Skocz do zawartości
eGabeleXxX

Windows Phone - Temat ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

@Jochnka w Windows 10 Redstone 1 Ustawienia->Dodatki->wyświetl i sprawdź cz masz włączoną opcję "Czytelność przy świetle słonecznym"

Edytowane przez HiT92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie dlaczego w najnowszej kompilacji usunięto radio FM :poke: ?

Musiałem się naszukać jakiś aplikacji w sklepie, dopiero za któryś razem trafiłem na jakąś działającą i bez reklam.

Edytowane przez wirmo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio FM nie ma na Redstone 1 już dawno ;)

Edytowane przez HiT92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja przeszedłem właśnie na dniach na redstone.. co im do diabła radio przeszkadzało ? popsuli też glance bo nie ma opcji wyłączenia podczas ładowania, więc całkiem go trzeba wyłączać no i nie da się wyłączyć automatycznych aktualizacji. Zawsze miałem aby powiadamiał a sam wybiorę kiedy pobrać i zainstalować.. No teraz tak nie ma.

Słownika też nie poprawili.. planują w ogóle ? ten z 8.1 działał dobrze, ten w 10 daje takie słowa że w ogóle nie używam windows flow bo nie ma sensu i stukam ręcznie po literce.

No i jest też problem z wielkością czcionki na internecie.. jest za duża na wielu stronach.

 

Jest za to sporo nowości w stosunku do zwykłych wersji 10.

Jak różne rozmiary klawiatury, automatyczne przełączenie na głośnik gdy zabierze się telefon od ucha i jeszcze trochę tam było rzeczy.

 

Podobno to już finalna i ostatnia wersja 10 mobile - prawda to ? Bo sporo jeszcze do poprawy.

Edytowane przez wirmo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słownik na Redston 1 działa dużo lepiej niż na Treshold 2, ale niestety nie jest to jeszcze poziom z 8.1 :P

 

Wielkość czcionki spróbuj zmniejszyć suwakiem rozmiaru tekstu w opcjach ekranu.

 

Build 14393.5 to najprawdopodobniej wersja która ukaże się jako Anniversary Update, ale dalej będą wprowadzać tam poprawki, a w insiderze za jakiś czas powinna pojawić się nowa wersja Win 10, czyli Redstone 2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wielkości czcionki nie chodzi o telefon a strony internetowe, nie ma żadnej regulacji wielkości czcionki do przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogliby dawać jakiś dymek albo podpowiedź jak dodają jakąś funkcję. Dopiero dzisiaj odkryłem że funkcja panoramy nie jest zepsuta.

 

Nie tak dawno w któreś tam aktualizacji aparatu pojawił się przycisk/funkcja panormama.. Włączyłem to i ekran nie przekręcał się na pozycję poziomią tylko pozostawał w pionowej.. Stwierdziłem, że to nie działa i jest zepsute.. bo wcześniej panorama działała tak, że robisz zdjęcie. I potem przuwasz ekranem szukając kółka, znajdziesz robi się następne.. i ogólnie to nie działało bo kółko znikało jak wolno i dokładnie byś nie przsuwał..Ostatnio ta funkcja działała na 8.0. Więc przyzwyczajony do tego nie podejrzewałem że może to działać inaczej.

 

No ale dzisiaj sobie pomyśliłem, a trudno zrobię sobie w pionowej pozycji zobaczymy jak wyjdzie, najwyżej będzie to taka panorama że w kadrze wypadnie jak normalne zdjęcie z racji pionowej pozycji. A tu na żywo zapisuje obraz.. tak jakby film nagrywać i tak skanuje i wypełnia prostokąt. i zrobienie panoramicznego zdjęcia jest banalnie proste i nie rozmazuje. Żebym wiedział to wcześniej... tyle fajnych ujęć przez tą nie wiedzę straciłem.

 

Wrzucam jedną z dzisiejszych panoram..

http://s5.ifotos.pl/img/WP2016080_apwasqs.jpg

Edytowane przez wirmo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcja panoramy w redstone została wprowadzona zaledwie kilka tygodni temu ;)

I niech sobie mówią co chcą, ale aplikacja do aparatu w windowsie jest moim zdaniem najlepsza spośród odpowiadających im na innych systemach.

 

Jakby ktoś chciał sobie w bilard pograć, to wyszła gra Pool Tour Masters na win10 mobile ;)

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie pasuje to, że nie można zrobić zdjęcia naciskając w dowolne miejsce na ekranie, albo przypisać do klawisza głośności, bo ten przycisk jest chyba w najgorszym miejscu jakim może być. Jeżeli trzeba zrobić zdjęcie jedną ręką to jest to w zasadzie nie możliwe i trzeba czasówkę ustawiać.

Tak samo nie podobają mi się wymuszone funkcjonalności które potrafią irytować np w filmach manualny autofocus po tapnięciu w ekran.. gdzie praktycznie zawsze nie chcący mi się naciśnie i muszę do końca nagrania już ręcznie co chwila pukać w ekran, albo zacząć nagrywać od nowa. Powinno to z pod opcji być aktywowane, a nie włączone na stałe bez możliwości wyłączenia.

 

 

Swoją drogą będę zakładał do 640 ładowanie bezprzewodowe :E zamówiłem już co trzeba czekam aby na dostawę. Straciłem nadzieje, że MS raz a dobrze rozwiąże problem z baterią. Jak im się uda poprawić, to w następnej aktualizacji zepsują.

Więc teraz będę miał w poważaniu ile trzyma bateria bo jak będę odkładał to się będzie ładował.. jeżeli to faktycznie będzie działać. Okaże się to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do regulacji wielkości czcionki, to można wyregulować w przeglądarce, poprzez powiększanie stron, oraz z ustawień ale tylko w trybie czytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Android i iOS porządnie okopują się na rynku – Windows coraz bliżej krawędzi przepaści

 

 

Kantar Worldpanel w całkiem ciekawy i co ważne - rzetelny sposó przedstawia dane na temat kondycji poszczególnych platform. Okazuje się, że najnowsze zestawienie można zaliczyć na korzyść Androida i iOS. Niekoniecznie można to powiedzieć o mobilnym Windows, który - tradycyjnie już - zanotował kolejne straty.

 

 

...

 

 

W Wielkiej Brytanii Windows zanotował ogromny spadek w skali rok do roku – z 11,3 % rynku do 4,9. Dodatkowo, trend utrzymuje się w każdym następnym miesiącu, przy okazji tego ostatniego zaobserwowano zmianę o -0,2 procenta.

 

...

 

Microsoft może być również niezadowolony z Francji, gdzie jego udział skurczył się o połowę. Android uzyskał w tym kwartale 2,3%, natomiast iOS może się pochwalić solidnym wynikiem – 3,4% do ogólnego udziału wynoszącego 20,2%.

 

 

 

 

Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

https://www.microsoftstore.com/store/msuk/en_GB/pdp/productID.326061500 funt tak nisko stoi 5zł to jakieś 1600zł za dobry hardware, tylko wykonanie mogłoby być lepsze...no i z Androidem xD

Hiszpania z 3%, do 0.4%. USA z 3% do 1,6%, aż chce się zacytować swoje posty i odpowiedzi na nie sprzed 5 czy 3 lat :E Ostatnie urządzanie z WM ? https://www.youtube.com/watch?v=oIiluY-FNA0

Na pewno konsumencki WM jest martwy w takim wydaniu jaki znamy, nawet jakieś Overmaxy wydaje częściej telefony niż MS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, może kogoś zainteresuje, ze dziś wystartowała otwarta beta mojej appki Good Plan. Jest to wersja UWP, przepisana praktycznie od zera specjalnie pod Win10. Good Plan jest jedną z popularniejszych appek w Store, w wielu krajach top100, 1.4mln userów, 22 języki. Liczę na jakieś opinie, sugestie, bugi. Zostawiam link dla chętnych: https://www.microsoft.com/store/apps/9nblggh58q1q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie w planach załadowanie ze subskrybowanego kalendarza lub z pliku?

Jak z wyświetlaniem Live Tile w średnim/dużym kafelku? Wyświetlanie terminu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie w planach załadowanie ze subskrybowanego kalendarza lub z pliku?

Jak z wyświetlaniem Live Tile w średnim/dużym kafelku? Wyświetlanie terminu?

Co do ładowania z innego kalendarza czy pliku, takie coś mam w planach od 4 lat, czyli odkąd istnieje appka, więc niestety można założyć że realnie nie ma. Trzeba z palca dodać wszystkie lekcje, co troszkę trwa, ale na szczęście raz na pół roku ;)

Co do kafelków, oczywiście są lekcje i taski na Medium/Wide Tile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś szuka alternatywy dla Edge to warto wypróbować Monument Browser. MA funkcję blokowania reklam, co prawda w wersji eksperymentalnej, ale blokuje całkiem nieźle, lepsze to niż nic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszło na dniach do mnie ładowadnie bezprzewodowe. Niczym fast charging w porównaniu z innymi ładowarkami. Żadna ładowarka ani żaden kabel nie był w stanie dać Lumiom prądu większego niż 680mA, to daje 960mA do 1020mA :o Telefon się ładuje w oczach.

Problem to ciepło.. po 20 minutach wkładka ma 50*C

Na razie muszę to jeszcze potestować czy jest bezpieczne pod innymi względami, np gdy telefon dojdzie do 100% i co się stanie, bo chyba pomija to cykliczność ładowanie litówek, które mają 3 fazy ładowania. Gdzie jak bateria dość rozładowana to wali maks, a potem spada, tutaj przy 98% dalej miałem prąd 1A.

 

Na razie przełożyłem do Lumii 620.. i na niej będę eskperymentował w 15 minut naładowało się 25% baterii no ale to 620 to ona ma 1300 baterię.

 

Ze względu na ciepło bezpieczniej chyba będzie to trzymać pod USB 2.0 wtedy prąd nie przekracza 500mA, a sieciową opcje mieć na wypadek nagłych wypadków jak trzeba szybko naładować telefon.

 

Na razie na usb 2.0 temperatura nie przekracza 39*C czyli bezpiecznie.

 

 

Edit

Przy 100% nie przestaje ładować, więc troche lipa i trzeba się pilnować. Leciało równo 420mA przez ponad godzine po naładowaniu, i rozgrzało się nieźle, widocznie bateria odbijała, a jakieś rezystory czy coś takiego na wkładce to brały na klatę i oddawały ten prąd w postaci ciepła, jak zapiąłem do zwykłej ładowarki do spadło do 0 po paru minutach.

 

Więc jak się zostawi na 100% to wkładka się spali i może pociągnąć też baterię przez to, że do niej dotyka.

Edytowane przez wirmo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie jak można wyłączyć systemowe modyfikowanie zdjęć na windowsie ?

 

Robie zdjęcie, wygląda super, potem telefon z nim pracuje i je przerabia i wygląda ujowo. Jak to dziadostwo wyłączyć ? Na 8.1 tego nie było. I o ile problemu nie ma przy zdjęciach w dobrym świetle o tyle w słabym świetle telefon już musi swe paluchy w to włożyć.. nie po to ustawiam sobie manualnie ISO i czas naświetlania żeby mi potem telefon to przrobił tak jakbym robił na auto.

A różnica w zdjęciach przed przerobieniem a po jest tak kolosalna że to się w głowie nie mieści. Zmienia wszystko, balans bieli, kolor, jakieś wygładzanie, cienie.. no wszystko.. z dobrego zdjęcia robi :kupa: które nadaje się tylko do skasowania.

 

Dobre zdjęcie widać tylko od razu po zrobieniu jak jeszcze telefon go nie przetworzył.

Edytowane przez wirmo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nic nie oznacza. Jeszcze w tym roku mamy konferencję MS, na której oprócz dwóch urządzeń z serii Surface ma być pokazane coś ekstra, a na wiosnę 2017 mamy premierę RS2, wraz z którą również mają się pojawić kolejne urządzenia MS. Wśród nich nie jest wykluczone, że znajdzie się jakiś smartfon, ale już nie nazwany Lumia. MS po prostu kończy z tą marką i tyle, ale to nie oznacza, że kończy przygodę ze smartfonami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, najlepiej nie popadać ze skrajności w skrajność :) Bo już raz pisałam, że się skuszę na Androida, a nic z tego nie wyszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzi ktoś już na RS2 ? Jak ze stabilnością? kusi mnie, żeby znowu przejść do kręgu FAST w Insider, chyba lubię być beta testerem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tapatalk jest tylko na windows10? Bo tak to wygląda. Odinstalowałam, bo mi pokazywało biały ekran tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś tak, że mu się zawiesza Messenger na kontaktach co 3-4 dni i pomaga tylko restart telefonu? Mam Lumię 640 W10. Może zna ktoś rozwiaznie bo staje się to juz dla mnie uciążliwe. Reinstalowałem już aplikację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...