Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wwwariat

Drobna naprawa scian :)

Rekomendowane odpowiedzi

Szybko i na temat

 

Male ubytki w scianie [rzeklbym mikro - uderzona powierzchnia sciany metalowym przedmiotem , odpadla farba ] Jak naprawic taki mikro ubytek? Czytalem w internecie o malowaniu scian ale podejrzewam ze do takich drobnostek kladzenie gipsu potrzebne nie jest Jako ze jestem totalnym laikiem prosze bardzo o pomoc i napisanie co musze zrobic i co kupic aby miec zestaw do drobnych napraw:)?

Zamieszczam zdjecie ubytku , moze to poprostu zamalowac ?

 

5hxe.th.jpg

 

 

Bardzo dziekuje za pomoc

Pozdrawiam

 

PS wiem ze to nie forum budowalane ale na takowym mi nie odpowiadaja :D Wiec moze ktos tu bedzie wiedzial bo jezeli chodzi o jakies prace domowe to ja jestem na bakier ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powieś obrazek :)

Nie zrobisz z tym nic w sposób niewidoczny bez większych działań remontowych :) - trzeba to zaszpachlować, wygładzisz i pomalować całą ścianę. Ew. możesz spróbować to wypełnić i zamalować - będzie mniej widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyxu dzieki, ale wlasnie mam mieszkanie po generalnym remoncie i strasznie mnie to wkurza :D Czym to uzupelnic ?:) Wiem ze jak mi typ oddawal mieszkanie to bral szpachle i jakas mase na to nakladal to szybko schlo i malowal takie male niedociegniecia :) Jak ta masa sie nazywa czy mozna to kupic nie w 10 KG workach tylko jakies male do wlasnie takich mini napraw? Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gotowa masa szpachlowa acryl-putz w wiadereczku jak po lodach grycan , jak dobrze polozysz to szlifowac nie trzeba,bardzo szybko schnaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak już jestesmy przy remontach to może mi coś poradzicie .

W zeszłym roku malowałem córce pokój wszystko gitara ale na suficie w 2 miejscach zaczęła odłazić farba :kwasny: zamiast od razu to jakoś zabezpieczyć olałem to i teraz to już odpadły dość spore kawałki .

Jak to wmiarę zgrabnie i szybko zabezpieczyć bez gipsowania i szlifowania bo na samą myśl szlak mnie trafia ?

 

ten akryl putz nada się na sufit ? ,gruntować te miejsca przed nałożeniem akryl-putz/gipsu . Sufit z regipsu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ubytek jest na większej powierzchni, to bez szlifowania się nie obejdzie, bo nie nałożysz tego super prosto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2h roboty z malowaniem chyba ze duzy pokój :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tu nie chodzi o malowanie zapewne...

Trzeba zabezpieczyć podłogę, meble, przy szlifowaniu masa kurzu... (odkurzacz pomaga mocno!)

Do tego pamiętaj, że pociągnąć wałkiem na "odwal" i w ten sposób pokryć farbą to nie znaczy "pomalować".

 

 

Ktoś grał w darta! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast naprawiać możesz do tego podejśc od drugiej strony. :)

 

Wziąć młotek i nap$$$$$$$$$ po ścianie ile fabryka siły dała a poźniej powiesz - "że tak miało być bo pokój odwzierciedla Twoją artystyczną zbuntowaną duszę, jest przedłużeniem Twojego indywidualnego postrzegania wystroju wnętrza w którym Ty przebywasz, ten nowy wystrój sprawia że wreszcie psychicznie i fizycznie odpoczywasz a Twoje Chi rośnie..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam kolegę, który jest budowlańcem, naprawdę dobry fachura. Akurat robił u nas i teraz wypełnia właśnie takie podobne ubytki i używa czegoś takiego: http://www.denbraven.pl/sklep/components/com_virtuemart/shop_image/product/s/7.40.jpg

 

Bardzo szybko schnie, bo po 20 min. Później wystarczy pomalować i tyle. Nie powinno być śladu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaaaaaaaaaaaaaak!

Po akrylu wcale nie będzie widać :lol2:

 

Nie tej firmy akurat - ale widziałem taki wynalazek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam, tylko mówię jak on robi. A jest w budowlance naprawdę dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"dobry" i "budowlaniec" - ten dwa słowa nigdy nie powinny być używane w jednym zdaniu. :E

Nie ma takich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O chłopie i tu się mylisz. Z resztą gdybyś zobaczył jego sprzęt to by Ci na pewno szczęka opadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się akrylu całkowicie zamalować, ale jak ktoś już go użyje, to przed malowaniem warto gruntem przejechać i nie będzie praktycznie śladu po akrylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O chłopie i tu się mylisz. Z resztą gdybyś zobaczył jego sprzęt to by Ci na pewno szczęka opadła.

 

Co ma sprzęt do umiejętności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem kilka lat po budowie całego domu. Mam dość budowlańców do końca życia. Partacze, partacze i jeszcze raz partacze. Znakomita ich większość jest zwyczajnie za głupia do tej roboty. W dodatku wszyscy posiadali gorszy sprzęt niż my :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma sprzęt do umiejętności?

Umiejętności ma bardzo duże, oraz sprzęt też bardzo dobry. Prawie wszystko ma z Bosha i to tą serię profesjonalną czyli niebieską czy jakoś tak.

Z resztą co ja będę z Wami dyskutował na ten temat, skoro nie wiecie co on potrafi. Nie znacie go, nie wiecie nic o nim.

 

A robi w budowlance od ponad 9 lat i już wiele rzeczy widział i zrobił, oraz także poprawiał dużo rzeczy po takich właśnie "fachowcach" partaczach. Takich "fachowców" partaczy to ja i mój ojciec już wiele widzieliśmy, także jak mi nie wierzycie, że zna się na budowlance to już wasza sprawa i mnie nic do tego.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A robi w budowlance od ponad 9 lat i już wiele rzeczy widział i zrobił, oraz także poprawiał dużo rzeczy po takich właśnie "fachowcach" partaczach. Takich "fachowców" partaczy to ja i mój ojciec już wiele widzieliśmy, także jak mi nie wierzycie, że zna się na budowlance to już wasza sprawa i mnie nic do tego.

Pozdrawiam.

9 lat w budowlance i dużo widział? Nie będę nawet tego komentować.

 

Co do tematu, taki ubytek spokojnie uzupełnisz farbą akrylową. Wystarczy za pierwszym razem "wcisnąć" farbę w ubytek. Po wyschnięciu normalnie pomalować. Można bawić się w masy akrylowe(bez sensu, sama masa to dodatkowy koszt) ale szpachlowanie tego to już gruba przesada(jeżeli dobrze wnioskuje ze zdjęcia, średnica pacjenta waha się w granicach 7-10mm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz doświadczenia przy gładziach, to lepiej zarzuć po prostu dużo farby - bo gładzi nałożysz pewnie za dużo, potem będziesz jeździł szpachlą albo pacą jak szalony w kółko i się zrobi jeden wielki nierówny placek :)

 

Bawiłem się kiedyś z tymi kitami i akrylami w tubie i nie polecam - to jest dość lepka konsystencja, zdecydowanie łatwiej się gładziło cekolem nawet na małych powierzchniach. Ale to też zależy od konkretnego producenta no i przede wszystkim umiejętności, bo to niby wszystko proste, ale trzeba trochę tych ścian wygładzić, żeby się nauczyć porządnie tej roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Pograłem trochę dłużej: VRR i flickering - testowałem Squad gdzie FPS potrafi spaść ze 120 do 80 FPS, zero mignięć. Zablokowałem FPSy w grze na 45 i też zero mignięć. Może są różne wersje softu albo nie wiem, u mnie nie miga. Smużenie - jak się przypatrzy to jest przy ciemnych kolorach, ale na pewno nie taka skala jak kiedyś to było na VA. Na tyle małe że podczas normalnej rozgrywki tego nie widać i można pominąć (pewnie subiektywne, ale mi nie przeszkadza).  Skalibrowałem HDR w apce do kalibracji W11, wyszło że max jasnosć to jakieś 1150-1200 nitów. Wieczorem w grach robi serio robotę, pierwszy raz musiałem oczy zmrużyć patrząc na płomienie  Jakieś tam VA/IPS z podświetleniem krawędziowym to w ogóle nie ma jak porównać... Oby więcej takich Miniled powstawało, pakować więcej stref, walczyć ze smużeniem i super sprzęt za nieduże pieniądze.  Dziwi mnie trochę polityka cenowa, kupiłem go za 1600 zł, a na drugi dzień kosztował 2000 zł, potem 1800 zł i znowu 2000 zł. Chyba malutko ich produkują że ceny tak skaczą. Za 2k to nie warto zdecydowanie, 1600 adekwatna cena.
    • Też tak myślę, jeśli te przecieki są prawdziwe i jeśli dalej pogłębią dysproporcję między serią 90 a 80 to nie zdziwię się jak 5080 będzie miało wydajność ledwie 4090 i 16GB, to by oznaczało, że ten ostatni w ogóle nie stanieje i pozostałby na pułapie 6-7k PLN. To byłoby bardzo w stylu NV
    • Gra do niczego nie zmusza, przynajmniej grając w demko nie czułem takiej potrzeby, aby parować cały czas, częściej używałem uników.
    • No i oczywiście, że obcina detale bo wszystko rozświetla. Jest jaśniej na pozór bo jest dokładnie jak na Asus, że świeci jaśniej w trybie 400, ale nie daje peak do 1000.
    • Typ sie konkretnie odkleja. Tu już faktycznie potrzeba dobrego specjalisty i pewnie pobytu na oddziale dobrego szpitala. Ale to też jakieś dobicie tego co musi być na konfederuskich stronach czy forach. Nowy ogromny pakiet broni i amunicji od USA bardzo ich zabolał. Aż czekam jak zaczną świrować jak do akcji wejdą f16
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...