Skocz do zawartości
eGabeleXxX

Windows Phone - Temat ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

@wirmo pozbyłeś się tego zapętlenia? Bo mnie się kontakty zsynchronizowały i cała synchronizacja zapętliła się na kalendarzu. Non stop wszystkie przypomnienia usuwa i wgrywa na nowo, nawet jak wyłączę wifi i przesył danych :E

Zeżarło mi to 30% baterii w 2 godziny i nie mogę tego wyłączyć. Przez to wiadomości też nie mogę zsynchronizować. Nie uśmiecha mi się reset do ustawień fabrycznych.

I tak i nie.. zależy od humoru telefonu. Teraz np trzyma mi 2 dni z górką i zostało 40%, także nie będzie nawet blisko 6 dni. W każdym bądź razie polegało to nie na konkretnej aplikacji tylko samym systemie i problem rozwiązało włączenie po kolei każdej aplikacji. Czyli wchodzisz w listę aplikacji, włączasz pierwszą, włączy się, wyłączasz i tak ze wszystkimi które masz zainstalowane. Czytałem jakąś wypowiedź kogoś z MS-u nie pamiętam gdzie i chodziło coś o to że telefon musi "zobaczyć" że ma jakąś apkę.

 

 

Co do windows 10 idę o zakład że DS-ki nie dostaną :lol2: a jak dostaną to za kilka miesięcy.

Dobrze, że mi to lekko wisi bo inaczej bym się zdenerwował..

 

A tak BTW, to śmieszna sprawa bo przy okazji instalacji upgrade advisora przypomniałem sobie że pisało aby było 1.5GB wolnego na telefonie.. myślę sobie sprawdzę i było wolnego 700 coś MB i myślałem, że to przez to.. ale jednak nie.. Nie mniej do czego dążę, okazało się że wszystkie aplikacje mam zainstalowanie na telefonie :E I nie mogę przenosić na SD, bo "na SD są aplikacje z innego konta czy chcesz sformatować" Coś się telefon nie dogadał z SD przy okazji stawiania systemu, myślałem że postawi je "obok" albo nadpisze, a ten wrzucił na tel.. No nic, przy okazji rozwiązuje to pewny problem, bo aby przerzuce sobie zdjęcia i filmy (te lecą na SD) i po prostu sobie sformatuje kartę.. a potem poprzenoszę część apek na SD.

Albo po prostu kupie sobie większą pojemność bo i tak miałem mało wolnego, a że żadna apka nie jest na SD to problemy przy zmianie na większą nie będzie.

Edytowane przez wirmo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że wrzuca aplikacje na telefon to kwestia tego jak szybko zmienisz to w ustawieniach zanim zacznie sobie je aktualizować. Jeżeli większość z nich miałeś na karcie SD i pierwsze co zmienisz to miejsce zapisu nowych aplikacji, to te stare ci po prostu nadpisze. Win10 mobile zainstaluje się przy mniejszej ilości miejsca, ale z tego co czytałem, to powoduje to potem różne problemy z aplikacjami.

 

@Superplastyfikator Pokaż mi przeglądarkę na smartfona (system dowolny) która będzie miała przycisk dalej. fakt że możliwość cofnięcia gestem do poprzedniej strony zniknęła.

Menadżer plików jest w windows phone od wersji 8.1.

Dopóki wszystko ci się nie zaktualizuje (bo po zainstalowaniu win10 mobile na telefonie system wykonuje aktualizację wszystkich aplikacji w telefonie, tych wbudowanych również), to telefon może wolniej działać.

Miganie wyświetlacza to czasem błąd czujnika światła, nieraz zabrudzenie szybki na tym czujniku. Wyczyść szybkę tam gdzie jest czujnik, jeżeli masz jasność ustawioną na automatycznie, to ustaw ją na jakąś wartość stałą, wyłącz i włącz telefon i przestaw na automatycznie. Ekran powinien przestać migać.

 

Co do danych to była mowa, żeby zrobić kopię zapasową plików i ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak próbuje aktualizować moja L640 LTE to jest napisane że aktualizacja dostępna i pracują z operatorem nad możliwością pobrania jej, wie ktos o co chodzi? Jestem w Orange jak coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mogę zaktualizować, ale LeBomb napisał ze trzeba pobrać upgrade advisor.

Nigdy tak nie było, żeby to trzeba było pobierać. Kupię karte SD bo zle będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze trzeba pobrać upgrade advisor, ale mi właśnie na tym wyświetla taki komunikat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dla Orange jeszcze nie ma. To są ostatnie aktualizacje systemu które wymagają brandowania. Następne mają ponoć już trafiać bezpośrednio od MS. Parę postów wcześniej dałem link w którym jest na bieżąco aktualizowana tabela dostępności aktualizacji na konkretny model i operatora. Śledźcie tę tabelę to będziecie wiedzieli kiedy wyjdzie aktualizacja dla Orange.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw z tymi DS'ami, bo jak kupowałem to miałem napisane "gwarancja aktualizacji do win10"- czyli teraz moge reklamować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji do WIn10 na Lumia 640 bateria trzyma mi ~4 godziny :E Cały telefon zrobił się jakiś cieplejszy.....

Ogólnie co chwile wywala mnie do ekranu startowego

SYF

Edytowane przez Alexoo244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj mu zaktualizować wszystko. Sprawdź czy wszystko sie zsynchronizowało. Wywala do ekranu głównego bo pewnie chcesz skorzystać z nieaktualnych aplikacji albo niezsynchronizowanych. Moze być tak, że trzeba bedzie zresetować telefon do ustawień fabrycznych.

Mnie też bateria poleciała w kilka godzin, bo się kalendarz zapętlił w synchronizacji. Reset pomógł i bateria trzymała dzień (właśnie się ładuje). Zaktualizowało się już wszystko i widać że bateria się stabilizuje, bo na kolejnych procentach działała dłużej, a z kolejnymi aktualizacjami aplikacji system działał płynniej.

No ale łatwiej napisać od razu że syf, niż poczekać aż system wszystko zaktualizuje i ustawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej było wrócić do 8.1 gdzie wszystko chodzi jak w zegarku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Superplastyfikator Pokaż mi przeglądarkę na smartfona (system dowolny) która będzie miała przycisk dalej. fakt że możliwość cofnięcia gestem do poprzedniej strony zniknęła.

Nie mam Androida, ale z tego co widzę to przeglądarki na nim mają taki magiczny przycisk.

 

 

chrome_beta_homescreen.png

desktop-sharing.acb8d45259db.jpg

 

 

Menadżer plików jest w windows phone od wersji 8.1.

Jako zewnętrzna aplikacja. Teraz jest razem z systemem.

Dopóki wszystko ci się nie zaktualizuje (bo po zainstalowaniu win10 mobile na telefonie system wykonuje aktualizację wszystkich aplikacji w telefonie, tych wbudowanych również), to telefon może wolniej działać.

Nie mart się, czekałem aż po instalacji nowego systemu skończy aktualizować wszystko co może.

Miganie wyświetlacza to czasem błąd czujnika światła, nieraz zabrudzenie szybki na tym czujniku. Wyczyść szybkę tam gdzie jest czujnik, jeżeli masz jasność ustawioną na automatycznie, to ustaw ją na jakąś wartość stałą, wyłącz i włącz telefon i przestaw na automatycznie. Ekran powinien przestać migać.

Może powinienem był doprecyzować, chociaż wydaje mi się, że sposób w jaki to napisałem jasno sugeruje, że chodzi o miganie tego co jest wyświetlane (np. migające powiadomienie), nie problem sprzętowy. Inna sprawa - 1,5 roku nie miałem z telefonem żadnych problemów i to musiałby być bardzo nieszczęśliwy zbieg okoliczności żeby w momencie aktualizacji coś siadło ;) Ale to akurat ewidentny problem z systemem.

Co do danych to była mowa, żeby zrobić kopię zapasową plików i ustawień.

No właśnie niespecjalnie. Mi po prostu wywaliło komunikat, że jest dostępna nowa wersja systemu i czy chcę ją zainstalować. Jeżeli taki komunikat był to bardzo małym drukiem.

 

Dodam jeszcze dwie uwagi:

1. O nowym mailu dowiaduję się tylko z kafla/ikony na ekranie blokady, brakuje powiadomień o nowej poczcie;

2. W końcu można normalnie dołączać pliki do maili, wcześniej z poziomu wiadomości można było dodać tylko obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw z tymi DS'ami, bo jak kupowałem to miałem napisane "gwarancja aktualizacji do win10"- czyli teraz moge reklamować ?

 

Oczywiście o ile nie minęły 2 lata, jak miałeś to na napisane na opakowaniu albo w reklamie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Androida, ale z tego co widzę to przeglądarki na nim mają taki magiczny przycisk.

 

 

chrome_beta_homescreen.png

desktop-sharing.acb8d45259db.jpg

 

 

Owszem na androidzie jest, dodam jeszcze że w ios taka funkcja jest dobre 7 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do opcji dalej, to ok, zwracam honor, mój błąd.

Lecz menadżer plików był wbudowany w system w wersji 8.1.

 

Co do aktualizacji, to moja Lumia od wczoraj jeszcze aktualizuje aplikacje systemowe. Łącznie zaktualizowała już prawie 200 aplikacji, nawet tyle nie mam zainstalowanych :) Ta liczba wynika po prostu z tego, że aktualizuje też ustawienia systemu, bo to też są osobne aplikacje w windowsie na smartfony ;) Potrzeba kilka dni zanim wszystko się ustabilizuje.

 

Jeżeli miga samo powiadomienie, to tak, może być problem systemowy, lecz jeżeli miga cały ekran gdy wyświetlasz powiadomienie to może być problem czujnika światła od strony programowej, dlatego trzeba spróbować tak jak napisałem.

 

Jeśli chodzi o kopie zapasowe, to w linku który dałem wcześniej o tym jak należy wykonać aktualizację masz napisane, żeby wykonać kopię, ponieważ zawsze może coś pójść nie tak. Po za tym, co bys zrobił, gdyby system się nie zainstalował i trzeba by go było przywracać przy pomocy komputera? Wtedy tracisz wszystkie dane. Przy instalacji aktualizacji masz też napisane, że w nowszej wersji mogą nie działać niektóre funkcje, aplikacje i pliki, oraz może dojść do usunięcia niektórych danych (przynajmniej ja tak zrozumiałem te zapisy). Tylko brak rozsądku mógł skłonić do wykonania takiej operacji bez zrobienia kopii zapasowej plików i danych, czy to w chmurze czy na kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio usunęli klienta Snapa - Specter oraz pobanowali użytkowników. Nic nie wskazuje, że takowa aplikacja kiedykolwiek powstanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak teraz szukam informacji, to sprawa wygląda tak.

Przede wszystkim jest coś takiego:

Mój link

 

Czyli lista modeli oficjalnie wspieranych przez Insider Preview. Co za tym idzie logicznym było, że te modele na 100% dostaną win10. Ponadto Nigdzie się nie wspomina, ale wśród minimalnych wymagań win10 mobile oprócz 1GB RAM widnieje wymóg czterordzeniowego procesora (dlatego np. 920 i 1020 nie dostaną)

Zatem realnie rzecz biorąc wiadomym było, że słuchawki z 2 rdzeniowymi prockami nie dostaną win10.

Jak wygląda natomiast sprawa z okrojoną wersją win10 mobile? Przeanalizujmy. Obecnie i tak wszyscy narzekają na małą ilość dobrych aplikacji w win 8.1 (jestem innego zdania, ale nie o tym). Postawcie się na miejscu developerów. Niektórzy nie zamierzali nawet się brać za aplikacje na win 8.1. W momencie premiery win 10 na pc trochę się to zaczęło zmieniać, bo przyciągnęły ich też zarobki, bo okazuje się, że developerzy dający aplikację do sklepu MS zarabiają więcej (MS mniej z nich zdziera niż Google, jest tam link gdzie można pobrać pełny raport). Teraz nastawiają się na win 10 jako system uniwersalny dla różnych urządzeń, konsola, tablet, komputer, telefon. Mają pewne wytyczne i ich się trzymają robiąc aplikacje uniwersalne. Tym samym tworzą je pod pewne specyfikacje. Jeżeli wyszłaby okrojona wersja win10 pod Lumie z 512 MB RAM, to wiele aplikacji również musiałoby zostać okrojonych do możliwości tych telefonów. Wszyscy wiemy jak jest z przeglądarką na Lumii z 512 RAM, a jak z 1GB. MS nie chce powtórki, a i dla deweloperów jest to nieopłacalny interes.

 

MS popełnił duży błąd mówiąc, że wszystkie Lumie z wp8.1 Denim dostaną aktualizację do win10 mobile, to fakt i tego nic nie zmieni. Lecz patrząc obiektywnie, to po prostu im się to nie opłaca, a i tak znajdą się tacy co wymienią telefon na Lumię obsługującą win10 mobile, albo poczekają na nowe modele, być może już Surface Phone.

 

Edit: Żeby tylko sobie ktoś nie pomyślał, że ich bronię, bo nie, nie bronię, ponieważ posiadacze niektórych modeli ktrozy mieli obiecane że będzie aktualizacja do win10 a teraz jej nie dostaną, mogą czuć się zawiedzeni, że MS ich oszukał i rozumiem to doskonale. Sam mam lekki niesmak, że moja 640 ma win10 a 625 go nie dostanie.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto już zainstalować W10, czy może poczekać na naprawę błędów itp..?

Mam 930.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem realnie rzecz biorąc wiadomym było, że słuchawki z 2 rdzeniowymi prockami nie dostaną win10.

Już te twoje smarowanie tyłka m$ robi się żenujące.

Lumia 435 jest na liście i posiada 2rdzeniowy CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a jak wygląda procedura powrotu z Win 10 do 8.1? Lumia 640

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a jak wygląda procedura powrotu z Win 10 do 8.1? Lumia 640

Podłączasz kabelkiem USB do PC. I Recovery Tool wgrywa Ci WP8.1. Pamiętaj tylko, że to czyści dane, więc zrób kopię zdjęć/filmów/muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko, że taka opcja wyzeruje telefon, a bezpośredniego powrotu do tego co było nie ma. Rozumiem, że jak robię kopię zapasową to kontakty się na nią kopiują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że bezpośredniego powrotu nie ma, jedynie wyczyszczenie. Kopia zapasowa, ta z ustawień, zapamiętuje wiele rzeczy jak kontakty, ustawienia, listę zainstalowanych aplikacji itp. Jedynie duże dane, jak zdjęcia, filmy, muzyka, trzeba ręcznie skopiować z karty sd/telefonu na np PC. Wyzerować telefon i spowrotem je sobie wgrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @galakty co ty będziesz że  handel ze wschodem nie istnieje https://www.tirsped.com.pl/blog/polska-wymiana-handlowa-z-innymi-krajami/ Skąd najwięcej importuje Polska? Dane narastająco od początku roku  Niemcy – wartość: 222,1 mld PLN – 21,9% udziału Chiny – 146,6 mld PLN – 14,4% Włochy – 52,2 mld PLN – 5,1% Rosja – 45,1 mld PLN – 4,4% Holandia – 40,4 mld PLN – 4% Francja – 35 mld PLN – 3,5% Czechy – 32,3 mld PLN – 3,2% USA – 24,3 mld PLN – 3,1% Korea Południowa – 24,3 mld PLN – 2,4% Belgia – 23,2 mld PLN – 2,3% @Camis mentzen wolnościowiec który mówi o przymusie , dzięki za link @Spl97 po co to pisanie o kucach i debilne ogólniki ? Nie lepiej przekonywać konkretnymi  argumentami do pozostania w UE ? Tak się naśmiewasz z PiSu i jego elektoratu a sam robisz to samo co oni @lukadd do dziś ludzie myślą że Polska jest krajem suwerennym, mamy największą wymianę handlową z Niemcami więc narazie musimy pozostać w UE nawet jak ktoś tego nie chce , trzeba tylko przekonywać rządzących UE że likwidacja pieca gazowego itd nie jest dobrym pomysłem , z pozycji wasala ciężko coś ugrać   
    • Pokazałem wykresy ale prawda jest tylko jedna - TO NIE JEST TO SAMO "If we look at the common peak white luminance measurements you can see what impact the ‘APL stabilize’ setting is having in this area too. Only the HDR Game and Vivid modes reach up to the panels >1000 nits capability, getting to 1072 nits maximum as the setting is on ‘high’. The other 3 modes all cap out at around 484 nits where it’s set on ‘middle’." I zanim zapytasz "to czemu nie ustawił na APL HIGH pozostałych trybów?" bo ch. dają i tak nie przekroczą 480 peak nitów.   Tylko HDR Game oraz HDR Vivid mogą osiągnąć Peak 1000 w trybie APL HIGH. Potwierdziłem to też po rozmowie z kolesiem który napisał recenzje na TFTcentral i jak ustawisz "domyślny HDR" w APL HIGH to masz max peak w okolicach 480 nitów! Czyli TrueBlack 400!☠️   Mam przyjechać do ciebie z kalibratorem aby pokazać czarno na białym że zwykły HDR z APL HIGH to nie jest tryb Peak1000?    
    • @Camis masz wypowiedź mentzena o tym co dokładnie powiedział na temat tego poboru tylko mężczyzn?
    • @leven Ukryłem, ale jak widać FC widzi wentyl, teraz jest pod Fan3, jak się sparuje i ustawi to nie reaguje na kontrole manualną oraz krzywą.   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...