Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Langley

Lista polecanych obudów komputerowych

Rekomendowane odpowiedzi

A szukałeś dość dużej tej budy :D Moja stoi koło 27", śmiechowy widok szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi.

 

Jaką obudowę, o podobnej budowie do Coolteka U2 polecacie ? 2 sloty kart rozszerzeń, zasilacz na dole/górze, wysoki cooler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś ciekawe obudowy za ~500zł(orientacyjnie), które nie mają włącznika z góry?

Poszukuje czegoś co ma z przodu przycisk lub jest ciężkie w dostępie dla zwierzaka, który mógłby się zainteresować zresetowaniem komputera :E

Mowa o bardziej klasycznych(i pojemnych) konstrukcjach. Z moich kryteriów wyłapałem Corsaira, ale nie mam wyrobionego o nich dobrego zdania.

Do środka orientacyjnie wejdzie 5820K, GTX980ti i kilka SSDków(sprzęt do gier, obróbki video i pracy w PhotoShopie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę wymieniał obudowę i już sam nie wiem zastanawiam się między dwoma modelami co byście doradzili może ma ktoś jedną z nich i napisze swoja opinie.

 

http://www.morele.net/obudowa-be-quiet-silent-base-800-window-czarny-bgw02-758707/

 

http://www.morele.net/obudowa-phanteks-enthoo-luxe-usb-3-0-czarny-z-oknem-ph-es614l-bk-661814/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zwykłe Ethoo Pro z oknem i w 2 sztukach okno trzeszczało.

Ale za to ma piwnicę która jest fajną sprawa.

 

Do BQ masz fajne wentylatory, cichutkie. Kuzyn ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@komputeromaniak79

 

BQ uchodzi za piekarnik. Obawiam się że Twój Radosław podgrzeje nieco atmosferę.

Z tych dwóch wziąłbym Phanteksa. Lepszy flow będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie,

 

Poszukuje obudowy do mojego zestawu (patrz. sygnaturka). Będę tam wkładał jakiś porządniejszy cooler na CPU coś na pewno większego więc obudowa raczej która pozwoli bez problemowo montować większe coolery CPU. Zależy mi na wydajności, filtrach anty kurzowych no i oczywiście aby była w miarę wydajna. Jeśli by była możliwość wymontowania np. zatoki na dyski w celu zwiększenia miejsca guziki nie mają znaczenia gdzie będą ulokowane. Chyba tyle budżet dosyć skromny 300-400zł max. Okno jest nie wymagane, jeśli chodzi o wygląd fajnie gdyby dało rade aby była w miarę minimalistyczna i jednolita (nie jak Zalmany czy Brutus). Oczywiście wszystkie propozycje chętnie zobaczę bo domyślam się iż kompromis jest tutaj raczej niemożliwy do uzyskania.

 

Pozdrawiam serdecznie i dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na Phanteks Enthoo Pro, Enthoo M, Fractal Deifne S (jeśli nie potrzebujesz zatok 5.25), Define R4 lub R5, Fractal Arc Midi R2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do obeznanych. Czy Caselabs ma jakiegoś dystrybutora w Europie? Długo myślałem nad przyszłą budą i jednak nie będę wspierał Thermaltake. Z drugiej strony, jestem przeciwnikiem wszelkiej maści dodatkowych podatków i ceł, dlatego nie kupuję nic, co jest wysyłane ze Stanów. Jeśli jest gdziekolwiek w EU oficjalny, bądź nieoficjalny dystrybutor, to prosiłbym o namiary. Jeśli nie ma, to są jakieś alternatywy na Starym Kontynencie? :hmm:

 

edit: dodam, że interesuje mnie coś, pokroju Caselabs Mercury S5/S8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Myślicie, że Cubitek Mini Center nada się do 3570K i GTX670 ITX (ta malutka) ? Bez żadnego OC. Nie upiecze się to wszystko ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym tak ciepłego gpu tam nie ładował

Procesor się da z odpowiednim coolerem. Ale jak dowalisz taką grzałkę na gpu, to będzie problem z wywaleniem tego powietrza przez zasilacz.

No i bez wycinania otworu wentylacyjnego na gpu też to wszystko słabo działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,Pilna sprawa.

 

Musze szybko wybrac obudowe ktora pomiesci yte x99,jakas grafike pokroju 780/780ti/970 oraz cooler typu tower o wysokosci ok 160 mm-bedzie on potr\ebny aby schlodzic 5820K.

 

Priorytet to cena,ma byc tanio,maks 250-300 zl(50 funtow).niestety,mieszkam w uk,wiec obudowqy SPC odpadaja.

 

tutaj bede wszystko zamawial,wiec tutaj chcialbym tez kupic obudowe.

 

http://www.scan.co.uk/shop/computer-hardware/all/cases/251/29/519/930/282

 

mioalem brac corsaira

https://www.scan.co.uk/products/corsair-carbide-series-spec-01-blue-led-aggressive-gaming-case

 

ale max colery jakie tam wchodza to 150 mm

 

przy okazji

 

gelid

http://www.scan.co.uk/products/gelid-solutions-black-edition-ultimate-tower-cpu-cooler-2x-120mm-fans-775-1366-2011-115x-plus-am2-2p

 

czy

noctua

 

https://www.scan.co.uk/products/noctua-nh-u12p-se2-dual-fan-quiet-cpu-cooler-intel-775i7i5-and-amd-am2-3-compatible

 

jeszcze jedna opcja-to kupic wspomniana obudowe i zamowic jakis schadzacz horyzontalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do chłodzenia, to zdecydowanie noktuła, gelid wygląda na wydajniejszy, ale ten wentyl slim z przodu będzie dużo hałasu robił...co do budy coś jak SPC m35 lub Tt albo fractal - budy corsaira są za wysoko wycenione

 

edit. po przejrzeniu stronki, moim zdaniem, do tego procka lepiej wziąć - klocek od akasy i tego fractala, który to pomieści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba ten fractal jest najpewniejszym rozwiazaniem bo:

 

Supports extremely tall tower CPU coolers, up to 185mm

 

ten aerocol max co mozna upchnac to 155,wiec nie da rady upchnac nostuy.

nie wiem co max mozna wlozyc do TT.

 

buda o coler nie daja mi spokoju-budzet i tak juz napiety,a ma to byc komputer do pracy ,dla mojej dobrej przyjaciolki ,pewnie na najblizsze lata i chcialbym aby wszystko bylo ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5820k to spora grzałka, a jak chcesz ją podkręcić to i noktuła będzie głośna - dorzuć kilka poundów i weź akasa+fraktal do tego najprostsze ddr4 (bez fikuśnych radiatorów) i będzie malina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak,mam zamiar pocisnac proca na 4.5-bo to on bedzie mocno pracowal w kompie.

wpadlem na recenzje Blacandwhite,czytam komentarze i wychodzi na to ze NH-U14S jest wydajniejsza niz akasa:)

 

 

co do budy,to mysle ze zostani8e fractal-powinien wszystko pomiescic,wyglada schludnie itd

 

pozostaje chlodzenie.

jeste jeszcze thermaltake frio

 

https://www.scan.co.uk/products/thermaltake-frio-extreme-silent-14-dual-fan-cooler-for-intel-amd-cpu

 

, Noctua NH-D14 lub Noctua NH-U14S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli możesz dołożyć do chłodzenia, to do 2011 najlepiej by pasowało u14s (nie ma problemu z ramem), ale biorąc pod uwagę wydajność, wziąłbym nh-d14 (będzie cichsze od meduzy - przy podobnej wydajności)...co do testów, to spora różnica? bo u blaka z tymi testami to różnie jest - zasilacze testuje tak, że podstawowa zasiłka z grupową regulacją napięć ma podobne wyniki (w regulacji) jak taka z dc-dc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d 14 to juz potwor.Musze zaraz zadzwonic do kumpeli i zapytac czy da rade cos kasy wyskrobac-bo do takiego zestawu az sie prosi aby dodac ze 3 dodatkowe 140 do obudowy i cos co niemi bedzie sterowac-lub po prostu dac wentyle niskoobrotowe i tyle-a moze pod plyte podpiac...ASRock X99 EXTREME 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten procek to też niezły potworek ;) co do dodatkowej wentylacji, to moim zdaniem ew. jeden dodatkowy na front (dwa już są na stocku) - a sterować tym będzie mobas (toż to x99, teraz nawet paździerze na h81 mają przyzwoite sterowanie wentylami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glupie pytanie,ale nigdy nie podlaczalem wentyli pod plyte-mialem zawsze cos do sterowania-wentyle podlaczone pod plyte musza miec pwm??

 

chyba jedna zamowie dla niej Noctua NH-D14 -te chlodzenie to mysle najl;epszy wybor jezeli chodzi o podkrecone 5820K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg instrukcji, ta płyta ma 2x 4pin (z pwm) i 3x3pin - wszystkie kontrolowane z biosu - więc bez problemu wszystko wysterujesz...tylko upewnij się, że te nh-d14 ma mocowanie na lga2011 w komplecie (bo oryginalnie, to chłodzenie nie ma takiego mocowania - trzeba zamawiać oddzielnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajjj...bym to przeoczyl-zakladalem ze noctua to full wypas i daje zestawy montazowe na wszystko.dodatkowo nhd14 nie miala wentyli pwm,a u14 s ma.

 

w takim razie biere Noctua NH-U14S-to mniejszy coolere,ale w testach widac ze daje rade.On ma juz wysokosc 150 mm,wiec treoretycznie wszedlby do innych modeli obudowy-ale ten fractal wydaje sie najlepszym wyborem do 50 funtow.

 

edit

to nh-u12s ma 150 mm,u14s ma juz 165mm-ale dla fractala to nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...