Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

koven

eMule vs Proc

Rekomendowane odpowiedzi

Juz kiedys napomykalem o tym, jednak problem przez dlugo nie wystepowal a teraz powrocil.

Otoz gdy obciaze procesor jakims zadaniem (np. gra, 3dmark, test burn in procesora), automatycznie transfery w osiolku ida mi do gory :question:

Pytanie jest takie, jak zachowac transfery, bez potrzeby ciaglego podgrzewania procka. Ma ktos moze pomysl dlaczego cos tak dziwnego sie dzieje?

Edit: Raczej nie ten dzia, sorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Juz kiedys napomykalem o tym, jednak problem przez dlugo nie wystepowal a teraz powrocil.

Otoz gdy obciaze procesor jakims zadaniem (np. gra, 3dmark, test burn in procesora), automatycznie transfery w osiolku ida mi do gory  :question:

Pytanie jest takie, jak zachowac transfery, bez potrzeby ciaglego podgrzewania procka. Ma ktos moze pomysl dlaczego cos tak dziwnego sie dzieje?

Edit: Raczej nie ten dzia, sorki

Na pewno ten "wzrost" transferu nie jest realny, tylko emule zaczyna źle naliczać. Swoją drogą, ciekawe by to było zjawisko. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to wszystko dla tego, ze emule jak to na osła przystalo, włóczy się po okolicy zamiast przeć do przodu, dopiero jak procesor obrabia dane to gdy jest ich dużo to emule rwie do przodu z ich strumieniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy sie nie smiejcie, bo faktycznie szybciej zaczyna sie sciagac. Transfer idzie w gore. Nie zawsze ale w bardzo wielu przypadkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, to jest to, że jak mam zapuszczonego Azureusa i włączę np. grę, która mi dojedzie trochę pamięć i procka, to azureus się momentalnie wyłącza... to jest przerąbane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Winter

eMule działa na podobnej zasadzie jak Torrenty, zapełnia prawie cały RAM i wykorzystanie CPU na pobierane pliki, jak używasz innych programów w tej samej chwili to zmniejszają się transfery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eMule działa na podobnej zasadzie jak Torrenty, zapełnia prawie cały RAM i wykorzystanie CPU na pobierane pliki, jak używasz innych programów w tej samej chwili to zmniejszają się transfery.

po pierwsze bzdura, jeśli chodzi o emule (20MB a nie cały ram, a procka prawie wcale), po drugie On ma odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej empirycznie sprawdzic (mozna przyjac ze wlasciwosci linii sa stale i ze obciazenie serwerow podobnie)

najpierw zasysasz plytke z mandrake bez obciazenia proca

potem zasysasz ta sama plytke, ale juz z obciazeniem

powtorzyc nalezy z 10 razy, zeby uzyskac odpowiednia ilosc wynikow, odrzucasz dwa skrajne, a z reszty wyliczasz srednia

i wyjdzie czy mandrake, slackware, itp pobierze Ci sie szybciej bez czy z obciazeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wy sie nie smiejcie, bo faktycznie szybciej zaczyna sie sciagac. Transfer idzie w gore. Nie zawsze ale w bardzo wielu przypadkach ;)

Nie, to tylko emule pisze, że idzie w górę - rzeczywisty transfer nie ma prawa wzrosnąć, bo niby z jakiej racji? Transfer jest ograniczany przez możliwości ludzi, od których ściągasz, nie przez twój system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, to tylko emule pisze, że idzie w górę - rzeczywisty transfer nie ma prawa wzrosnąć, bo niby z jakiej racji? Transfer jest ograniczany przez możliwości ludzi, od których ściągasz, nie przez twój system.

"Pytanie jest takie, jak zachowac transfery, bez potrzeby ciaglego podgrzewania procka. Ma ktos moze pomysl dlaczego cos tak dziwnego sie dzieje?"

napisał że transfer...

pomine to ze w emule statystyki i wyświetlanie predkości pobierane sa w różny sposób uśredniane, przez co nie są rzeczywiśte, ale to już inny temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Pytanie jest takie, jak zachowac transfery, bez potrzeby ciaglego podgrzewania procka. Ma ktos moze pomysl dlaczego cos tak dziwnego sie dzieje?"

napisał że transfer...

Nie rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem?

ale taki jest temat wątku, autor uważa że jak procek jest obciążony to mu osioł lepiej dziala i chcialby tak bez obciązania procka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale taki jest temat wątku, autor uważa że jak procek jest obciążony to mu osioł lepiej dziala i chcialby tak bez obciązania procka...

No wiem, ale właśnie twierdzę, że autorowi wątku tylko się tak wydaje, bo w rzeczywistości muł nie ma prawa działać z tego powodu szybciej i to tylko kwestia pomiaru transferu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wiem, ale właśnie twierdzę, że autorowi wątku tylko się tak wydaje, bo w rzeczywistości muł nie ma prawa działać z tego powodu szybciej i to tylko kwestia pomiaru transferu.

też tak uważam, choć możliwe że jest to związane z działaniem osła w tle,ale musiałby sprawdzić np netlimiterem czy w danym czasie rzeczywiście wydajniej działa, jeśli tak to już szukam jakiegoś benchmarka i pytam się Go o wersję emule :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja najnowsza, raczej nie wydaje mi sie zeby bylo to jakies dziwne usrednienie,ze wzgledu na to ze stransfer skacze mi np. z 7 do 17kb/s i pliki faktycznie szybciej sie sciagaja. Mi tez sie to dziwne wydaje, ale na moim laczu juz nie takie rzeczy widzialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...