Skocz do zawartości
eGabeleXxX

Windows Phone - Temat ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli potwierdzi się, że 70% użytkowników WP z Lumiami x20 zostanie na lodzie, to ja wysiadam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Halwiefal

Ja już wysiadłem kilka mies. temu po 3 latach z WP8 :)

Wczoraj całkowicie nietechniczny znajomy (myslałem wczesniej, że nawet nie wie jaki ma dokłądnie telefon) sprawdzał czy przypadkiem jego L925 nie dostała już aktualizacji do W10m, bo "czytałem że ma dostać na dniach"... To się zdziwi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zostaną na lodzie, tylko muszą jeszcze poczekać.

Najpierw dostaną modele głównie z 1 GB RAM. Do modeli z 512 MB RAM trzeba win10 nieco okroić.

 

 

Co do samej aktualizacji, to na L640XL LTE poszła dość szybko. Potem system chce się zaktualizować do kompilacji 164 w między czasie aktualizując masę innych aplikacji, co solidnie zwalnia system. W tym miejscu kolejna uwaga. Dopóki nie zaktualizuje się wszystko to może nie być zsynchronizowany kalendarz, kontakty, wiadomości i wiele innych rzeczy przechowywanych z kontem MS, lecz jak system zaktualizuje wszystko do najnowszych wersji to synchronizacja powinna odbyć się bez problemu.

 

Ja się obecnie zmagam z moją beznadziejną kartą pamięci. Kingston 32GB, która już mi parę razy wywinęła numer z błędami i pech chciał, że stało się to i teraz, więc kopia karty na dysk w kompie, usuwanie większych plików i skan karty w poszukiwaniu błędów :E Potem przywrócenie danych na kartę i umieszczenie w telefonie. I tak co miesiąc... Muszę wymienić kartę pamięci. Ktoś przy okazji poleci coś w rozsądnych pieniądzach, najlepiej 64GB? :E

 

 

Edit: Dodam, że ta 640Xl jest w sieci Plus i brand jest. Od teraz aktualizacje systemu mają być niezależne od operatorów.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Halwiefal

(...)

https://wpworld.pl/50440/microsoft-nie-dotrzymal-slowa-nie-wszystkie-urzadzenia-lumia-otrzymaja-windows-10-mobile/

http://msmobile.pl/aktualizacja-windows-10-mobile-lista-obslugiwanych-telefonow

Nie dostaną, lista jest ostateczna jesli chodzi o Lumie. Również wiele telefonów z 1 GB (czy Lumia 1020 z 2 GB) ram nie otrzyma aktualizacji.

Edytowane przez Halwiefal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcę wejść na oficjalną wersję Windowsa 10 mając teraz testową muszę wrócić do 8.1 i potem zaktualizować ją do 10 przez Upgrade Advisor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak by było najlepiej, bo jak zaktualizujesz to co masz, to system może dostać świra i się w ogóle nie zaktualizować.

 

 

@Halwiefal To po części jest spowodowane okresem wsparcia dla Lumii. Podczas instalacji win10mobile masz napisane że produkt będzie aktualizowany przez cały okres jego wsparcie. Poprzednie Lumie, te które miały win 8.0 były sprzedawane z 2 letnim wsparciem programowym, zatem nie ma się co dziwić, że na niektóre starsze modele spełniające minimalne wymagania win10M, nie dostaną aktualizacji. MS nie ma obowiązku wydania aktualizacji na starsze niż 2 lata modele to raz, a dwa nawet nowsze modele które nie spełniają minimalnych wymagań, bo mają np. 512MB RAM, również uaktualnienia dostać nie muszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Halwiefal

Ale wmawiał przez ostatnio rok, że aktualizację dostaną. L820, 920, 925 mają 1 GB ram, L1020 2 GB ram. Procesor z tych Lumii jest lepszy od SD400 z Cortexem A7, od SD2XX z L550, L650 tym bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Halwiefal. Mam L1020 z najnowszym Fast Insiderem. Telefon ma 2GB Ramu, Windows 10 Mobile działa na nim bardzo dobrze. Nie ma technicznych powodów, żeby L1020 czy L920 nie miały dostać update. Jedyne co przychodzi mi na myśl, to że ktoś gdzieś jakiś manager sobie pomyślał, że po co mamy uaktualniać 3 letnie telefony, niech kupią nowe Lumie, tak jak robią to Androidowcy. Tylko że te osoby nie kupią nowej L950, a coś z Androidem...

Cały czas mam nadzieję, że Microsoft ma po prostu poraz kolejny problem z komunikacją, z wypowiedzeniem o co mu chodzi. I że obecna lista to pierwsza fala, za miesiąc-dwa kolejna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy tak. Dawno się mówiło, że starsze modele dostaną też aktualizację do win10 tylko później. MS mogło zmienić zdanie. Powód opisałem Halwiefal w wiadomości do niego, którą przytoczę tutaj.

Czasem tak jest, że porywasz się z motyką na Słońce, mówisz, że coś zrobisz a potem przesuwasz termin z nadzieją, że się uda, lecz się okazuje że się nie da.

Ich błąd i tyle. Chodzi o to, że w pewnych krajach prawo nie pozwoli na aktualizacje na starszych modelach, bo jeżeli nie potrafią zagwarantować sprawności działania systemu na Lumiach x2x i system by się wieszał, ciął to mogliby ponieść większe straty niż to się wydaje.

Na nowszych modelach, tu gdzie są pewni, że mogą popoprawiać tak by wszystko działało dobrze, to użytkownicy nie będą tak bardzo wieszali psów na systemie, a najwyżej na danym modelu. Gdyby dali aktualizacje na modele, z których konfiguracją pod win10 sobie MS nie poradzi, to wszyscy by te psy wieszali na systemie, nie na słabych urządzeniach.

MS już to przerabiał w przypadku przeglądarki w WP8.1 i przeładowywania kart. Ludzie czepiali się systemu, a tak na prawdę to była wina właśnie 512 MB RAMu.

 

Kwestia tego, która decyzja im się bardziej opłaca i tyle. Uznali, że strata będzie mniejsza jak ludzie ponarzekają na brak aktualizacji, niż jak będą narzekali znów na system, gdy winne są słabe urządzenia.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LeBomB, to ma sens, ale dla urządzeń z 512 MB Ramu. Na mojej L1020 wszystko działa jak ta lala. Mam go sprzedać, i kupić L550 z polową Ramu i wolniejszych procesorem? Bez sensu.

Poza tym, ja patrzę na to jako developer. 70% moich użytkowników nie dostanie update do Win10. Po co mam robić aplikację onlyWin10, skoro tylko co trzeci użytkownik z i tak małej ilości użytkowników WP będzie mógł z niech skorzystać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pclab1993

LeBomB, to ma sens, ale dla urządzeń z 512 MB Ramu. Na mojej L1020 wszystko działa jak ta lala. Mam go sprzedać, i kupić L550 z polową Ramu i wolniejszych procesorem? Bez sensu.

Poza tym, ja patrzę na to jako developer. 70% moich użytkowników nie dostanie update do Win10. Po co mam robić aplikację onlyWin10, skoro tylko co trzeci użytkownik z i tak małej ilości użytkowników WP będzie mógł z niech skorzystać?

No i po drugie przecież od jakiegoś czasu MS twierdził, że wszystkie Lumie dostaną aktualizację! Mam Lumię 1020 i jestem rozczarowany dzisiejszą informacją.

Edytowane przez pclab1993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal liczę na to, że Microsoft wprowadzi, chociaż część zmian z WP10 do 8.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pclab1993

Ja nadal liczę na to, że Microsoft wprowadzi, chociaż część zmian z WP10 do 8.1.

Czyli powtórka z WP7.8? Wydali aktualizację do WP7.8 i na tym się skończyło, aplikacje z WP8 niekompatybilne z WP7, nawet Skype wyłączyli (podobno, ja nie miałem telefonu z WP7). Po ok. 2,5 roku z WP8, WP8.1 papa MS, kupuję Androida.

Edytowane przez pclab1993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do W8.1, w Update Advisor mam komunikat, że pracują z operatorem nad uaktualnieniem. Tyle, że mój telefon jest kupiony w sklepie, bez brandu. Używam karty sim z Heyah, Lumia 640 DS. Ktoś ma jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do W8.1, w Update Advisor mam komunikat, że pracują z operatorem nad uaktualnieniem. Tyle, że mój telefon jest kupiony w sklepie, bez brandu. Używam karty sim z Heyah, Lumia 640 DS. Ktoś ma jakieś sugestie?

Po prostu ktoś puścił plotę że jest dostępna na dane modele, na 640 nie ma jeszcze. Też mam 640 DS i nie ma aktualizacji.. komunikat traktuj przez palce po prostu takie coś wpisali aby się wyświetlało jeżeli nie ma jeszcze aktualizacji bo tak jest szybciej i prościej niż zrobić tak aby telefon wykrywał jaki jest soft i na podstawie tego dobierał komunikat.

Edytowane przez wirmo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lumia 640 DS jeszcze nie dostała uaktualnienia, dlatego go nie ma. Ma 640 LTE i 640 XL LTE. DS-y nie dostały.

 

Z drugiej strony to nie wiem czy jest się czym cieszyć :P dobrze że mam win 10 na kompie, to przynajmniej wiem czy mi coś wcięło czy nie, bo na telefonie nie synchronizują mi się kontakty, wiadomości i kalendarz.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wirmo pozbyłeś się tego zapętlenia? Bo mnie się kontakty zsynchronizowały i cała synchronizacja zapętliła się na kalendarzu. Non stop wszystkie przypomnienia usuwa i wgrywa na nowo, nawet jak wyłączę wifi i przesył danych :E

Zeżarło mi to 30% baterii w 2 godziny i nie mogę tego wyłączyć. Przez to wiadomości też nie mogę zsynchronizować. Nie uśmiecha mi się reset do ustawień fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie co do W10.

Jak mi się nie spodoba, to czy będę mógł wrócić do poprzedniego systemu w "recovery" tel?

 

Pozdrawiam

EDIT

Przez opcję "sprawdź aktualizacje" da się zaktualizować?

Edytowane przez Mariuszgs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest taka możliwość powrotu. Na pewno część danych będzie musiała być odzyskana z chmury, a cześć aplikacji może potrzebować ponownej instalacji.

 

 

Przez opcję "sprawdź aktualizację" nie da się zaktualizować, bo zazwyczaj nie wykrywa żadnej aktualizacji. Musisz zainstalować upgrade advisor i to on dopiero ustawi system do wyszukania aktualizacji przez "sprawdź aktualizację".

 

Odnośnie problemów o których pisałem wcześniej, to kalendarz się zapętlił całkowicie i nic nie ruszyło. Zatem zrobiłem reset telefonu z poziomu ustawień, łącznie z czyszczeniem karty SD, trudno. Lecz co mnie pozytywnie zaskoczyło? Wszystko się zsynchronizowało bez problemu, a aplikacje, które były zainstalowane instalują się ponownie automatycznie, nie muszę na nowo wybierać tego co chcę zainstalować. Także reset telefonu to już niekoniecznie taki horror jaki był. Prócz tego, że większość gier nie zapisuje w chmurach postępu, a niektóre nie pamiętają zakupów, dlatego nie opłaca się inwestować w mikropłatności w grach ;)

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prócz tego, że większość gier nie zapisuje w chmurach postępu, a niektóre nie pamiętają zakupów, dlatego nie opłaca się inwestować w mikropłatności w grach ;)

Serio są takie gry/aplikacje, które nie zapamiętują zakupów? Akurat ten jeden element jest synchronizowany online, i to już od czasów WP7, z wiadomych przyczyn. Więc jeśli gdzieś to nie działa, to jedynie wina programisty, który musiał coś ostro zepsuć, żeby to nie działało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Asphalt 8 airborne :D Bywały problemy z logowaniem na konto osobiste w tej grze i czasem można dokonać zakupu normalnie na swoje dane, ale nie przypisane do konta w grze, tylko do konta gościa i już nawet po ponownym uruchomieniu gry może być tak, że zakup nie będzie widoczny :E Przynajmniej tak było wcześniej, czy to poprawili to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że nie będzie drugiej fal. Czyli, jeśli nie ma któregoś modelu na liście to nie dostanie on W10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to MS potwierdza jedynie, że nie planuje aktualizacji na urządzeniach z 512MB RAM, a to nie przekreśla jeszcze słuchawek z 1GB które nie dostały aktualizacji. Tak to wychodziło by że Lumia 640 Ds i 640xl ds nie dostaną uaktualnienia, podczas gdy reszta 640-tek dostała. Także cierpliwości.

 

Co do działania win 10 na Lumii 640xl to jestem na prawdę mile zaskoczony. Działa bardzo dobrze, a Edge to już w ogóle mnie zaskakuje szybkością działania. Nie wiem tylko jak zmienić bing na google jako domyślną wyszukiwarkę w Edge.

 

Klawiatura też ma wiele nowych fajnych rozwiązań. Joystik do przesuwania kursora to super sprawa. Zmiana języka w spacji również, ale możliwości przesunięcia klawiatury sie nie spodziewałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dthlfwp

Nie wiem tylko jak zmienić bing na google jako domyślną wyszukiwarkę w Edge.

1. wejdź na stronę google.pl

2. ustawienia -> zmień wyszukiwarkę (przynajmniej tak było na Windows 10, gdy go miałem na PC :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mobilnych kafelkach byłaby to zbyt duża funkcjonalność :P

Edge jest "taki se", nadal miewa problemy z renderowaniem stron (to nie czasy < IE6 gdy - niestety - MS dyktował warunki, teraz trzeba się dostosować do reszty) + zniknęło przechodzenie pomiędzy stronami gestem. Jest tylko systemowe "wstecz". "dalej" nie znalazłem.... :o:cegla: Jaja sobie robią z użytkowników.

Po kilku godzinach użytkowania na Lumii 735:

- przycisk "wifi" w centrum powiadomień w końcu służy wyłącznie do włączenia/wyłączenia wifi;

- MS odkrył menedżer plików;

- system wydaje się być wolniejszy od 8.1. Np. w menu po wybraniu którejś z pozycji chwilkę zajmuje zanim telefon "zaskoczy", czasami potrafi pojawić się animacja wczytywania. Na odczucie to wpływa też brak niektórych animacji przez co miało się wrażenie większej płynności 8.1 (np. teraz kolor motywu wybiera się bezpośrednio z menu personalizacji i widać, że zastosowanie zmian zajmuje około sekundy, wcześniej czas ten był ukryty za animacjami towarzyszącemu wywołaniu podmenu;

- system sprawia wrażenie niedopracowanego przez np. okresowe miganie wyświetlacza;

- miałem nagranych kilka filmów. Już nie mam.

Tyle na razie. Najbardziej mnie ciekawi czy system w końcu zyskał wielozadaniowość, ale to z czasem się pewnie przekonam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...