Skocz do zawartości
SPYCHCIO

Wszystko na temat Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Mam PS4 oraz Xbox One i zastanawiam się, czy warto sprzedać starsze modele i zainwestować w PRO i X? (mam tv UHD/4K) O ile nowy X Box kusi mocą, to już z grami nie jest za dobrze (we wszystkie tytuły multiplatformowe gram na mocnym PC) a Sony ma jednak wiele tytułów na wyłączność, które oferują wsparcie dla 4K, HDR oraz szerokiej palety barw - niby podstawowa wersja PS4 obsługuje HDR ale nie obsługuje HDMI 2.0, więc ten efekt jest udawany lub dodany na pokaz. Za moją PS4 dostanę góra 800 zł, ile trzeba dołożyć do najtańszej wersji PRO? Nowy XB X to już wydatek rzędu 2200 zł, więc trzeba by dołożyć ok. 1400 zł, a więc tyle, za ile zakupiłem PS4.

Efekt hdr na zwykłym ps4 jest identyczny jak na ps4 pro.

Ps4 og hdmi 2.0 potrzebne jest do wyższych rozdzielczości jak 4k, ps4 ma maksymalna rozdzielczość 1080p, hdr jest na takim samym poziomie jak na ps4 pro.

 

Musisz sobie zdać sprawę ze ps4 pro nie ma praktycznie gier 4k natywnie renderowanych, wiec ostrość jest jednak słabsza niż np z pc ta który puszcza sygnał 4k.

 

Tak jak piszesz sony ma gry, xbox będzie miał moc, ale skoro masz mocnego pc ta imo nie ma sensu brać xbox x bo wszystkie exclusive masz na pc prawie.

 

Według mnie sony popełnił błąd wydając pro, pro ma za mała moc do 4k powinien zrobić mocniejsza wersje za większe pieniądze.

 

Owszem gry jak horizon, gran turismo sport w tej całej szachownicy wyglądają genialnie, jest kilka gier w natywnie 4k, ale jest też sporo tytułów jak np uncharted 4 w 1440p gdzie imo skok jakościowy nie jest znaczny, jest też masa gier w ogóle bez wsparcia jak np GTAV, nowy Batman untildawn itd.

 

Szczerze mówiąc najlepiej nie kupować tv 4k zostać przy highendowymi 1080p, tracimy jednak hdr.jedyny minus.

Prawda jest taka ze nie ma konsol które wykorzystają highendowe telewizory 4k w 100% trzeba czekać na ps5, albo grać na pc.

 

Gry puszcze w 1080p na telewizor 4k wyglądają słabiej niż puszcze natywnie na telewizor 4k, a nowe konsole jak ps4 pro i xbox s są za słabe do natywniego 4k i nie mamy jakości jakosci jaka moglibyśmy mieć, wieć nie wykorzystujemy pełni możliwości. Xbox x myślę że to zmieni, ale ten z kolei nie ma gier jak uncharted horizon until dawn god of war dytroit itd.

 

W twoim przypadku jak masz mocnego pc nie ma co myśleć o xbox, bierz śmiało ps4 pro, ale tak ja mówię nie wykorzystasz w pełni możliwości highendowego 4k za słaba jest, ale i tak zdecydowanie lepiej niż ps4 og.

 

:E

 

Konkluzja najlepiej nie kupować 4k high end do gier bo nie ma jak wykorzystać możliwości, a gry 108p wyglądają gorzej niż na natywnym 1080ps TV, wiec można powiedzieć że się cofamy w rozwoju.

 

Jedyny realny boost to hdr no i np jak masz oleda to czerń kontrast jakiego na żadnym 1080p tv nie zaznasz.

 

Choć hdr jest dobrze wykorzystany tylko w kilku grach wiec nie ma co się napalac.

Edytowane przez JamesSeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

 

Konkluzja najlepiej nie kupować 4k high end do gier bo nie ma jak wykorzystać możliwości, a gry 108p wyglądają gorzej niż na natywnym 1080ps TV,

 

Absolutnie się z tym nie zgadzam. Jeśli masz dobry odbiornik TV (czytaj TV) to różnica jest taka sama A nawet lepsza odtwarzając film FULLHD na "porządnym" TV z 4K. To samo dotyczy materiałów 480p i 720p. Wiem to doskonale bo obecnie nadrabiam stare seriale które mają max 720p. I jakość obrazu jest identyczne (na pewno nie gorsza) a nawet lepsza na moim TV 4K.

 

Też myślałem podobnie ale sporo czytałem różne serwisy i inne źródła. Wszystko zależy od modelu TV. Jeszcze jak miałem swój panasonic 42 calowy (fullhd) to postawiłem obok niego ten nowy mój TV 4K. W moim nowszym odbiorniku nawet było widać lepszą ostrośc np włosów u występujących aktorów i inne elementy. W dodatku gra cieni dużo lepsza. Oczywiście ważne jest też by materiał 720p był naprawdę w idealnej jakości kodowania. Bo nic nie da jeśli film został źle przekonwertowany itp. Wówczas nawet najlepszy TV nie uratuje jakości.

 

To samo dotyczy gier. Już pisałem wielokrotnie o przykładzie GTA 5. Na nowym TV 4K różnica była dość kolosalna np jak przyglądałem sie ostrości skał, jezdni itp + gra świateł itp. A wcale ten mój stary panasonic nie był taki zły jakościowo jak na swoje lata. Dlatego jeśli patrzycie i zależy wam na dobrej jakości filmów czy gier to warto zakupć, dobry sprawdzony TV.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor nie jest może jakiś super (Samsung KS 7000 49 cali)ale jest lepszy od mojego poprzedniego FHD, także Samsunga.

Co do HDR to słyszałem i czytałem, że na zwykłym PS4 ów efekt jest okrojony lub niepełny, gdyż konsola nie wspiera HDMI 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia kolorów. na ps4 8bit na ps4 pro 10 bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Dlatego jesli masz TV z 10bitowym HDR to warto ps4 pro bo spora różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Samsung KS7000, który obsługuje 10 bitowy kolor (Ultra Premium). Pokrycie szerokie palety barw DCI / Rec 2020 94% / 74% HDR na poziomie max 560 cd/m2 w filmach UHDBD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie się z tym nie zgadzam. Jeśli masz dobry odbiornik TV (czytaj TV) to różnica jest taka sama A nawet lepsza odtwarzając film FULLHD na "porządnym" TV z 4K. To samo dotyczy materiałów 480p i 720p. Wiem to doskonale bo obecnie nadrabiam stare seriale które mają max 720p. I jakość obrazu jest identyczne (na pewno nie gorsza) a nawet lepsza na moim TV 4K.

 

Też myślałem podobnie ale sporo czytałem różne serwisy i inne źródła. Wszystko zależy od modelu TV. Jeszcze jak miałem swój panasonic 42 calowy (fullhd) to postawiłem obok niego ten nowy mój TV 4K. W moim nowszym odbiorniku nawet było widać lepszą ostrośc np włosów u występujących aktorów i inne elementy. W dodatku gra cieni dużo lepsza. Oczywiście ważne jest też by materiał 720p był naprawdę w idealnej jakości kodowania. Bo nic nie da jeśli film został źle przekonwertowany itp. Wówczas nawet najlepszy TV nie uratuje jakości.

 

To samo dotyczy gier. Już pisałem wielokrotnie o przykładzie GTA 5. Na nowym TV 4K różnica była dość kolosalna np jak przyglądałem sie ostrości skał, jezdni itp + gra świateł itp. A wcale ten mój stary panasonic nie był taki zły jakościowo jak na swoje lata. Dlatego jeśli patrzycie i zależy wam na dobrej jakości filmów czy gier to warto zakupć, dobry sprawdzony TV.

 

Nie musisz się zgadzać, jak przedstawiam fakty tv 4k ma 4 x więcej pikseli, od tv 108p chcąc nie chcąc każdy piksel z sygnału 108p zajmuje 4 piksele na tv 4k. Wiec ma większą wielkość, r x mniejszy obraz jest rozciąga na 4x większą ilość pikseli.

 

Nawet jak masz tv za ponad 10 tysiecy złotych ( kupiony za 15) jak mój obraz skalowanie nigdy nie będzie tak dobry jak na matrycy natywnej.

 

Chodzi o rozdzielczość, osobna kwestia jest kontrast reprodukcja kolorów czerń itd, jasność itd

 

Wiadomo ze oled będzie robił 10x lepsze wrażenie obrazem całościowo niż jakiś led LCD 108p.

 

Ale obraz nadawany w sygnale 1080p nigdy nigdy nie będzie tak wyraźny na matrycy 4k jak na natywnym.

 

Nie obraz się ale twój tv to inna liga niż np oled z mojego podpisu :) poczytaj jeśli mi nie wierzysz i nie płeć bzdur.

 

Powtarzam obraz nadawany 1080p zawsze będzie bardziej wyraźny na matrycy 108p niż przeskalowany do 4k nawet w telewizorach za 30 tysięcy złotych.

 

Coś jak swego czasu obraz sd na tv hd.

 

 

Btw myślisz całkowicie pojęcia nie twierdzę że obraz całościowo będzie gorszy na odbiorniku 4k, chodzi o samą jakość 1080 na 4k a 108p na tv 108p

 

Wiadomo ze jak zmieniłeś tv z krzaka 1080p na jakiegoś sony 4k to alosciowo obraz będzie robił dużo lepsze wrażenie.

Edytowane przez JamesSeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jeśli idzie o filmy z płyt Blu-Ray to mam wrażenie, że upscalowany obraz poprzez odtwarzacz UHDBD jest wyraźniejszy i pozbawiony pikselozy nawet na stop klatce, w porównaniu do filmów z BD na tv 1080p, odtwarzanych z PS3/PS4.

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze oled będzie robił 10x lepsze wrażenie obrazem całościowo niż jakiś led LCD 108p.

Nie obraz się ale twój tv to inna liga niż np oled z mojego podpisu :) poczytaj jeśli mi nie wierzysz i nie płeć bzdur.

Była mityczna plazma, teraz będzie magiczny oled :E.

 

Nie no, żartuję :D. Wiadomo że oled dobry, ale tak mi się z kimś skojarzyło wychwalanie tv :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była mityczna plazma, teraz będzie magiczny oled :E.

 

Nie no, żartuję :D. Wiadomo że oled dobry, ale tak mi się z kimś skojarzyło wychwalanie tv :D.

 

 

Jak byś siedział w temacie wiedział byś ze jeśli chodzi o obraz w warunkach kinowych plazmy były niedopobicia. Miały wady, ale to był ich bezsprzeczny atut.

 

Oled można powiedzieć,że to prawdziwy następca tej technologii jeśli chodzi o jakość obrazu, technologia niemal idealna, ale również ma swoje wady, jak np rozdzielczość dynamiczna która jest niższa od topowych plazma, niby czas wygaszania pikseli jest rekordowy jeśli porównamy do ledow, plaża, i reukuje to blura, ale niestety wciąż nie jest tak ostro jak na plazmę.

 

Można by pisać godzinami.

 

Osobiście czekam na oleda z rozdzielczością dynamiczna nam poziomie 1080p wraz z funkcją black frame insertion działająca bez degradacji jasności obrazu.

 

Pieśń przyszłości, ale myślę że za jakiś czas będzie dostępna dla szarego kowalskiego za pewnie gigantyczne pieniądze.

 

Pewnie większość nie ma pojęcia o czym pisze ;)

 

Szkoda ze modele z 201u roku mają wycięta funkcje 3d.

 

Oled w 4k z 2016 roku to najlepsze co może być jeśli chodzi o jakość generowanego obrazu 3d, dopiero w tym roku wyszła technologia doganiajaca wizję twórców 3d.

 

3d na elewizorach 4k działa w pełnych dwóch liniach 108p dla każdego oka osobno, co było niemożliwe na wyświetlaczach 1080p w pasywnej technologii.

 

Pasywne 3d bez drogich migoczacych okularow.

 

3d niestety już umarło, sam nie byłem wielkim fanem domowego 3d bo miało swoje duże wady.

 

1080p dla kazdego oka dostarczało tylko aktywne 3d z mega drogimi okularami migoczacych co u niektórych powodowało nudności, a pasywne 3d miała niestety niska rozdzielczość poprzez ograniczenie rozdzielczości dużo poniżej 108p dla każdego oka, wynikało to z ograniczenia technologi nie da się uzyskać dwóch obrazów 108p dla każdego oka osobno jeśli mamy do dyspozycji tylko 1080 linni na całej matrycy.

 

Poprzez 4x większość ilość pikseli na ekranach problem ten został wyeliminowany, szkoda ze tak późno, gdy większość koncernów jak samsung sony wycofało się z rynku 3d w momencie gdy niektorzy jak lg osiągnęli referencyjna jakosc.

 

Szkoda ze nie wszyscy mieli okazję zaznać 3d PASYWNEGO na odpowiednim ekranie 4k najlepiej właśnie oled. Technologia oled eliminuje tez inne wady jak smuzenie w materiałach 3d poprzez niedostateczna szybkość reakcji pikseli, gdzie na oledach jest rekordowa.

 

Nie ma co sie dziwic branży w sumie bo odpowiednią jakość była poza zasięgiem 95% %kowalskich.

 

Można powiedzieć że wizja prześcignela technologie, a gdy technologia dogonila wizję, było niestety już za późno :(

 

Wielu użytkowników ma pretensje do lg ze porzucił 3d w swoich panelach oled, w 2016 roku wydali ostatnie serię telewizorów.

 

Powstało wiele petycji rozczarowanych użytkowników w 2017 roku którym wcieli możliwość referencyjnego 3d z najnowszych serii.

 

Niektórzy mówią ze wsparcie może wrócić w 2018 roku, ale mi się wydaje ze niestety tak nie będzie bo produkcja panelu 3d wymaga dość znacznych zmian w samym procesje produkcyjnym( fabryki zostały już zmodernizowane), gdzie wycięcie 3d redukuje koszty, a jak wiemy lg jest jedynym producentem, monopolista w produkcji oled i szuka na pewno redukcji kosztów, bo jak wiemy od niedawna sprzedaje swoich panele giganta jak sony, samsung, philips itd.

 

Cóż popularyzacja oled jest dobra bo za niedługo każdy kowalski będzie miał dostęp do tej technologii, no i wiadomo konkurencja wpływa dobrze na finalny produkt i same koszty ,ale niesie niestety jak widzimy regres jak wycofanie funkcji 3d boli.

 

Edit.

 

Dlatego jeśli ktoś rozważa zakup oleda w 2017 rok a jest fanem 3d i ma spora kolekcje filmów na bluray kupi model lg c, lub e , lub najlepszy g z 2016 roku

 

Bo w 2017 roku funkcja została wycięta.

 

Serie z 2017 roku mają swoje plusy jak wyższa jasność matrycy o kilka procent zaktualizowany hdr , jednak wycięcie funkcji 3d dla niektórych użytkowników jest strzałem w kolano.

 

Niedługo serię z 2016 roku od c w górę wybluczajac b (bo ten nie miał wsparcia 3d) będą rarytasem, jak nigdys ostatnie serię plazmy kuro, lub panasonica.

 

Na chwile obecna można gdzieniegdzie jeszcze dostać w sklepach wiec Ci co są na kupnie powinni rozważyć, bo jest szansa wyrwać ostatnie modele z 2016 roku jeszcze na gwarancji w śmiesznych pieniądzach porównując do modeli z 2017 gdzie dostajemy gorsza powłokę antyrefleksyjna oraz wycięcie 3d wzmianki za trochę lepsza jasność i troszku lepszy hdr no i kilka innych ficzery o których nie chce mi się pisać za prawie 2x większą cenę :D

Edytowane przez JamesSeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

tyle pisania a ja na materiałach demo nie widzę różnicy między OLED`em a resztą. Co więcej podpinając swój materiał też nie widziałem efektu WOW. Myślę że to są drobne kroczki ewolucyjne. Efekt będzie dla kogoś kto miał kineskopa albo bardzo stary LCD albo już wypaloną już plazmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tą rozdzielczością dynamiczną? OLED 4K nie oferuje tej rozdzielczości, czy tu chodzi o coś innego?

 

Up - jeśli postawić obok siebie LCD/LED i OLED to od razu widać różnicę w jakości czerni. Ja lubię dużo oglądać tv w nocy i po ciemku i mój Samsung z krawędziowym podświetlaniem spisuje się tutaj słabo, ta czerń nie jest czarna, są jakieś przejścia pomiędzy czerniami i w ogóle czerń to taka plama na tle innych, jaśniejszych kolorów, a tv kosztował 5 tysięcy zł, czyli to najtańszy z tych w miarę dobrych, na jaki mnie było stać.

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy jaką matrycę trafiłeś, jak masz duży clouding to ciemne sceny mogą faktycznie słabo wyglądać. Do tego nie należy przesadzać z jasnością i podświetlaniem, pomaga też danie oświetlenia z tyłu tv. No i w tym TV kąty widzenia gają dużą rolę, lekkie odchylenie i już zamiast czarnego masz szary.

5tyś za ten TV to trochę przegięcie.

Edytowane przez gret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie mam na 8 a jasność na 40, do tego muszę go reklamować, bo u dołu pojawiły się takie białe plamy na całej linii, tzn. w poziomie na całej długości. W Saturnie powiedzieli mi, że reklamacja będzie trwać ok. dwóch tygodni, co dla mnie jest długim okresem, gdyż u mnie tv leci cały czas, jeśli mam wolne ... słyszałem jednak, ze przy tego typu uszkodzeniach od razu wymieniają na nówkę.

Co do czerni to ona tak jakby "wylewa się" na inne kolory i jest taka świecąca, zwłaszcza przy krawędziach ekranu.

 

Zastanawiam się jeszcze, jak ustawić tv do oglądania filmów z płyt UHDBD? Wiem, że diody smart LED powinny być ustawione na wysoko 9obecnie mam wyłączone0 a podświetlenie? To też trzeba dać na maxa, żeby HDR robił większe wrażenie, czy wystarczy tak, jak do oglądania tv?

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle pisania a ja na materiałach demo nie widzę różnicy między OLED`em a resztą. Co więcej podpinając swój materiał też nie widziałem efektu WOW. Myślę że to są drobne kroczki ewolucyjne. Efekt będzie dla kogoś kto miał kineskopa albo bardzo stary LCD albo już wypaloną już plazmę.

Q

Nie kasz pojęcia o czym piszesz, jesteś całkowitym ignorantem, lub nie widziałeś oleda na własne oczy w normalnych warunkach różnica jest bardzo duża, w warunkach kinowych ( zgaszonym swiatlo) gigantyczna, lub jesteś ślepy. :D

 

Wprowadzenie oleda to jak lot na księżyc w świecie wyświetlaczy, a nie mały kroczek. Choć cena nadal jest lekko zaporowa to zbliżamy się do ogólnej dostępności dla Pana kowalskiego i niedługo juz każdy będzie się zachwycał jakością obrazu.

 

O co chodzi z tą rozdzielczością dynamiczną? OLED 4K nie oferuje tej rozdzielczości, czy tu chodzi o coś innego?

 

Up - jeśli postawić obok siebie LCD/LED i OLED to od razu widać różnicę w jakości czerni. Ja lubię dużo oglądać tv w nocy i po ciemku i mój Samsung z krawędziowym podświetlaniem spisuje się tutaj słabo, ta czerń nie jest czarna, są jakieś przejścia pomiędzy czerniami i w ogóle czerń to taka plama na tle innych, jaśniejszych kolorów, a tv kosztował 5 tysięcy zł, czyli to najtańszy z tych w miarę dobrych, na jaki mnie było stać.

Rozdzielczość obrazu w ruchu, a nie statyczna, najlepsze oledy nawet te za plus 30 tysięcy mają tą rozdzielczość na poziomie 650 lini maksymalnie.

 

Gdzie plazmy przy matrycy 1080p dobijaly do 1080lini (dlatego są uważane za króla ruchomego obrazu)

 

Choć oled ma szybszy czas reakcji matrycy i niska rozdzielczość dynamiczna nie ma aż takiego wpływu na ostrość obrazów ruchomych, jak np w przypadku obrazu na LCD, led gdzie czas reakcji matrycy jest wolny i przy niskiej rozdzielczości wynqmicznej obraz ma dużo blura i jest nieostry podczas ruchu.

Edytowane przez JamesSeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do jakich treści się to odnosi? Jeśli mamy film zapisany w rozdzielczości 1080p (Blu-Ray) lub 2160p (UHDBD) to nie powinno być, chyba żadnej straty w jakości obrazu?

Chyba, ze mówimy o rozdzielczości poniżej FHD? Np. kablówki, która ma tylko 720p lub 1080i i na moim tv wygląda tragicznie, a co dopiero programy nadawane w sd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Cóż, jeśli idzie o filmy z płyt Blu-Ray to mam wrażenie, że upscalowany obraz poprzez odtwarzacz UHDBD jest wyraźniejszy i pozbawiony pikselozy nawet na stop klatce, w porównaniu do filmów z BD na tv 1080p, odtwarzanych z PS3/PS4.

 

Tak samo jest z grami czy materiałay 720p.

 

 

Powtarzam obraz nadawany 1080p zawsze będzie bardziej wyraźny na matrycy 108p niż przeskalowany do 4k nawet w telewizorach za 30 tysięcy złotych.

 

 

Mylisz się. Różnica jest i będzie widoczna. Jest to nawet potwierdzone przez innych użytkowników - czytałem wiele żródeł w tym nawet rozmawiałem prywatnie z osobami zajmującymi się takimi sprawami.

 

Btw. Włączyłem sobie na szybko GTA 5 w natywnej rozdziałce 1080p. W porównaniu do rozdzielczości upscaling 4k wypada gorzej i jest to juz widoczne po paru minutach grania. Nie mówie, że jest to widoczne na kazdym elemencie graficznym. Ale np wystarczy spojrzeć na skały, kamienie i inne takie pierdółki.

 

To samo Elex. Wczoraj potestowałem sobie i na upscalingu jest dużo lepsza ostrość i taka bardziej "wyrazista" np chatek, czy innych ścian od budynków.

 

Q

hoodedman Nie kasz pojęcia o czym piszesz, jesteś całkowitym ignorantem, lub nie widziałeś oleda na własne oczy w normalnych warunkach różnica jest bardzo duża, w warunkach kinowych ( zgaszonym swiatlo) gigantyczna, lub jesteś ślepy. :D

 

Ja powiem tak. Na obserwowałem sie tych TV w sklepach i to nawet nie zliczę ile takich zaliczyłem sklepów ;). Przypatrywałem się każdemu ekranowi. I jedynie OLED`y które kosztują ponad 12k wzwyż wyróżniają się jakością na tle innych OLEDÓW i innych TV. Na plus oczywiście ALE! Puściłem film w 1080p i jednak na tym Oledzie są piksele widoczne i dużo gorsza jakość niż na natywnym TV. Dlatego według mnie NA DZIEŃ DZISIEJSZY nie ma aboslutnie sensu kupować OLED`ów. Dzisiaj 1080p to norma. Gdy 4K będzie na porządku dziennym to wtedy można dopiero pomyśleć.. A wówczas takie OLEDy będą w cenie 3-5k jak nie mniej.

 

Bo po co mi taki tv jak nic nie uzyskam w grach czy filmach, gdzie i tak wiekszość z nich jest w 1080p? Nie ma najmniejszego sensu. JamesSeth i tu się zgodzę z tym co mówiłeś, że 1080p na natywnym lepiej wygląda.. ALe tylko w przypadku OLED`ów. Bo ja osobiście też planowałem kupić OLED ale jednak sporo poczytałem i stwierdziłem, że nie ma sensu bo zero radości z takiego TV a dla szpanować nie lubie.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do jakich treści się to odnosi? Jeśli mamy film zapisany w rozdzielczości 1080p (Blu-Ray) lub 2160p (UHDBD) to nie powinno być, chyba żadnej straty w jakości obrazu?

Chyba, ze mówimy o rozdzielczości poniżej FHD? Np. kablówki, która ma tylko 720p lub 1080i i na moim tv wygląda tragicznie, a co dopiero programy nadawane w sd.

Obraz jest wyświetlany normalnie w 108p lub 2160, ale obraz w ruchu ma dużo mniej lini niż 2160 lub 1080.

 

Nie ma wyświetlacza 4k który wyświetla 2160 lini obrazu w ruchu, taka smutna prawda która marketinowc jakoś się nie lubią chwalić :D co więcej nawet niektore portale testując tv nie informują użytkownika o rozdzielczości dynamicznej.

 

Dlatego teoretycznie, dobrej jakości tv 1080p( niestety większość ledow, LCD również zadko kiedy dobija do 1080 lini), mogący wyświetlać dynamicznie w ruchu 1080 lini zjada większość telewizorów 4k na śniadanie pod tym względem, a najlepsze i wciąż nie do pobicia pod tym względem są plazmy.

 

Wszystko ma swoje wady i zalety, każda technologia.

Edytowane przez JamesSeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

JamesSeth -->

postaw sobie obok siebie porządne telewizory z natywnym 1080p i 4K. Zobaczysz, że mam tu rację. Filmy, gry w fullhd prezentuje się lepiej na upscalingu. Oczywiście wszystko zalezy od samego materiału .. Bo jeśli nie jest w idealnej jakości to żaden tv go nie uratuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Ja powiem tak. Na obserwowałem sie tych TV w sklepach i to nawet nie zliczę ile takich zaliczyłem sklepów ;). Przypatrywałem się każdemu ekranowi. I jedynie OLED`y które kosztują ponad 12k wzwyż wyróżniają się jakością na tle innych OLEDÓW i innych TV. Na plus oczywiście ALE! Puściłem film w 1080p i jednak na tym Oledzie są piksele widoczne i dużo gorsza jakość niż na natywnym TV. Dlatego według mnie NA DZIEŃ DZISIEJSZY nie ma aboslutnie sensu kupować OLED`ów. Dzisiaj 1080p to norma. Gdy 4K będzie na porządku dziennym to wtedy można dopiero pomyśleć.. A wówczas takie OLEDy będą w cenie 3-5k jak nie mniej.

 

Bo po co mi taki tv jak nic nie uzyskam w grach czy filmach, gdzie i tak wiekszość z nich jest w 1080p? Nie ma najmniejszego sensu. JamesSeth i tu się zgodzę z tym co mówiłeś, że 1080p na natywnym lepiej wygląda.. ALe tylko w przypadku OLED`ów. Bo ja osobiście też planowałem kupić OLED ale jednak sporo poczytałem i stwierdziłem, że nie ma sensu bo zero radości z takiego TV a dla szpanować nie lubie.

Hahaha właśnie potwierdził moje słowa ze obraz 1080p będzie wyglądał lepiej na matrycy natywnej niż na matrycy 4k hahaha sam sobie zaprzeczyłes :D:lol2:

 

 

Hehe kupowanie oleda dla szpanu haha :D :D :E

 

Prawda jest taka ze każdy wyższej jakości tv 4k będzie uwidacznia niedoskonałości materiału źródłowego.

 

Nie bez powodu oled z serii e6v oraz g6v został okrzyknięty jednym z najlepszych możliwych telewizorow w roku 2016 według wszustkich wiekszych bardziej liczacych sie portalijak hdtv uk, polska avforum itd.

 

Wiec skończ bredzisz ze ktoś kupuje oleda dla szpanu, oleda kupuje sie dla bezkonkurencyjnej jakości obrazu o ile Cię na to stać. Czy warto płacić tak duże pieniądze to sprawa drugorzędna, dla ciebie nie warto dla mnie warto jak najbardziej, wszystko zależy od osobistych preferencji.

Edytowane przez JamesSeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Hahaha właśnie potwierdził moje słowa ze obraz 1080p będzie wyglądał lepiej na matrycy natywnej niż na matrycy 4k hahaha sam sobie zaprzeczyłes :D:lol2:

 

 

Co z tobą? Pisałem tylko, że film 1080p wygląda lepiej na tv w rozdziałce FullHD NIŻ na OLED, na którym są widoczne piksele i zwłaszcza problemy z wyrazistą ostrością.

Natomiast na dobrym TV 4K, materiały 1080p wyglądają lepiej niż na natywnym tv FULLHD. I to nie tylko moja opinia.

 

Btw. Nie myśl tylko, że krytykuje twój zakup OLEDa. O to to nie! Więc mam nadzieje że się nie obrazisz z tego powodu. Bo tu to mogę jedynie pozazdrościć.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JamesSeth -->

postaw sobie obok siebie porządne telewizory z natywnym 1080p i 4K. Zobaczysz, że mam tu rację. Filmy, gry w fullhd prezentuje się lepiej na upscalingu. Oczywiście wszystko zalezy od samego materiału .. Bo jeśli nie jest w idealnej jakości to żaden tv go nie uratuje :P

Hahah czyli mówisz ze tv albo plejka upscale obraz takiego np gta v z 1080p do 4k i taki nadaje sygnał na telewizor :D:lol2:

 

Nie masz pojęcia o czym piszesz.

 

Gra wygląda lepiej na tv 4k o ile dostała patcha ze wsparciem 4k na ps4 pro jeśli nie dostała jak np gta v to obraz na tv 4k jest nadal nadawany w 108p nawet jak masz pro, i ostrzej będzie wyglądał na natywnej matrycy z natywnie ilością pikseli w stosunku do materiału.

Nie zostaje nagle zmieniony w obraz 4k jak piszesz. :D

 

Nie rozumiesz ze obraz 1080p na matrycy 4k jak by był wyświetlany w swojej oryginalnej formie zajmował by tylko 25% EKRANU?

 

Tv powiększa go do 4k żeby wypełnić wszystkie piksele które posiada i nie będzie nigdy tak ostry wyraźny jak na natywnej matrycy, nie twierdzę że będzie to przepaść bo nie będzie, ale różnica będzie widoczna.

 

Obraz 4k jest dokładnie 4x większy od 1080p poprzez co jakość jest wciąż nadal bardzo dobra bo telewizor ma dużo łatwiejsze zadanie wyświetlić 1080p na matrycy 4k niż no swego czasu 720p na matrycy 1080p.

 

Tak samo jest z grami czy materiałay 720p.

 

 

 

Bo po co mi taki tv jak nic nie uzyskam w grach czy filmach, gdzie i tak wiekszość z nich jest w 1080p? Nie ma najmniejszego sensu. JamesSeth i tu się zgodzę z tym co mówiłeś, że 1080p na natywnym lepiej wygląda.. ALe tylko w przypadku OLED`ów. Bo ja osobiście też planowałem kupić OLED ale jednak sporo poczytałem i stwierdziłem, że nie ma sensu bo zero radości z takiego TV a dla szpanować nie lubie.

 

A nieskończony kontrast, idealna czerń najlepsze możliwe 3d, i cala masa innych plonów w stosunku do high end led to nic :D?

 

Nie mówię że warto wydawać 15 tysięcy złotych albo więcej na chwile obecna, ale wyobraź sobie ze cena była by 3 x mniejsza nadal byś wolał leda :D?

 

Wszystko kwestia ceny i zasobności portfela, priorytetow ( niektórzy bogaci w życiu nie wydadzą dużej kasy na tv pomimo że by mogli bez problemu)

Edytowane przez JamesSeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Hahah czyli mówisz ze tv albo plejka upscale obraz takiego np gta v z 1080p do 4k i taki nadaje sygnał na telewizor :D:lol2:

 

Nie masz pojęcia o czym piszesz.

 

Gra wygląda lepiej na tv 4k o ile dostała patcha ze wsparciem 4k na ps4 pro jeśli nie dostała jak np gta v to obraz na tv 4k jest nadal nadawany w 108p nawet jak masz pro.

Nie zostaje nagle zmieniony w obraz 4k jak piszesz. :D

 

W celu sprostowania. Ja? Nie znam się. Jestem szczerze mówiąc Laikiem jeśli chodzi o technologię TV`ów. Dopiero zacząłem się interesować przed zakupem Sony. Dlatego jestem laikiem. Nie wiem i jeszcze raz mówie nie znam sie :). Może i pisze bzdury ale jednak moje oczy nie kłamią oraz mojego ojca.

 

Po zakupie Sony. Postawiłem go w salonie, tam gdzie mam lepszy tv Samsung 1080p (niżeli mój panasonic którego się pozbyłem). Włączyłem i testowałem jakości obrazu. Wziąłem 3 swoje seriale. Parenthood 6 sezon w jakości 480 i 720p, Supernatural 8 sezon w 720p i coś tam jeszcze. Puszczałem równolegle materiały. Różnica była widoczna już w pierwszych scenach w serialach - np włosy bohaterów, bardziej wyraziste kontury różnych no elementów.. Po prostu na nowszym Sony 4K filmy były jakby zostały zremasterowane w porównaniu do 1080p. To samo w grach. Włączyłem Gta 5 i demo Widlands (bez HDR oczywiście by porównać) Różnica widoczna na korzyśc upscalingu 4k - nie jest to jakaś przełomowa różnica, ale widoczna gołym okiem. I ojciec też mój potwierdzał a on ma dobry wzrok. Coś w tym jest.. A jak to działa to mnie nie pytaj :).

 

I Identyczne odczucia mają ludzie na forum sony, a także na innych forach poświeconych TV i monitorów - np bardzo chwalą różnice w Samsungach tych popularnych modelach 4K KSH8? Jakośtak nie pamietam modelu :)

 

Oczywiście w celu wyjaśnien nie chcę tu wyróżniać mój TV Sony i ubóstwiać go.. Bo wystarczy postawić tv 4K o podobnej jakości obrazu i będzie to samo - a może nawet i jeszcze lepiej niż na moim.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W celu sprostowania. Ja? Nie znam się. Jestem szczerze mówiąc Laikiem jeśli chodzi o technologię TV`ów. Dopiero zacząłem się interesować przed zakupem Sony. Dlatego jestem laikiem. Nie wiem i jeszcze raz mówie nie znam sie :). Może i pisze bzdury ale jednak moje oczy nie kłamią oraz mojego ojca.

 

Po zakupie Sony. Postawiłem go w salonie, tam gdzie mam lepszy tv Samsung 1080p (niżeli mój panasonic którego się pozbyłem). Włączyłem i testowałem jakości obrazu. Wziąłem 3 swoje seriale. Parenthood 6 sezon w jakości 480 i 720p, Supernatural 8 sezon w 720p i coś tam jeszcze. Puszczałem równolegle materiały. Różnica była widoczna już w pierwszych scenach w serialach - np włosy bohaterów, bardziej wyraziste kontury różnych no elementów.. Po prostu na nowszym Sony 4K filmy były jakby zostały zremasterowane w porównaniu do 1080p. To samo w grach. Włączyłem Gta 5 i demo Widlands (bez HDR oczywiście by porównać) Różnica widoczna na korzyśc upscalingu 4k - nie jest to jakaś przełomowa różnica, ale widoczna gołym okiem. I ojciec też mój potwierdzał a on ma dobry wzrok. Coś w tym jest.. A jak to działa to mnie nie pytaj :).

 

I Identyczne odczucia mają ludzie na forum sony, a także na innych forach poświeconych TV i monitorów - np bardzo chwalą różnice w Samsungach tych popularnych modelach 4K KSH8? Jakośtak nie pamietam modelu :)

 

Oczywiście w celu wyjaśnien nie chcę tu wyróżniać mój TV Sony i ubóstwiać go.. Bo wystarczy postawić tv 4K o podobnej jakości obrazu i będzie to samo - a może nawet i jeszcze lepiej niż na moim.

 

Oczy Cię nie kłamią, telewizory sony mają najlepsz poprawiacz obrazu z wszystkich telewizorów na rynku.

Niskiej jakości materiał dużo poniżej jakości matrycy jest obrabiaany wewnętrznym procesorem x-reality pro i obraz z slabego zrodla rzeczywiscie w porównaniu do innych telewizorów jest lepszy. Sony przoduje w tym zakresie inne firmy mogą się uczyć.

Proponuje zakończyć oftopa. W temacie pplaystation.

 

Jak myślicie kiedy sony zapowie ps5 i czy 4k i 60fps będzie standardem czy tylko 4k 30 fps. ?

 

 

Szkoda ze sony nie zawarło w ps4 pro odtwarzacza 4k, w ogóle uwzam ze ps4 pro to był produkt zupełnie niepotrzebny zrobił ttlko zamieszanie na rynku.

 

Sony powinno wydać odświeżona konsole do telewizora 4k ale dużo mocniejsza i z odtwarzaczem 4k.

 

Ta cała szachownica i brak wsparcia sporej ilości tytułów oraz brak bluray jest sporym minusem.

 

Wolał bym coś co generuje obraz natywnym4k w 100% gier.

 

Powinni wydać teraz sony ps4 pro extended edition z bluray 4k playerem w obudowie jak slim dałbym za to nawet te 450 f cenę sugerowana xbox x.

Edytowane przez JamesSeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...