 Oceń temat: ***** 3 Głosów

#41 Użytkownik jest niedostępny   Igorakowiec 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 08 Czerwiec 2013 - 19:07

Zobacz postwnx, o 08 Czerwiec 2013 - 16:32, napisał(a):

Ale ten już ma i ogólnie jest ciekwaszy od modelu 200

Ja własnie tej szukałem! Dzięki kolego :)
Sorry za wprowadzenie w błąd z obudową!

#42 Gość_Usunięty_*

• Grupa: Goście

Napisany 08 Czerwiec 2013 - 19:10

Spora wada z tą wentylacją zasilacza, połowa wentylatora nie ma skąd zasysać powietrza.
Na którymś forum widziałem, że ktoś nawiercał dziurki i poprawił fabrykę.

Ten post był edytowany przez meko dnia: 08 Czerwiec 2013 - 19:39

#43 Użytkownik jest niedostępny   Igorakowiec 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Czerwiec 2013 - 19:14

Zobacz postTodis, o 08 Czerwiec 2013 - 19:04, napisał(a):

No cóż Brutus to brutus. Na jednym forum znalazłem z nim taki kwiatek
http://i.imgur.com/UOi3H.jpg
Jeśli gość, który opisuje ten problem ma standardowy zasilacz (chodzi o wymiary) to zaryzykowałbym stwierdzenie, że to wada konstrukcyjna.
Działać będzie ale nie popisali się w tym przypadku.

Jeszcze śmieszniejsze są literówki w obudowach. Na "beznarzędziowym montażu" napisz COLSE zamiast CLOSE :E :lol2:
Dodaj obrazek

Ten post był edytowany przez Igorakowiec dnia: 08 Czerwiec 2013 - 19:15

#44 Użytkownik jest niedostępny   SmileYMaN 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 08 Czerwiec 2013 - 19:27

JA to musiałem zasilacz do góry nogami zainstalować tzn. odwrotnie.. Chyba, że mi się tylko wydaje, że naklejka jest na górze zasilacza, a nie na spodzie..

#45 Użytkownik jest niedostępny   Igorakowiec 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Czerwiec 2013 - 19:43

No cóż, myślę że wyciągnąłeś w ostatnich postach esencję na temat POLECANYCH Brotusów... Z M23 gdyby nie jego szpetność, plastikowośc i tandete (z zewnątrz) to wszystko jest w sumie spoko (wewnątrz). Przynajmniej tym razem środek nie zdenerwuje tak jak w poprzednich.

#46 Użytkownik jest niedostępny   t.luk 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Czerwiec 2013 - 10:58

@ Todis
Rozumiem, że lubisz wyolbrzymiać jakieś dziwne rzeczy związane z produktami SilentiumPC ale to już przesada i dobrze o tym wiesz. W Brutusach masz dystanse na zasilacz a więc w żadnym wypadku nie ma mowy o jakimś "zatkaniu" wentylatora i dobrze o tym wiesz. Pomijam już fakt, że pokazałeś zaletę tej obudowy - elastyczne podkładki na nóżkach :D

@ Igorakowiec
Widziałeś w ogóle M23 na żywo, że piszesz o niej w taki sposób? A może opierasz się na stronniczych opiniach użytkowników typu Todis, który to poleca tylko Zalman i Corsair bo tak lepiej dla jego sklepu / hurtowni? A może też wolisz polecać produkty marki, która zapomniała o supporcie swoich klientów?

#47 Użytkownik jest niedostępny   Igorakowiec 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Czerwiec 2013 - 11:49

Zobacz postt.luk, o 09 Czerwiec 2013 - 10:58, napisał(a):

@ Igorakowiec
Widziałeś w ogóle M23 na żywo, że piszesz o niej w taki sposób? A może opierasz się na stronniczych opiniach użytkowników typu Todis, który to poleca tylko Zalman i Corsair bo tak lepiej dla jego sklepu / hurtowni? A może też wolisz polecać produkty marki, która zapomniała o supporcie swoich klientów?

Oczywiście, jakieś dwa tygodnie temu byłem w zaprzyjaźnionym sklepie zrobić "obczajkę" tej obudowy. Z resztą jak każdego innego sprzetu o którym się wypowiadam :)

#48 Użytkownik jest niedostępny   Lamaboi 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 09 Czerwiec 2013 - 16:17

Zobacz postt.luk, o 09 Czerwiec 2013 - 11:58, napisał(a):

@ Igorakowiec
Widziałeś w ogóle M23 na żywo, że piszesz o niej w taki sposób? A może opierasz się na stronniczych opiniach użytkowników typu Todis, który to poleca tylko Zalman i Corsair bo tak lepiej dla jego sklepu / hurtowni?

A dla jakiego sklepu/hurtowni dedykowany jest ciągły agresywny marketing na rzecz produktów sygnowanych nazwą SilentiumPC? Czyżby dla twojego pracodawcy który jest także właścicielem tej marki?

#49 Użytkownik jest niedostępny   Todis 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Czerwiec 2013 - 19:00

Zobacz postt.luk, o 09 Czerwiec 2013 - 10:58, napisał(a):

@ Todis
Rozumiem, że lubisz wyolbrzymiać jakieś dziwne rzeczy związane z produktami SilentiumPC ale to już przesada i dobrze o tym wiesz. W Brutusach masz dystanse na zasilacz a więc w żadnym wypadku nie ma mowy o jakimś "zatkaniu" wentylatora i dobrze o tym wiesz. Pomijam już fakt, że pokazałeś zaletę tej obudowy - elastyczne podkładki na nóżkach :D

Z użytkownikiem typy t.luk z SPC szkoda dyskutować.
To nie jest żadna przesada to jest realna wada tej obudowy i przestań wprowadzać ludzi w błąd. Zasilacz się nie zatka ale realnie powietrze dociera gorzej.
Dodaj obrazek
Z tymi śrubkami to już 4-5 raz w tym tygodniu. To już staje się przykre. Straszna tragedia - co ja pisze - DRAMAT - ach ci dranie z Zalmana feee.

Ten post był edytowany przez Todis dnia: 09 Czerwiec 2013 - 19:02

#50 Użytkownik jest niedostępny   Superplastyfikator 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Czerwiec 2013 - 20:17

Nie przeczytałem całego tematu, więc przepraszam jeżeli już było, ale do Core 1000 dodał bym w minusach słabe blachy i brak miejsca na gumowe podkładki dla hdd 2,5". Odnośnie USB 3.0 to wersja z tym portem powinna się pojawić w sklepach (została zapowiedziana jakiś czas temu). Jeżeli chodzi o zarządzanie kablami jest ok, wrzuca się wszystko do zatoki 5,25" a co potrzebne wypuszcza się przez otwór w tejże. Zmienił bym informacje odnośnie wysokości chłodzenia CPU, bo to może mieć do 155 mm wysokości jednak nie ma wtedy miejsca na boczny wentylator.

#51 Użytkownik jest niedostępny   Szambo 

• La Szambo
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Czerwiec 2013 - 20:48

Przydalyby się tez budy pod mITX

#52 Użytkownik jest niedostępny   Superplastyfikator 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Czerwiec 2013 - 20:55

O tym zapomniałem napisać :P Z wartych uwagi mamy CM Elite 120, Sugo SG05/06 (Lite), Sugo SG07/08, FT03 Mini. Do Prodigy warto dodać w wadach, że jest ogromna jak na ITX.

#53 Użytkownik jest niedostępny   Szambo 

• La Szambo
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Czerwiec 2013 - 21:01

Tego Zalmana T2 ktorys z uzytkownikow testuje?
Jestem ciekaw jakie temperatury w tej budzie panuja.

#54 Użytkownik jest niedostępny   bielas 

• ...i daj nam siłę, byśmy nie przebaczali naszym winowajcom...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Czerwiec 2013 - 21:12

Zobacz postSzambo, o 07 Czerwiec 2013 - 09:07, napisał(a):

Ooo znalezłem ideał jesli chodzi o mniejsze mATX... Lian Li V354 Problem to wysoka cena. Ale jak tak przejrzałem oferte to naprawde Lian Li potrafi kombinowac z wielkoscia. Chyba najlepsze obudowy Cube obok Silvertone :)

No nie. Ideałem nie może być buda, gdzie zasilacz jest montowany równolegle do płyty głównej. Z drugiej strony, każdemu wedle potrzeb. Ja tej budy nie kupiłbym.

ps QS 202 SE kupiłem siostrzeńcowi. Bardzo fajna i estetyczna buda, choć o te 2 - 3 dychy za droga.

#55 Użytkownik jest niedostępny   Szambo 

• La Szambo
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Czerwiec 2013 - 21:30

Zobacz postbielas, o 09 Czerwiec 2013 - 22:12, napisał(a):

No nie. Ideałem nie może być buda, gdzie zasilacz jest montowany równolegle do płyty głównej. Z drugiej strony, każdemu wedle potrzeb. Ja tej budy nie kupiłbym.

ps QS 202 SE kupiłem siostrzeńcowi. Bardzo fajna i estetyczna buda, choć o te 2 - 3 dychy za droga.

No a znasz jakas fajna mala bude co pomieści mITX, dwuslotowa karte graficzna, zasilacz standard ITX?

#56 Użytkownik jest niedostępny   bielas 

• ...i daj nam siłę, byśmy nie przebaczali naszym winowajcom...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Czerwiec 2013 - 21:47

Kolega powyżej wymienił. Mi szczególnie podchodzą te pogrubiną czcionką zaznaczone. Oczywiście to też nie są ideały, ale w sumie fajnie opracowane kompromisy.

Zobacz postSuperplastyfikator, o 09 Czerwiec 2013 - 21:55, napisał(a):

O tym zapomniałem napisać :P Z wartych uwagi mamy CM Elite 120, Sugo SG05/06 (Lite), Sugo SG07/08, FT03 Mini. Do Prodigy warto dodać w wadach, że jest ogromna jak na ITX.

#57 Użytkownik jest niedostępny   Szambo 

• La Szambo
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Czerwiec 2013 - 07:37

A mnie ciagle interesuje ten Zalman T2 i T1.
Nie ma zadnych recenzji na necie... ktos ma ta bude?

#58 Użytkownik jest niedostępny   mareczq 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Czerwiec 2013 - 08:13

Bawiłem się nią i naprawdę daje radę, zwłaszcza za taką kasę. Blachy są ok (wiadomo nie rewelacja, ale w tej cenie naprawdę fajne), jakość wykończeń spoko. Troszkę ciasno, ale to już nie wada, a raczej cecha tej obudowy. Ogólnie fajna buda do budżetowych zestawów, sam ją wkładam tam gdzie się nie mieści M23 ;)

#59 Użytkownik jest niedostępny   Szambo 

• La Szambo
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Czerwiec 2013 - 08:18

Zobacz postmareczq, o 10 Czerwiec 2013 - 09:13, napisał(a):

Bawiłem się nią i naprawdę daje radę, zwłaszcza za taką kasę. Blachy są ok (wiadomo nie rewelacja, ale w tej cenie naprawdę fajne), jakość wykończeń spoko. Troszkę ciasno, ale to już nie wada, a raczej cecha tej obudowy. Ogólnie fajna buda do budżetowych zestawów, sam ją wkładam tam gdzie się nie mieści M23 ;)

Super... poczytalem tez kilka recenzji wiary z amazona

Ogolnie buda wypada pozytywnie. Zastanawiam sie czy przy obsadzeniu wszytskich miejsc na wentylatory temperatury w tej budzie beda ok?

No generalnie nie jest mankamentem wielkosc... mniejszej budy pod mATX prozno szukac.

#60 Użytkownik jest niedostępny   mareczq 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Czerwiec 2013 - 09:17

Temperatury będą ok bo to mała obudowa, przy takiej przestrzeni, te 3 wentylatory naprawdę dadzą radę (wiadomo nie spodziewaj się ultra niskich temperatur, ale jak za taką cenę będzie naprawdę ok) ;) Taka uwaga małe coolery wchodzą i realnie ten drugi górny wentyl mało daje (bo wyciąga znad klatki na napęd - więc jak go masz to prawie nic nie daje, a jak go nie masz to tylko troszkę. ).

• (49 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »