Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum PC LAB

Szanowny Użytkowniku,

Informujemy, że za 30 dni tj. 30 listopada 2024 r. serwis internetowy Forum PC LAB zostanie zamknięty.

Administrator Serwisu Forum PC LAB - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie: wypowiada całość usług Serwisu Forum PC LAB z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Administrator Serwisu Forum PC LAB informuje, że:

  1. Z dniem 29 listopada 2024 r. zakończy się świadczenie wszystkich usług Serwisu Forum PC LAB. Ważną przyczyną uzasadniającą wypowiedzenie jest zamknięcie Serwisu Forum PC LAB
  2. Dotychczas zamowione przez Użytkownika usługi Serwisu Forum PC LAB będą świadczone w okresie wypowiedzenia tj. do dnia 29 listopada 2024 r.
  3. Po ogłoszeniu zamknięcia Serwisu Forum od dnia 30 października 2024 r. zakładanie nowych kont w serwisie Forum PC LAB nie będzie możliwe
  4. Wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, tj. dnia 29 listopada 2024 r. nie będzie już dostępny katalog treści Forum PC LAB. Do tego czasu Użytkownicy Forum PC LAB mają dostęp do swoich treści w zakładce "Profil", gdzie mają możliwość ich skopiowania lub archiwizowania w formie screenshotów.
  5. Administrator danych osobowych Użytkowników - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zapewnia realizację praw podmiotów danych osobowych przez cały okres świadczenia usług Serwisu Forum PC LAB. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności

Administrator informuje, iż wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, dane osobowe Użytkowników Serwisu Forum PC LAB zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia Forum PC LAB o kilka miesięcy. Wyjątek może stanowić przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postepowań.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MogliBanan

Terkot (?) Seagate ST1000DM003

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od dwóch dni niepokoi mnie dziwny terkot (?) HDD podanego w tytule. Od samego zakupu tego dysku (3 miesiące temu) nie byłem zadowolony gdyż okazało się, że co kilka sekund parkuje głowice. Potraktowałem go QuiteHDD i na jakiś czas był spokój, ale mniej więcej od miesiąca parkowanie wróciło, ale w znacznie mniejszej intensywności. Raz, góra dwa razy na godzinę słychać cyknięcie i dysk ewidentnie się wycisza i idzie spać, bo każde kolejne odpalenie programu, który jest na tym HDD powoduje, że potrzebuje on kilku sekund na rozruch. Natomiast od dwóch dni pojawia się kilkusekundowy terkot (uwielbiam opisywać dźwięki wydobywające się z obudowy :E) chyba właśnie tegoż felernego dysku. Jest to na tyle krótkie, że zanim moje komórki zarejestrują ten dźwięk to ledwo przyłożę łepetynę do obudowy to już go nie ma. Moje podejrzenia padają więc na HDD, no bo co innego mogłoby terkotać? Przy przeglądaniu internetu oraz wszystkich innych czynnościach, które są odpalane z SSD nic się nie dzieje. Obciążałem GPU (Heaven), CPU (IBT) i nic. Dopiero jak włączę np. film, który jest na HDD to co jakiś czas pojawia się ten nieszczęsny odgłos. Czy to faktycznie jest HDD? Jak wrócę do domu to odpalę HD Tune, ale tydzień temu nic nie pokazywał, 0 bad sectorów. W tydzień by się tak posypał?

 

Co mogę jeszcze sprawdzić i jak? GPU i CPU pod obciążeniem nie wydaje żadnych odgłosów więc je wykluczam. Mobo nie ma czym terkotać. SSD sprawny. Zasilacz raczej też nie terkocze. CD-ROM pusty.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten dysk i prawie że nic nie słychać z niego. Jak coś się sypie to lepiej chyba na gwarancję oddać póki jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie oddać na gwarancję skoro wszystko wydaje się w porządku (HD Tune sprawdzę jak wrócę z pracy, tydzień temu był jak nówka). Dlatego jeśli ktoś wie co może terkotać i jak to sprawdzić to proszę o jakąś podpowiedź. GPU i CPU pod obciążeniem nie wydaje żadnych odgłosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...