Forum PCLab.pl: Naprawa słuchawek: co się zepsuło? jak naprawić? - pomoc, dyskusja - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (30 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 28
  • 29
  • 30
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Naprawa słuchawek: co się zepsuło? jak naprawić? - pomoc, dyskusja

#581 Użytkownik jest niedostępny   sniper76 

• One shot = One killed
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 27 Luty 2019 - 13:36

Nie ma co kombinować to nie głośnik GDN gdzie dajemy nowy resor centrujemy i po sprawie Dodaj obrazek do wymiany Dodaj obrazek
Po za tym sama cewka najprawdopodobniej z drutu aluminiowego... 

Ten post był edytowany przez sniper76 dnia: 27 Luty 2019 - 13:37

#582 Użytkownik jest niedostępny   DisconnecT 

• C:\>
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Luty 2019 - 13:39

Na oko wygląda na miedź ale nikt nie powiedział że nie jest to pomiedziowany inny materiał, dam sobie spokój bo uszkodzenie membrany i tak nie poprawi sytuacji nawet gdyby cewkę się udało przewinąć.

Driverów nidzie nie idzie dostać więc sprawa jest prosta ten trzeba odlutować do śmieci a słuchawki do szafy może kiedyś trafię na okazję i za grosze je naprawię to będą robić za zapas, na dzień dzisiejszy trzeba będzie jednak coś nowego kupić :/ :)

#583 Użytkownik jest niedostępny   Art385 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Luty 2019 - 08:20

W moich AKG702 padł prawy kanał dobrze podejrzewam, że wycieńczone w wyniku niewolniczej pracy chińskie rączki kiepsko przylutowały prawą słuchawkę do kabla lecącego od lewej?

#584 Użytkownik jest niedostępny   DisconnecT 

• PipPipPipPipPip

Napisany 28 Luty 2019 - 11:03

Okablowanie sprawdziłem w pierwszej kolejności multimetrem, pomiar na PCB przetwornika nie dawał wątpliwości impedancja wynosi 0 Ω, zresztą po dłuższej zabawie i zdezelowaniu do reszty tego przetwornika namierzyłem uszkodzenie uzwojenia cewki.
To nie było już do naprawy, więc czas na nowe słuchawki, na test wziąłem, HD 599, a HD 558 poczekają na lepsze czasy tak czy tak będę je chciał naprawić, bo szkoda żeby leżały.

#585 Użytkownik jest niedostępny   plopki 

• Tinky Winky
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Luty 2019 - 18:58

AplauzAudio z Łomianek jest dystrybutorem Sennheisera na Polskę https://aplauzaudio.pl
Napisz do nich, bo serwisem też się zajmują http://185.238.206.1.../formularz.aspx
Kiedyś kupiłem oba przetworniki do HD380pro, kosztowały koło 80zł, podejrzewam, że do HD555 (i podobnych) też będą kosztować okolice tej kwoty.

Zobacz postArt385, o 28 Luty 2019 - 09:20, napisał(a):

W moich AKG702 padł prawy kanał dobrze podejrzewam, że wycieńczone w wyniku niewolniczej pracy chińskie rączki kiepsko przylutowały prawą słuchawkę do kabla lecącego od lewej?

Dopóki nie rozbierzesz i nie sprawdzisz, to wróżenie z fusów co jest uszkodzone. Osobiście wątpię w samoistne odlutowanie się przetwornika.

#586 Użytkownik jest niedostępny   DisconnecT 

• PipPipPipPipPip

Napisany 28 Luty 2019 - 19:15

Zobacz postplopki, o 28 Luty 2019 - 18:58, napisał(a):

AplauzAudio z Łomianek jest dystrybutorem Sennheisera na Polskę https://aplauzaudio.pl
Napisz do nich, bo serwisem też się zajmują http://185.238.206.1.../formularz.aspx
Kiedyś kupiłem oba przetworniki do HD380pro, kosztowały koło 80zł, podejrzewam, że do HD555 (i podobnych) też będą kosztować okolice tej kwoty.

Dopóki nie rozbierzesz i nie sprawdzisz, to wróżenie z fusów co jest uszkodzone. Osobiście wątpię w samoistne odlutowanie się przetwornika.

Heh to że Aplauz jest dystrybutorem Sennheiser to akurat wiem, ale byłem przekonany że skończy się na zbyciu, jednakże skoro Tobie się udało kupić to trzeba będzie do nich napisać, dzięki za wskazówkę :thumbup:
Dwa przetworniki z rozsądnej cenie to świetna okazja żeby naprawić HD 558, zawsze to będą dodatkowe słuchawki bo raczej liczę że HD 599 mi przypasują.

Padnięty lut to pierwsze o czym pomyślałem po wykluczeniu balansu, niestety ale nic z tych rzeczy, z drugiej strony wcale się nie dziwię, końcówki uzwojenia cewki mają naprawdę kiepską robotę, ciągłe narażenie na wibracje i prace membrany.

#587 Użytkownik jest niedostępny   Art385 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Marzec 2019 - 11:52

Zobacz postplopki, o 28 Luty 2019 - 18:58, napisał(a):

Pół internetu jest zawalone samoistnym upier*****leniem się kabla w prawej słuchawce AKG serii 700 :E

#588 Użytkownik jest niedostępny   plopki 

• Tinky Winky
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Marzec 2019 - 12:46

Zobacz postArt385, o 01 Marzec 2019 - 12:52, napisał(a):

Pół internetu jest zawalone samoistnym upier*****leniem się kabla w prawej słuchawce AKG serii 700 :E

Ja się z tym osobiście nie spotkałem, a miałem już kilka słuchawek z tej serii na warsztacie.

#589 Użytkownik jest niedostępny   Art385 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Marzec 2019 - 13:44

Dziś wiozę na gwarkę bo jest tak pewnie bym otwierał słuchawkę i lutował.

PS. Dostałem dziś info, że naprawili okazało się że wymienili prawy przetwornik więc pewnie ducha wyzionął.

Ten post był edytowany przez Art385 dnia: 25 Marzec 2019 - 10:04

#590 Użytkownik jest niedostępny   Art385 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Sierpień 2019 - 10:30

Oh Shit here we go again. Powtórka z rozrywki słuchawki śmigały. Poleżały sobie odłączone kilka dni wczoraj podpinam i uwaga nie działa prawa słuchawka. O wuj chodzi? karta na normalnym wzmocnieniu, opki niezbyt mocne. Kanał poprzednio też zdechł jak słuchawki poleżały kilka dni nieużywane.

#591 Użytkownik jest niedostępny   deton24 

• beware
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Sierpień 2019 - 20:40

K702?
Tzn. nie serwisowałem tego modelu, ale ogólnie jest opcja, że przy jakimś miętoszeniu, uderzeniu, czy przenoszeniu, odlutował się kabel przy przetworniku. Raczej wątpię by padł przetwornik. Być może nic poważnego.

edit. Zapomniałem że pisałeś już wyżej, i że był to wcześniej przetwornik.

Ten post był edytowany przez deton24 dnia: 09 Sierpień 2019 - 20:43

#592 Użytkownik jest niedostępny   Art385 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Sierpień 2019 - 13:18

To wiem dlatego teraz użytkowanie wyglądało tak, że słuchawki z głowy trafiały na stolik i czekały sobie do następnego założenia, a i tak padły. No nic wyjąłem z pudełka Philipsy HP1000 i teraz wiem, że potrzebuje słuchawek które łączą brzmienie tych philipsów z rozdzielczością AKG :E Są więc jakieś plusy

#593 Użytkownik jest niedostępny   monet242 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 27 Wrzesień 2019 - 16:24

oo przydatne

• (30 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 28
  • 29
  • 30