Skocz do zawartości
godsmack

Black Desert

Rekomendowane odpowiedzi

Black Desert to gra MMORPG stworzona przez koreańskie studio Pearl Abyss. Całość osadzona jest w mrocznym świecie fantasy i koncentruje się na dostarczeniu dużego wirtualnego świata, pozbawionego instancjonowania. Sercem tej produkcji jest mocno zręcznościowy system walki, pozwalający również na potyczki konne oraz przeprowadzanie oblężeń.

http://www.youtube.com/watch?v=9EljAdiTXpk

 

 

graficznie wygląda pięknie szczególnie płeć żeńska :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po za animacjami to wszystko wygląda fajnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko obejrzałem filmik i moglem nie wyłapać - abonament, mikropłatności czy w pełni darmowa? Wygląda fajnie, oby było coś więcej niż tylko wyprawy na potworki i PvP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będą mikropłatności.

Jest jakiś normalny gameplay, czy tylko nie pokazujące nic konkretnego trailery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tak cicho o tej grze? ktos gral teraz w bete i moze sie wypowiedziec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grałem, a się nie wypowiedziałem wcześniej, bo musiałem odespać :D

 

mieszane uczucia...

- grafika: super! (chociaż gra czasem ma problem ze zdecydowaniem się jak oświetlić otoczenie, i do nas "mruga").

- cash shop: brak p2w, ale ceny... mogły by być niższe. mowa głównie o petach, których trzeba kupić masę aby wyhodować takiego z dobrymi bonusami (RNG, jedni dostaną bonusy za pierwszym razem, inni po 20-kilku petach...)

- questy: typowe idź i zabij X mobów, wróć, idź tam ponownie i zabij kilka innych mobów w tym samym miejscu, wróć, powtórz... na szczęście do levelowania te questy można pominąć (poza tymi od czarnego duszka)

- launcher: po stresie wywoływanym przez launcher Aion, BnS, i innych śmieci od NCShit, BDO mile zaskakuje. launcher rodem z Guild Wars 2, debeściak.

 

to tak na szybko

 

oraz informacje, bo widzę że wyżej nikt nie odpowiedział:

gra jest buy to play, z cash shopem, bez pay to win, model podobny do Guild Wars 2.

Edytowane przez Gobli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać że gra ma najlepszy combat ze wszystkich mmo obecnie na rynku, zwłaszcza jeśli chodzi o klasy melee.

Ceny item shopa są dość wygórowane zwłaszcza biorąc pod uwagę ,że wersja EU jest wersją b2p ale nie jest on obligatoryjny więc niech tam.

 

Osobiście mam zamiar od 2 marca grę potestować bo Division mnie troche zawiodło ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pvp nie miałem okazji spróbować - a w pve czy to range czy melee to mnie rybka, jedno i drugie wygląda zaje*iście.

ja byłem głupi, zrobiłem preordera, gram od 28-go ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietacie gre Warhammer Online? Starsza MMORPG. ta gra miala pewien tryb gdzie dwie strony konfliktu walczyly o kontrole czy to nad zamkiem na gorce, czy jakimis polami, lasami itp. po jakims czasie przegrana strona mogla probowac szczescia jeszcze raz. Czy w tej grze takze maja taki tryb lub podobny? sa jakies panstwa, regiony co walcza miedzy soba czy to kolejne MMORPG gdzie w zasadzie grasz samemu, ewentulanie moze z jakims znajomym od czasu do czasu jesli dwie postacie maja podobny level?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem, w BDO gildie mogą walczyć o kontrolę nad pewnymi obszarami (także zamkami).

nie ma chyba żadnych frakcji do których się dołącza, czyli standardowych dwóch stron które ze sobą walczą...

 

można grać solo, ale jak to bywa, 100% z gry wyciągniesz będąc w gildii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem ale dokładnie nie wiem jeszcze jak to wszystko działa. Na pewno masz w grze siege, nawet słonie do walki możesz zaprzęgać. Poza tym sa wojny o nody, raidy open world ( nie ma nic instancjonowanego i całe kurde szczęscie). Mapa ma podział na regiony, miasta i one maja swoją przynależność do gildii, zbiera się podatki z których notabene można taką gildie potem skroić kiedy transport silvera jedzie wozami przez kraine, itp kwiatki. Ta gra ma tak niesamowicie rozbudowane mechaniki zaszyte w gameplay że pewnie wielu rzeczy po miesiącach bedzie człowiek się dopiero uczył. Metagame ;)

 

Jak macie jakąś sensowną gildie na oku lub coś zmontujecie to dajcie znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie pykam w wow'a, moze mi ktos powiedziec jakie sa roznice miedzy tymi dwoma tytulami? Interesuje mnie glownei pvp, dlaczego fajne jest granie melee w tej grze? Nie jest to system tab targeting? Sorry ale w pracy jestem i nie mam dostepu do YT :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, to jest temat rzeka, od WoWa różni tę grę prawie wszystko i całe szczęscie. Bez urazy, sam jestem starym graczem z WoWa ale powiedzmy sobie to szczerze WoW ma jeden z najgorszych endgame'ów z gier, obecnie w zasadzie tylko mythic raidy i tyle, za czasów vanilli było jeszcze ok. Tu masz wszystko co Ci potrzeba i jeszcze tone więcej, tylko od Ciebie zalezy w co się bedziesz bawił.

 

PvP jest open world od 45 lvla, z systemem karmy, psuciem się itemów itd., jest dynamiczne, z w miare zbalansowanymi klasami i zależne od umiejętności gracza. Gra jest w 100% non targetem z fizyką i bezpośrednią interakcją z modelem gracza . Wszystko to razem czyni grę bardzo dynamiczną i efektowną. Warto zobaczyć jakiegoś streama i przyjrzeć się samemu, popytać o to co interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, to jest temat rzeka, od WoWa różni tą grę prawie wszystko i całe szczęscie. Bez urazy, sam jestem starym graczem z WoWa ale powiedzmy sobie to szczerze WoW ma jeden z najgorszych endgame'ów z gier, obecnie w zasadzie tylko mythic raidy i tyle, za czasów vanilli było jeszcze ok. Tu masz wszystko co Ci potrzeba i jeszcze tone więcej, tylko od Ciebie zalezy w co się bedziesz bawił.

 

PvP jest open world od 45 lvla, z systemem karmy, psuciem sięitemów itd., jest dynamiczne, w miare zbalansowane i zależne od umiejętności gracza. Gra jest w 100% non targetem z fizyką i bezpośrednią interakcją z modelem gracza . Wszystko to razem czyni grę bardzo dynamiczną i efektowną. Warto zobaczyć jakiegoś streama i przyjrzeć się samemu, popytać o to co interesuje.

W WoW'a gram casualowo wiec nie bawie sie w mythic, zamiast tego pvp :)

 

Podoba mi sie, ze jest to non target. Jak tutaj wyglada endgame? Sa jakies instancje np 5 osobowe, jest podzial na klasy typu tanki/dps/healer itd? Postaram sie obejrzec jak to wyglada jak tylko znajde chwile :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W WoW'a gram casualowo wiec nie bawie sie w mythic, zamiast tego pvp :)

 

Podoba mi sie, ze jest to non target. Jak tutaj wyglada endgame? Sa jakies instancje np 5 osobowe, jest podzial na klasy typu tanki/dps/healer itd? Postaram sie obejrzec jak to wyglada jak tylko znajde chwile :)

 

ten non-target to nie 100%, ale jakieś 95% :D gra ma małego przyjaznego autoaima ;D

nie ma instancji - to jeden z powodów dla których ludzie mówią, że BDO nie ma endgame. ależ ma! takie, jaki każdy gracz sobie znajdzie.

dla jednego będzie to zbijanie fortuny, dla innych gildiowe siege, dla innych bycie łowcą nagród (mają wprowadzić niedługo).

nie ma "healera", ale jest wiedźma/czarodziej, którzy mają parę obszarowych heali dla party.

nie wiem jak działa aggro, więc nie wiem czy jest "tank" - ale dps'em jest każdy. tu model wygląda podobnie jak w Blade and Soul.

 

ps. szukam gildii/osób do wspólnego levelowania

Edytowane przez Gobli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten non-target to nie 100%, ale jakieś 95% :D gra ma małego przyjaznego autoaima ;D

nie ma instancji - to jeden z powodów dla których ludzie mówią, że BDO nie ma endgame. ależ ma! takie, jaki każdy gracz sobie znajdzie.

dla jednego będzie to zbijanie fortuny, dla innych gildiowe siege, dla innych bycie łowcą nagród (mają wprowadzić niedługo).

nie ma "healera", ale jest wiedźma/czarodziej, którzy mają parę obszarowych heali dla party.

nie wiem jak działa aggro, więc nie wiem czy jest "tank" - ale dps'em jest każdy. tu model wygląda podobnie jak w Blade and Soul.

 

ps. szukam gildii/osób do wspólnego levelowania

Widz, ze coraz bardziej zaczynam rozumiec. Akurat brak instancji mi jakos specjalnie nie przeszkadza, ilez mozna w kolko powtarzac to samo? Mnie interesuje pvp, moze to zostanie lowca tez nibyloby zle o ile mysle, ze wyglada to tak jak mysle :E

 

Ciekawi mnie jak wygalda sprawa skelpu ingame, co w nim kupujemy? Bo jezeli to cos wiecej niz wyglad to podziekuje za gre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w cash shop nie będzie itemków p2w.

będą modyfikacje wyglądu, pety (bardzo pomocne w farmieniu - bo lootują).

dodatki dla postaci typu powiększenie inventory.

 

ceny w cash shop aktualnie są... trochę wysokie.

obstawiam, że się zmienią na lepsze.

Edytowane przez Gobli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest inna niż wszystkie, nie masz tutaj instancji, nigdzie. Za to zalecane jest latanie w party na bossy , itp Potem dochodzi rywalizacja pvp o spoty bo gra zawiera sporo grindu. Questy są i to podobno ponad 10k, niektóre bardzo fajne ale w związku z tym że combat jest baaardzo przyjemny i zabijanie mobków opłacalne i z expa i dropu to grind dość często się uskutecznia w dośc naturalny i niewymuszony sposób:) Nie polecam jednak olewania zbytnio questów bo dają one mase innych rzeczy bez których potem niewiele zrobimy, np. contribution points ( kupowanie domostw, warsztatów, lokalizacji z dostępem do złóż surowców, wynajmowanie sprzętu itd) pula energy points (potrzebne do zatrudniania pracowników, craftu , zbieractwa, łowienia ryb, itd itd), powiększenie inventory itd.

Teoretycznie jest podział na klasy, z tym że healera typowego nie ma, tank jest ale też chyba inaczej w grupie troche to działa. Na pewno klasy melee służą jako osłona klas dystansowych w pvp , to wiem. Tutaj może ktoś się wypowie kto grał coś więcej na wersji KR aby ocenić taktyki walki w grupie.

 

Tak poza tym to można sobie niektóre statystyki zwiekszać poprzez trening typu bieganie, dzwiganie, jedzenie, coś ala morrowind :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie moze jakis trial albo cos takiego? Nie chce kupowac w ciemno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie moze jakis trial albo cos takiego? Nie chce kupowac w ciemno :)

 

dopiero co CBT2 się skończyło, gra lada chwila ma premierę.

jedyny trial to guest passy od tych, co grę kupili (moje 3 niestety już wszystkie zarezerwowane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś się kończy, CB2, kluczy było troche rozdawanych. Potem tylko 7 day guest passy od grających.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm, w takim razie jakby ktos mial i chcial sie podzielic 7 dniowym kluczem to chetnie przyjme zeby przetestowac co i jak :)\

 

@EDIT Poczytalem forum, ogladalem gameplaye etc. i teraz mniej wiecej wiem o co chodzi w grze.

 

Na poczatku bardzo mi sie spodobala, walka jako ranger byla na prawde fajna, grafika rowniez niczego sobie, oraz immersja, cos wspanialego. Niestety chwile pozniej spojrzalem na ichniejsze forum, oraz temat dotyczacy "cash shop" i nasunelo mi sie pytanie "czy oni och$%li to reszty?" Wywalili takie ceny, ze glowa mala, w grze nie zobaczymy progresu w naszym wygladzie zmieniajac pancerz bo to tego trzeba miec stroj, gdzie kupic stroj? A no w sklepie za 30 dolcow. Dobre. Nastepna sprawa, pety. Mozna kupic peta ktory da Ci losowe staty, tak wiec jesli bog RNG nas nie kocha to musimy kupic 10 petow po przeszlo 20 dolarow kazdy, ladne dojenie kasiory.

To samo podobno tyczy sie lodzi, farmienie jakiejkolwiek to meka, a w 1 min mozna kupic w sklepie...

 

Ostatnia rzecza jest glupi system pvp,o ile sie nie myle to zeby pograc Wpvp to trzeba nalezec do gildi, ktora to moze wypowiedziec wojne 6 innym gildia. Pomysl IMO beznadziejny, juz tlumacze czemu.

 

Gdy nalezymy do gildi X i wypowiemy wojne gildia 1,2,3,4,5,6 to na dobra rachube wychodzi, ze posiadajac powiedzmy 50 osob w kazdej gildi bedziemy miec calych 300 przeciwnikow, z czego na raz bedzie online np. 40? Trzeba bedzie biegac przez 30 min zeby znalezc kogos do ubicia...

 

Przy takim zalozeniu beda powstawac gildie zergow po 300 osob, czy ile tam maksymalnie moze byc w jednej;/

 

Gra ma gigantyczny potencjal, ale jak dla mnie jest on kompletnie spieprzony przez mikroplatnosci oraz kulejace pvp.

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh a juz prawie bylem chetny kupic ta gre. mikroplatnosci wiecej niz $10 za cos co zmienia wyglad mojej postaci?!?! hahahahah

dla mnie ostatnia swietna gra mmorpg byl warhammer. Orki vs elfy/krasnoludy. gobliny vs ludzie. to byla frajda schowac sie malym goblinem w ludzkiej wiosce gdzies pomiedzy krzakami i polowac z lukiem na ludzkich czarodzieji itp nie spodziewajacych sie przeciwnika w ich wlasnym spawnpoincie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh a juz prawie bylem chetny kupic ta gre. mikroplatnosci wiecej niz $10 za cos co zmienia wyglad mojej postaci?!?! hahahahah

dla mnie ostatnia swietna gra mmorpg byl warhammer. Orki vs elfy/krasnoludy. gobliny vs ludzie. to byla frajda schowac sie malym goblinem w ludzkiej wiosce gdzies pomiedzy krzakami i polowac z lukiem na ludzkich czarodzieji itp nie spodziewajacych sie przeciwnika w ich wlasnym spawnpoincie...

Oprocz tego, ze zmieniaja wyglad to daja jakies niewielkie bonusy, trzeba tylko zauwazyc, ze majac np. chest ktory daje nam 5% weicej expa to spedzajac w grze 2000 godzin na expieniu jestesmy do przodu okolo 100 godzin. Co przy grze gdzie niby nie ma lvl capu daje calkiem sporo. Do tego skorki kosztujace 30 dolcow to norma :heu: Najgorsze jest to, ze itemow typu skorki ,(podobno tez) pety itd nie da sie zdobyc poza sklepem. Wiec jest to poroniony pomysl. Sam wolalbym abonament np 5-10 euro miesiecznie ale gdzie nie ma podzialu na tych ktorzy wiecej wplacaja.

 

Bylbym zapomnial, reset drzewka skilli tez ma byc platny :heu:

 

Wiem, ze niezbyt dobrze porownywac ta gre do WoW'a bo pomijajac, ze sa to mmorpg to dzieli je przepasc, ale w takim wowie gdzie placimy abonament widac przynajmniej, ze kasa idzie na support, ktory jest bardzo dobry i ze wszystkim moze nam pomoc.

 

Tak samo sklepik blizzarda to raptem kilka mountow i non combat petow, co w porownaniu z 300 mountami i pewnie kilkuset non combat petami jest niczym.

 

Czekam na dalszy rozwoj tej gry, zobaczymy czy ludzie wygraja z wydawca.

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Też nabrałem chęci żeby pograć w Black Desert i kupiłem Explorer's Package za 49,99 EURO. Od czasu Age of Conan żadna gra MMO nie była w stanie zaciekawić mnie na dłużej oby tym razem było inaczej ;)

 

bd-o.jpg

 

PS.

 

Black Desert Online - dziś premiera wyczekiwanego MMORPG

 

Po kilkunastu miesiącach oczekiwania, koreańskie MMORPG Black Desert Online dziś zadebiutuje na Zachodzie. Obecnie trwa przerwa techniczna, w ramach której wprowadzane są ostatnie poprawki i usprawnienia (stabilizacja serwerów, patchowanie klienta gry i kilka innych rzeczy). Potrwa ona w Europie do godziny 15:00. Produkcję możecie już jednak kupić na oficjalnej stronie. Deweloperzy oferują dwa wydania – Traveler's Package (29,99 euro – około 130 zł) oraz Explorer's Package (49,99 euro – około 217 zł). W pierwszym przypadku zestaw zawiera grę, 7-dniową przepustkę dla dowolnego gościa oraz kilka pomniejszym elementów, w tym kupony na przedmioty służące do dekoracji domu czy też możliwość zresetowania drzewka umiejętności. Natomiast w bogatszym wydaniu znajdziemy grę, dwie 7-dniowe przepustki dla gości, jeszcze więcej kuponów, konia, dowolne zwierzątko i nie tylko.

 

Black Desert Online jest debiutanckim projektem studia Pearl Abyss. Podczas zabawy trafiamy do fantastycznego świata, gdzie czeka na nas mnóstwo przygód. Deweloperzy przygotowali kilka klas postaci, w tym Warriora (wojownik walczący mieczem i broniący się tarczą), Rangera (postać strzelająca z łuku), Sorceress (mag) czy też Berserkera (bohater o wielkiej sile). Oprócz niebezpiecznych zadań, w których musimy zmierzyć się z przeciwnikami, gra oferuje także inne formy aktywności, w tym chociażby oswajanie dzikich koni, handlowanie, łowienie ryb, urządzanie wnętrza domu i nie tylko.

 

Źródło: gry-online

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...