Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

emsoN

SteelSeries Kana v2 - dyskusja, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

smog11 pisał o tym, że potrafił je wcisnąć, nawet chyba w tym temacie, więc luknij strony wstecz

 

edit:

Kciuk cały czas lekko dotyka przycisku bocznego ale siła nacisku jest poniżej więc raczej nie wciska się go niechcący. Wysokość od podłoża do krawędzi przycisku to jakieś 17mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Highty- wiemy że ADNS9500 ma akcelerację pozytywną, jednak ty piszesz że przesiadłeś się z DA na WMO i jesteś zadowolony? Szczerze nie wiem czy nie wolał bym i tak 9500 który ma przynajmniej akceptowalną prędkość maksymalną i akcelerację do której w ostateczności można się przyzwyczaić niż niską prędkość w WMO wywołującą częste gubienie kursora i akceleracje negatywną (nawet na 500Hz dla mnie vmax było zdecydowanie za małe).

Wiem że teraz piszę trochę stronniczo ale wkurzają mnie osoby które tak na prawdę trochę się naczytały i automatycznie stają się wszystko wiedzącymi haterami (nie negując posta #72) i myślę że Nietopoyrz się ze mną zgodzi. Trzeba do tematu podejść z otwartym umysłem.

 

Co do  przesiadki z Xai na FK oczywiście to dobry ruch. Kwestia minimalnie innego rozmiaru. I zależy jakie ślizgacze się trafią. W mojej FK wystawały za mało od spodu myszy i tarła ona całym spodem po grubej , miękkiej podkładce.

 

Highty- co do jakości wykonania:

musisz zwrócić uwagę na jakość wykonania i oddzielnie na jakość użytych materiałów.

Jakość wykonania FK i Kany będzie na podobnym, wysokim poziomie. Jednak FK na pierwszy rzut oka dla mnie wydała się trochę taka plastikowa,  plusem Kany (czarnej) jest to że jak masz spoconą dłoń to jest jeszcze mniej śliska niż na sucho. Przynajmniej jak mam takie wrażenie. Kwestia jeszcze jak wysoko trzymasz kciuk.

Siła nacisku palca na bok myszy - jest poniżej przycisku, ale ja jestem przyzwyczajony do dotykania kciukiem podkładki więc dotykam przycisku ale go nie wciskam niechcący bo mam wystarczająco nisko kciuk. Wiem jednak, że jest sporo osób które mogą niechcący ten boczny przycisk wciskać.

 

Lista myszy które podałeś- spojrzałem tylko na Rivala. Mało testów. W rzeczywistości ma on AC+ (~2%), autor porównał feeling do DA13- co nie jest prawdą. DA ma odczuwalnie lepszy.

Ewentualnie test Kany v2 Takasty. Jitter podczas rysowania linii pionowych i poziomych nie będzie widoczny a wyjdzie od razu po rysowaniu lini po skosie już przy tym 1600dpi które testował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka z DA jest podyktowana tym, ze zaczela sie dziwnie sprawowac i przyciski boczne zaczely odmawiac posluszenstwa. WMO jest tymczasowa, ale podoba mnie sie. A gram nią tak samo. Nie zanotowalem by gralo sie gorzej czy sensor odbiegal jakos od DA. W testach tez prędkosciami maxymalnymi jakos bardzo sie nie roznily.Nie czuje by kursor sie gubil czy cokolwiek. dpi nie ma imo znaczenia.

 

Następny ruch musze przemyslec, ale chcialbym by mysza troche wytrzymala. Odpowiada mi ksztalt WMO i DA, ale wole lżejsze. Swoja drogą ich ksztalt nie rozni sie az tak bardzo.

 

 

Nie jestem haterem, mam wrazenie, ze sam zachowujesz sie jak ktos zjadl wszelkie rozumy. A przy myszkach imo to bardzo indywidualna sprawa i nikt nie wie lepiej jak osoba kupujaca co chce. ostatecznie. imo tez testy wszystkiego nie pokazuja, co powie świadomy użytkowinik po dluzszym czasie uzytkowania.

 

Ogolnie waham się miedzy niektorymi modelami Zowie a SS kana v2, a czyms zupelnie innym g100s... tylko, ze sama mysz wyglada po prostu... brzydko ;)

 

Niektore wpisane przeze mnie na liste... to niektore z nich musze dopiero potwierdzic... zapomnialem to ująć.

 

PS. DA i WMO ma swoje wady i zalety, pewne rzeczy wole w jednej myszce, inne w drugiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć jakie masz preferencje i jakie vmax osiąga u ciebie WMO. Możliwe że tego nie odczuwasz bo sam sensor jest precyzyjny. A kształt jak wspomniałeś podobny a po za tym to dość indywidualne.

Jestem Haterem- wszystkiego. Bo jeszcze się nie znalazła taka by jakoś ode mnie nie dostała.

G100s z tego co pamiętam z pierwszych testów miał chyba nie najlepszy sensor. A po za tym brak przycisków bocznych trochę (mi) doskwiera/ł.

Co do Kany vs FK dobrzy było by przymierzyć. Jeśli przyciski Kany będą dla ciebie odpowiednie to raczej tą bym Ci proponował. Jeśli nie to wtedy FK.

 

ps: Nie zjadłem wszystkich rozumów i przyznaje się często do niewiedzy. Wypowiadam się jednak tylko na temat modeli które osobiście przetestowałem (ewentualnie czasem coś wspomnę o myszach na philipsie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bocznych klawiszy w myszach zrezygnowalem, nie wiem moze w innych myszach potrafia dzialac lepiej. Ja mam jednak wrazenie, ze nigdy nie są takie jak klawisze klawiatury, ktore moim zdaniem są bardziej hmm 'precyzyjne'

 

W testach Enotus wyszlo mi nawet max speed ok 4 m/s i stwierdzilem, ze ten test najlepszy nie jest ;] imo to musi byc jakies zaklamanie. Co ciekawe DA nie bylem w stanie tego w ogole osiagnac.

 

Ja WMO nie porownuje za bardzo do nowych myszy gamingoweych, to nawet nie jest gamingowa mysz, tylko biurowa. Pewne elementy ma ewidentnie gorsze i nie da sie tego ukryc, ale ma tez szereg zalet. Przy fingergripie, dluzsze uzytkowanie DA jest męczące, chocby.

 

Co do logitech, jakos nigdy nie moglem sie do nich przekonac, ale myslalem by sprobowac innego ksztaltu po prostu.

 

FK to bym bardzo chcial zobaczyc przed zakupem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy w enotusie rób powoli, potem co raz szybciej, aby wiedzieć, czy wynik może być prawdziwy, czy nie. Ta mysz na 500hz nie osiąga więcej niż 2m/s(z tego co pamiętam)

 

Jak bez takiego głębszego testowania machnąłem EC2, to czasami potrafiłem mieć wynik 10m/s, ba... raz miałem ponad 700 :E

 

@smog11

G100s ma spory jitter dość, do 1000dpi jeszcze nieodczuwalny, ale wyżej to niezły parkinson :P

 

Wracając do tego, że niby WMO nie jest gamingowy... Dla mnie to jest zaleta, mysz jest mocno wytrzymała, nie licząc kiepskiego scrolla.

MX310 też raczej myszką do gier nie jest, a kupiłem używkę, kij wie ile ma, a czuję, że to jedna z najlepiej wykonanych myszek, jakie miałem w łapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, moja używka WMO, kupiona z czystej ciekawosci wyglada jakby miala sie nigdy nie zepsuc ani nie ubrudzic. Jestem ciekaw jak to pojdzie na slizgaczach hyperglides. Do braku bocznych klawiszy szybko sie przyzwyczailem, bo w DA tez juz przestawaly dzialac. Scroll w wielu myszach moim zdaniem nie dziala zaciekawie.

 

Poki co jeszcze troche pobawie sie WMO, ale czuje, ze w przyszlosci bede sklanial sie do kany v2, wydaje mnie sie, ze przypasuje mi bardziej ksztaltem niz FK, jest tez zwyczajnie tańsza. Obie moglyby byc nieco wyższe ;p

A byc moze Zowie wypusci jeszcze cos nowego.

 

 

Jak juz jestesmy przy enotus tescie, to moze mi ktos wytlumaczy w o co chodzi smoothess tescie? co autor mial na mysli? A nie sądze by to mierzylo cokolwiek poprawnie.

 

ogolnie tez nie za bardzo rozumiem jak ludziom moze przeszkadzac bardzo lift of distance i przyklejaja taśmy pod myszki... chyba az musze sprobowac, ale brzmi to conajmniej bzdurnie... i troche na zasadzie... "złej baletnicy przeszkadza rąbek od spódnicy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, obecnie posiadam Kinzu w pierwszej wersji, ale ostatnio zaczela mi sie psuc. Chcialbym kupic Kane v2, ale mam kilka pytan. Mam nieduze dlonie, mysz lapie chwytem claw. Kinzu jest dla mnie idealna ksztaltem, ale naczytalem sie ze wersja v2 nie jest dla graczy ktorzy graja na niskiej czulosci a ja na takiej gram. Czy Kana v2 bedzie dla mnie dobra? Czy jest znacznie wieksza od Kinzu czy tylko minimalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinna być ok, ale zastanów się też nad zowie fk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy tej myszki: czy w sterownikach da radę ustawić sobie akcelerację wsteczną, szybkość dwukliku oraz prędkość przewijania rolką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akcelerację wsteczną? Zrobili już coś takiego (ja się tylko dołączam do pytania, bo mnie zdziwiło)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie akceleracje wsteczną. Zwykłą pozytywną. Taką jak w Windowsie pod opcją "Zwiększ precyzję wskaźnika" tylko, że z regulacją i działającą w aplikacjach pełnoekranowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa.

Rok temu się nie dało. Zdziwiłbym się, gdyby znacznie zmienili sterowniki i dodali taką opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to prawda, to ta myszka dla mnie odpada. A byłby ideał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do posiadaczy Kany v2 - nie macie wrażenia, by klik klawiszy głównych był zdecydowanie za miękki? Na tyle miękki, że czasami mam wrażenie braku aktywacji przycisku. Moment kliku nie jest tak wyraźnie zaznaczony, jednocześnie miękkość bywa zależna od położenia palców (kwestia milimetrów i inny feeling, inny dźwięk). Przyrównałbym to do lekkiego rozklekotania (choć nie jest tu traktowane jako usterka). W CS:GO bywa, iż nie wiem, czy poszła kula z kałacha itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...