Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

emsoN

SteelSeries Kana v2 - dyskusja, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

czyli u nas w zasadzie może wyjść niewiele taniej niż DA13. zobaczymy co będzie. I co ten sensor pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie dzielcie się od razu wrażeniami tej kany. Chętnie wymienię swojego kinzu v2, nie za brak opóźnień przy klikaniu bo takie nie występuje, ale za zwieszanie sensora/kursora przy szybkich 'strejfach' myszką (prawo-lewo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rival wydaje się trochę węższy w miejscu gdzie trzyma się paluchy od DA, do tego jest dłuższy. Coś dla mnie. Długa i wąska :). Kupuję od razu jak będzie. Co do sensora to jestem high sensem więc wszelkie niedoskonałości ( poza feelingiem ) raczej mi nie przeszkadzają. smog11 - jakbyś chciał ją zrecenzować ( a ładnie to robisz ) to mogę Ci na parę dni użyczyć bo i tak będę zarobiony i nie będę jej używał i recenzji pewnie szybko nie zrobię ( albo w ogóle :P ). Tylko pod warunkiem że odeślesz :P;). Jako coś na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Rivala w ręce na PGA, moim zdaniem odpada już na starcie, nie wiem dlaczego, ale waliło tandetą, ten plastik i wgl, totalnie nie dla mnie;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smogu jak kana dojdzie zmierz proszę jaka jest odległość między spodem myszki a dolną krawędzią przycisku bocznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emson- ok

eidems- bo to wersja przed produkcyjna była.

musha- sam nie mam czasu na nic. Havoc leży od miesiąca niezrecenzowany. O zaległych pracach na studiach nie wspomnę. Dobrze że chociaż czasem trochę wolnego czasu na Qlive znajdę szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na starość będziemy recenzować jak zostanie coś z kupna leków :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Zrecenzuję wszystkie myszki za darmo!! :cool:

No dobra, nie wszystkie... Żadnych kinzu itp. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kana v2 w zależności od wybranej podkładki może mieć spory jitter powyżej 1000dpi lub nie mieć go wcale :/

 

Kciuk cały czas lekko dotyka przycisku bocznego ale siła nacisku jest poniżej więc raczej nie wciska się go niechcący. Wysokość od podłoża do krawędzi przycisku to jakieś 17mm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie jest źle. trzymając kanę jak kinzu czyli clawem (g400 trzymam palmem) powinno być spoko. no kurcze i teraz dylemat kana czy rival? :D ja poczekam chyba na więcej fotek rivala i pewne info jak to z tymi bebechami w środku jest. zapowiada się świetnie ale wszystko wyjdzie w praniu.

na jakich to podkładkach sprawdzałeś i gdzie występował jitter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu!

Dzisiaj AM ładnie mnie strollowało, chociaż dalej ją darzę wielkim uczuciem :D

Czasami na moim Puretraku AM zachowuje się, jakby miała problemy z lodem, przez chwile kursor ledwo co się porusza i przeważnie wysokie podniesienie myszki pomagało, ale nie dziś... 8:E

Grałem sobie w GO, nagle zaobserwowałem, że dzieje się to, co napisałem wyżej, to podnoszę wyżej mysz + przedmuchałem optyk, a tu co?

Przez 3minuty kursor mi się nie ruszał, podłączyłem na nowo mysz, dalej to samo! Macham i macham, położyłem na biurku i mega zdziwienie, działa! No to na puretraka i dalej szczelamy kaski :E

Później zero problemów.

 

Gdyby AM było lekko krótsze i miało A3060 z EC2... :heu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że to nie myszka tylko jakiś paproch ;). Mi czasem EC2 eVo szaleje. Podkładka niby czysta, pod spodem przedmuchane, wyczyszczone a kursor przeskakuje, tak jakby się teleportował. Myślę że to chyba jednak wina podkładki, chociaż jest cała czarna ( Hiro ) to na innych czarnych nic się nie dzieje. No ale mam nadzieję że to po prostu brud a nie kolejny syf od Roccata. Dla mnie z kolei AM mogłoby być lekko dłuższe :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle, widzę ładnie senny to pisałem, miałem to napisać w temacie myszek i podkładek.

 

Żeby nie robić offtopa.

Ciekawi mnie, czemu to Kana dostała A3090, skoro kinzu jest popularniejsza i bardziej lubiana przez kształt :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kana jako tako też nie jest za duża a ma dodatkowo przyciski. Jak dla mnie akurat lepiej że kana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem twojej opinii na temat owego "smoothing" kany v2 o którym rozprawiają na ocn. czy srom 4000dpi jest aż tak do bani jak tam piszą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz o smmothingu z enotusa.

Wynik może i kiepski (nie testowałem i nie widziałem- tylko to co ty mówisz)(jak w większości nowych myszy) ale jak w rzeczywistości przekłada się to na użytkowanie, zwłaszcza że ja gram na 800 dpi a w windzie używam na 1200dpi.

Powiem tylko że grając w qlive kilka rund nie odczułem jakiś problemów. Sam feeling całkiem niezły. Gorszy może od DA13 ale jak by ciut lepszy niż w g100.

dzisiaj może pykne jeszcze kilka rundek.

 

http://www.overclock...d-white-version

 

edit: kwestia na jakim firmwarze jest używana. Ja od razu zaktualizowałem soft w myszy. I tak jak Kana 1 i kinzu v2 miały odczówalny lag tak tu tego nie zauważam. 

 

edit2: muszę kupić inne ślizgacze bo na miękkiej podkładce (nostromo) mysz szoruje całym spodem i ślizg jest średni..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi bardziej to co piszą na overclock.net. goście narzekają na "smoothing" myszy na a3090 z sromem 4000dpi. nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale coś jakby lag przy ruchu myszą. jak dla mnie to trochę śmieszne bo u kumpla grałem na g400s i w stosunku do mojej g400 różnicy nie czułem żadnej. podobnie w temacie takasty goście nie narzekają. widocznie jeden nadgorliwy się znalazł i coś zrzędzi.

art http://www.overclock.net/t/1440395/avago-3090-4000-dpi-rom-is-not-a-valid-gaming-mouse-sensor-please-release-a-firmware-update-to-save-the-kana-v2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na oficialnym sklepie Steelseries już jest pre-order Rivala, w Polskim sklepie cena to 251zł+wysyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena przesadzona i to bardzo.

dla porównania słuchawki flux na allegro kupisz za 89zł a na ich stronie 418,23 zł. wiem przykład drastyczny ale tak mi się widzi, że cena po premierze będzie około 200zł w normalnych sklepach nie firmowym steelseries.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up- taka różnica sugerowała by wręcz podróbke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up- taka różnica sugerowała by wręcz podróbke

 

Właśnie Steelseries na fb promowało promocje pre-ordera w procpu.pl gdzie gratis dostajemy QcK mini cena to 219zł

 

Chyba, że pisałeś o flux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem o flux. na pierwszy rzut oka też myślałem, że podróbka ale 3 renomowane sklepy sprzedają za podobną kasę w tym procpu jako oficjalny dystrybutor to nie może być wałek.

co innego siberie tam połowa to podróbki z chin.

 

zgadza się rival za 220 więc jak zawsze taniej. swoją drogą to dziwne, że u producenta drożej niż w sklepie, który dolicza marżę itp itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smog11 jak ta myszka Ci sie sprawuje? ten LOD jest faktycznie taki spory? Nie masz może pod ręką QCK zeby spradzić jaki duży jest na niej? :cool:

Cały czas się zastanawiam co wybrać, zowie fk czy kana v2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym fk :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...