Skocz do zawartości
SPYCHCIO

Wszystko na temat Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj w świecie PPE.

Pani Iza przetłumaczyła "noticeable upgrade in geometry pop-in" jako "zauważalną poprawę geometrii". Czyli wychodzi na to, że ten SSD w PS4 Pro to chyba dodał obiektom wielokątów :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie zaglądam tam. Śmieciowe newsy. GOLa też nie odwiedzam. Czasami Polygamię odwiedzę, bo mają dla mnie fajny layout.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Techniczne pytanie. Na dniach kupuję Telewizor 4K z fajnym HDR (Sony XF9005), który będzie współpracował ze zwykłą konsolą PS4 z 2016 roku. Nie widzę już obecnie sensu kupna PRO w oczekiwaniu na PS5.

Czy HDR faktycznie działa? Podobno z racji starego sygnału 1.4 HDMI, opcja HDR to tak na prawdę pic na wodę. Z kolei czytałem też, że ten efekt działa tak samo, jak w przypadku mocniejszej wersji konsoli, z tym, że tylko w 1080p. Gdzie leży prawda?

Edytowane przez ginn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od telewizora, ps4 pro i tak ograniczy paletę kolorów przy hdr 4k (hdmi 2.0 ma za małą przepustowość złącza), więc hdr działa na obu podobnie - chcesz hdr w rgb, lecisz na 1080p... stąd często pytania o wypłukane kolory w hdr (nawet na lepszych tv)

osobiście nie pchałbym się teraz w tv bez hdmi 2.1;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga wlatuje z Dreams :D

Aktualnie prowadzę 3 projekty

Super Mario Bros. 1-1 Remake - remake poziomu 1-1 jak i gameplayu SMB, gdy uznam go za skończony, zabiorę się za 1-2. Chyba, że N ściągnie. Bo nawet do Dreams, N wsadza łapska. Ewentualnie pójdzie Remix wtedy z mario i goombasow zrobię inne postacie.

Take Care - hardcorowy shooter na VR wymagane Move'y i pozycja Stand. Zagrało już 763 graczy a mapę ukończyły jedynie 4 osoby w tym ja. Ludzie chyba lubią umierać bo tytuł wisi w popularnych w kategorii VR. Czego się zupełnie nie spodziewałem. Były wołania o zwiększenie TTK ale jestem nie ugięty. Nową mapę zacznę dziugać jak ukończy go minimum 10 osób. Taki live service heh.

Hellfire - Shooter FPS utrzymany w klimatach Retro zawierający na tą chwilę nie kończący się survival z leaderboardem. Już ~80 wyników na tabelii. Dziś zacząłem już dłubać przy 1 mapie do kampanii.

Wszystkie moje dzieła znajdziecie tutaj https://indreams.me/taganpl/creations

Dreams to imo najlepszy ex jaki wyszedł na PS4 zaraz po Bloodborne. Wyborny zjadacz czasu dla kogoś kto tworzy. Wbijanie poziomów chochlika, czy zbieranie lajków oraz obserwujących tylko zachęca, żeby tworzyć sny dalej. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, ODIN85 napisał:

Wyblakłe masz na pc,na Pro nie ma takich problemów.

KLIK i może jeszcze nie ogranicza kolorów do 422? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PHYSXftw napisał:

Uwaga wlatuje z Dreams :D

Aktualnie prowadzę 3 projekty

Super Mario Bros. 1-1 Remake - remake poziomu 1-1 jak i gameplayu SMB, gdy uznam go za skończony, zabiorę się za 1-2. Chyba, że N ściągnie. Bo nawet do Dreams, N wsadza łapska. Ewentualnie pójdzie Remix wtedy z mario i goombasow zrobię inne postacie.

Take Care - hardcorowy shooter na VR wymagane Move'y i pozycja Stand. Zagrało już 763 graczy a mapę ukończyły jedynie 4 osoby w tym ja. Ludzie chyba lubią umierać bo tytuł wisi w popularnych w kategorii VR. Czego się zupełnie nie spodziewałem. Były wołania o zwiększenie TTK ale jestem nie ugięty. Nową mapę zacznę dziugać jak ukończy go minimum 10 osób. Taki live service heh.

Hellfire - Shooter FPS utrzymany w klimatach Retro zawierający na tą chwilę nie kończący się survival z leaderboardem. Już ~80 wyników na tabelii. Dziś zacząłem już dłubać przy 1 mapie do kampanii.

Wszystkie moje dzieła znajdziecie tutaj https://indreams.me/taganpl/creations

Dreams to imo najlepszy ex jaki wyszedł na PS4 zaraz po Bloodborne. Wyborny zjadacz czasu dla kogoś kto tworzy. Wbijanie poziomów chochlika, czy zbieranie lajków oraz obserwujących tylko zachęca, żeby tworzyć sny dalej. :-)

Super :) Fajnie, że spełniasz się w Dreams i tworzysz ciekawe rzeczy. Ja Twojej twórczości kibicuję :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bartosz302 napisał:

KLIK i może jeszcze nie ogranicza kolorów do 422? ?

Działa w 4:2:2, ale to aktualnie nie wpływa na kolory. Jeśli jest dobry TV to kolory są takie jak powinny być. A co do kompresji to np. filmy UHD Bluray z HDR lecą w 4:2:0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak 4:2:2 nie wpływa na kolor? ?? pisałem to na samym początku, że zależy to od telewizora - jak będzie to wyświetlane  - nie zmienia to faktu, że pełnego 444 hdr przy 4k z prosiaka nie wydusisz i kupno tv teraz za większą kasę, bez hdmi 2.1 to głupota... zwłaszcza mając w planach ps5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanie - poleci ktoś jakąś niedrogą ładowarkę do padów ?
Najlepiej bez konieczności wpinania za każdym razem w micro-usb (są takie niby z donglem do pada.)

Niby mam 2 pady i grając na jednym mogę ładować drugi ale wygląda na fany bajer.
takie coś daje radę ?
https://mediamarkt.pl/konsole-i-gry/stacja-ladujaca-isy-ic-2501-ps4-charger?cd=1038060842&ad=102437145736&kd=&gclid=CjwKCAjwydP5BRBREiwA-qrCGisBUNhMzOlf2kf45uBQzD6gDlNJVPPuNDiLBLBtXRHM1o6tjuZvmhoCHiIQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

czy jakieś inne typy ?

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jestem ułomny ale nie widzę żadnej różnicy w kolorach z włączonym i wyłączonym HDR. Testowane w Horizon i GoW.

Edytowane przez bleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, bleidd napisał:

Może jestem ułomny ale nie widzę żadnej różnicy w kolorach z włączonym i wyłączonym HDR. Testowane w Horizon i GoW.

jak masz kiepskie hdr w tv/monitorze (poniżej 350cd.m2) to się nie ma co dziwić, w starym lg też tak mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q60 i Dell S3220DGF. Oba ok 450 nit w HDR, może i to faktycznie jest przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.08.2020 o 14:16, bleidd napisał:

Q60 i Dell S3220DGF. Oba ok 450 nit w HDR, może i to faktycznie jest przyczyna.

 

W dniu 13.08.2020 o 14:36, ODIN85 napisał:

No hdr tylko na pudełku masz niestety.

W HDR nie jest istotna tylko jasność ale też pokrycie szerokiej palety barw DCI-P3 i Rec.2020 oraz to jak ekran jest w stanie wydobyć ten HDR  za pomocą np. "tonemapingu " (oddawanie detali w bielach). Można mieć ekran nawet i z 1000 nitów a kolory mogą być wypłukane, blade i co najwyżej "szkiełko" będzie mocno świecić ale bez dobrego szerokiego zakresu efekt będzie mizerny. To jest bardzo częsty błąd - branie pod uwagę tylko jasności ekranu. A gdzie równie istotne parametry jak kontrast, wygaszanie stref, ilość Bit. etc?  

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, ODIN85 napisał:

Ja tylko na nity patrze.

To źle bo w HDR nie o to chodzi. Jak wskazuje sama nazwa High Dynamic Range czyli wysoki zakres dynamiki. Masz widzieć więcej kolorów i detali a nie ekran ma tylko jaśniej świecić.

0005-NFGSSLJY89-MB-C122-F4

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra pierdololo. Kupił ktoś nowego Tsubasę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.08.2020 o 01:41, .winter. napisał:

Dobra pierdololo. Kupił ktoś nowego Tsubasę?

Ja na switcha (z tego co widzę w necie na PS4 identyko), jest super ,klimat serialu w 100%, tylko trza trochę czasu na ogarnięcie rozgrywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadal PS4 i nie zamierzam sprzedawać, bo PS5 kupię może za 2lata, do tego czasu gry wyjdą i zwiększy się biblioteka do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry Wieczór. Nie  chcę zakładać specjalnie tematu , więc postanowiłem , że zapytam tutaj. 1,5 roku temu mając jeszcze PS4 PRO i grając w fifę 19 potrafiły się pojawić artefakty pełno różnych kolorów trwało to może 2 sekundy działo się to w czasie meczu. I tu pytanie czy to wina tv czy konsoli? W innych grach i aplikacjach nie było czegoś takiego. Dodam jeszcze , że to nie były jakieś kreski pionowe czy poziome tak jak uszkodzenie ekranu tylko sama gra piłkarze i boisko było na różno kolorowo.

Edytowane przez Tomzi87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.09.2020 o 17:49, Tomzi87 napisał:

Dobry Wieczór. Nie  chcę zakładać specjalnie tematu , więc postanowiłem , że zapytam tutaj. 1,5 roku temu mając jeszcze PS4 PRO i grając w fifę 19 potrafiły się pojawić artefakty pełno różnych kolorów trwało to może 2 sekundy działo się to w czasie meczu. I tu pytanie czy to wina tv czy konsoli? W innych grach i aplikacjach nie było czegoś takiego. Dodam jeszcze , że to nie były jakieś kreski pionowe czy poziome tak jak uszkodzenie ekranu tylko sama gra piłkarze i boisko było na różno kolorowo.

Pytanie: Masz/Miałeś wówczas TV Samsunga? Kojarzy mi się taki motyw przez HDTVPolska przewijając się w połączeniu któregoś modelu Samsunga z PS4 Pro w trybie Gry. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Tak posiadam cały czas Samsung 55’ KS 7000.

Edytowane przez Tomzi87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Tomzi87 napisał:

Witam! Tak posiadam cały czas Samsung 55’ KS 7000.

No to tak, podobny problem zgłaszali posiadacze KSów i też częściowo rok późniejszych NU, nie wiem w sumie z czego to się brało, bo też KSa 7000 kiedyś miałem i nie zaobserwowałem tego problemu, ktoś pisał wtedy, że wymieniał model na inny TV przy okazji i wówczas już nie było tego efektu mimo iż konsola i kabel HDMI te same zostały. Ciężko powiedzieć czy w ogóle taki efekt też się może pojawić np. na PS5 w połączeniu z KSem 7000, bo to niestety na razie gdybanie tylko potencjalne.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Fjubens napisał:

No to tak, podobny problem zgłaszali posiadacze KSów i też częściowo rok późniejszych NU, nie wiem w sumie z czego to się brało, bo też KSa 7000 kiedyś miałem i nie zaobserwowałem tego problemu, ktoś pisał wtedy, że wymieniał model na inny TV przy okazji i wówczas już nie było tego efektu mimo iż konsola i kabel HDMI te same zostały. Ciężko powiedzieć czy w ogóle taki efekt też się może pojawić np. na PS5 w połączeniu z KSem 7000, bo to niestety na razie gdybanie tylko potencjalne.

Również miałem KS7000 i takiego problemu nie miałem.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze powtórnie dodam , że nie działo się to wszędzie tylko w FIFA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • FuryGPU - pojedynczy użytkownik opracował od podstaw własną kartę graficzną. Zaskakująco dobrze radzi sobie z grą Quake Ja mam wielki szacunek dla takich napaleńców, co ja umiem sam zrobić, ratuję stare komputery/laptopy/tablety/smartfony ze śmietnika i przywracam je do życia. Te które się nadają oczywiście  
    • Obie konstrukcje mają swoje zady i walety. Najlepiej przeanalizuj jakie masz potrzeby, popatrz testy i wybierz konstrukcje Ci odpowiadającą. Tutaj istotny jest indywidualizm. Podpowiem, że karta zielonych będzie lepsza do tytułów z RT.
    • Akurat panowie gram głównie na słuchawkach albo na głośnych głośnikach więc i tak nie słyszę chłodzenia więc raczej i tak jesli chodzi o chłodzenia to zostanę przy czymś za 200-300 zł max
    • U nas było powszechne oburzenie kiedy notorycznego oszusta z OLX skazano na 20 lat więzienia... takie kary powinny być za oszustwa/przestępstwa finansowe(w zależności od skali od kilku lat do nawet do dożywocia, jak w USA w przypadku piramid finansowych). Można się tylko domyślać ile tragedii życiowych spowodował taki bandzior(w białych rękawiczkach). Taki Marcin P. i jego małżonka nigdy nie powinni opuścić zakładu karnego.
    • No i to jest smutne, bo rozłożenie na lata pozwala myśleć, że pewnie pojawi się jakaś technologia, tanie magazyny ttd, Bo przy obecnych ja tego "net zero" nie bardzo widzę. Te jebnie, a jedyna dobra rzecz w tym, że pewnie nie dożyję najgorszego. Np. peerelowskie budownictwo (choć to z lat 90 nie lepsze). Wiadomo, można dokładać styropianu na ściany i lepsze okna, ale z wentylacją grawitacyjną czy układem pewnych rzeczy nie przeskoczysz bez wyburzenia i zbudowania na nowo. A tak mieszkają miliony ludzi. I nawet jak im pomontujesz pompy ciepła i sieć elektryczna tu uciągnie, to one będą ciągnąć gigawaty i z czegoś trzeba te gigawaty wygenerować, najwięcej w chłodnie i długie zimowe noce.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...