Skocz do zawartości
SPYCHCIO

Wszystko na temat Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

playstation-4-2_175pn.jpg

 

- cena konsoli ma wynieść 399$/399€/349£

 

- brak wymaganego połączenia z siecią

 

- brak ograniczeń odnośnie używanych gier

 

- Dualshock 4 będzie kosztował 59€/239zł

 

- PS4Eye to koszt 49€/199zł

 

- HDD 500GB / dysk jest wymienny

 

- brak blokady regionalnej

 

- brak kamery w zestawie

 

- płatny multi 5$ miesięcznie / 60$ rocznie

 

- podczas premiery każdy posiadacz PS+ otrzyma za darmo DriveClub

 

 

 

 

Dane techniczne Playstation 4:

 

- Nazwa produktu: PlayStation 4 Jet Black

- Numer seryjny: CUH-1000A

- Sugerowana cena detaliczna: 399 dol. (USA i Kanada), 399 euro (Europa), 349 funtów (UK)

- Procesor główny: pojedynczy, przygotowany specjalnie na potrzeby konsoli procesor

- CPU: procesor AMD „Jaguar” w technologii x86/64, osiem rdzeni

- GPU: 1.84 teraflopów, silnik graficzny nowej generacji oparty o technologię AMD Radeon

- Pamięć: 8GB pamięci typu GDDR5

- Dysk: dysk twardy o pojemności 500GB

- Wymiary zewnętrzne: Ok. 275x53x305mm (szerokość x wysokość x długość -tymczasowe, nie uwzględniają największych możliwych rozmiarów)

- Waga: Ok. 2.8kg

- Napęd optyczny: BD x6 CAV, DVD x8 CAV (tylko do odczytu)

- Wejścia/Wyjścia: dwa superszybkie porty USB (USB 3.0), jeden port AUX

- Sieć: jeden port Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T), IEEE 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1 (EDR)

- Wyjścia AV: jedno wyjście HDMI, optyczne wyjście audio Toslink SPDIF

- Zestaw zawiera: konsolę PlayStation 4, jeden bezprzewodowy kontroler (Dual Shock), jeden zestaw słuchawkowy mono, kabel zasilający, jeden kabel HDMI, jeden kabel USB

 

Kontroler: Dual Shock 4 z dwupunktowym, pojemnościowym panelem dotykowym, trójosiowy żyroskop, trójosiowy akcelerometr, wibracje, panel LED z trójkolorową diodą która działa prawdopodobnie jak PS Move ale służy też do szybszej identyfikacji gracza, głośnik mono i port słuchawek, port micro USB, port rozszerzeń, bateria mAh

 

Kamera: PlayStation 4 Eye to unowocześniona kamera która będzie pozwalała na nagrywanie nas podczas gry lub też dzięki niej będziemy mogli się logować automatycznie do systemu.

Wymiary: 186mm x 27mm x 27mm

Waga: 183g

Rozdzielczość: 1280 x 800 x 2

Frame Rate: 1280×800 @ 60fps, 640×400 @ 120fps, 320×192 @ 240fps

Obsługiwane formaty: RAW, YUV

Pole widzenia: od 30cm~do ∞, 85°

Mikrofon: 4 kanałowy

Długość kabla: 2m

 

System operacyjny: Brak nazwy, wspomagany przez GAIKAI i usługi PS Cloud

 

Kompatybilność wsteczna: Brak, można będzie grać w gry z PS3 i innych konsol poprzez GAIKAI i PS Cloud

 

 

Tytuły startowe:

 

- Killzone: Shadow Fall

- DriveClub

- Knack

 

 

 

Zapowiedziane gry:

 

rozpiska.jpg

*Final Fantasy XV i Kingdom Hearts III wyjdą też na X1

 

 

P.S. ten post będzie aktualizowany , wszelkie błędy i sugestie proszę kierować na PW.

Edytowane przez SPYCHCIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe exy Microsoftu może minimalnie bardziej interesujące, ale Sony i tak pozamiatało... Tak się wygrywa wyścig zbrojeń! Lepsze bebechy, niższa cena, ciekawsza oferta PS+, brak blokady używek, brak konieczności bycia online. Wybieram Sony!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony konkretnie dowaliło zezwoleniem na używki oraz ceną... aż mi szczęka opadła bo myślałem, że też dadzą coś ok 500$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe exy Microsoftu może minimalnie bardziej interesujące, ale Sony i tak pozamiatało... Tak się wygrywa wyścig zbrojeń! Lepsze bebechy, niższa cena, ciekawsza oferta PS+, brak blokady używek, brak konieczności bycia online. Wybieram Sony!

 

Zgadzam się - na zapowiedzi wygrywa Sony, w moim przypadku właśnie przez brak blokady używek no i 100 euro też piechotą nie chodzi. Aktualnie także wybieram Sony. Chyba odczekam kilka miesięcy od obu premier i zobaczę, jak sprzęty będą się sprawować (znana będzie ich dokładna specyfikacja, ewentualny hałas, może pojawi się jakieś info o awaryjności, może m$ pójdzie po rozum do głowy i zmieni swoje nastawienie, poczekamy, zobaczymy).

 

Jeszcze jedno - (ironia mode on) jak tam chłopaki od PS3, co z tym koronnym argumentem, że trzeba mieć nieźle zryte, by płacić za granie online Up_to_something.gif (ironia mode off)

Edytowane przez milekp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena moim zdaniem bardzo dobra,już można odkładać kasę chodz nie wiem czy warto kupować na premierę bo nie wiadomo czy znowu nie będzie problemów technicznych "YLOD", a płatne multi jeżeli ma być połączone z ps plus to jak ktoś ma ps3 ,vite plus będzie ejszcze miał ps4 to dla mnie bomba i te 60 $ to uczciwa cena :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - (ironia mode on) jak tam chłopaki od PS3, co z tym koronnym argumentem, że trzeba mieć nieźle zryte, by płacić za granie online Up_to_something.gif (ironia mode off)

no bo trzeba . jak ktos mial wybor i mimo wszystko wybiera placenie ....

teraz nie bedzie wyboru no i trudno :( i tak ps4>xbox one :P

Edytowane przez hwdp43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony zrobiło najgenialniejsze zagranie marketingowe tego roku - nie mówiło nic i notowało, następnie wybrało z listy wszystko na co internet narzeka i się tego pozbyli. Tak naprawdę Sony nie pokazało nic next-genowego, ale pokazali że słuchają, a tym się wygrywa wojny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku, ps4 tansza od xboxa. Szczerze mowiac microsoft chyba przegina pale, nie dosc ze z kontrowersyjnymi zagraniami to jeszcze cena. Chyba im sie statysyki pomylily, takie zagranie pasuje do raczej mocniejszego na rynku sony niz M$.

 

EDIT: Tylko czy zagranie Sony to nie oznaka slabosci? Pomyslmy, wydaje mi sie ze maja problem ze sa do tylu! Fakt ze premiere zapowiadaja na swieta dla laikow to moze sie wydawac ze trafiaja w sedno ale to raczej pozno i bardziej microsft w tym wzgledzie wypada lepiej. Zagranie sony moze wydawac sie desperackie jesli rzeczywiscie maja problem ze zostali w tyle, chca kuszaca oferta przetrzymac klientow ale niemniej jednak zmusic ich do czekania! Mam obawy czy premiera na swieta nie bedzie "papierowa".

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te zdjęcie ps4 z boku gdy jest pionowo w połączeniem z tym niebieskim podświetleniem wygląda przyzwoicie :)

Edytowane przez Gorzak1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzo ladniejsza od tego VHSa microsoftu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodz ja bardziej się martwie tym że nic specjalnego nie zapowiedzieli na Vitę a chciałem kupić , niż wyglądem PS4 który an prawde nie ejst jakis straszny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te zdjęcie ps4 z boku gdy jest pionowo w połączeniem z tym niebieskim podświetleniem wygląda przyzwoicie :)

 

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

 

Popieram. Microsoft XBox One wygladem przypomina Video, a nawet troche poprostu kwadratowe pudlo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tymczasem Sony poinformowało, że tryb multiplayer i wszelkie usługi związane z graniem przez sieć będą dostepne wyłącznie właśnie dla subskrybentów PS Plus. Usługa kosztuje obecnie 5 dolarów miesięcznie (ok. 15 zł).

Ehhh dodatkowy koszt i pewnie przeliczą na jełro.

 

 

Ps.

Najlepsze gry na targach nie są exami :E

 

Wiedźmin jak dla mnie pozamiatał i tylko MGS dotrzymywał mu kroku, ale i tak animacja postaci w nim wymaga pracy ;)

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że multi będzie płatny z powodu gaikai. Ale jeżeli będzie to możliwe dzięki ps+ to da się przeżyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam nadzieje ze placac 120 zl za subscrybucje ps+ dostane sporo zamian :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ps+ nie zmieni formy i będą "darmowe" gry co miesiąc to ja nie widzę problemu z płaceniem za granie online w takiej formie, ciekae tylko jakie gry będą na początku dawać, bo zbyt szalonego wyboru pewnie nie będzie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam nadzieje ze placac 120 zl za subscrybucje ps+ dostane sporo zamian  :).

60 dolarów to nie jest 120 zł, zwłaszcza, jeśli w Polsce przelicznik będzie 1:1 do euro, więc już może nie szalejmy z tym hurraoptymizmem Up_to_something.gif

Edytowane przez milekp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jakiegoś mindfucka, bo leżąca i stojaca konsola mają dla mnie jakieś inne kształty zupełnie :E

 

Anyway 60 dolarów ROCZNIE za PS+ gdzie co miesiąc dostaje się tytuły AAA to myślę, że to grosze są. Jeżeli to jest największa wada PS4 to i nawet jaki największy sceptyk konsol - chyba se sprawię PS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak mialem x360 nie spiraconego ale to co bil odwala to przechodzi ludzkie pojecie.Płatne sa elementy avatara tapety,lacznie z Xbox live bez którego nie obejrzysz youtube.Teraz jeszcze mało się najdał i nie bedzie używanych gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jakiegoś mindfucka, bo leżąca i stojaca konsola mają dla mnie jakieś inne kształty zupełnie :E

leżąca konsola jest pozbawiona takiego jakby stojaka.

 

Anyway 60 dolarów ROCZNIE za PS+ gdzie co miesiąc dostaje się tytuły AAA to myślę, że to grosze są.

to fakt, fajnie ale ... zazwyczaj w tytuły AAA się gra w czasie premiery, nie sądzę, że w tym czasie pojawią się w PS+, wobec czego zazwyczaj będzie to ewentualne późniejsze przypomnienie sobie tytułu.

 

edit: pomyłka

Edytowane przez milekp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co bo nie bardzo rozumiem :hmm: te 60 $ to jes za granie online i ps+ czy tylko za multi i trzeba jeszcze osobno placic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • Nie jestem upośledzony i wiem co miałem na ekranie grając, od 20 do 1 w nocy. Tak wczoraj działało OSD, nie wiem dlaczego, ale działało, nawet wyłączyłem fps z NGE. Także proszę mi nie wmawiać, ze było inaczej.
    • Dokładać można bez końca tak naprawdę a tu poniżej 2 stów jest chłodzenie które radzi sobie z topowym procesorem bez zająknięcia.
    • Cześć, przymierzam się do zakupu nowego komputera za ok. 6000zł. Zastanawiam się nad tym zestawem:  https://www.komputronik.pl/cart/shared/show/D5kx3Gy37O-DMdgmEwVk4 lub zestawem za 5900 z polecanych na forum.  Głownie gram w FPS lub MOBA ale chciałbym tez pograć w jakieś nowe gry AAA Który z tych zestawów aktualnie byłby lepszy? A może można w tej kwocie złożyć coś lepszego?    Aktualnie posiadam:  Intel Core i5-7500, 3.4 GHz, 6 MB, BOX  Palit GeForce GTX 1060 JetStream 6GB GDDR5  Gigabyte GA-B250M-D3H GoodRam Play, DDR4, 8 GB, 2133MHz, CL15 x2 SilentiumPC Vero M1 600W SilentiumPC Gladius M35W Pure Black Ale zgaduje, że z tego już pewnie nic nie nadaje się do wykorzystania w nowym PC      
    • Nie wiem jak ty radzisz sobie z dochodowym, ja po prostu płacę
    • @krukkpl Seria MD to raczej dyski dla PC, a nie Enterprise https://storage.toshiba.com/internal-specialty-hdd/pc/md07aca-series Jeśli chodzi o te 10/12TB z allegro, to patrząc na komentarze, miałem wrażenie, że są ciche. Tak samo jak Wd Gold, Ultrastar i Toshiba MG. Póki co, kilka dni temu kupiłem Toshibę 14TB MG07ACA14TE i u mnie w obudowie jest cicha, tzn. odrobinę głośniejsza niż tośka P300 3TB, ale wciąż są to dźwięki mało słyszalne i nawet nie przeszkadzało mi spać jak leciał pełny format. Będę kupował jeszcze jeden duży dysk, ale już mi się tak nie pali, więc po prostu będę czekał aż pojawi się jakaś dobra promocja (byle nie dysk SMR ), albo jak dyski stanieją, bo obecnie są wyraźnie droższe niż patrząc na ceny sprzed kilku miesięcy.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...