Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

chaostheory

PCLiquid by PCLab

Rekomendowane odpowiedzi

Wg jakiego kryterium to Twoim zdaniem są kiepskie fotki?

Bo jeśli mają pokazać atuty tej obudowy to tego nie robią bo są zbyt małe aby coś na nich zobaczyć.

Generalnie nie wiadomo czemu służą. wyglądają jak fotki ze stron producentów robione w myśl zasady "pokażmy jak najwięcej tak aby jak najmniej było widać"

 

Poza tym nie widzę nic złego z ładnym zdjęciu, z odpowiednim makro, z pomysłem na to co chcemy pokazać.

Popatrz choćby na worklogi Screamera, Malika, Eldera, heat'a, mateQQ i wielu innych.

 

Póki co to wygląda jak "Buylog" albo raczej "Sponsorlog" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jeśli mają pokazać atuty tej obudowy to tego nie robią bo są zbyt małe aby coś na nich zobaczyć.

Generalnie nie wiadomo czemu służą. wyglądają jak fotki ze stron producentów robione w myśl zasady "pokażmy jak najwięcej tak aby jak najmniej było widać"

 

Poza tym nie widzę nic złego z ładnym zdjęciu, z odpowiednim makro, z pomysłem na to co chcemy pokazać.

Popatrz choćby na worklogi Screamera, Malika, Eldera, heat'a, mateQQ i wielu innych.

 

Póki co to wygląda jak "Buylog" albo raczej "Sponsorlog" :E

 

Jeśli fotki są za małe to trzeba było powiedzieć od razu, a nie wylewać żale, ale mogę je zwiększyć co najwyżej do 1000px :) Tamte fotki były robione wcześniej, ale jak masz ochotę to ja Ci mogę wrzucać fotki po 5000px. Pytanie, kto tu przyjdzie to oglądać w momencie kiedy jedna taka fotka waży 6-7 MB? :)

 

Prawdopodobnie w ogóle nie załapałeś o co chodzi w tym temacie.

 

Przeczytaj jeszcze raz akapit:

 

"Chłodzenie wodne kontra chłodzenie powietrzne? Czemu nie

 

Po krótkim wprowadzeniu pora przejść do rzeczy: miłość do LC mi nie minęła, a temat wydaje się ciekawy. Razem z kilkoma firmami postanowiliśmy zbudować komputer oparty o najwydajniejszą obecnie platformę na rynku: Intel X79, a następnie wsadzić go do obudowy i schłodzić. Najpierw za pomocą kilkunastu różnych chłodzeń powietrznych, później kilkoma chłodzeniami mini-LC (np Corsair H100), a na samym końcu zamontować zbudowane przez nas chłodzenie wodne i ostatecznie odpowiedzieć na pytanie: co zyskaliśmy/straciliśmy i jakim kosztem? Na poszczególnych chłodzeniach wszystko będzie przetestowane: zarówno pod kątem głośności jak i temperatury. "

 

Reasumując: nie robimy tu ani "buyloga" ani "sponsorloga" tylko coś czego ani Screamer, ani Malik, ani Elder, ani wszyscy razem wzięci nie są w stanie zrobić na własną rękę (nie ujmując tym "zasłużonym" dla LC osobnikom ;)) - porównać najlepsze/najpopularniejsze chłodzenia powietrzne do zestawu chłodzenia wodnego z prawdziwego zdarzenia _przy okazji_ pokazując jak ten zestaw budujemy. Jeśli tego nie rozumiesz to ja Ci w tym nie pomogę. Nawet podtytył tego tematu na forum to "chłodzenie wodne kontra chłodzenie powietrzne" :E

 

W końcu obalimy kilka mitów: między innymi to, że polecane "HR-02" nie jest tak dobre jak się wszystkim wydaje (po wstępnych testach) albo "LC nic nie daje/niewiele daje" (mam już porównanie NZXT Krakena X60 do słabszego LC niż budujemy tym razem i ja już wiem jaka jest w przybliżeniu różnica temperatur i głośności).

 

@ down

 

Ktoś tu chyba nie potrafi przyjmować krytyki...

Ktoś tu chyba wnosi posty z zerową wartością merytoryczną i zaraz zakończy swoją przygodę w tym temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu chyba nie potrafi przyjmować krytyki... Kolega wnx ma rację. Zdjęcia wyglądają naprawdę sztucznie jak ze strony producenta i ciężko się je przegląda. Brakuje jakiegoś tła, naturalności. Malik i Elder - to jest klasa w kwestii zdjęć. Tak właśnie powinny wyglądać zdjęcia w profesjonalnym dobrze zrobionym worklogu a nie to co tu nam serwujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje jakiegoś tła, naturalności. Malik i Elder - to jest klasa w kwestii zdjęć. Tak właśnie powinny wyglądać zdjęcia w profesjonalnym dobrze zrobionym worklogu a nie to co tu nam serwujesz.

Brak tła - fakt, brak naturalności.. też prawda. Malik to profesjonalista jeśli chodzi o zdjęcia, ale nie ważne. Jednak to są zdjęcia jak w profesjonalnym worklogu, bo są robione (zakładam) w namiocie bezcieniowym przy studyjnym (no, odpowiednim) oświetleniu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są "sterylne" i takie pozostaną, ponieważ muszę je potem użyć już w publikacji na stronie głównej, gdzie fuszerka (czym ja nazywam zdjęcia z tłem, złym balansem bieli i mocno przesadzoną głębią ostrości) nie przejdzie. Panowie, to nie jest "zwykły" worklog.. Tu pierwsze skrzypce gra mimo wszystko porównanie AC vs LC i tego się będę trzymał. Fotek będzie mnóstwo, z montażu, z testów, ale niestety na przerabiane Photoshopem artystyczne fotki raczej nie ma co liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla nie fotki mogą być. Miniaturki dawaj większe i mogłaby też być opcja slajdów, by oglądało się płynniej.

Kiedy jakieś większe konkrety? :P

 

Brak tła - fakt, brak naturalności.. też prawda. Malik to profesjonalista jeśli chodzi o zdjęcia, ale nie ważne. Jednak to są zdjęcia jak w profesjonalnym worklogu, bo są robione (zakładam) w namiocie bezcieniowym przy studyjnym (no, odpowiednim) oświetleniu..

Nie przesadzajmy z tą "profesjonalnością", bo każdy mający dobre lustro, trochę pojęcia, cyknie dobre foty. Niczym się one nie wyróżniają z "tłumu", bez urazy Malik. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu chyba nie potrafi przyjmować krytyki... Kolega wnx ma rację. Zdjęcia wyglądają naprawdę sztucznie jak ze strony producenta i ciężko się je przegląda. Brakuje jakiegoś tła, naturalności. Malik i Elder - to jest klasa w kwestii zdjęć. Tak właśnie powinny wyglądać zdjęcia w profesjonalnym dobrze zrobionym worklogu a nie to co tu nam serwujesz.

 

Niezły z Ciebie moralizator jak na kogoś kto na pierwszym zdjęciu (i to nie jedynym) w swoim worklogu nie złapał ostrości. Amator, trololol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla nie fotki mogą być. Miniaturki dawaj większe i mogłaby też być opcja slajdów, by oglądało się płynniej.

Kiedy jakieś większe konkrety? :P

 

Zaproponuj rozmiar miniaturek. Obecnie jest 150px. Pisałem już, że niestety nie ma na forum opcji pokazu slajdów.

Niebawem ;)

 

Niezły z Ciebie moralizator jak na kogoś kto na pierwszym zdjęciu (i to nie jedynym) w swoim worklogu nie złapał ostrości. Amator, trololol

 

A to jest osobna kwestia :E

 

Tak czy inaczej prosiłbym już o zaprzestanie złośliwości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz, że krytyka najlepiej wychodzi na czyjejś pracy, a nie swojej? :D

 

Zaproponuj rozmiar miniaturek. Obecnie jest 150px. Pisałem już, że niestety nie ma na forum opcji pokazu slajdów.

Niebawem ;)

 

 

 

A to jest osobna kwestia :E

 

Tak czy inaczej prosiłbym już o zaprzestanie złośliwości ;)

150 to trochę mało, ale 800px byłoby super. :D To rzecz jasna już większa miatura, ale nie trzeba klikać bezsensownie, by się zdjęcia wczytywały.

Na forum nie ma, ale hostingi oferują takie możliwości. :D Dasz link do galerii i po sprawie. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800 px to już nie miniaturki, a praktycznie normalny rozmiar, ale ok :E

 

Zmęczę o te galerie admina, ale nie wiem czy to przyniesie rezultat :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam, jem czereśnie

czytam czytam... Intel Core i7-3970X... połknąłem pestkę z wrażenia :lol2:

 

Jak mi ona "z drugiej strony nie wyjdzie i mnie zakorkuje na amen" to Cię chaostheory @#!!!###@@!!! :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że inni też już tu wspominali o zdjęciach w galerii, ja również bym o takową prosił i najlepiej tak, żeby dało się zmieniać zdjęcia strzałkami, może ten nieszczęsny instagram się na coś przyda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość jest taka: maly_szcz pracuje nad tym, żeby na forum dało się wklejać galerie.

 

A tymczasem mały teaser polecanego wszędzie na lewo i prawo (przynajmniej takie odnoszę wrażenie) Thermalrighta HR-02 Macho. Właśnie jest testowany.

 

Oczywiście już podczas montażu wyszedł pierwszy problem z chłodzeniami powietrznymi: dowolny wybór pamięci nie wchodzi w grę. Dominatory GT nie zmieściły się pod radiatorem. Odzwyczaiłem się trochę od tak ostrożnego dobierania wysokości pamięci po użytkowaniu LC. No i montaż tego ustrojstwa... Znam lepsze zapinki.

 

Fotki trochę bardziej "naturalne", choć przy samych zdjęciach produktowych od białego tła nie odejdę ;)

 

IMG_5744.jpg

IMG_5756.jpg

IMG_5761.jpg

IMG_5769.jpg

IMG_5777.jpg

IMG_5783.jpg

IMG_5786.jpg

IMG_5788.jpg

 

Do tej pory bardzo wysokie temperatury w LinXie, zaraz zabieram się za Crysisa 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło jezu, a narzekają że FX-9570 się grzeje. A Intel to jednak znacznie większy grzejnik. Dobrze że ktoś to w końcu pokazał, to może propaganda świetności Intela się skończy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto na forum posiada ten procesor? Tego wysoko taktowanego FX'a? Nie zauważyłem jeszcze, a samo porównanie bezsensu. :P

 

 

 

chaos mała skrzyneczka, ale wygląda obiecująco. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo odwołuje "bardzo wysokie" temperatury na HR-02 - okazało się, że miałem wczytany zły profil w UEFI. Właśnie powtarzam testy - ponowny montaż tego chłodzenia doprowadził mnie do szału :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt bardzo mi sie podoba.

Jednak może się mylę ale wczoraj tak myślałem procesor INTEL 3970X kosztuje 4200zł, w pudełku jest sam procesor bo raczej żadne chłodzenie boxowe by takiego proca nie schłodziło.

Platforma jest naprawdę ciekawa tylko że ten procesor to spory grzejnik(tak mi się zdaje) a do takiego to tylko woda oraz nie wiem czy jest sens porównywania AC vs LC na takiej platformie gdyż nie każdy posiada 4200zł na sam procesor, w większości wypadków osoby chętnie kupują 3570k/4670k oraz 3770k/4770k gdzie koszt to od 900zł-1300zł i np. na takim Macho kiedy kręcą go do 4,5Ghz mają w stresie temp. około 60*C myślę że to zadowalające temperatury jak na AC. Oczywiście zdaję sobie sprawę że na wodnym ciszej , można kręcić bardziej i będą niższe temp. oraz estetyczniej. Ale też wiadomo że jak kupować taki 3970X to nie ma sensu oszczędzać na chłodzeniu i od razu zaopatrzeć się w LC bo wiadomo że żadne AC nie wytrzyma tego proca 5Ghz. Ale jak mówiłem mogę się mylić nie miałem takiego proca więc nie wiem jak się zachowuje. :E

Mam nadzieję że w miarę zrozumieliście o co mi chodzi ;)

Tylko tak rozkminiam :hmm:

 

 

W skrócie chodzi mi o to że wszelkie AC na takim procu będą miały trudnośći (tak mi się zdaje) gdzie na popularnych 3570K itp. spokojnie starczają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ta kostka CM bardzo fajna, a sam temat też ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt bardzo mi sie podoba.

Jednak może się mylę ale wczoraj tak myślałem procesor INTEL 3970X kosztuje 4200zł, w pudełku jest sam procesor bo raczej żadne chłodzenie boxowe by takiego proca nie schłodziło.

Platforma jest naprawdę ciekawa tylko że ten procesor to spory grzejnik(tak mi się zdaje) a do takiego to tylko woda oraz nie wiem czy jest sens porównywania AC vs LC na takiej platformie gdyż nie każdy posiada 4200zł na sam procesor, w większości wypadków osoby chętnie kupują 3570k/4670k oraz 3770k/4770k gdzie koszt to od 900zł-1300zł i np. na takim Macho kiedy kręcą go do 4,5Ghz mają w stresie temp. około 60*C myślę że to zadowalające temperatury jak na AC. Oczywiście zdaję sobie sprawę że na wodnym ciszej , można kręcić bardziej i będą niższe temp. oraz estetyczniej. Ale też wiadomo że jak kupować taki 3970X to nie ma sensu oszczędzać na chłodzeniu i od razu zaopatrzeć się w LC bo wiadomo że żadne AC nie wytrzyma tego proca 5Ghz. Ale jak mówiłem mogę się mylić nie miałem takiego proca więc nie wiem jak się zachowuje. :E

Mam nadzieję że w miarę zrozumieliście o co mi chodzi ;)

Tylko tak rozkminiam :hmm:

 

 

W skrócie chodzi mi o to że wszelkie AC na takim procu będą miały trudnośći (tak mi się zdaje) gdzie na popularnych 3570K itp. spokojnie starczają.

 

 

Cena nie ma tu żadnego znaczenia. Poprawi Ci się humor jak przetestuję na procku za 2,5K (i7-3930K)? :) Chodziło tylko to co zauważyłeś w później: czyli ma być stosunkowo ciepły procek, żeby pokazać jakieś różnice między poszczególnymi powietrznymi. Identyczna zasada jak tutaj: http://pclab.pl/art44739-3.html - gdzie wybrano Phenoma "grzałkę" :)

 

Jakoś nie widzę tych ludzi, którzy mają po 60 stopni na 3570/3770/4670/4770 - częściej za to widzę jak wszyscy na forum narzekają, że im temperatury po OC dochodzą do 100 stopni, bawią się w ściąganie czapek, itd itp. ;)

 

A jeśli chodzi o 5 GHz na 3970X to oczywiście _NIE_ jest to podstawowe ustawienie w moim teście i nigdy takim nie miało być.

 

Testuję w dwóch podstawowych ustawieniach:

 

1. stock, czyli 3700 GHz @ 1,2V

2. OC, czyli 4500 MHz @ 1,35V

 

Mam przetestowaną już większość chłodzeń powietrznych. Po przetestowaniu ostatnich kilku sztuk wytypuję najlepsze AC i najlepszy zestaw mini-LC i przetestuję na dwóch dodatkowych ustawieniach:

 

3. 4700 MHz @ 1,43V

4. 5000 MHz @ 1,52V

 

Co do tego ostatniego 5 GHz to nie mam żadnych wątpliwości, że żadne chłodzenie powietrzne tego nie wytrzyma, ale to tylko dodatek do całego testu, który nie będzie miał wpływu na moją ocenę chłodzeń powietrznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje trzy grosze.

Jeśli to możliwe i masz miernik to podaj jeszcze jedno info.

Pobór mocy zestawu przy poszczególnych stopniach OC,da to nam pojęcie o ile każde z ustawień OC procka podnosi pobór prądu

a co za tym idzie generowanie ilości ciepła które układ chłodzenia ma do rozproszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz testował każde chłodzenie z jakimś wentylatorem odniesienia przy wysokich i niskich obrotach? Chodzi mi o m.in. różną odległość między finami dzięki czemu jedne chłodzenia są wydajne przy wyjcach 2000rpm a inne już od niziutkich obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje trzy grosze.

Jeśli to możliwe i masz miernik to podaj jeszcze jedno info.

Pobór mocy zestawu przy poszczególnych stopniach OC,da to nam pojęcie o ile każde z ustawień OC procka podnosi pobór prądu

a co za tym idzie generowanie ilości ciepła które układ chłodzenia ma do rozproszenia.

 

Zobaczę co da się zrobić ;)

 

Będziesz testował każde chłodzenie z jakimś wentylatorem odniesienia przy wysokich i niskich obrotach? Chodzi mi o m.in. różną odległość między finami dzięki czemu jedne chłodzenia są wydajne przy wyjcach 2000rpm a inne już od niziutkich obrotów.

 

Niestety nie, bo to byłaby już akademicka dyskusja. Wszystkie chłodzenia powietrzne, które testuję, mają własny/e wentylator/y i tak też je montuję - z wentylatorem fabrycznym. Rozmawiałem o tym z focusem i doszliśmy do prostego wniosku: kupując Noctuę NH-D14 za 350 zł nie wyrzucasz dwóch wentylatorów fabrycznych (wartych notabene 160 zł w osobnej sprzedaży) i nie kupujesz dodatkowo dwóch Noiseblockerów PK2 za 70 zł sztuka, płacąc praktycznie dwa razy za to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy chłodzenie powietrzem nie będzie wydajniejsze w normalnie stojącej obudowie?

Biorąc za przykład tego HR-02. Gdy jest on umieszczony na pionowo osadzonej płycie to sama termodynamika powietrza (chodzi mi o to że cieplejsze powietrze jest lżejsze i idzie do góry) sprawia że pasywny (pomijający wentylatory) przepływ powietrza będzie o wiele bardziej uporządkowany w normalnej meshowej obudowie. Czy mylę się na całej linni i nie ma to znaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar to sprawdzić na ostatnim testowanym chłodzeniu AC (Noctua nh-d14) poprzez postawienie obudowy na boku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak właściwie używacie obudowy w której płyta główna ustawiona jest poziomo, a nie pionowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...