Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Langley

Lista polecanych obudów komputerowych

Rekomendowane odpowiedzi

O tym zapomniałem napisać :P Z wartych uwagi mamy CM Elite 120, Sugo SG05/06 (Lite), Sugo SG07/08, FT03 Mini. Do Prodigy warto dodać w wadach, że jest ogromna jak na ITX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Zalmana T2 ktorys z uzytkownikow testuje?

Jestem ciekaw jakie temperatury w tej budzie panuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo znalezłem ideał jesli chodzi o mniejsze mATX... Lian Li V354 Problem to wysoka cena. Ale jak tak przejrzałem oferte to naprawde Lian Li potrafi kombinowac z wielkoscia. Chyba najlepsze obudowy Cube obok Silvertone :)

 

No nie. Ideałem nie może być buda, gdzie zasilacz jest montowany równolegle do płyty głównej. Z drugiej strony, każdemu wedle potrzeb. Ja tej budy nie kupiłbym.

 

ps QS 202 SE kupiłem siostrzeńcowi. Bardzo fajna i estetyczna buda, choć o te 2 - 3 dychy za droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie. Ideałem nie może być buda, gdzie zasilacz jest montowany równolegle do płyty głównej. Z drugiej strony, każdemu wedle potrzeb. Ja tej budy nie kupiłbym.

 

ps QS 202 SE kupiłem siostrzeńcowi. Bardzo fajna i estetyczna buda, choć o te 2 - 3 dychy za droga.

No a znasz jakas fajna mala bude co pomieści mITX, dwuslotowa karte graficzna, zasilacz standard ITX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega powyżej wymienił. Mi szczególnie podchodzą te pogrubiną czcionką zaznaczone. Oczywiście to też nie są ideały, ale w sumie fajnie opracowane kompromisy.

O tym zapomniałem napisać :P Z wartych uwagi mamy CM Elite 120, Sugo SG05/06 (Lite), Sugo SG07/08, FT03 Mini. Do Prodigy warto dodać w wadach, że jest ogromna jak na ITX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciagle interesuje ten Zalman T2 i T1.

Nie ma zadnych recenzji na necie... ktos ma ta bude?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się nią i naprawdę daje radę, zwłaszcza za taką kasę. Blachy są ok (wiadomo nie rewelacja, ale w tej cenie naprawdę fajne), jakość wykończeń spoko. Troszkę ciasno, ale to już nie wada, a raczej cecha tej obudowy. Ogólnie fajna buda do budżetowych zestawów, sam ją wkładam tam gdzie się nie mieści M23 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się nią i naprawdę daje radę, zwłaszcza za taką kasę. Blachy są ok (wiadomo nie rewelacja, ale w tej cenie naprawdę fajne), jakość wykończeń spoko. Troszkę ciasno, ale to już nie wada, a raczej cecha tej obudowy. Ogólnie fajna buda do budżetowych zestawów, sam ją wkładam tam gdzie się nie mieści M23 ;)

Super... poczytalem tez kilka recenzji wiary z amazona

 

Ogolnie buda wypada pozytywnie. Zastanawiam sie czy przy obsadzeniu wszytskich miejsc na wentylatory temperatury w tej budzie beda ok?

 

No generalnie nie jest mankamentem wielkosc... mniejszej budy pod mATX prozno szukac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury będą ok bo to mała obudowa, przy takiej przestrzeni, te 3 wentylatory naprawdę dadzą radę (wiadomo nie spodziewaj się ultra niskich temperatur, ale jak za taką cenę będzie naprawdę ok) ;) Taka uwaga małe coolery wchodzą i realnie ten drugi górny wentyl mało daje (bo wyciąga znad klatki na napęd - więc jak go masz to prawie nic nie daje, a jak go nie masz to tylko troszkę. ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury będą ok bo to mała obudowa, przy takiej przestrzeni, te 3 wentylatory naprawdę dadzą radę (wiadomo nie spodziewaj się ultra niskich temperatur, ale jak za taką cenę będzie naprawdę ok) ;) Taka uwaga małe coolery wchodzą i realnie ten drugi górny wentyl mało daje (bo wyciąga znad klatki na napęd - więc jak go masz to prawie nic nie daje, a jak go nie masz to tylko troszkę. ).

Chodzi Ci o te dwa po boku 92mm wentylatory?

Czyli do tej budy dokupic:

1 wentylator 120mm z przodu

2 wentylatory na gorze 120mm

1 z 2 mozliwych po buku 92 mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o górę, ten jeden wyciągający jest nad zatoką 5,25 - moim zdaniem nie będzie za dobrze wyciągał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o górę, ten jeden wyciągający jest nad zatoką 5,25 - moim zdaniem nie będzie za dobrze wyciągał.

No to zostaje kupic w sumie 2 120mm wentyle i 2 92mm.

Podejrzewam koszt calkowitej takiej operacji to okolo 200 zlotych razem z obudowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szambo kup już lepiej obudowę pod ATX. Zmienisz płytę główną i co ? Nowa buda.

A tak masz coś na dłużej, z lepszą wentylacją i większymi możliwościami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GJ!!!

 

 

 

A wracając do tematu, brał bym na przód, tył i gorę. Na boki tylko jak planujesz jakąś mocną grafę, na starcie możesz jednak odpuścić. To jest mała obudowa, tutaj naprawdę powietrze ma mniejszą drogę do przebycia. Co do kosztu to bez przesady, nie musisz od razu kupować wentyli po 30 zł / szt. no chyba, że naprawdę lubisz ciszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szambo kup już lepiej obudowę pod ATX. Zmienisz płytę główną i co ? Nowa buda.

A tak masz coś na dłużej, z lepszą wentylacją i większymi możliwościami.

 

Ta buda to ze tak powiem produkt przejsciowy do mITX

Jest mala, na pewno duzo lepsza od mojego no-name w ktorym sie wszystko gotuje.

Stara buda idzie na smietnik. Moje obecne komponenty wkladam tutaj.

Potem kupuje plytke S1150 pod mITX i procesor i3 jak sie pojawi i wtedy zakupie bude mITX Lian Li.

Daze do zmniejszania wiekosci obudowy.

 

W sumie z tymi wentylami racja... Najtansze Silentum i powinno byc git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych mniejszych ta jest fajna. Ale podobno na nasz kraj sprzedawana jest w wersji SE (bez wentylatorów w standardzie) i chyba bez okna.

Jest dość ładna. Można zdemontować klatkę na dyski i wejdzie mocniejsza-długa grafika na przyszłość.

Cena niestety wysoka. Może jednak spodoba Ci się.

http://www.agito.pl/obudowa-aerocool-qs-202-se-czarna-91-527972.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych mniejszych ta jest fajna. Ale podobno na nasz kraj sprzedawana jest w wersji SE (bez wentylatorów w standardzie) i chyba bez okna.

Jest dość ładna. Można zdemontować klatkę na dyski i wejdzie mocniejsza-długa grafika na przyszłość.

Cena niestety wysoka. Może jednak spodoba Ci się.

http://www.agito.pl/obudowa-aerocool-qs-202-se-czarna-91-527972.html

Nienajgorsza, ale tez troche wieksza.

Ale czy warto doplacac 100 zlotych? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą qs202se. Fajna i porządna buda. Sporo większa od Zalmana t1 czy t2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zdecydowanie nie warto, zwłaszcza jak potem i tak zmieniasz na HE budę mATX. T1 jest w swojej cenie bezkonkurencyjna jako mATX ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No generalnie nie jest mankamentem wielkosc... mniejszej budy pod mATX prozno szukac.

http://www.in-win.com.tw/products_pccase_series.php?cat_id=1&series_id=42

12,5 l :E mniejsza buda mieszcząca dwuslotowe GPU to SG05/06, więcej nie kojarzę. Jak dla mnie minusem jest zasilacz SFX, ponieważ ciężko znaleźć na necie testy głośności takowych a ewentualna wymiana wentylatora może być bardzo kłopotliwa z uwagi na niewielką grubość. Gdybym wiedział, że np. w takim BQ SFX 350 W wentylator jest na prawdę cichy i zmieszczę tam coś o gr. 25 mm to brał bym dziś jakiegoś małego trola.

QS-202 SE jest bardzo fajna (o czym pisał już Bielas) a wersja SE to dla mnie plus, bo nie dostaajemy kupiastych wentylatorów i lipnie wyciętego okna. Największą wadą dla mnie jest mocowanie hdd, które przenosi drgania na obudowę. Na upartego można by się przyczepić miejsca tylko pod 140 mm wentylator na froncie i ciut dużych rozmiarów. Kiedyś uważałem ją za szpetną (to przez te nacięcia z przodu), ale ostatecznie nie drażniła mnie, bo nie rzucają się one specjalnie w oczy. Zastanawiałem się czy by jej nie kupić ponownie, ale zawsze szkoda mi kasy, gdyby - tak jak pisał Bielas - była tańsza o 30 zł to brał bym, bo tak to chyba wolę posiadającego znacznie więcej wad Core 1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zdecydowanie nie warto, zwłaszcza jak potem i tak zmieniasz na HE budę mATX. T1 jest w swojej cenie bezkonkurencyjna jako mATX ;)

 

Dokładnie. Nie ma sensu inwestować ~200 zeta za 202se, kiedy w perspektywie ma się kupić aluminiowe pudełeczko na itx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie cena wysoka ale taka mała ślicznota ten qs202se.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie:

Obydwie te budy pomieszcza dwuslotowa karte grafiki? Bo Zasilacz widze Standart ATX czyli good.

 

Lian Li Q27

 

Lian Li Q28

 

I w ogole wielu z was jest zwiazanych z hurtowniami itd. Kiedy mozna sie spodziewac ich w sprzedazy. Planuje kolo konca roku kupowac buda po skompletowaniu bebechow.

 

Generalnie zdecydowany juz jestem na to Lian. Dzieki temu te wentylatory ktore kupuje do tego Zalmana i wiem, ze przejda dalej do Lian Li kupie lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to jest śliczne?:D Nie no tak serio nie ktoś mnie uzmysłowi, jak to można za śliczne uznać - nie jest to szpetne, ale śliczne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • User ma wersje oem i z przeniesieniem licencji na nowy sprzęt może być problem. Jeszcze jak chce instalować i aktywować W11 na tym nowym sprzęcie. Jakby to była wersja box to może by było łatwiej, a tak to może być problem.
    • Budka powiedział, że jest za budową fabryki. Co dalej z Izerą? Borys Budka: decyzja po audycie - Money.pl
    • Ooo, jak mogłem zapomnieć wspomnieć o soundtracku, cała seria ma niesamowity OST, dla niego opłacam YT Premium, bo na Spotify nie ma wszystkiego/czasem blokują się w Polsce xD Kopalnia bangerów, jakbym miał podać mój ulubiony, to nie dałbym rady. Co do 7/8, to faktycznie w przypadku 7 jeszcze aż tak nie jest ważna znajomość reszty, ale już w 8 warto jednak znać całość, bo bez tego cała "druga część" fabuły nie będzie miała powera jaki ma dla kogoś, kto ograł wszystkie, praktycznie wszystko co poboczne może być tam wówczas niezrozumiałe. Co jest niestety sporym minusem dla nowych graczy, rozumiem w pełni dlaczego to zrobili, jednak świeżynki mogą czuć się tam troszku zagubione - przynajmniej tak mi się wydaje, musiałby się wypowiedzieć ktoś z mniejszym doświadczeniem w serii. Ano, mnie Yakuza 0 z początku trochu odrzuciła, początki tych gier to dosłownie kilka godzin prawie samych cut-scenek przerywanych krótkimi walkami, dopóki nie dojdzie się do otwartej struktury gry, to może się wydawać jakbyśmy grali w interaktywny film z jakąś tam walką, żeby nie było. Osobiście zagrałem w Y0 nie wiedząc o niej praktycznie nic, co prawda w miarę byłem przygotowany na coś takiego z samej świadomości, że mam do czynienia z japońską grą i słyszałem wcześniej o tych legendarnych cutscenkach, ale 0 od początku pokazuje jakieś struktury w Yakuzie (w Yakuzie jako Yakuzie, nie że w grze xD), wprowadza z 10 różnych bohaterów i poczułem się tym przytłoczony. Na szczęście nie porzucam raczej gier, więc "dotrwałem", no i potem się zakochałem xD Co do systemu walki - jeszcze przed 8 powiedziałbym, że zdecydowanie wolałem brawlerowy styl walki, ale powiem Ci, że grając w 8 uważam przejście na turówkę za najlepszą zmiana jaką mogli wprowadzić, naprawdę. W 8 z dobre 15h łażę po mieście i... biję chłopów na mieście (takich mini-bossów), dość, że jest to sporo bardziej wymagające niż brawlerowy styl (starsze Yakuzy są raczej bardzo łatwe, tylko w 3 bossowie mają milion zdrowia xD), to ten system walki po prostu wymiata, mówię to jako ktoś, kto za turówkami nie przepada, a system z 7 uważa za "zjadliwy", innymi słowy - trochę mniej nudny niż inne jRPG'i. To jak w 8 usprawnili absolutnie wszystkie problemy z 7 i jeszcze dodali mnóstwo nowych systemów to czysta poezja, prawdopodobnie to najlepsza turowa walka jaka kiedykolwiek powstała i ciężko sobie to wyobrazić, że tak niesamowicie przetłumaczyli brawlera na turówkę, wręcz ma się wrażenie, że ta gra miała być od początku taka jak jest teraz, bo Yakuzowe systemy pasują do tego idealnie. Również zwróciłem uwagę na to, że Yakuza jest jRPG'iem bez jego flagowych cech, każdy inny jRPG - piękni bohaterowie ratujący świat, Yakuza - menele walczące z innymi menelami xD Genialne.
    • Znalazłem właśnie na dysku C folder z bitlocker, nigdy czegoś takiego nie używałem. Sprawdziłem wszystkie konta Microsoft jakie mam i na żadnym nie znalazłem klucza do jakiegokolwiek urządzenia 🤔
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...