Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum PC LAB

Szanowny Użytkowniku,

Informujemy, że za 30 dni tj. 30 listopada 2024 r. serwis internetowy Forum PC LAB zostanie zamknięty.

Administrator Serwisu Forum PC LAB - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie: wypowiada całość usług Serwisu Forum PC LAB z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Administrator Serwisu Forum PC LAB informuje, że:

  1. Z dniem 29 listopada 2024 r. zakończy się świadczenie wszystkich usług Serwisu Forum PC LAB. Ważną przyczyną uzasadniającą wypowiedzenie jest zamknięcie Serwisu Forum PC LAB
  2. Dotychczas zamowione przez Użytkownika usługi Serwisu Forum PC LAB będą świadczone w okresie wypowiedzenia tj. do dnia 29 listopada 2024 r.
  3. Po ogłoszeniu zamknięcia Serwisu Forum od dnia 30 października 2024 r. zakładanie nowych kont w serwisie Forum PC LAB nie będzie możliwe
  4. Wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, tj. dnia 29 listopada 2024 r. nie będzie już dostępny katalog treści Forum PC LAB. Do tego czasu Użytkownicy Forum PC LAB mają dostęp do swoich treści w zakładce "Profil", gdzie mają możliwość ich skopiowania lub archiwizowania w formie screenshotów.
  5. Administrator danych osobowych Użytkowników - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zapewnia realizację praw podmiotów danych osobowych przez cały okres świadczenia usług Serwisu Forum PC LAB. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności

Administrator informuje, iż wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, dane osobowe Użytkowników Serwisu Forum PC LAB zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia Forum PC LAB o kilka miesięcy. Wyjątek może stanowić przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postepowań.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kirekk

PC nie wstaje

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

po zmianie z celerona na i7, wszystko hulalo. Zmienilem by wszystkie rdzenie chodzily na 3,8. Ustawilem napiecie +0,00v, napiecie ram zmienilem na 1,5v. I dzialalo.. do dzis, wczoraj wieczorem komputer dzialal bez problemu, a dzis rano juz nie wstaje.

 

Na poczatku cos tylko naped chrobotal, ale po wyjeciu zasilania i ponownej probie uruchomienia nie dzieje sie juz nic.

Poki co wyjalem teraz baterie (dlugo musi byc wyjeta?), nie mam niestety zworki by zresetowac cmos :/

 

Jakies pomysly co moze byc nie tak..?

 

@edit

Dodam, ze temp w spoczynku byly okolo 40 stopni, a w stresie (linx okolo 20 minut) dochodzily do 60 stopni.

 

@edit2

Po 40 minutach wlazylem baterie i nadal nic, nawet nie probuje pokazac, ze zyje :<

Czy to moze byc zasilacz? Czy cos z plyta?

 

@edit3

Czy takie cos moze posluzyc za jumpera?

zdj_zps7d9f4b85.png

 

Czy musze cos takiego kupic?

http://allegro.pl/jumper-z-uchwytem-cena-za-10szt-kod-8954-i3333276726.html

 

Nie mam niestety dostepu do innego komputera stacjonarnego by sprawdzic czy zasilacz dziala..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz jumpera, powiedzcie tylko czy taki tutorial bedzie ok?

 

   Turn OFF the computer and unplug the power cord (on notebooks remove all accus).
   Press the Power On/Off button (PC-Case) 3-5 times to discharge the mainboard condensers.
   Remove the coin cell battery (CMOS battery).
   Move the CMOS-Jumper to his clear-position (read your mainboard manual to find the jumper).
   Wait ~ 15 seconds (the longer the better).
   Move the CMOS-Jumper to his default position.
   Insert the coin cell battery (CMOS battery).
   Plug the power cord (on notebooks insert all accus).
   Turn ON the computer, enter the BIOS-Setup and load the "Setup Defaults/Optimized Settings".
   Save the BIOS settings and restart the computer.
   No success? Repeat the steps 1-10.

 

@edit

Zadzialal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...