Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

emsoN

SteelSeries Kana v2 - dyskusja, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

a ja brał bym V2 (w zasadzie to ją mam). Jak dla mnie wykonana z lepszego tworzywa, lepsza cena, (dla mnie minimalnie lepszy kształt chociaż różnica prawie żadna).

Obie przy wyższych rozdzielczościach w zależności od podkładki mogą dostawać jittera.

W obu przypadkach jak masz miękką podkładkę to ślizgacze wystają za mało od spodu myszy i przy nacisku dłoni mysz szoruje całym spodem po podkładce (chociaż podobno moja fk była wyjątkiem albo nie testowałem na gołym blacie jak inni).

 

mam taito czarną, goliathusa speed, nostromo aqua 3, GLIDE5 - jutro sprawdzę LOD na każdej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, liczę jeszcze na pomiar LOD :thumbup:

A jakim chwytem trzymasz mysz? Czy te boczne przyciski nie przeszkadzają? Są dosyć duże, czy nie wciska się ich przypadkowo? Obecnie używam G9X, która na qck też ma spory LOD (ok 6 mm) i trochę mi to przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyklej taśmę na mysz i na nią ślizgacze na takiej wysokości, żeby Ci LOD pasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory że dopiero dziś:

Lod dla Kany v2 (800dpi):

 

 

Nostromo xxxl: pomiędzy 3 a 3,5 grubości płyty cd

zajechany goliathus speed: 3 cd

Roccat Taito (czarna): 3 cd

MadCatz GLIDE 5: 2,5 cd na czerwonym, 3 cd na siwym

białą kartka standard: na granicy 1 cd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sprawdzenie, nie jest aż tak źle... Do tej pory dawałem rade z 5CD przy g9x, chwilowo używam g400, która ma LOD na poziomie 2CD, szkoda, że nie jest troszkę mniejsza bo jakos ten chwyt mi nie leży. Podobno w kanie v2 można obniżyć LOD sporo przez podklejenie kawałka taśmy (do poziomu 1 CD). Chyba warto dać jej szanse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że ten sposób powinien działać na wszystkich lub większej części myszek, więc nie jest to jakiś wyjątek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moją kaną. Dostałem ją wczoraj, podpiąlem do pc, wszystko było ok. Przy instalacji SS Engine setup zawiesił się na "checking firmware version" na 15 minut, rolka mrugnęła kilka razy na czerwono, setup się całkowicie zawiesił.

Zrestartowałem kompa i nie rozpoznaje myszy. Zmieniłem port, nic. Podpiąłem ją do innego kompa i to samo. Próbowałem użyć firmware update/fix i przy wgrywaniu nowego firmware zatrzymuje się na 11% z błędem "cannot find a bootloader device". Nic nie pomaga, usunięcie sterów, urządzeń USB itd.

Jak myślicie, martwa jest? Oddać ją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddaj bo widocznie nie udało się załadować firmware na początku jak trzeba, bez utraty gwarancji nie naprawisz jeśli w ogóle naprawisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nurtuje mnie jeszcze 1 rzecz. mianowicie, jak glęboko trzeba wciskać przycisk. bo w kinzu jest tragedia. tak na oko w porówaniu do innych myszek np g400 jak to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doszła do mnie ta mysz, całkiem fajna, tylko ss engine mi jej nie wykrywa... Probówalem wszystkie kombinacje, ale nic z tego.

/pomógł program SSEFix i opcja driver reinstall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez miałem problem, ale po 1 reinstalce ruszyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę pograłem i mam mieszane uczucia. Kształt myszy w miare mi odpowiada, LOD na poziomie 3 płyt CD (na qck i goliathusie control) też mi nie przeszkadza. Niestety największym mankamentem okazały się boczne przyciski, bardzo często je wciskam podczas gry, ale może przywykne. Tak w ogole to myślalem, że pod tym wielkim przyciskiem kryją się 2 przyciski, które można zbindować, jest tylko 1 ale nie zwróciłem na to uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od paru tygodni zastanawiam się nad nią i mam pewna wizję (taa.. i have a dream, powiedza niektorzy ;>), a mianowicie gdybym dokupił do niej oryginalne ślizgacze do kinzu i nakleił jedne na drugie ^^ Czy musiałbym dawac jakas tasme pomiedzy, jesli tak, to po co? ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musiałbyś, chyba, że te drugie nie będą się kleiły dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chodzi o to, że jakby się nie chciały przykleić na ślizgacze to do taśmy się łatwiej przykleją (jednostronnej), czy jeżeli by się nie kleiły do tych ślizgaczy to daję dwustronna? :P

Ps. Zielony jestem ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat jakości wykonania kany v2? Jak wypada w porównaniu do Zowie? albo w ogole jak ta mysz wypada w porownaniu do EC i FK?

W chwili obecnej mam DA, które jest jednak troche ciezkie 110g i WMO 80g, dlatego w przyszlosci chcialbym coś mniej ważącego o podobnych ksztaltach, a ta kana wyglada ciekawie.

No i juz w zyciu nie chce Razera, mimo, ze moj Deathadder jeszcze żyje, ale chyba są to najmniej trwałe produkty...

 

Slizgacze ta kana ma ok? Bo w poprzednich wersjach SS dawli chyba cos bliskiego plastikom...

 

Z góry dzieki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie miałem Kany, za to pracowałem na Zowie EC2(1 wersja z adns 3060) i obecnie posiadam Zowie AM.

 

Zowie EC to był chyba pierwszy produkt po ich Zowie IE1.1, więc czuć było trochę średnie wykonanie, w sensie jak ściskałeś mysz, myślałeś, że się zaraz rozleci. Oczywiście mysz normalnie żyła długi czas, bez żadnych problemów. Zepsuła się na... rozwaleniu ppm, dokadnie styk - to było z nerwów, raczej żadna mysz poza logitechem mx310 by tego nie przeżyła(mowa o tych, które miałem) i jak najbardziej żałuje tego, co zrobiłem, do teraz uważam, że to była najlepsza mysz dla mnie :E

 

Zowie AM to nowszy produkt od starej, zwykłej EC i czuć super wykonanie, nie odstaje od tych innych firm typu Logitech, Steelseries(chociaż, nie wiem czy to zaleta*), a pa pewno nie od Razera :E

 

Pytasz o FK i Zowie EC-eVo i jak wypadają na tle Kany.

No kurcze, powiem, że na pewno będziesz zadowolony, FK to najnowsze dzieło Zowie, kilku znajomych ma i chwali sobie bardzo, jeden jest po przesiadce z Xai i jest pozytywnie zaskoczony :thumbup:

 

 

 

*Miałem kiedyś xai, po 8 miesiącach od kupna, scroll po prostu puścił i wpadł do środka... do tego masa problemów z oprogramowaniem/firmware

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ThiZ: Tak, pytam o EC1/2 evo, bo te poprzednie byly raczej slabe. Ale te nowe, evo to chyba są nowsze od FK, który chyba jest juz troche na rynku, ale z pewnoscia nowsze od AM. Tak mnie sie wydaje. To CL jest najnowszym dzielem.

Myslalem, ze Steelseries to firma dluzej na rynku i bedzie miala lepsza jakosc wykonania.

 

 

ogolnie to jest lista dla mnie dopuszczalnych myszy:

http://shootersmania...t-software.html

czyli dobry sensor, cala reszta to dla mnie indywidualna preferencja. ;] i chcialbym lekką, wytrzymala mysz.

 

Xai, nie ma dobrego sensora ;]

 

Poki co przesiadlem sie z DA na WMO, tylko czekam by wymienic slizgacze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mnie pouczać z sensorem Xai, chodziło mi o jakość wykonania xai - fk, a nie o precyzje :P

 

Zowie FK powinna być ok, zapomniałem dodać o EC eVo, szybko pisałem i wyleciało z głowy. Zmierzałem do tego, że zwykłe EC to był początek zowie i było średnio wykonane, tyle, że eVo jest nowsze od AM i jak jej poprzednik, jest dobrze wykonana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhy, ale ja nie pouczam ;]

 

Ogolnie pytam, bo slyszalem, ze ostatnie mysze od Steelseries, poprzednia edycja byla dosc śmieciowa.

A ta Kana chyba ksztaltem by mi najbardziej przypadla do gustu. Tylko LoD chyba dosc wysoki. A np. w kinzu v2 dali cos w stylu plastikopodobnych slizgaczy... Wiec, dla bezpieczenstwa bym chyba obstawal przy Zowie EC2 ;] tylko waga... wiec, moze AM jednak...

 

http://static.esportsea.com/global/images/content_images/10267.png FK z kolei sie niska wydaje ;] ale fajnie, że lekka.

 

Ech, gdybym mogl isc do sklepu i sobie porownac...

 

Dzieki, w sumie i tak bardziej na przyszlosc pytam, bo poki co pogram na tym co mam.

http://www.amazon.com/Microsoft-D66-00069-Wheel-Optical-Mouse/dp/B00025O7FC/ref=pd_sim_e_1 ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WMO to bardzo dobra mysz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, kupiona niedawno z ciekawosci za 50 zl, używka, ale jak nówka. Tylko slizgi musze wymienic, bo są plastikowe i powinno byc calkiem cacy. Zdziwilem sie, ale bardzo przypadla mi do gustu, ksztalt, waga itp. Teraz wiem jakiej podobnej myszy szukac ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zowie am jest dość podobna kształtem do wmo, EC2 bardziej do DA, mniejszy dedaderek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy przypadkiem nie klika się tych bocznych przycisków podczas gry? Są one duże troszkę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...