Skocz do zawartości
Kris

Fallout 4

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Zachęcony sukcesem serialu Amazona chciałem wrócić do Fallouta 4 i pobawić się modami, niestety, żeby móc dodać, np. lepsze tekstury do gry, trzeba zrobić zmiany w fallout.ini, niestety, nie mam ini w moich dokumentach, mam tam tylko Saves i nic więcej ... Możliwe, że to wina tego głupiego OneDrive?

Dobra, gra musi być przynajmniej raz uruchomiona, dawno nie grałem w nic od Bethesdy, poza Starfieldem ;)

Dziwne zjawisko, w menu gry nie działa mi w ogóle myszka i nie mogę nic wybrać ;) To dlatego, że mam podłączonego pada od XSX, dziwne, że nie wykrywa obu sposobów sterowania.

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie mody polecacie do gry? Zależy mi głównie na poprawkach i balansie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czekaj z tym graniem do 25 kwietnia, wtedy wychodzi aktualizacja na PC. Jakaś tam szansa jest, że ogarną stare błędy w pewnym stopniu, dodatkowo aktualne mody na 99% nie będą działać z nową aktualizacją.

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ktoś zamierza grać to lepiej poczekać na patcha, i tak będzie problem bo wszelkie mody mogą nie działać, a już na pewno skse zapewne będzie wymagać patcha do aktualnej wersji gry.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Smaczki 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Reddzik napisał:

Jak ktoś zamierza grać to lepiej poczekać na patch

Po tylu latach jakieś sensowne poprawki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
50 minut temu, Userkamil napisał:

Po tylu latach jakieś sensowne poprawki?

No z tego co idzie wyczytać to wsparcie dla szerowkich i ultraszerokich ekranów co od dawna jest dostępne dzięki modyfikacjom :E

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fanowski film 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, azgan napisał:

Gość mówi, że grał we wszystkie Fallouty i stwierdził, że ekipa z Bethesdy "która stworzyła Fallouta pomagała przy tworzeniu serialu" :lol2: Szkoda tylko, że najwyżej oceniane Fallouty z Bethesdą nić wspólnego nie mają :E Nie żebym "hejcił", bo w F4 mimo wszystko grało mi się przyjemnie, ale ...

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wiem, dla wielu NV to jest top 2 razem z 2. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle, że aby w miarę normalnie pograć obecnie w NV to trzeba użyć 1000000000000000000000000 modów co jest chore samo w sobie, Bethesda położyła na dalsze wsparcie więc pod nowymi systemami i sprzętami są cyrki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, skunRace napisał:

Gość mówi, że grał we wszystkie Fallouty i stwierdził, że ekipa z Bethesdy "która stworzyła Fallouta pomagała przy tworzeniu serialu" :lol2: Szkoda tylko, że najwyżej oceniane Fallouty z Bethesdą nić wspólnego nie mają :E Nie żebym "hejcił", bo w F4 mimo wszystko grało mi się przyjemnie, ale ...

Ja jego recenzji nie daję rady słuchać, nie dziwię się że głupoty wali :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zacząć trzeba od tego, że są różne pokolenia - jedni, czyli dziady wychowane na 1, 2 oraz drugie - młode wychowane na Falloutach od Bethesdy i przykro to twierdzić ale tych drugich jest obecnie zdecydowanie więcej. Dodatkowo to Bethesda ma prawa do marki więc nie jest dziwnym, że będą bazować na ich zdaniu i opinii. Niby zaprosili ojca serii Tima Caina na premierę ale mam wrażenie, że tylko z sentymentu i tak wypadało więc raczej nie brał on aktywnego udziału w pracach nad serialem, za to Todda zapraszali i prosili o opinie wiele razy. :E 

Serial był spoko, nie mam się do czego przyczepić i jak na ekranizację gier to bardzo się przyłożyli i Amazon nie żałował kasy. Wyszło dobrze i na szczęście z tego co czytałem Todd doradzał bardziej w sprawach detali, wystroju, klimatu niż ingerował w sam scenariusz.

Tak wracając do tematu 4 - ten patch 25 kwietnia znając Bethesdę będzie jakimś pierdem najmniejszym kosztem i wysiłkiem, głównie konsolowcy powinni się cieszyć bo dostaną 60fps, my na PC raczej nie będziemy mieli po co wracać - aż się przypomina Skyrim Special Edition czy Anniversary i jakie zmiany tam miały miejsce. :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, caleb59 napisał:

aż się przypomina Skyrim Special Edition czy Anniversary i jakie zmiany tam miały miejsce

Dla PC to lepiej jak takie edycje nie wychodzą, tylko się potem problemy tworzą i scena moderska dzieli... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałem pograć ale ekrany ładowania są tragiczne. Długo trzeba czekać aż się załaduje a co chwila gdzieś wchodzisz.
Czy to normalne czy z moim sprzętem coś nie tak. Gra na dysku nvme.
Może przerzucić na zwykły ssd?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To "młode" pokolenie wychowane na Falloutach Bethesdy ma dziś 35-40lat :E

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Keken napisał:

Próbowałem pograć ale ekrany ładowania są tragiczne. Długo trzeba czekać aż się załaduje a co chwila gdzieś wchodzisz.
Czy to normalne czy z moim sprzętem coś nie tak. Gra na dysku nvme.
Może przerzucić na zwykły ssd?

Tak był na to sposób, ale w tej chwili nie pamiętam, czy był to parametr dodany do *.ini, czy podmiana jakiegoś pliku 🤔. Na pewno sprawę poprawia wrzucenie gry na dysk SSD/nvme.

Co do nowego pacza, to muszę zrobić listę mkdów jakie używam, aby potem wgrać ich aktyalizację, gdyby nie działały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też na fali serialu wróciłem do F4. Jako że nie mam już dysku z pierwotnie zainstalowaną grą, skorzystałem z usług Steama - kupiłem kiedyś w promo kilka części za pare groszy, no i mam problem z tłumaczeniem. Cześć dialogów jak i niektórych opcji jest po angielsku, pamiętam że wcześniej nie było takich baboli - no poza znanymi bugami 😁

Co do modów to istnieją jakieś dodające ultra grafikę? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 12.04.2024 o 19:03, pepe06 napisał:

Nie, dobrze się wgłębiałem. Kicz był przepleciony poważnymi rzeczami w grach. W serialu jest praktycznie tylko kicz i kabaret. Takie moje zdanie. Jeśli komuś nie przeszkadzają same jajca to niech śmiało atakuje.

Również mam podobne zdanie, znaczy tak - serial mi się ogólnie podobał, może też dlatego, że nie miałem żadnych oczekiwań i spodziewałem się bardziej crapa niż czegoś dobrego, ale brakowało tam czegoś mocniejszego, poważniejszego. Fallouty od 2 miały sporo czarnego/idiotycznego humoru, ale również tyle sami powagi/mroku, za to w adaptacji zdecydowana większość to śmieszki, poważniejsze jest dosłownie kilka scenek. Nie oglądam za bardzo seriali i mogę się mylić, ale z tego co oglądałem mam wrażenie, że teraz większość kręcona jest podobnie - perspektywa kilku bohaterów, dynamicznie zmienianie się między nimi, krótkie kawałki opowieści, obowiązkowo ze śmieszkami, coby utrzymać uwagę widza. Taki styl jest faktycznie fajny do oglądania, faktycznie wciąga, ale kosztem klimatu, którego jednak od Fallouta raczej się oczekuje. Serial jest na to zwyczajnie za krótki, chcąc opowiedzieć zbyt wiele, wygląda to tak jakby był "przewijany" tylko do najciekawszych momentów, sama podróż przez wasteland była ukazana kilkoma przebitkami i tyle. Zabrakło jakiejś ikonicznej miejscówki, pokazania, że ten świat jest brutalny i ciężki do życia, tymczasem Lucy wychodzi sobie z krypty z pistolecikiem i na spokojnie przemierza pół pustkowi, w grze szybko by ją wyjaśniły jakieś radskorpiony, gekony, czy byle bandyci xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Partacze z Bethesdy zapowiadali ten niby "nextgenowy" update już dwa lata temu. Aż dziw bierze, że idioci nie wyrobili się z tym patchem na czas premiery serialu. Amazon wypuścił cały sezon jednocześnie i teraz na Steamie gra ponad 70K ludzi i byłby to idealny moment, to nie, lepiej to zrobić dwa tygodnie po premierze serialu :boink:Już nie ważne, że chyba na PC ten patch praktycznie nic nie wnosi, ale sam fakt śmieszy. Szkoda, że to nie rzeczywiście nexgenowy update na miarę Wiedźmina 3.

Serialu jeszcze nie oglądałem, ale pewnie na dniach się za niego wezmę. Nawet mi przeszło przez myśl, żeby wrócić do F4, mimo, że przeszedłem go dwa razy. Problem w tym, że musiałbym poświecić wiele godzin na nią, a "kupa wstydu" do ogrania jeszcze jest pokaźna. Ewentualnie sam dodatek Far Harbor, bo już sporo lat minęło od ostatniego przejścia, a ten dodatek ograłem raz i miło wspominam ten wyspiarski mglisty klimat. Pamiętam jak niektórzy nawet mówili, że Far Harbor to najlepszy Fallout od Bethesdy :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cholera i mnie kusi F4 zaczac od nowa. Zalaczylem na chwile starego save i mnie po 1min wywalilo do pulpitu.

Trzeba bylo w F4 ograniczac fps? Bo jakby cos wszystko za szybko sie dzialo.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Każdy stary Fallout obecnie bez modów to jedna wielka sraczka. Ostrzegam bo skończyły się moje wczorajsze zabawy z New Vegas, gdzie gra poleciała z dysku - ni jak normalnie nie szło wyeliminować dwóch problemów - gra łapała raz na jakiś czas losowy stuttering, drugi problem z kolei to podczas słuchania radia (kwestie mówione przez spikera) gra łapała stuttering.

Ostre modowanie ponoć załatwia te problemy ale nie chciało mi się męczyć buły, dla zainteresowanych: https://vivanewvegas.moddinglinked.com/index.html

------------------------

Tu do 4: https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=2707005777

Edytowane przez caleb59
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, Sheenek napisał:

Cholera i mnie kusi F4 zaczac od nowa. Zalaczylem na chwile starego save i mnie po 1min wywalilo do pulpitu.

Trzeba bylo w F4 ograniczac fps? Bo jakby cos wszystko za szybko sie dzialo.

Przy W10 i W11 musisz wyłączyć:

- jakość promieni światła dać na niski lub wyłączyć zupełnie

- efekt broni, wyłączyć zupełnie.

u mnie działa wyłączyłem i gry nie wywala, a mody się same znalazły, sobie gram dalej starego sejwa, moja postać w serialu to by był koks. :E 

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, caleb59 napisał:

Ostre modowanie ponoć załatwia te problemy ale nie chciało mi się męczyć buły, dla zainteresowanych

Chciałem spróbować ale też się poddaję XD Jakby była gotowa instalka to spoko, ale nie mam nerwów na łatanie bugów w takim modowaniu. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi