Skocz do zawartości
SPYCHCIO

Wszystko na temat Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

było wiadomo, że semi-DRM pozostanie - w formie online passa.

I tak jest to lepsze rozwiązanie niż w Xbox One lub Steam.

Zgadzam się - online pass jestem w stanie przełknąć. Taką grę mogę sprzedać - brak przepustki trochę rzutuje na cenę ale jest też sporo gier w których go nie wykorzystywałem i sprzedawałem razem z nim.

Edytowane przez milekp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

ja pierdyle Sony rozniosło na butach Microsoft. Nigdy nie lubiłem PS`a za specyfikę exów ale to się zmieniło i przygłupawych japońskich dziwactw jest o wile mniej niż kiedyś, zaczynają natomiast królować dojrzałe gry w stylu  chociaż by Division.

 

Brawo dla SONY. Na podstawie tych informacji już na 100% wiem że kupię SONY. Po raz pierwszy jak żyję (a trochę lat mam na karku) wybór platformy konsolowej nigdy nie był tak prosty i oczywisty jak dzisiaj.

 

Skala hejtu w necie na microsoft jest POTĘŻNA, nawet PR Microsoftu i sponsorowanie blogerów nie przynosi rezultatów. Ludzie po prostu znienawidzili Microsoft. Mało tego ta spirala się nakręca. Podejrzewam że teraz nawet jak by się Microsoft wycofał z tego modelu sprzedaży to ludzie by i tak na nich pluli za to że tak postąpili z graczami.

 

Mam wrażenie że oglądamy schyłek x-boxa. Tak źle jeszcze nie było.

Edytowane przez hoodedman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy jak żyję (a trochę lat mam na karku) wybór platformy konsolowej nigdy nie był tak prosty i oczywisty jak dzisiaj.

Ja tam nie mialem zadnych problemow z wyborem pomiedzy ps3 a xklocem :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zawsze głównym priorytetem w wyborze platformy, mimo wszystko zawsze były Exy. Po prostu X nie oferował mi wielu ciekawych gier (poza FORZA). Choć jakbym zalazł worek z kasą, pewnie kupiłbym dwie konsolki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierdyle Sony rozniosło na butach Microsoft. Nigdy nie lubiłem PS`a za specyfikę exów ale to się zmieniło i przygłupawych japońskich dziwactw jest o wile mniej niż kiedyś,

 

Brawo dla SONY. Na podstawie tych informacji już na 100% wiem że kupię SONY. Po raz pierwszy jak żyję (a trochę lat mam na karku) wybór platformy konsolowej nigdy nie był tak prosty i oczywisty jak dzisiaj.

 

Skala hejtu w necie na microsoft jest POTĘŻNA,

 

Mam wrażenie że oglądamy schyłek x-boxa 360. Tak źle jeszcze nie było.

 

Zgadzam się, dobrze prawisz. Ja też mam trochę na karku i też zastanawiałem się zawsze: czy Sony, czy Microsoft. Teraz tego problemu nie będzie. Co do skali hejtu to się nie dziwie. Ale może być tak jak niektórzy tu piszą. Dzieciarnia w USA rzuci się na konsolę Microsoftu bo będzie sobie mogła rączkami pomachać przed nowym kinektem i sprzedaż może być wysoka. Kto wie może strategia nie jest taka zła jak myślimy. Osobiście życzę tej konsoli jak najgorzej ze względu na podejście w stosunku do dojrzałego gracza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak mam nadzieję, że w dniu premiery będzie kilka fajnych pozycji na PlayStation Eye (do poskakania) typu fitness itp. Powód jest prosty. Mamuśka wtedy dołoży trochę grosza do konsoli (strasznie sie napaliła na Kinecta ale jej nie pozwalam kupić bo w tej chwili to nieopłacalne) :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierdyle Sony rozniosło na butach Microsoft. Nigdy nie lubiłem PS`a za specyfikę exów ale to się zmieniło i przygłupawych japońskich dziwactw jest o wile mniej niż kiedyś, zaczynają natomiast królować dojrzałe gry w stylu  chociaż by Division.

 

Jak dlamnie to włąśnie te "przygłupawe japońskie dziwactwa" były powodem do zakupu konsoli. A te "dojrzałe" w stylu division odrzucają.

 

Mi tu zaczyna śmierdzieć kolejną generacją FPS-ów. Kompletnym brakiem RPG, jRPG oraz wszelakiej maści bijatyk i slasher-ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie jakoś nigdy nie jarało/jara skakanie przed TV w tego typu produkcjach. Wolę iść np. na rower albo basen. Imo fajnie, ze nie wciskają na siłę tych kamerek do Playa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dan Race, pracownik odpowiedzialny za komunikację z mediami prostuje wypowiedź Trettona odnośnie DRM.

 

Sony porzuca program przepustek sieciowych w grach nowym i używanych, nikt nie będzie od nas wymagał żadnych kodów jeśli będziemy chcieli grać w sieci. Dlatego wprowadzono opłaty za granie przez internet - nikt dwa razy nie będzie płacił.

 

A jeśli chodzi o wydawców 3rd party to wszystko pozostanie tak jak jest. Jeśli jakaś firma będzie chciała wprowadzić przepustkę sieciową, to będzie mogła to zrobić tylko dla używanych gier i tylko jeśli chodzi o grę przez internet. Sony nie pozwoli na blokowanie nowych gier poprzez wymuszanie połączenia z siecią, weryfikacji czy innych komplikacji. Spokojnie będziemy mogli pożyczać gry, grać w nie będąc w lesie, na działce, na statku czy zagranicznej misji wojskowej.

 

Czyli tak, jeżeli chodzi o gry spod szyldu Sony to nie ma się co martwić, nie będzie żadnej blokady ani też online passów wzamian opłata PS+ aby grać w sieci.

Jeżeli chodzi o zewnętrzne studia to będzie tak jak było dotychczas czyli Online Pass i tyle. Praktycznie nic się nie zmieniło.

Edytowane przez Jack White

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wszystko po staremu. I dobrze.

Nikt nie poruszył tutaj chyba tej kwestii, a ja jestem ciekaw, jak będą zabezpieczone next-geny :E. X360 chyba od razu padł, co pewnie nabiło sprzedaż i popularność w Polsce :E. PS3, się długo trzymała, więc gorzej chyba nie będzie. Vity nie dają rady złamać raczej. Niestety, albo stety, czasy PSX i PS2 minęły bezpowrotnie :(:E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Teraz jest już Sony Entertainment Network, czyli rozumiem, że globalne konto, do którego przypisane są różne urządzenia typu TV, PSP, PS3, PS4? Czyli jak mam konto SEN i dodałem PS3, to na tym samym koncie będę mógł się zalogować na PS4 i przejdą moje np.: osiągnięcia?

 

Ponoć zakup PS+ na PS3 na jednym koncie, będzie aktywował PS+ też na PS4, co byłoby odpowiedzią na moje powyższe pytanie. Czyli jak mam PS+ na PS3 i tam powiedzmy Uncharted 3, to czy ten Uncharted 3 odpalę na PS4 poprzez ich usługę Gaikai, która ma być wdrożona póki co tylko dla USA, a potem EU?

 

PS+ z tego co się orientuję, można mieć bezkarnie aktywowane na 2 urządzeniach. Na dzisiaj to Vita i PS3, czyli jak będzie PS4, to trzeba będzie zrezygnować z jednego urządzenia z PS+?

 

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wszystko po staremu. I dobrze.

Nikt nie poruszył tutaj chyba tej kwestii, a ja jestem ciekaw, jak będą zabezpieczone next-geny :E. X360 chyba od razu padł, co pewnie nabiło sprzedaż i popularność w Polsce :E. PS3, się długo trzymała, więc gorzej chyba nie będzie. Vity nie dają rady złamać raczej. Niestety, albo stety, czasy PSX i PS2 minęły bezpowrotnie :(:E.

Mam znajomego, który ma PS3 i na nią kupuje oryginały, a xbox leży przerobiony i ogrywa na nim gry zanim kupi je na ps3 :E

 

Także przeróbka to była dla 98% graczy w Polandi sprawa najważniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zewnętrzne studia to będzie tak jak było dotychczas czyli Online Pass i tyle. Praktycznie nic się nie zmieniło.

 

Nie do końca, jakiś czas temu EA zapowiedziało, że już żadna ich gra, nie będzie posiadała Online Pass.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VAMET

 

PS+ jest dla wszystkich użądzeń, czyli aktywujesz np. na PS3 a potem masz PS+ na PS Vita, PS3 i PS4, nie trzeba z niczego rezygnować ani więcej razy aktywować, bo PS+ jest przypisywane do twojego konta SEN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MikeL

Dokładnie, wszystko po staremu. I dobrze.

Nikt nie poruszył tutaj chyba tej kwestii, a ja jestem ciekaw, jak będą zabezpieczone next-geny :E. X360 chyba od razu padł, co pewnie nabiło sprzedaż i popularność w Polsce :E. PS3, się długo trzymała, więc gorzej chyba nie będzie. Vity nie dają rady złamać raczej. Niestety, albo stety, czasy PSX i PS2 minęły bezpowrotnie :(:E.

 

Lol, nie mów, że grasz na piratach. Oby nigdy nie złamali tych konsol, zwłaszcza PS4. A czasy PSX i PS2 to faktycznie inne czasy - zarobki i realne ceny gier/sprzętu są zupełnie nieporównywalne (co oczywiście nie znaczy, że jest tak fajnie jak na zachodzie...).

Edytowane przez MikeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tam cieszę że nigdy "porządnie" nie złamali PS3 - nie miałem pokusy na przeróbkę i mogę się bez stresu cieszyć multikiem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

@VAMET

 

PS+ jest dla wszystkich użądzeń, czyli aktywujesz np. na PS3 a potem masz PS+ na PS Vita, PS3 i PS4, nie trzeba z niczego rezygnować ani więcej razy aktywować, bo PS+ jest przypisywane do twojego konta SEN.

 

No chyba nie tak do końca, bo mam na 2 różnych konsolach konto dodane z PS+ i na 3 chyba już nie można. Pozwala tylko mieć aktywne konto na 2 PS3.

 

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zbyt wiele powiedzieć nie można, ale model jazdy tak na oko przypomina ten z Grida 2. Na razie mają mój kredyt zaufania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zbyt wiele powiedzieć nie można, ale model jazdy tak na oko przypomina ten z Grida 2. Na razie mają mój kredyt zaufania.

 

Dlatego mojego nie mają wcale. Grid 2 to lipa po całości.

Edytowane przez konsolopececiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uważasz. Ja po jednym marnej jakości video nie będę ich jeszcze skreślał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...