Skocz do zawartości
SPYCHCIO

Wszystko na temat Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Mój post potraktuj z przymrużeniem oka ;) Troszkę generalizujesz SONY, TUTAJ  test mojego XE93, który ma niższy input lag niż A1. I też mam Dolby Vision ;)

Edytowane przez GIZIU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko byłem dziś w media expercie i patrze ps4 slim za 849zł wziąłem bez zastanowienia i teraz mam rozkmine w co zagrać mam GTA V bo była na promce to wziąłem razem z konsolą a co dalej na pewno The last of Us zakupie i nie wiem wgl co jeszcze mógłbym ograć. Dawno nie miałem konsoli moja przygoda skończyła się na ps3 i gow III :D Polećcie koledzy ciekawe tytuły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55B7 w dobrej cenie wyrwałem :)

Za ile i gdzie bo też szukam jakiegoś TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko byłem dziś w media expercie i patrze ps4 slim za 849zł wziąłem bez zastanowienia i teraz mam rozkmine w co zagrać mam GTA V bo była na promce to wziąłem razem z konsolą a co dalej na pewno The last of Us zakupie i nie wiem wgl co jeszcze mógłbym ograć. Dawno nie miałem konsoli moja przygoda skończyła się na ps3 i gow III :D Polećcie koledzy ciekawe tytuły :)

 

Uncharted, Horizon Dawn, MGS V, Nier Automata etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój post potraktuj z przymrużeniem oka ;) Troszkę generalizujesz SONY, TUTAJ  test mojego XE93, który ma niższy input lag niż A1. I też mam Dolby Vision ;)

Luzik :) Znam ten test bardzo dobrze ;) Brałem tego Sony pod uwagę, bo był trochę tańszy od OLEDa, ale to jednak nie to. Stwierdziłem, że jak mam brać TV to musi to być OLED. Ma jaśniejszy HDR, ale co mi po tym jak gram tylko wieczorami, a mój pokój nie ma za dużo światła nawet w dzień. Wtedy mimo mniejszej jasności w HDR OLED daje lepszy efekt. Chyba nawet Maciek (HDTVPolska) o tym wspominał w którymś porównaniu HDR czy jednego z ww TV. W każdym razie jest to naprawdę świetny telewizor, szczególnie biorąc pod uwagę jego cenę i to, że nie jest to Direct LED :)

 

EDIT:

Dzisiaj przyszła podstawka do PS4 Pro. Zamówiłem na Allegro z wysyłką za równe 20 zł. Na Aliexpress jest trochę taniej, ale trzeba by czekać kilka tygodni. Konsola trzyma się dużo lepiej i nie ślizga się tak po szafce jak wcześniej. Do tego ma więcej powietrza od spodu :D Tak to wygląda:

20171213_161902.jpg 20171213_161939.jpg 20171213_162348.jpg 20171213_162410.jpg 20171213_162400.jpg

 

Do ogarnięcia są kable, ale zrobię to dopiero jak OLED przyjedzie :)

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizory led świecą dużo mocniej niż oledy, ale to oledy mają certyfikat ultra hdpremium, certyfikat jest przyznawany od bodajże 560 nitow w przypadku oled i 1000 w leda ch.

 

Ogólnie led w dzień w materialach hdr robią lepsze wrażenie bo świecą mocniej, jednak po zmroku sytuacja wygląda inaczej bo to oledy mają nieskończony kontrast i pomimo ciemniejsze matrycy mniejszej ilości nitów to one robią wrażenie lepsze, oslepiajace, poprzez połączenie nieskończonej czerni z hdr. W leda ch nawet tych droższych od OLEDÓW z zaawansowanym wygaszania stref owym ogromną jasność jest połączona z niższej jakości czernią co robi różnicę jak się ogląda w warunkach kinowych.

 

Najlepszy led to chyba sony zd9 (ponad 3 tysiące funtow)on ma gigantyczna jasność genialne wygaszacznie strefowe, w niektórych momentach doganiajaca jakość czerni oled, jednak technologicznych ograniczeń nie przeskoczyć i ma gorszy kontrast od oleda o sporo.

 

A bez włączonego wygaszania strefowego to typowe parametry kontrastu matrycy va.

 

Jednak to całe wygaszania strefowe z9 ma bodajże ponad 600 stref wiec efekt tak jak mówię jest niekiedy w niektórych momentach iście oled owy, jednak wiadomo detale w czerniach zawsze będą miały minimalna poświata bieli czego w oledach nie ma.

 

 

 

Ja czekam aż panasonic pokaże na co go stać w przypadku oleda. Juz model na ten rok pod niektórymi względami wypada lepiej niż high end lg i sony.

Edytowane przez JamesSeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam aż panasonic pokaże na co go stać w przypadku oleda. Juz model na ten rok pod niektórymi względami wypada lepiej niż high end lg i sony.

Tak samo jak LG i Sony pod pewnymi względami są lepsze od Panasonica ;) Tak pewnie będzie bo elektronika i autorskie rozwiązania to jedno, ale jednak wszędzie siedzi matryca od LG. Różnica w cenie jest za to kosmiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MM za 149 podstawa i 149 Welcome to America

 

Czym się różni podstawka od tego Welcome to America? jest jakies DLC czy tylko jakas dodatkowa bron ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak LG i Sony pod pewnymi względami są lepsze od Panasonica ;) Tak pewnie będzie bo elektronika i autorskie rozwiązania to jedno, ale jednak wszędzie siedzi matryca od LG. Różnica w cenie jest za to kosmiczna.

LG jest promotorem technologii to oni przejęli pałeczke i zainwestowali najwięcej.

Myślę że kwestia kilku lat jest aż inne koncerny zaczną produkować panele na własną rękę i ceny staną się atrakcyjniejsze.

 

Lg nigdy nie było pionierem to ze zainwestowali w oled na masową skale (włożyli najwiecen kapitalu na wdrozenie technologi do produkcji na masowa skale)nie oznacza odrazu ze są najlepsi w branzy, w tej chwili są na szczycie, ale już niedługo może się to zmienić i na to liczę.

 

Telewizory oled to segment premium dla najbogatszych ( powoli się to zmienia)

 

Nie dziwię się że firmy takie jak sony panasonic philips wydają swoje modele oled bazujące na matrycy od lg ( skoron oni sprzedają jedyni na rynku A produkcja samemu wymaga ogromnych inwestycji)z ich technologia elektronika, swoje sobie liczą. Muszą przecież zarobić, a skoro jest to segment premium najbogatsi i tak zapłacą.

 

 

Tylko od LG powinniśmy się spodziewać w najbliższym czasie produktu na masową skalę dla przeciętnego Kowalskiego, już w tej chwili model oled lg b7 2017 jest sprzedawana w pieniądzach nieprzyprawiajacych zwrotu głowy nie ustepujac zbytnio jakosci obrazu całej czołówce na rynku za grube pieniądze. Jak się ma produkcję na masową skalę koszty nie są gigantyczne to oni dyktuje warunki

 

Myślę że kwestia 2,3 lat jest oled w cenie 5 tysiecy

Edytowane przez JamesSeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, że cena poleciała jak przedostatnia seria raczej dobrej opinii o trwałości nie ma, a obecna to niewiadoma z tendencją na powtórkę. Jak wyżej, niech poprawią trwałość i niezawodność tak aby przez 5 lat można było spokojnie użytkować, a nie po roku mam nieodwracalne skazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako maniak Star Wars kusi mnie strasznie Battlefront II. Ktoś się może wypowiedzieć na temat gry ? Podobno system mikropłatności jest mocno przegięty. Faktycznie ma to aż taki wpływ na grę i psuje tylko zabawę przez to, że gracze którzy płacą są lepsi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spamujcie o TV, bo następnym razem będą procenty. Już było wiele razy mówione, że to nie jest temat o telewizorach, a i tak wszyscy mają to gdzieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem tylko dwa zdania i post do kosza, ale kilka postów wcześniej i się uchowały :E.

Nie chodzi o wpis, tylko żeby dusić to w zarodku w takim razie, czy przerzucić całe rozmowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za gierki się nam szykują na przyszły rok?

TLoU 2, GoW, Death Stranding, a co poza nimi?

Edytowane przez patrick1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odważne stwierdzenie z Death Stranding :E. Tlou raczej też obstawiam na 2019.

Days gone, spiderman, detroit. To chyba pewniaki.

Chciałbym zobaczyć jeszcze tego ducha od sucker punch, ale byłoby pewnie za tłusto i on pewnie na 2019.

Do tego Yakuza (yakuzy?). Chyba tyle z exów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Death Stranding nie ma jeszcze premiery. Coś mi się nie widzi, że to wyjdzie w 2018.

 

Ja czekam chyba tylko na TLoU 2, Detroit i Days Gone. GoW nie dla mnie, Spiderman raczej też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba czekam "tylko" na pająka i yakuzy. Reszta oczywiście też niech wychodzi czym prędzej, żeby szybciej ceny były przystępniejsze.

 

Ja nie wiem czy przeszedłem któryś z wielu hiciorów z 2017, a tu zaraz 2018 :E. Yakuze trochę liznąłem.

Ale czas zapitala.

 

A nie. Knacka 2 przeszedłem. To już coś 8:E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie padów (DS4 v2) mam. Dokupiłem trzecią sztukę (3. listopada), standardowy czarny padzik. Wszystko rzecz jasna działa dobrze, tylko cholerka "rączka" z prawej strony dość intensywnie trzeszczy, tj. gdy chwytam pada i lekko ściskam palcami to wydaje takie irytujące dźwięki. Lekko dokręciłem śrubki, nic to nie dało. Pozostałe dwa pady tego problemu nie mają (kupiłem je wraz z konsolą 27.10.2017). Jest sens zabawy z tym przez serwis lub sklep? A może warto po prostu rozkręcić skubańca i "docisnąć" te zatrzaski? Może któryś luźny jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za gierki się nam szykują na przyszły rok?

TLoU 2, GoW, Death Stranding, a co poza nimi?

God of war, red dead redemption 2 detroit become human, pewniaki, reszta raczej rok później.

Edytowane przez JamesSeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED podłączony. Kilka godzin bawiłem się ustawieniami. Pomogły mi filmy na YT i fora. Myślę, że jest ok. Efekt HDR w Gears of War 4 (tylko to testowałem) gniecie. Naprawdę spodziewałem się dobrego obrazu, ale OLED to jest coś kosmicznego. Jutro odpalam Last of Us. Specjalnie czekałem na tę grę, bonie chciałem sobie psuć zabawy na LCD ze słabym HDR. Ciekawostką są też działające słuchawki Bluetooth. Nie muszę kupować dedykowanego zestawu do PS4 czy Microsoft :D Wcześniej korzystałem z przewodowych, ale one nie mają aktywnej redukcji hałasu jak Sony MDR-100ABN. W tych drugim można spokojnie grać nawet gdy narzeczona ogląda obok film na kinie domowym :D

 

20171215_001147.jpg

 

Na tym kończę offtop związany z TV :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...