Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MaxForces

Haswell a szybkość pamięci.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma co się rozpisywać na wstępie. Test prosty czy szybsze pamięci coś nam dadzą w i7 4770 lub i5 4670.

 

Konfiguracja testowa:

57zkMdh.jpg

 

Wyniki

 

6VIAP4H.jpg

 

idk2lxb.jpg

 

sFQBuyb.jpg

 

PeAZyqn.jpg

 

ntQyzGT.jpg

 

ujK9p3K.jpg

 

NRdkCms.jpg

 

5WQ3td1.jpg

 

y7okELV.jpg

 

jaDXIYm.jpg

 

Podsumowanie

 

Chyba jest zbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ładnie to zrobiłeś. Generalnie nie ma co się bawić w szybsze pamięci niż 1600, a już na pewno nie wyżej niż 1866.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie puści jak mógł to by tak zrobił , a tak to luźne timingi zjadły wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A udalo by ci sie zrobic z ciasniejszymi taimingami 2400:>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie maxie,wlasnie mi ten temat spokoju nie dawal...czyli 1600-1866 wystarczą.

 

W grach szybkosc pamieci maja jakiekolwiekk znaczenie?Oczywiscie chodzi o haswella.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry miałem tylko dwie zainstalowanie bf3 i C3 w żadnej nie było więcej niż 0.5-0.7 fps różnic więc nawet nie dawałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C3 jest totalnie niezależna od pamięci ;) , jedna z niewielu gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie puści jak mógł to by tak zrobił , a tak to luźne timingi zjadły wydajność.

A coś by mieniło jak by były to 10-12-12-31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś by mieniło jak by były to 10-12-12-31

Wątpię ze względy cas-ras wysoki , możesz pobawić się alphami jak bios mocno poluzował to można trochę zyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaxForces , możesz zrobić test wydajności integry w zależności od prędkości/timingów ramu? 3d mark i jakiś BF/SC2 wystarczą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max możesz dać więcej gier ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie puści jak mógł to by tak zrobił , a tak to luźne timingi zjadły wydajność.

 

Niestety ale zawsze tak jest. Mimo to 2666 mhz 11-13-13 1t trfc 214 jest minimalnie szybsze niż 2400 10-11-11 t1 /193.

 

MaxForces , możesz zrobić test wydajności integry w zależności od prędkości/timingów ramu? 3d mark i jakiś BF/SC2 wystarczą ;)

 

Ja nie widzę dużych różnic. Wiem, że to nie logiczne, ale tak jest. Natomiast integra bardzo dobrze się kręci, u mnie nawet do 1850 mhz, w re5 benchmark 1280x1024 msaa x4 uzyskuje 56 fps, większość gier jest grywalnych w niskich rozdzielczościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale zawsze tak jest. Mimo to 2666 mhz 11-13-13 1t trfc 214 jest minimalnie szybsze niż 2400 10-11-11 t1 /193.

 

 

 

Ja nie widzę dużych różnic. Wiem, że to nie logiczne, ale tak jest. Natomiast integra bardzo dobrze się kręci, u mnie nawet do 1850 mhz, w re5 benchmark 1280x1024 msaa x4 uzyskuje 56 fps, większość gier jest grywalnych w niskich rozdzielczościach.

 

 

Dzięki, mam ramy 2x4GB 9-11-9-27 2000 mhz ustawione na razie @ 1866 mhz, jak będę mieć windę to pobawię się w testy różnych ustawień. Trochę nie ten wątek, bo mam 3570K ;) Tylko mnożnikiem GT (czy jak się ta opcja zwie) zmieniałeś prędkość iGPU, czy jeszcze napięcia trochę więcej? W APU AMD prędkość ramu miała spore znaczenie, myślałem, że u Intela będzie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie na i-gpu +0.25V. Podobno nie powinno się przekraczać +0.2V. Powyżej 1850 mhz /+0.25v wydajność przestaje rosnąć, wygląda na to że coś się przegrzewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że "zwykłe" karty graficzne raczej nie przekraczają 1200 mhz ;) Nieźle Intel poprawił możliwości iGPU, na pclab chyba do 1500 mhz podkręcili HD4000, bo powyżej sypał artefakty... Do HSW musiałbym z 300 zł dopłacić, ale może uda się przez kilka lat obyć bez zewnętrznego GPU...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...