Skocz do zawartości
eGabeleXxX

Windows Phone - Temat ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

OK dzięki punkt mam daleko ale siostra na studiach to może podrzucić

Tylko jest jeden mały problem.

Kupując telefon dostałem standardowo cały zestaw+faktura VAT tyle że moja karta gwarancyjna jest kompletnie pusta.

Czyli wypadało by sie przejść do MediaExpert i zawołać o uzupełnienie karty na podstawie faktury i wtedy oddać ?

I jeszcze sprawa o naklejce którą mam wkleić na karte gwarancyjną a u mnie na pudełku jest jedna wielka naklejka której raaczej nie odkleje.

Też będę przez to przechodził.. Nokia Care, nie wymaga uzupełnionej karty GW.. wystarczy dowód zakupu z wyszczególnionym numerem IMEI..

Zresztą, zobacz gdzie jet u Ciebie w mieście, wejdź na ich strone, kontakt i zapytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie IMEI na fakturze nie mam

Pozatym telefon jest jeszcze przez 10dni na gwarancji od daty produkcji

Edytowane przez Kiciuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dzwiny problem w lumii 520 po wymianie digitzalizera nie dzialaja dolne przyciski czasem zaskoczą trzeba mocno gniesc ale ja zdejme klapke to dzialaja idealnie

drugi test jak poloże telefon na biurku wtedy przysciski tez nie działaja poprostu musze trzymac tylnej obudowy obojetnie czy baterie czy korpusu wtedy dziala idealnie ale wystarczy ze zaloze kalpke juz ledwo co chodzą

 

zakleiłem praktycznie cały tył pod klapko tasmo aluminiowa i teraz z klapką jakos idzie tego uzywac choc nie jest tak dobrze jak bez klapki jakies pomysły? jakies polemagnetyczne?

 

prosze mi nie mowic o oryginałach , kosztuje 130 za za sam telefon dalem 190

Edytowane przez dahrentrade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 dla telefonów do ściągnięcia za 2 tygodnie. Nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie IMEI na fakturze nie mam

Pozatym telefon jest jeszcze przez 10dni na gwarancji od daty produkcji

Jak od daty produkcji? Na Lumię gwarancję masz na 24 miesiące od daty zakupu nie produkcji, chyba że załączona karta gwarancyjna stanowi inaczej.

Ogólne warunki gwarancji

Trzeba wziąć pod uwagę, że niektóre serwisy nokia care siedzą jeszcze w czasach Nokii a nie Microsoftu i mogą pierniczyć głupoty typu "gwarancja na telefon jest rok" co jest obecnie bzdurą, nowe ogólne warunki gwarancji dotyczą wszystkich urządzeń od dnia 1 listopada 2013, również tych, które były zakupione przed 1.11.2013 podlegają nowym warunkom gwarancji, jeżeli dołączona do nich dokumentacja nie stanowi inaczej.

 

Podczas dzisiejszej konferencji Microsoft zapewnił, że z Windows 10 będą mogły skorzystać wszystkie sprzęty pracujące pod kontrolą wymienionych systemów, zaczynając od telefonów komórkowych, przez tablety, a kończąc na laptopach i komputerach. Użytkownicy będą mieli dokładnie rok, aby dokonać aktualizacji i jeśli zmieszczą się w tym terminie, nie będą ponosić z tego tytułu żadnych kosztów. Później aktualizacja będzie już płatna, choć szczegółowych informacji na ten temat nie podano na razie do publicznej wiadomości.
Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows Holographic

wow

Dokładnie, wow...

Jak udało im się utrzymać to w tajemnicy?

 

A co do WP10, niczego ciekawego nie pokazali, oprócz fajnego Office'a i sensownych universal apps.

Edytowane przez Artistwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, dlatego miedzy innymi MS wybulil 2MLD za minecrafta

na twit.tv bedzie post conference podcast z mary jo foley i paul thurrott

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiego Minecrafta nawet bym pograł ^^

 

EDIT: No i konferencja skończona.

Pomimo lekkiego niedosytu informacji o Windows Phone (i ta bezsensowna tapeta pod nieprzezroczystymi kaflami grrrrr) cieszę się, że się zdobyłem na obejrzenie. Pokazali dużo więcej niż oczekiwałem.

 

A łatwo nie było, stream zawieszał mi się co chwilę, przez co części wypowiedzi Nadelli nie usłyszałem :P

Edytowane przez Artistwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pominęliśmy jedną z istotniejszych informacji, mianowicie MS kończy z Internet Explorerem :D Nowa przeglądarka ma się nazywać Spartan.

Inna informacja to taka, że z Cortany będzie można skorzystać na każdym urządzeniu z Windows 10 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pominęliśmy jedną z istotniejszych informacji, mianowicie MS kończy z Internet Explorerem :D Nowa przeglądarka ma się nazywać Spartan.

Inna informacja to taka, że z Cortany będzie można skorzystać na każdym urządzeniu z Windows 10 ;)

Matko, oby tylko uruchomili w końcu tą nieszczęsną Cortanę w Polsce!!! Podoba mi się integracja Spartana z wirtualną asystentką - znacząco ułatwiłoby mi to przygotowywanie prezentacji, różnych tekstów itp. klikam na fragment i mam wyjaśnienie w małym okienku obok zamiast otwierać nową kartę, podzielić ekran na pół i zacząć się męczyć... Tym bardziej spodobała mi się ta funkcja, że ostatnie 3 dni spędziłem właśnie na przygotowywaniu pewnego tekstu i prezentacji - burdel w mojej przeglądarce był nie do opisania :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego biegli w angielskim? Cortana sobie świetnie radzi z językiem polskim a jedyną przeszkodą jest obecnie ograniczona w Polsce funkcjonalność Bing. Pełna funkcjonalność Bing dla języka polskiego ma być uruchomiona w pierwszym kwartale tego roku.

Jeszcze jedna sprawa wyjaśniająca nazewnictwo Windowsa 10 na różne urządzenia

Pytanie: "Jak się nazywa mobilna wersja Windows 10?"

 

Odpowiedź udzielona przez Myersona: "po prostu: Windows 10".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem jeszcze ciekaw jak będzie wyglądać "Windows as a Service".

Rozumiem, że będziemy płacić za okres korzystania z systemu, a w zamian będziemy dostawać wszystkie bieżące aktualizacje (łącznie z nowymi wersjami systemu), funkcje itp. itd.

Zaś jeśli nie zapłacimy - zostaniemy ze starocią, pewnie obciętą o pewne funkcjonalności.

No i pytanie jak z ceną takiego abonamentu. Z pewnością nie chciałbym, żeby wyglądało to tak jak z Office 365 - wychodzi na mój gust za drogo.

Edytowane przez Artistwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego abonamentu. Windows as Service oznacza przenośnię, że słowo Windows już nie oznacza system operacyjny dla pctów, a usługę, ideę, łączącą platformy, urządzenia, firmy, instytucje, kraje. Nadella dokładnie wyjaśniał to po angielsku, może właśnie wtedy kiedy Ci cięło ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego abonamentu. Windows as Service oznacza przenośnię, że słowo Windows już nie oznacza system operacyjny dla pctów, a usługę, ideę, łączącą platformy, urządzenia, firmy, instytucje, kraje. Nadella dokładnie wyjaśniał to po angielsku, może właśnie wtedy kiedy Ci cięło ;p

Zapewne tak ^^ Cały swój wywód bazuję na tym screenshocie z początku prezentacji, że na/przez (tu właśnie moja wątpliwość) pierwszy rok Windows 10 jest darmowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie, nie naginajmy rzeczywistosci

PRZEZ pierwszy ROK uzytkownicy W7 i W8.1 beda mogli za DARMO zaktualizowac do W10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego Windows Holographic to zbyt zaawansowane na dzisiejsze czasy.. Windows pewnie będzie miał obsługę tego, ale zanim wymyślą hełmofon który będzie kosztował tyle co samochód, to trochę minie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wirmo, przecież na prezentacji już pokazali ten "hełmofon", ma być w sprzedaży w tym roku. Więc to nie fantazja, to się dzieje naprawdę. Problem w tym, że tak jak mówisz może kosztować tyle co mały samochód :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wirmo, przecież na prezentacji już pokazali ten "hełmofon", ma być w sprzedaży w tym roku. Więc to nie fantazja, to się dzieje naprawdę. Problem w tym, że tak jak mówisz może kosztować tyle co mały samochód :D

Chciałbym taki samochód ^^

Jeśli będzie to wyglądać tak dobrze, jak na prezentacji... To chrzanić moje wymarzone Porsche! Postawie sobie takie w pokoju, za dużo mniejszą cenę! :D

 

Niestety ze względu na lagi nie wyłapałem też dobrze wątku telewizora. Pewnie jak na M$ przystało będzie bardzo drogi. Ale świetnie byłoby uświadczyć Windowsa 10 w jakiś bardziej przyziemnych konstrukcjach.

Edytowane przez Artistwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie oglądałem prezentacji, 140min to za dużo czasu. Obejrzałem sam film o tej technologi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie będzie kosztował tyle co samochód. Zależy co będzie w niego wbudowane tzn, czy będzie niezależnym narzędziem, czy będzie wymagał połączenia z mocnym komputerem z windows 10. Jeżeli będzie tylko dodatkiem do pc to nie powinien być drogi, aplikacje do niego za to pewnie drogie będą na początku ;)

Co do płatności za korzystanie z Windows 10 był taki pomysł w MS, ale nie wiem czy przejdzie opcja rocznego abonamentu. Nie zdziwiłoby mnie to, gdyby dali darmową aktualizację przez pierwszy rok, a potem na siłę wszystkim wcisnęli abonament za korzystanie z systemu :D Ale to tylko gdybanie. Wiadomo, że windows 10 będzie zunifikowany na wszystkie platformy i że będzie można uaktualnić win 7 win 8 i 8.1 oraz wp 8.1 do windowsa 10 przez rok od premiery za darmo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie będzie kosztował tyle co samochód. Zależy co będzie w niego wbudowane tzn, czy będzie niezależnym narzędziem, czy będzie wymagał połączenia z mocnym komputerem z windows 10. Jeżeli będzie tylko dodatkiem do pc to nie powinien być drogi, aplikacje do niego za to pewnie drogie będą na początku ;)

Co do płatności za korzystanie z Windows 10 był taki pomysł w MS, ale nie wiem czy przejdzie opcja rocznego abonamentu. Nie zdziwiłoby mnie to, gdyby dali darmową aktualizację przez pierwszy rok, a potem na siłę wszystkim wcisnęli abonament za korzystanie z systemu :D Ale to tylko gdybanie. Wiadomo, że windows 10 będzie zunifikowany na wszystkie platformy i że będzie można uaktualnić win 7 win 8 i 8.1 oraz wp 8.1 do windowsa 10 przez rok od premiery za darmo ;)

Też nie wyłapałeś wszystkiego widzę. :D Mówili, że jest to urządzenie samodzielne, niewymagające żadnego połączenia z komputerem/smartfonem itp. W obudowie zintegrowany jest mocny CPU i GPU. Tak przynajmniej powiedzieli :D

 

Generalnie wygląda to bardzo obiecująco, o wiele lepiej niż koncepcja Google Glass. W zasadzie, zaskoczyli mnie ogromnie i o ile te okulary faktycznie działają, to wyprzedzili wszelką konkurencję o lata.

Edytowane przez Artistwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No możliwe, bo właśnie pracuję, co prawda w domu ale i tak wszystkiego wyłapać nie byłem w stanie :D

To jak samodzielne, to tak, na początku będzie pewnie drogie. Chyba że MS zaskoczy wszystkich i nie wygóruje swojej ceny za bardzo tak jak to robi w przypadku telefonów. Zobaczymy ;)

Co do różnych projektów MS to wiele z nich wyprzedzało konkurencję o lata, ale sporo niestety nie zostało wprowadzonych, bo kto inny wpadł na pomysł prostszy lub po prostu tańszy. Tak jak było z klawiaturą generowaną na przedramieniu i odczytem wybranego klawisza poprzez odczyt drgań na skórze. Po co obecnie coś takiego skoro ktoś wpadł na pomysł smartwatch i obsługi głosowej? ;) Tak padło wiele na prawdę ciekawych projektów. Tutaj mamy do czynienia z czymś zupełnie nowym, to nie tyle hologramy co okulary rozszerzonej rzeczywistości, tylko żeby nie było tak, że coś robisz a tu za chwilę bluescreen lub wielka reklama i prośba o mikropłatności by skorzystać z danej funkcjonalności :D

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...