Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

chaostheory

PCLiquid by PCLab

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba wiem gdzie na dole zmieściłeś 2x120 - boczny panel, zaraz obok zatok 5,25? :)

W większości obudów, które miałem zatoki zostały wywalone, bo są mi kompletnie zbędne. Tak jest i w tym przypadku.

Chłodnica leży na podłodze, wzdłuż frontu. Oczywiście pod chłodnicą wycięte otwory.

 

Ten kit z Casekinga widziałem i jeśli nie wymyślę nic innego, to pewnie go zamówię. Tu będzie taniej: http://www.3kropki.pl/p/maty-wyciszajace-do-cooler-master-haf-xb.html

Jest jeszcze opcja z filtrami DemciFlex - http://www.demcifilter.com/c167/HAF-XB.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAF XB spoko buda pod LC wejdą bez modyfikacji 120 x60 , 280 x60 no i 160 (2x80) w piwnicy tak więc daje to równowartość jednej 560-ki :)

 

Można też pokusić się o 200 na topie budy zrobiłem to prowizorycznie ale wiem iż można dużo lepiej to ogarnąć zwłaszcza z obecnymi gratami które posiadam w drugiej maszynce i tak jak ma kolega z tematu pompa z rezem w zatokach i już robi się sporo miejsca na chłodnicę w piwnicy

 

budazchodnicnatopie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanie do autorów: budujecie równolegle konfiguracje na AC i LC na tych samych podzespołach ? Pytam gbo jeżeli tak to OK. Jeżeli nie :( to do testów daleka droga. Nie odbierajcie mojego pytania tylko źle Proszę. Większość forumowiczów nie może się doczekać Waszych wyników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bob,

 

wszystkie AC już dawno zostały przetestowane na tej platformie: http://pclab.pl/art54369.html

 

Jest jeszcze kilka wyników (z już przeprowadzonych pomiarów), które zaprezentujemy w artykule premierowym, np dla Corsair H100i, NZXT Kraken X60 czy Phanteks TC-14PE. Wyniki tych testów będą w pełni kompatybilne z wynikami budowanego aktualnie LC, czyli pomiary temperatur podzespołów przy temperaturze otoczenia na poziomie 25 stopni Celsjusza. Będzie też standardowy pomiar głośności całego zestawu podczas spoczynku oraz dwóch rodzajów obciążenia (LinX 0.6.4+AVX oraz Crysis 3: Welcome to the jungle) w kilku konfiguracjach (mamy wentylatory Enermaxa zrobione na zamówienie - regulowane od 400 do 3000 rpm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny zestaw działa u mnie już jakiś czas.

 

Intel Core i7-3930K + Swiftech Apogee HD z całkowicie zmienioną podstawą, ASUS Rampage IV Extreme, 8X4GB Corsair Dominator Platinum DDR3-2400 DIMM CL9, 2X Radeon HD6970 Gigabyte 2GB w CrossFire + 2X EK-WaterBlock , OCZ RevoDrive3 X2 240GB, SSD 840 Series 240GB, 3ware 9650SE-4LPML + 4 x Western Digital WD1003FBYX RE4 RAID 1TB [RAID 5], 2X Samsung Spinpoint F3 1TB, Seagate 500GB Barracuda 7200.11, WD Caviar Green 1TB, Zasilacz OCZ ZX Series 1000W, Sony BD-5300S Nagrywarka Blu Ray, Asus Xonar Essence STX, Monitor HP LP2475W LCD 24", Buda Chieftec BA-01B-B-B + panele i inne bzdety, Klawa Microsoft Sidewinder X4, Mycha Logitech Performance MX, Wolant Saitek X52.

 

8a6f6e695b31c12cm.jpg

95c6b388909bc152m.jpg

 

Co do bloków - na procka od EK na jedna i zasadniczą wadę - za małe finy wewnątrz. Blokują przepływ i strasznie obciążają pompkę (buczy i zaczyna przepuszczać chłodziwo).

To samo tyczyło się bloku Swiftech. Podstawę wykonałem zupełnie inną (jak ktoś chce mam modele).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak...

 

1. Grafika została wymieniona na ASUS GTX 770 CU II

2. Obecnie mam już dwa "ładne" czarne grille od spodu

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

 

CPU: Intel Core i7-3930K @ 4.8GHz (1.445V, max 72°C)

MB: Asus P9X79 Pro (Bios 4302)

Mem: Corsair Vengeance 16GB DDR3-2400 (CMZ16GX3M4A2400C10)

SSD: Samsung SSD 840 Pro Series 256GB (Firmware DXM05B0Q)

PSU: CoolerMaster Real Power Pro 1250W (RS-C50-EMBA-D2)

Cooling: Corsair Hydro Series H100i Water Cooler

Paste: Coollaboratory Liquid Ultra

Fans: 2x Koolance FAN-12038HBK-184 - 59.0dBA @ 4000 RPM

(według recenzji na xbitlabs.com – 76.5dBA @ 4000 RPM)

 

Upchałem wszystko na milimetry, ponieważ obudowa Cooler Master Stacker 832 SE nie jest już najnowszą konstrukcją i nie sądzę by przewidziano tam możliwość instalacji 240mm chłodnicy.

 

Aha, oba wentylatory Koolance FAN-12038HBK-184 (2x 24W każdy - 12V @ 2.0A) zostały podłączone bezpośrednio do płyty głównej - takiej głupoty jeszcze chyba nikt nie robił.

 

Na koniec prezentacja umiejętności "przesuwania" przedmiotów przez mój komputer, który nazwałem "Noisy Beast" :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=Gray73vY5Kk

 

Jak już zbudujecie swoją 5GHz maszynę, spróbujcie pobić mój rekord...

 

WinRAR_FE.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos pomyśl o HW Black Ice GTX M160 i na to dwie Magmy UCMA-8 :)http://www.hwlabs.com/index.php?option=com_content&view=article&id=22&Itemid=2

 

Myślałem o tym, lecz po pewnym czasie zrezygnowałem - zaczęła by się zbyt duża komplikacja układu na dole obudowy (a nie chce wyrzucać klatki na dyski), a znowu te 2x80mm takiej różnicy nie zrobi w skali całego układu, który i tak zje na śniadanie każde AC :)

 

Jak już zbudujecie swoją 5GHz maszynę, spróbujcie pobić mój rekord...Win_RAR.jpg

 

Chyba rekord głośności ;) Marcin, nie wiem jaki jest Twój cel, ani w używaniu chłodzenia, które daje 80 dB, ani też w biciu się w tym benczmarku winrara, ale... jeśli Cię pobije to dasz sobie już z tym spokój? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba rekord głośności ;) Marcin, nie wiem jaki jest Twój cel, ani w używaniu chłodzenia, które daje 80 dB, ani też w biciu się w tym benczmarku winrara, ale... jeśli Cię pobije to dasz sobie już z tym spokój? :E

 

Gdybym był normalny, to bym nie budował takich konstrukcji :E

Właśnie poprawiłem swój rezultat o około 5% z 16730 KB/s na 17559 KB/s i z takim wynikiem mogę stanąć do rywalizacji :)

 

WinRAR_FEv2.jpg

 

Kolejny benchmark w którym chciałbym się zmierzyć jest AIDA64 Cache & Memory Benchmark

 

AIDA64-Benchmark.png

 

Jest to trochę nie równa walka wariata z ograniczonym budżetem kontra człowieka, który za plecami ma rzeszę sponsorów.

Ale niech Ci będzie, jak pobijesz mój wynik w WinRAR oraz testy szybkości pamięci w teście AIDA64 to publicznie przyznam, że nie warto budować takich głośnych komputerów :)

 

P.S.

Chaos stawiasz RAID0 na tych SSD, bo myślałem o zrobieniu czegoś takiego z moim Samsungiem 840 Pro, ale wzrost wydajności jest tylko w benchmarkach, natomiast w normalnym użytkowaniu nie następuje żadna poprawa (uruchamianie systemu/programów itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, w takim razie spróbuję jednorazowo pobić Twój wynik, tylko proszę nie spamuj mi już tymi wielkimi skrinami ;)

 

Ps. Stawiam RAID, ale to sztuka dla sztuki - jak sam wspomniałeś przyrost wydajności praktycznie wyłącznie w benczmarkach (poza nielicznymi przypadkami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Marcin-prv oszukuje. Screen z WinRAR benchmark jest zmanipulowany w Paincie, to widać po układzie pikseli. W kompresji JPG niemożliwym jest żeby każda jedynka miała taki sam układ pikseli. Nie jest to więc 17559, tylko 7559, a na dole nie przetworzono 196 MB tylko 96 MB :) Nice cheating man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Marcin-prv oszukuje. Screen z WinRAR benchmark jest zmanipulowany w Paincie, to widać po układzie pikseli. W kompresji JPG niemożliwym jest żeby każda jedynka miała taki sam układ pikseli. Nie jest to więc 17559, tylko 7559, a na dole nie przetworzono 196 MB tylko 96 MB :) Nice cheating man

A słyszałeś kiedyś o kompresji JPG?

Z tym wynikiem, jestem dopiero 7-my na świecie :E

Link do oryginalnego screenshota (zanim dodałem logo): tutaj

 

Zapisz to zdjęcie jako JPEG przy kompresji 80% to też otrzymasz przekłamania.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Ljq3BjTc8ao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak przy tylu pozostałych chłodnicach może faktycznie to nieco skomplikować układ lecz wydaje mi się iż taki układ do testów porównawczych powinien się składać i być wykonany bez modyfikacji budy tak jak jest to w przypadku AC

 

Sam wezmę się za złożenie takiego układu gdy tylko rez wróci z RMA u darmacza

 

Ciekaw jestem co wymyślili ? oby się okazało iż poszli po rozum do głowy i zrobili top z aluminium gdyż te tworzywo jest strasznie marnej jakości i wygina się co prowadzi do rozszczelnień :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Marcin-prv oszukuje. Screen z WinRAR benchmark jest zmanipulowany w Paincie, to widać po układzie pikseli. W kompresji JPG niemożliwym jest żeby każda jedynka miała taki sam układ pikseli. Nie jest to więc 17559, tylko 7559, a na dole nie przetworzono 196 MB tylko 96 MB :) Nice cheating man

4196 robi Phenom II 965 na @3.8GHz. Ilość megabajtów do wyniku nic nie wnosi ponieważ to mówi jak długo wykonywany był benchmark.

10832pkt.(i7 2600k 4.8GHz + 8GB RAM).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był normalny, to bym nie budował takich konstrukcji :E

Właśnie poprawiłem swój rezultat o około 5% z 16730 KB/s na 17559 KB/s i z takim wynikiem mogę stanąć do rywalizacji :)

 

Zrób test pamięci na SISOFT SANDRA bo AIDA nie jest darmowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób test pamięci na SISOFT SANDRA bo AIDA nie jest darmowa.

 

jacekcz - ten wymiatacz z PurePC, dobrze kojarzę? :)

 

OK, zaraz zrobię testy w Sandrze :)

 

Update (by nie tworzyć nowych wpisów i nie denerwować autora wątku)

 

SiSoftware Sandra Lite 2013.10.19.66 SP6

 

Sandra-2013.SP6_.png

 

Wynik do importowania: Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor - wątek się ciągnie a tu już R4E BE niedługo :)

 

Wymiatacz? ja tam nie wiem. :)

reszta się zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie ostrzeżenie. Proszę nie ciągnąć mi tu offtopu o benczmarkach nie mających przełożenia na rzeczywistość. Od tego jest inny dział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie swoje personalne wywody kontynuować na priv. Tutaj dyskutujemy o sporym przedsięwzięciu PClab'a w kwestii chłodzenia cieczą.

 

Powodzenia chaos ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała prośba do chaos'a - jak skończysz podkręcanie to mógłbyś zamieścić tu screenshoty z ustawieniami z BIOS'a tego Asusa? Może jeszcze się czegoś nauczę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...