Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Langley

Lista polecanych obudów komputerowych

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze jedno pytanie:

Obydwie te budy pomieszcza dwuslotowa karte grafiki? Bo Zasilacz widze Standart ATX czyli good.

 

Lian Li Q27

 

Lian Li Q28

 

I w ogole wielu z was jest zwiazanych z hurtowniami itd. Kiedy mozna sie spodziewac ich w sprzedazy. Planuje kolo konca roku kupowac buda po skompletowaniu bebechow.

 

Generalnie zdecydowany juz jestem na to Lian. Dzieki temu te wentylatory ktore kupuje do tego Zalmana i wiem, ze przejda dalej do Lian Li kupie lepsze.

Patrz na 3 zdjęcie, Q27 nie zmieści, Q28 już tak. Pomyśl jeszcze nad Q11, bardzo podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz race śliczne to nie ale ładne :D

Jest taka jedna buda, są w różnych kolorach, gdzieś w dziale prezentujemy swoje maszynki ją widziałem - chyba to

http://www.bitfenix.com/global/en/products/chassis/prodigy

http://www.saturion.pl/product/160329/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/BitFenix_Prodigy_Arctic_White.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz na 3 zdjęcie, Q27 nie zmieści, Q28 już tak. Pomyśl jeszcze nad Q11, bardzo podobna.

Tez fajna, Q07 tez jest ok, z tego co mi wiadomo dosyc dobra cene ma (ok 220), ale tez nie wiem czy pomiesci grafike.

 

Teraz juz zostal wybor chlodzenia na CPU (do 70mm), ktore bede teraz razem z Zalmanem zamawial. Nie mam pojecia totalnie. Widzialem test t.luka chlodzenia Zalmana ... Tragedia. Tutaj pewnie w okolicach do 150 zlotych nie wyczaje nic sensownego.

 

Nad Bit Fenix tez myslalem. Niezle wyglada :) Ale to jeszcze na dokladny wybor budy mITX mam czas... Aczkolwiek Lian Li ma takiego ducha elegancji... Za to Bit Fenix Prodigy to taka moc z wyglady cokolwiek by to mialo oznaczac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i na fajnym wyglądzie zalety się kończą, bo buda, jak dla mnie, nie ma najmniejszego sensu. Nie po to płacę za droższą, mniejszą płytę główną aby wpakować ją do czegoś tak wielkiego. Porównanie z LL V351A o której ludzie piszą, że jest duża i nieporęczna (a o Prodigy, że to śliczny maluszek)

DSCF3160.jpg

 

Q07 nie zmieści dwuslotowych GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie:

Obydwie te budy pomieszcza dwuslotowa karte grafiki? Bo Zasilacz widze Standart ATX czyli good.

 

Lian Li Q27

 

Lian Li Q28

 

I w ogole wielu z was jest zwiazanych z hurtowniami itd. Kiedy mozna sie spodziewac ich w sprzedazy. Planuje kolo konca roku kupowac buda po skompletowaniu bebechow.

 

Generalnie zdecydowany juz jestem na to Lian. Dzieki temu te wentylatory ktore kupuje do tego Zalmana i wiem, ze przejda dalej do Lian Li kupie lepsze.

 

Q27 zmieści dwuslotówkę tylko w przypadku, gdy mimo swojej grubości będzie posiadała jednoslotowego śledzia.

Q28 zmieści dwuslotówkę bez problemów.

 

edit

Co do chłodzenia, to Thermalright AXP-100 albo Noctua NH-L12.

 

 

No masz race śliczne to nie ale ładne  :D

Jest taka jedna buda, są w różnych kolorach, gdzieś w dziale prezentujemy swoje maszynki ją widziałem - chyba to

http://www.bitfenix....chassis/prodigy

http://www.saturion....ctic_White.html

 

Jak na itx, Prodigy to kolos, buda gigant. Producent tej budy całkowicie zagubił się w idei, dla której powstał format itx. Jam mam kompa w pełnym formacie ATX, a moja buda jest tak skonstruowana, że jest jedynie o kilka centymetrów wyższa od Prodigy, a sporo węższa. Prodigy to ładna, ale bez sensu zaprojektowana buda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz zostal wybor chlodzenia na CPU (do 70mm), ktore bede teraz razem z Zalmanem zamawial. Nie mam pojecia totalnie. Widzialem test t.luka chlodzenia Zalmana ... Tragedia. Tutaj pewnie w okolicach do 150 zlotych nie wyczaje nic sensownego.

 

Czyli kupujesz budę Zalmana t1/t2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow ta Lian Li ktora pokazano jest na mATX i duzo mniejsza.

 

Ja mam karte graficzna na jeden sledz, ale chlodzenie na 2 sloty.

 

@UP Kupuje Zalmana i do tego inne akcesoria, tylko sklepu dobrego poszukac zostalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow ta Lian Li ktora pokazano jest na mATX i duzo mniejsza.

 

Ja mam karte graficzna na jeden sledz, ale chlodzenie na 2 sloty.

 

@UP Kupuje Zalmana i do tego inne akcesoria, tylko sklepu dobrego poszukac zostalo.

 

I jak już będziesz brał budę na itx, to rozglądaj się nad takimi, gdzie zasilacz czy jakikolwiek inny element nie zasłania płyty głównej. Tak jest np. w Q27 czy Q28. Tam zasilacz i chłodziarka cepa konkurują o przewiew. Zanim zaczniesz myśleć o wymianie może pojawi się do tego czasu kilka bardziej przemyślanych niż obecne, konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak już będziesz brał budę na itx, to rozglądaj się nad takimi, gdzie zasilacz czy jakikolwiek inny element nie zasłania płyty głównej. Tak jest np. w Q27 czy Q28. Tam zasilacz i chłodziarka cepa konkurują o przewiew. Zanim zaczniesz myśleć o wymianie może pojawi się do tego czasu kilka bardziej przemyślanych niż obecne, konstrukcji.

 

Bede musial pewnie kupowac modularny zasilacz? Bo nie ogarne gaszczu kabli z moim Corsair CX430

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Zależy od Twojej wyobraźni i skilla w aranżacji okablowania.

Ja mam kompika (no, prawie :E ) z zasiłką bQ TFX Power 300w w budzie Chieftec Flyer FI-01B i jakoś kabli mi nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak już będziesz brał budę na itx, to rozglądaj się nad takimi, gdzie zasilacz czy jakikolwiek inny element nie zasłania płyty głównej. Tak jest np. w Q27 czy Q28. Tam zasilacz i chłodziarka cepa konkurują o przewiew. Zanim zaczniesz myśleć o wymianie może pojawi się do tego czasu kilka bardziej przemyślanych niż obecne, konstrukcji.

W przypadku horyzontalnego CPU wentylator można odwrócić i wtedy problem znika.

Niekoniecznie. Zależy od Twojej wyobraźni i skilla w aranżacji okablowania.

Dokładnie. Zastanawia mnie czy w takim Node 304 faktycznie nie da się ułożyć kabli czy po prostu ludzie widząc, że nie ma otworów na ich prowadzenie olewają to i te walają się wszędzie. Mocowania hdd aż się proszą o to aby schować w nich kable.

 

E: Wrzuć zdjęcia Chiefteca jeżeli możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z kompatybilnoscia plyt glownych do chlodzenia CPU?

 

Podobno sa czasem cyrki. Taka Noctue nie kazda plyta mITX przyjmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenia z 120 mm wentylatorami najczęściej się nie mieszczą w normalnej pozycji z uwagi na częste umieszczanie gniazda CPU blisko sloty PCIe (po obróceniu o 90* wiele z nich wejdzie), natomiast te oparte o wentylator 92 mm mogą wejść (osiowy rozstaw otworów montażowych dla LGA 115x to ~75 mm a nie są one przy samym PCIe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenia z 120 mm wentylatorami najczęściej się nie mieszczą w normalnej pozycji z uwagi na częste umieszczanie gniazda CPU blisko sloty PCIe (po obróceniu o 90* wiele z nich wejdzie), natomiast te oparte o wentylator 92 mm mogą wejść (osiowy rozstaw otworów montażowych dla LGA 115x to ~75 mm a nie są one przy samym PCIe).

A znasz jakies chlodzenie w rozsadnej cenie (do 150) z tym mniejszym wentylatorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku horyzontalnego CPU wentylator można odwrócić i wtedy problem znika.

 

Dokładnie. Zastanawia mnie czy w takim Node 304 faktycznie nie da się ułożyć kabli czy po prostu ludzie widząc, że nie ma otworów na ich prowadzenie olewają to i te walają się wszędzie. Mocowania hdd aż się proszą o to aby schować w nich kable.

 

E: Wrzuć zdjęcia Chiefteca jeżeli możesz.

 

Nie mogę, bo buda w lakierni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda zamowiona. Poki co bez wentylatorow, te zamowie z odbiorem osobistym w komputroniku.

Jakie tanioszki 120mm i 92mm polecacie?

 

Zephyr bedzie dobrym wyborem?

 

Na dobry poczatek 2 Zephyr 120mm zamowione.

Jeden na przod, jeden na gore... i jeden z tylu bedzie fabrycznie zamontowany.

Zostaly miejsca na dwa 92 mm na boki i jeden dodatkowy na gore.

 

Ale mysle, ze poki co podstawowy przeplyw tymi 3 bedzie zapewniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ile te Zephyry 120 kupowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ile te Zephyry 120 kupowałeś?

Po 16,90 w Komputroniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po gównianym brutusie czas na normalną obudowę. To teraz prosto mi odpowiedzcie:

Zalman z9 plus czy z11? Nie potrzeba mi usb 3.0. Bardziej mi się podoba z9. A może coś innego w tej cenie? Fajnie jakby miała okno oraz możliwość ładnego ułożenia kabli, ponieważ jestem cholernym estetą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie na kable jakoś bardzo dużo miejsca nie mają, ale da radę. Ja wolę zdecydowanie Z9. Ładniejsza, ma regulator obrotów i nie trzeba kombinować z tym wspaniałym chłodzeniem dysków twardych (realnie demontujesz wentyle boczne + plastik - bez tego masz ciszej i zimniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po gównianym brutusie czas na normalną obudowę. To teraz prosto mi odpowiedzcie:

Zalman z9 plus czy z11? Nie potrzeba mi usb 3.0. Bardziej mi się podoba z9. A może coś innego w tej cenie? Fajnie jakby miała okno oraz możliwość ładnego ułożenia kabli, ponieważ jestem cholernym estetą ;)

 

Z9 to jedna z lepiej wentylowanych obudów jakie powstały - także polecam.

Polecam testy "Obudowy komputerowe dla graczy - Test modeli do 300 zł"

na PurePc

 

http://pclab.pl/art45697-33.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare te testy i brakuje porównania z bardzo dużą ilością obecnej teraz w sklepie konkurencji;) Niech PClab zrobi nowy test!!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare nie stare - także w większości nowych testów innych obudów przewija się Z9. To nadal tak jak napisałem jedna z bardziej udanych konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, żebym mógł ułożyć tak, żeby to ładnie wyglądało. a z tego co widziałem na youtube to w z9 plus ładnie to wyjdzie. Do tego to okno :P Na 99% wezmę Z9 plus. Tylko, żebym później znów nie został zaskoczony tak jak przy brutusie.. W sumie do z9 dołożę jakieś 55zł. Myślę, że się opłaca. No nic- jeżeli zamówię to się pochwalę i obudową i tym jak ułożyłem kable :E Dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, Brutus 410 a Z9 to będzie mocny upgrade jeśli chodzi przestrzeń do zagospodarowania czy też aranżację okablowania :) Pamiętaj tylko, żeby skonfrontować tą obudowę z ewentualną rozbudową komputera o lepszą / dłuższą kartę graficzną (

).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...