Skocz do zawartości
SPYCHCIO

Wszystko na temat Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Elvis79 napisał:

Największy kop będzie w wczytywaniu gier które masz całe 3 :) , system itd ledwo zauważysz(kopiowanie pewnie byłby mega kop jakbyś miał x2 ssd), ja bym go jednak pakował w kieszeń usb 3.0 ;) tym bardziej, że jak piszesz mało sprzetu używasz a 3-4 miesiące next gen.

BTW ja swoją zgonię jak Tsushime skończę (na dniach kupuję) i może w Tsubase się pobawię jeśli nie okaże się kupskiem ( na razie ciężko stwierdzić jak im to wyjdzie).

A Tsubasa tez na PC wychodzi? Jak sie nazywa? Gdzies widzialem trailer, ale nie moge znalezc.

2 godziny temu, Elvis79 napisał:

Największy kop będzie w wczytywaniu gier które masz całe 3 :) , system itd ledwo zauważysz(kopiowanie pewnie byłby mega kop jakbyś miał x2 ssd), ja bym go jednak pakował w kieszeń usb 3.0 ;) tym bardziej, że jak piszesz mało sprzetu używasz a 3-4 miesiące next gen.

BTW ja swoją zgonię jak Tsushime skończę (na dniach kupuję) i może w Tsubase się pobawię jeśli nie okaże się kupskiem ( na razie ciężko stwierdzić jak im to wyjdzie).

To byla gra... ile sie w to gralo. 256 kB, a na 20 godzin jak nie wiecej bylo :D

2 godziny temu, Elvis79 napisał:

Największy kop będzie w wczytywaniu gier które masz całe 3 :) , system itd ledwo zauważysz(kopiowanie pewnie byłby mega kop jakbyś miał x2 ssd), ja bym go jednak pakował w kieszeń usb 3.0 ;) tym bardziej, że jak piszesz mało sprzetu używasz a 3-4 miesiące next gen.

BTW ja swoją zgonię jak Tsushime skończę (na dniach kupuję) i może w Tsubase się pobawię jeśli nie okaże się kupskiem ( na razie ciężko stwierdzić jak im to wyjdzie).

To byla gra... ile sie w to gralo. 256 kB, a na 20 godzin jak nie wiecej bylo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@.winter.  - Captain Tsubasa: Rise of New Champions , wychodzi jeszcze na PC i Switcha, na YT masz w ciula materiałów jak game play, prezentacje drużyn itd, premiera 28 sierpień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do deweloperki w dreams ze swoim Marianem. Jak ktoś chętny, żeby zobaczyć jak to mniej więcej wygląda to łapcie https://indreams.me/dream/mAupNmqDSSV 

Patrząc na rosnące statystyki mojej gry, aż chce mi się tworzyć i uczyć nowych rzeczy.

Mam też pomysł, który zacząłem po woli wdrażać do nowej gry tylko pod VR. Jednak priorytet to Marian patrząc jak jest rozchytywany przez graczy Dreams :D

 

Edytowane przez PHYSXftw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD wpakowane do ps4 to jedne z lepiej wydanych dwóch stów w moim życiu :E

Bajeczka, polecam każdemu. Wszystko teraz chodzi tak szybko (w miarę możliwości cpu, czasem go przytka bo jaguar nie spodziewał się takiej unlimited power ssd :E) i płynnie, że aż miło się korzysta. "Wielozadaniowość" teraz nabiera znaczenia, natychmiastowe przełączanie między apkami po naciśnięciu przycisku PS, wiadomości instant, zapisywanie nagranej rozgrywki itp. 

Strach się bać, co to będzie w next dżenach gdy na start dostaną cepy z prawdziwego zdarzenia i ssd pcie.

W grach jeszcze nie testowałem, jedynie włączyłem na sekundę spyro i wieśmaka ale to za mało żeby ocenić, choć i tak wiadomo że będzie lepiej bo czas dostępu natychmiastowy i sata załadowana pod korek.

Edytowane przez Gonzo3211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Gonzo3211 napisał:

SSD wpakowane do ps4 to jedne z lepiej wydanych dwóch stów w moim życiu :E

Bajeczka, polecam każdemu. Wszystko teraz chodzi tak szybko (w miarę możliwości cpu, czasem go przytka bo jaguar nie spodziewał się takiej unlimited power ssd :E) i płynnie, że aż miło się korzysta. "Wielozadaniowość" teraz nabiera znaczenia, natychmiastowe przełączanie między apkami po naciśnięciu przycisku PS, wiadomości instant, zapisywanie nagranej rozgrywki itp. 

Strach się bać, co to będzie w next dżenach gdy na start dostaną cepy z prawdziwego zdarzenia i ssd pcie.

W grach jeszcze nie testowałem, jedynie włączyłem na sekundę spyro i wieśmaka ale to za mało żeby ocenić, choć i tak wiadomo że będzie lepiej bo czas dostępu natychmiastowy i sata załadowana pod korek.

Na PS4, czy na Pro? Na Pro jeszcze jest różnica, ale na PS4? Sam dysk ci nic nie da, jeśli jest słabiutki procesor, coś te dane musi przetworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne, na yt pokazują w filmach że wymiana na ssd to praktycznie efekt placebo, przynajmniej w grach i doczytywaniu danych - a to że w menu jest może szybciej to mi lata czy apka właczy się w sekundę czy w dwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak jest na yt, to faktycznie co ja tam wiem. Jeśli po -30s w rdr2, dg czy falloucie to efekt placebo to spoczko :whee:

Na facie i różnica jest widoczna gołym okiem. To też wspomniałem że czasem przytka Jaguara bo się nie spodziewał takie prędkości :E. Jak kiedyś na starych kompach, gdy wszystko się doczytywało, a ty już kursorem kliknąłeś co chciałeś, a komp nadal przetwarzał :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na Pro chwilę SSD. Różnica jest widoczna gołym okiem przy uruchamianiu, responsywności w menu i w grach z otwartym światem. Wiesiek 3 przez połowę, Assasyni też przez połowę przy loadingu. Jedyny problem w tym, że do konsoli wypadałoby mieć co najmniej 500 GB SSD, a taki kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

220 zł za porządny ssdek, a nie jakiś shit qlc bez dramu, to uważam akceptowalna i niewygórowana cena. Aż chce się korzystać z konsoli :E. Ale to dopiero jak pogody już nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, ODIN85 napisał:

Chyba 5 lat temu sporo kosztował☺️

No z 2 stówki trzeba dać, ale czy warto dla kilku sekund? Lepiej przepić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leży mi na półce 960 GB adaty nawet nie ładowałem go do prosiaka bo naczytałem się, że nic to nie daje a wy twierdzicie, że daje. Kurde trochę mi się nie chce beberać bo pewnie za jakiś czas zechcę sprzedać prosię ale męczę też rdr2 i podczas loadów można iść na stację do sąsiedniego miasta po flaszkę i jest to bardziej niż irytujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Art385 napisał:

Leży mi na półce 960 GB adaty nawet nie ładowałem go do prosiaka bo naczytałem się, że nic to nie daje a wy twierdzicie, że daje. Kurde trochę mi się nie chce beberać bo pewnie za jakiś czas zechcę sprzedać prosię ale męczę też rdr2 i podczas loadów można iść na stację do sąsiedniego miasta po flaszkę i jest to bardziej niż irytujące.

Daj jako zewnętrzny i skopiuj gry i też będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, .winter. napisał:

Daj jako zewnętrzny i skopiuj gry i też będzie.

tylko to wtedy usb ogranicza więc sensu aż takiego nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Art385 napisał:

tylko to wtedy usb ogranicza więc sensu aż takiego nie ma

Pro ma usb 3.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedłem przynudzać z Dreams, ale tak wygląda mój Marian. https://linkd.pl/74ek Pierwsza wersja, która nadaje się tak na prawdę do pokazania.
w drodze hud, leaderboard, bonusowy level 1-1 kanał, nie licząc oczywiście mniejszych poprawek takie jak hitboxy ;-D 

Jeszcze menu główne, nie mam pojęcia czemu się nie nagrało na twitchu. PS4 wziął to za jakąś zablokowaną scenę 

 

IMG20200730231620.jpg?width=1082&height=

i ponownie link do samego dzieła w Dreams https://indreams.me/dream/mAupNmqDSSV

Edytowane przez PHYSXftw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwal się dalej postępami, nieźle to wygląda i dobrze Ci idzie :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rambek911 napisał:

Skrzynki jak w Crashu:D

Placeholder do zamiany :P

2 godziny temu, Kszyrztow napisał:

Chwal się dalej postępami, nieźle to wygląda i dobrze Ci idzie :thumbup:

Dzięki, informować o dużych zmianach na pewno będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak sobie spoglądam ukradkiem na to, co gracze tworzą w Dreams to dochodzę do wniosku, że ludzie z Media Molecule cichaczem zrobili grę generacji. Ten tytuł to niesamowite narzędzie twórcze i w rękach kogoś kreatywnego pozwala robić istne cuda. Do tego samo to, że ogarnęli kwestię interfejsu i jego obsługi na padzie... Serio, czapy z głów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

True, dziwi mnie dlaczego Sony tego nie promowało. Wysokie noty na MC, bardzo mocny ex z tego wyszedł - odzew społeczności mega pozytywny. Mamy coś co nie wydawało się możliwe, narzędzie do tworzenia gier na konsoli. Warto zaznaczyć, że potężne. Ludziom może się wydawać, że to jakiś RPG Maker a tak na prawdę można tu stworzyć niemal wszystko. Ostatni update dodający pełne wsprcie VR z kontrolerami miazga. Chłop co przeniósł Beat Sabera dla mnie pozamiatał. MM ma ambitne plany co do Dreams, mają wprowadzić m.in. eksport do silnika Unity, płatne tytuły, multiplayer jak i tworzenie w kilka osób na jednym ekranie. (teraz się da to robić przez SharePlay).

Zrobiłem warp pipe'a, który występuje w oryginalnym SMB 1-1 https://linkd.pl/7zkd bardzo wczesna wersja ale działa :D

Edytowane przez PHYSXftw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.07.2020 o 14:31, .winter. napisał:

Pro ma usb 3.1.

Dobra kupiłem wczoraj kieszeń na ssd i będę to pewnie dziś podpinał po testach DF. Na razie podepnę sandiska 240 i zgram na niego rdr2 teraz ta gra powinna być grywalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem na USB SSD i różnica jest widoczna. Sprawdź na YT testy i podłączenie na USB jest praktycznie takie samo, jak poprzez SATA. Po prostu procek ogranicza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, .winter. napisał:

Ja testowałem na USB SSD i różnica jest widoczna. Sprawdź na YT testy i podłączenie na USB jest praktycznie takie samo, jak poprzez SATA. Po prostu procek ogranicza.

Wczoraj oglądałem na DF właśnie i różnice są małe względem montażu w konsoli. Dlatego po obejrzeniu od razu zamówiłem kieszeń. Może wreszcie skończę rdr2 bo loadingi dobijają mnie straszliwie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M.in. dla tej gry montowałem ssdka, bo słyszałem właśnie o tych loadingach :E. Days gone jest następne w kolejce i nie chciałem żadnej z nich zaczynać na hdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...