Skocz do zawartości
SPYCHCIO

Wszystko na temat Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Azazell

Kusi mnie by znów kupić PS4 pro.. Na Xbox są fajne gry np w game pass ale jednak ps4 ma chya dużo lepszy wybór gier zwłaszcza eksluzywy i miałbym co nadrabiać z ostatnich dwóch lat - patrząc n eksluzywne tytuły..

 

Wiem ze niebawem ma wyjsc PS5.. Ale ni wiadomo kiedy to nastąpii. A jak nastąpi zawsze mogę odsprzedać ps4 i xboxa i kupić konsolę nowej generacji.. Można kombinować..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup teraz PS4 Pro, a jak wyjdzie PS5 (2020r to najwcześniejszy termin) to sprzedasz obie konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Tak ale niby jest ten nowszy model konsoli z cichszym chłodzeniem.. Tylko cos droższy jest hm.. Czy faktycznie warto go brać? czyli 72xx.. Dużo widze modeli 71xx ale hm sam nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat nie mam czasu na granie bo pracuje po 300h w miesiącu a i tak już wszystko ograłem.

Ja prqcuje po 160 180 h a ukończyłem w tym roku tylko spidermana ditroit prawie rdr2 i god of wara, a czasu wciąż brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak szkoda kasy na Prosiaka od Sony to co tu powiedzieć o xboxie od mikroszitu owiniętym w to samo gówno co win 10, z bazą exów na poziomie dna oceanicznego :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze niebawem ma wyjsc PS5.. Ale ni wiadomo kiedy to nastąpii.

No to niebawem czy nie wiadomo kiedy? Zdecyduj się. Zawsze niezmiernie bawią mnie te dylematy "kupić czy czekać", zwłaszcza w kontekście oczekiwania nawet 2-3 lata na nowy sprzęt. Jak ktoś naprawdę chce i potrzebuje, zwyczajnie pójdzie i kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

No to niebawem czy nie wiadomo kiedy? Zdecyduj się. Zawsze niezmiernie bawią mnie te dylematy "kupić czy czekać", zwłaszcza w kontekście oczekiwania nawet 2-3 lata na nowy sprzęt. Jak ktoś naprawdę chce i potrzebuje, zwyczajnie pójdzie i kupi.

 

No kupie kupie ps4 pro ale chyba ten cichszy nowy model. Tylko ze na razie są drogie .. poczekam do lutego marca.. Chyba ze moze w sylwka bedzie znów jakas promocja lub w styczniu..

 

jak szkoda kasy na Prosiaka od Sony to co tu powiedzieć o xboxie od mikroszitu owiniętym w to samo gówno co win 10, z bazą exów na poziomie dna oceanicznego :E

 

Xbox One X nie jest zły. To bardzo fajna konsola z game passem i sporą ilościa gier. Ale niestety sam system jest bardzo nieintuicyjny .. Strasznie nieczytelny. Wolę juz system od ps4 ;)

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup teraz PS4 Pro, a jak wyjdzie PS5 (2020r to najwcześniejszy termin) to sprzedasz obie konsole.

Premiera to jedno, faktyczny sens zakupu zupełnie coś innego. Nie rozumiem ludzi którzy takie ps4 czy ps4 brali na premierę i z ps5 planują to samo. Oczywiście nie jest to regułą, ale na początku życia te konsole są dość awaryjne, gorące, i nie ma za bardzo w co na nich grać. Ja ps5 kupuję na bank jakiś rok po premierze, czyli pewnie 2021.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Premiera to jedno, faktyczny sens zakupu zupełnie coś innego. Nie rozumiem ludzi którzy takie ps4 czy ps4 brali na premierę i z ps5 planują to samo. Oczywiście nie jest to regułą, ale na początku życia te konsole są dość awaryjne, gorące, i nie ma za bardzo w co na nich grać. Ja ps5 kupuję na bank jakiś rok po premierze, czyli pewnie 2021.

 

Łatwo sie mówi.. Zobaczysz ze przykładowo PS5 wyjdzie powiedzmy listopad to albo wyjdzie z jakimiś dwiemia gierkami na start (np TloU 2) i wówczas każdy będzie chciał zmienić by mieć lepszą grafikę.. A pewnie do 2-3 miesiecy od premiery będzie juz Cyberpunk i pare innych gier.. Mysle ze PS5 będzie miał szerszy dostep do nowszych gier niz w przypadku premiery ps4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie TLoU 2 na ps5 na premierę i co drugi poleci do sklepu po nową konsole :E

 

Do tego wielu ludzi nie kupuje konsoli tylko do exów, ale i do multiplatform. Więc jak premiera ps5 zbiegnie się np. z Cyberpunkiem to będzie kolejny szał.

 

PS5 będzie prawdopodobnie wstecznie kompatybilne. Więc pewnie na premierę wyjdzie masa patchów polepszających grafikę/fps do już posiadanych gier.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Cyperpunk to nie ex.

 

Nie ma różnicy. Ale każdy będzie juz wolał lepszą grafikę i być moze więcej FPS. PS4 na bank oferować będzie max 30fps a PS5 moze 50-60? Wówczas każdy kupi nową ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy.

Ograłem już wszystkie exy co chciałem i Prosiak tylko kurz teraz zbiera.

Gdyby nie to że ja tego nie kupiłem już dawno by poszło do żyda.

 

Ograłeś już Detroit? Tak bardzo byłeś napalony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie TLoU 2 na ps5 na premierę i co drugi poleci do sklepu po nową konsole :E

 

Do tego wielu ludzi nie kupuje konsoli tylko do exów, ale i do multiplatform. Więc jak premiera ps5 zbiegnie się np. z Cyberpunkiem to będzie kolejny szał.

 

PS5 będzie prawdopodobnie wstecznie kompatybilne. Więc pewnie na premierę wyjdzie masa patchów polepszających grafikę/fps do już posiadanych gier.

Yup. Biorąc pod uwagę gry które wychodzą w 2019/20 roku, jak i kompatybilność wsteczną, PS5 szykuje się pobić rekord PS4, możliwe że top3 jest w jego zasięgu jeśli chodzi o sprzedaż, nawet jak cena wzrośnie do ~500/550€, każdy pójdzie jak po ciepłe bułeczki do piekarni, taniej w 4K się nie pogra i tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnicy. Ale każdy będzie juz wolał lepszą grafikę i być moze więcej FPS. PS4 na bank oferować będzie max 30fps a PS5 moze 50-60? Wówczas każdy kupi nową ;)

 

 

 

 

Wlasnie tez bym chcial zeby PS5 mialo taka moc zeby w grze dajac tryb wydajnosci miec te 60 fps,w zwyklym Full Hd.a dla maniakow pikseli bedzie 4k i 30 fps,w jakies bajki 4k 240 fps nawet nie wierze.

Bo gry dalej na dobrym TV full hd wygladaja pieknie,mam znajomych bez tv 4k a jak odpalą GoD czy Horizon to opad szczeki a to >tylko< 1920x1080.

Edytowane przez Mr Kwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

podpisuję sie pod tym wszystkimi kończynami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa... to tak dadzą i potem będzie marudzenie, że konsole za drogie :E

 

Gdyby konsole miały być wydajne, to by musieli wołać z 3k chociaż.

 

Na premierę może i tak będzie z tymi 60 fps, ale minie z pół roku, góra rok i wracamy do ery doznań kinowych :E:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cepa od amd 6/12 możesz obecnie za 6 stów kupić, gdzie intel za tyle swoje 2 rdzeniowce sprzedaje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze....jakbym mial zaplacic za obecne Pro x2 czyli jakies 3 tys to jesli konsola oferowala by stale 60 fps w grach,bez blędow sterownikow,czarnych ekranow i 100 innych problemow PC-towych to tak wchodze w to.

 

I chyba inni tez by sie znalezli

 

a jak nie to zrobic Ps5 w dwoch przedzialach cenowych np tryb oszczedny i tryb podkrecany ;) gdzie wyzsza cena i 60 fps.

Edytowane przez Mr Kwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie... na co jest ten kod w Horizon Zero Dawn: Complete Edition?

 

 

 

Szczerze....jakbym mial zaplacic za obecne Pro x2 czyli jakies 3 tys to jesli konsola oferowala by stale 60 fps w grach,bez blędow sterownikow,czarnych ekranow i 100 innych problemow PC-towych to tak wchodze w to.

 

I chyba inni tez by sie znalezli

 

a jak nie to zrobic Ps5 w dwoch przedzialach cenowych np tryb oszczedny i tryb podkrecany ;) gdzie wyzsza cena i 60 fps.

 

 

No tak... ale konsola z wiekiem i tak się będzie starzeć i automatycznie będą musieli ciąć grafikę oraz płynność. Kwestia czasu.

 

 

 

Edit.

Też takie pytanie... Niby mam ssd 500gb w konsoli (wiadomo realnie mniej), ale teraz zauważyłem, że pamięć masowa w ps4 pro mi pokazuje 408,5GB dafaq ?

 

Bez jaj, że sobie system w konsoli na coś rezerwuje aż tak dużo. :hmm:

 

 

 

Edit.2

Tak chciałem zdjąć górną pokrywę i jest problem... o ile przód od strony napisu ps4 schodzi ładnie, tak już ten od od napisu sony pomimo bardzo mocnego ciągnięcia ani drgnie nic a nic. Używam ze 3x więcej siły przy tym drugim i jakby dosłownie był przyklejony. Nie chcę też tego połamać.

Jak te zaczepy tam w ogóle wyglądają?

 

Złapałem bardziej za róg, niż za sam front (na rogu) i poleciałem na yolo ciągnąc z całej siły. Jakoś się udało to zdjąć, ale masakra.

 

Patrząc na te "zaczepy", a raczej wypusty, to trzeba właśnie ciągnąć bardziej z rogu gdyż na bocznej ściance też one są.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak... ale konsola z wiekiem i tak się będzie starzeć i automatycznie będą musieli ciąć grafikę oraz płynność. Kwestia czasu.

coś ci się pokiełbasiło, z wiekiem właśnie na konsolach wychodzą coraz lepsze perełki,bo developerzy zaczynają ją na maxa z czasem wykorzystywać, zobacz na tytuły z ps3 po proemierze, a zobacz jakie wychodziły pod koniec jej żywota (przed premierą czwórki), zresztą to samo było i na "jedynce" i "dwójce"

no chyba że nie miałeś styczności ze starszymi konsolami , to cię zrozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś ci się pokiełbasiło, z wiekiem właśnie na konsolach wychodzą coraz lepsze perełki,bo developerzy zaczynają ją na maxa z czasem wykorzystywać, zobacz na tytuły z ps3 po proemierze, a zobacz jakie wychodziły pod koniec jej żywota (przed premierą czwórki), zresztą to samo było i na "jedynce" i "dwójce"

no chyba że nie miałeś styczności ze starszymi konsolami , to cię zrozumiem

Szkoda, że tutaj ta sytuacja nie ma prawa zaistnieć :E Jak jeszcze PS3 było zamkniętą konstrukcją, i niczym powaloną "moc" Cella trzeba było właśnie ogarniać, i studia nie dawały sobie rady, dopiero z czasem go rozgryźli, to tutaj nie masz szans na podobne zastosowanie bo APU od AMD jest znane od 2010/11 roku? Skok graficzny między 2013 rokiem kiedy wychodziło PS4 a obecnie co jest wypuszczane jest marginalny, to nie jest już era "WOW" Crysisa na PC, czy Uncharted/TLoU na konsoli. Wiesiek 3 wydany w 2015 roku (a silnik pisany był na 2014) w dalszym ciągu nie odstaje graficznie od gier z 2018r, a potencjalnie będzie delikatnie niżej niż gry z 2019 bo nie będzie miał RT jak Metro, ale generalnie efektu opadu szczęki nie będzie. Oczywiście trzeba czekać na updejty do obecnych silników, albo powstanie nowych. A co z tym się wiąże? Że PS5 będzie się starzeć naprawdę powoli + przejście niżej z 7nm będzie wymagało więcej czasu.

 

InFamous: Second Son czy The Order 1886 mimo że wyszły prawie na początku życia PS4 wcale graficznie nie odstają od Spidera przykładowo który może już być zaliczany jako koniec życia PS4.

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

trochę w tym racji

ale wrócę do tego RT, o którym pisałeś, na 99% jestem pewien, że będzie to ficzer jak przykładowe HW od nvidii - każdy to wyłącza, bo w stosunku do tego co to daje jest za duży spadek wydajności - umrze to śmiercią naturalną, producentom gier nie chodzi o to , żeby ich tytuł działał płynnie na najdroższych kartach, tylko o to aby się jak najlepiej sprzedał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

trochę w tym racji

ale wrócę do tego RT, o którym pisałeś, na 99% jestem pewien, że będzie to ficzer jak przykładowe HW od nvidii - każdy to wyłącza, bo w stosunku do tego co to daje jest za duży spadek wydajności - umrze to śmiercią naturalną, producentom gier nie chodzi o to , żeby ich tytuł działał płynnie na najdroższych kartach, tylko o to aby się jak najlepiej sprzedał ;)

RT będzie ewoluował, i nie rozstanie się z game industry w żadnym wypadku, oświetlenie to podstawa tworzenia gier i Nvidii dobrze o tym wie. Pomyśl o Turningu w potencjalnym 5nm, chipie wielkości APU + monstrualne pokłady kasy w optymalizacji tego, to ma większy potencjał niż hucznie zapowiadany Vulkan, tylko co zrobi z tym Nvidia? Nie wiadomo. Przy okazji, odpowiedź AMD która kompletnie NIE skreśliła tej technologii, potwierdza tylko, że w przyszłości będzie to gorący temat. Trzeba tylko czekać, tylko z czekaniem może być tak jak z technologią symulowania wody "in real time" którą Nvidia pokazała w 2013? I dalej żadna gra nie korzystała z tego w 100%, tylko z części potencjału tej technologi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...