Skocz do zawartości
eGabeleXxX

Windows Phone - Temat ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

Najtańszym telefonem z upgradem do WP10 będzie Lumia 532?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dostały Lumie 535 430 i 435, nie wiem jak one się cenowo przedstawiają, ale 532 też dostała win10.

 

Tylko trzeba mieć na uwadze, że np modele sprzedawane bez brandu, nie będące w oficjalnej dystrybucji, nie dostaną oficjalnego niebrandowanego win10. Dla przykładu takim modelem jest właśnie Lumia 532, która nie niebrandowanego oficjala, a jedynym brandem w Polsce był Orange i tu powstaje problem, bo Orange ma głęboko gdzieś klientów, którym sprzedali Lumie, ponieważ jeszcze na żaden model nie zatwierdzili aktualizacji. Wychodzi na to, że 532 w Polsce obecnie nie ma oficjalnie polskiego win10 mobile.

 

 

@Camis Ogólnie nie można się nie zgodzić z tym, że to trochę błędne koło, bo ludzie nie kupują telefonów z windows bo nie ma aplikacji, a developerzy nie robią aplikacji bo jest mało użytkowników. Jednakże tych aplikacji jest sporo, choć część niestety płatnych w porównaniu do androidowych odpowiedników i tu się sprzeczał nie będę.

Lecz to co zacytowałeś, to świadczy też poniekąd o lenistwie developerów. Tłumaczenie w stylu

Microsoft ciągle kombinuje Windows Phone -> Windows Mobile -> Universal App -> nawet nie wiem jak to teraz wygląda ale pewnie równie sporo prac trzeba włożyć aby dostosować aplikację do nowej platformy.

Świadczy o tym, że developerowi się po prostu nie chce nawet zainteresować, lub już tak bardzo przywykł do pisania pod androida, że nic innego nie umie. MS od 6 lat w kwestii języka w jakim można napisać aplikacje nie zmienił nic, dalej podstawami są c++, c#, visual Basic, Java, .net.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecz to co zacytowałeś, to świadczy też poniekąd o lenistwie developerów.

Jak piszą "sami dla siebie", nie w celach komercyjnych to co z tego? Wolna wola jakie narzędzia wykorzysta, co napisze i na co to stworzy.

Jeżeli projekt jest komercyjny to tu już kto inny decyduje o tym czy aplikacja powstanie na dany system.

MS od 6 lat w kwestii języka w jakim można napisać aplikacje nie zmienił nic, dalej podstawami są c++, c#, visual Basic, Java, .net.

Jeżeli zmieniają API (a z tego co czytam to na to wygląda) to co z tego, że jest ten sam język?

Edytowane przez Superplastyfikator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Lumia 640 DS niebrandowana dalej bez update...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie narzekam na win10.

Na lumi 640ds działa poprawnie<niebrandowana>. Jedynie aplikacja ing ma problem.

Z tego co widze to bateria trzyma zdecydowanie dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie Windowsa 10 Preview na Lumii 640 DS niebrandowanej z końcówką .107. Wszedłem w Insider i tam zaznaczyłem "Production", a pod spodem jest napisane "Stop Insider Preview Builds". Dostałem informację, że jest dostępna do pobrania kompilacja .164. Czy jeżeli ją zainstaluję to będę posiadał już oficjalną wersję Windowsa 10?

Edytowane przez J0RG3N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, .164 to ta ostatnia oficjalna. Ale wejdź w Release Preview a nie w Stop Insider Preview. Bo jeśli za jakiś czas pojawi się jeszcze patch do .164 to w Release Preview go dostaniesz, a przy Stop Insider Preview zostaniesz z .164 na zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy, ale ja już podziękowałem WP i powróciłem do Androida. Wasted potencial, ale cóż. Chcą tracić klientów swoją polityka - proszę bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie tam coraz bardziej odpowiada :) bateria zaczęła trzymać dużo dłużej, a użytkowanie jest tak samo intensywne. 2 dni od ostatniego ładowania, połowa trzeciego i jeszcze 40% : Gry, internet, muzyka, lokalizacja włączona cały czas, transfer danych również. Tu jest postęp.

 

Wada jest w programie groove i odtwarzaniu muzyki z karty pamięci. Przy dużej ilości potrafi się wyłączyć, przy odtwarzaniu flac czasem zawiesić, no i samo odtwarzanie też nie jest doskonałe. Po dodaniu utworów do playlisty i wyszukaniu z niej potem jednego groove odtwarza tylko ten jeden utwór zamiast po nim kolejne z playlisty.

 

Położyli też przewidywanie tekstu. Jak napisze polozyli bez polskich znaków to zamiast zasugerować to słowo z polskimi znakami to sugeruje np. Polisylogizm polisylogizmów itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pclab1993

MS od 6 lat w kwestii języka w jakim można napisać aplikacje nie zmienił nic, dalej podstawami są c++, c#, visual Basic, Java, .net.

język (nie wiem czy w javie można pisac na WP, .net to platforma progr., nie język) to jedno, a całe biblioteki, API to drugie. A to MS zmienia już kolejny raz. Wprawdzie na lepsze, mozliwości są teraz większe, ale to już kolejny "reset" platformy w ostatnim czasie. COś takiego nie sądzę, żeby zachecało do angażowania się w tę platformę. Za rok zmienią znowu stwierdzą, że jednak trzeba od początku i co wtedy? Wprawdzie jest wsteczna kompatybilność, ale nie wiem czy jest taka 100-procentowa, bo np. wiele apek z WP7 poznikało ze sklepu dla WP8. Teraz chyba są dostepne na W10m wszystkie z WP8.1, ale kto wie co będzie po aktualizacji do czegoś typu W10.1m?

Nie wiem jak Wy, ale ja już podziękowałem WP i powróciłem do Androida. Wasted potencial, ale cóż. Chcą tracić klientów swoją polityka - proszę bardzo.

tak samo, jestem zadowolony ze zmiany.

Edytowane przez pclab1993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej adroidowi <szwagier> mówie nie.

Nawet nie dopracowany wp, mi bardziej odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam coraz większą chęć wrócić na lagdroida, powstrzymuje mnie tylko to, ze za 8 miesięczną L640 LTE dostanę 350zł :mad: a za to mogę co najwyżej kupić przeoranego jak pole na wiosnę SGS3, na moto g3 nie styknie, wczoraj wp10 z insidera zaaktualizował się do najnowszej kompilacji, po uruchomieniu cokolwiek bym nie zrobił restet, nawet gdy ekran gasł, recovery tool wrócił mi tel do 8.1, 10 to porażka, w Edge'u nie można ustawić z lewej strony ulubionych, zakopane głęboko, haseł też mi nie uzupełniał jak potrzeba, apka ING całkiem niechodziła, dno i beka mułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do Androida i jestem bardzo zadowolony z decyzji. Miałem już dość tych cholernych kiepskich zamienników aplikacji i wiecznego "soon". Aplikacje takie jak: Messenger, Facebook, Twitter, YouTube, Gmail (obsługujący też Outlook'a), SoundCoud, Instagram, Mapy Google to po prostu inna liga, a przecież są to podstawowe aplikacje.

 

Ja dalej adroidowi <szwagier> mówie nie.

Nawet nie dopracowany wp, mi bardziej odpowiada.

 

Widocznie masz bardzo małe wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon ma działać, nie zawisać, nie mulić- a apki poza ing wszystkie działają. Na poczte i wielość kont nie narzekam.

Żona ma adka i mam porównanie- telefon praktycznie stoi .

Może mam małe bo nie jestem dzieckiem FB ani podobnych pierdół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, Windows Phone 8.1 działał bardzo dobrze i spełniał swoje podstawowe zadania, natomiast tego nie mogę powiedzieć o 10 Mobile. Dla mnie to krok wstecz jeśli chodzi o stabilność, płynność działania i spójność interfejsu. Do tego doszła koncepcja UWP i tym samym zafundowano nam kolejne miesiące czekania na nowe aplikacje. Co do Androida to na moim P8 Lite działa bardzo dobrze. Zdaję sobie sprawę, że ten system wymaga lepszych konfiguracji, ale znowu na Windowsie mamy za 1000 zł Lumię 650 z układem Qualcomm Snapdragon 212, natomiast konkurencja w tym przedziale cenowym stosuje o wiele szybsze procesory np. Snapdragon 615. Microsoft stworzył dość hermetyczny ekosystem, nie będący w stanie konkurować ani sprzętowo, ani software'owo z nikim. To nie 2012 rok, gdzie argumenty o płynności działania czy darmowej nawigacji offline faktycznie miały decydujące znaczenie.

Edytowane przez Nihat89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też planuje androida dlatego, że już kilkanaście razy chciałem z czegoś skorzystać a okazało że nie ma na to aplikacji na windowsa..

Ostatnio aliexpres, gdzie dzięki aplikacji jest wygodniej i są duże zniżki. Nawet i 50% tylko za to że kupujesz przez apkę. Mając windowsa nie mogę w ogóle korzystać z tego serwisu via telefon nie mówiąc już o bonusach.

Na prawdę na przestrzeni ostatniego czasu miałem kilkanaście sytuacji że mając telefon z windowsem nie mogłem skorzystać z jakiejś usługi bo nie ma aplikacji na ten system.

 

Tyle dobrego że aplikacja od banku jest i sam system jest bezpieczny w stosunku do androida. Np na androidzie miałbym obawy aby instalować aplikację od banku i się na nią logować. Chyba że zdecydować się na jakiś potężny pakiet zabezpieczeń który pochłonie całą moc obliczeniową telefonu :D No ale będę musiał o tym jeszcze poczytać. Dlaczego urządzenia na androidzie są okradane, czy to po prostu wina użytkowników czy faktycznie mimo podjęcia wszelakich kroków jest duża szansa że zostaniemy obrabowani i logując się na konto bankowe okaże się że zostało wyczyszczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach użytkowania androida (przeszedłem z nokii 1320 na Sony Z Ultra) stwierdzam że zrobiłem dobry krok.. Aplikacji mnóstwo, i jakby nie patrzeć bardziej złożony system. Mech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cóż to za wędrówka ludu z windowsa? 10tka do d., czy te braki w aktualizacjach tak was wystraszyły?

 

Np na androidzie miałbym obawy aby instalować aplikację od banku i się na nią logować.

Tak, setki milionów użytkowników androidów jest na co dzień okradanych, aż dziwne że nikt z tym nic nie robi :E

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z androidów przeszedłem na Lumie 550 już z zainstalowanym Windows 10 za 500 zl i uważam, że w porównaniuz Androidami działą o niebo lepiej. Nie gram, a apki do bankó sa, od operatoró tez i rózne inne więc zostałęm. Bateria 2100, mogłaby być trochę pojemniejsza, ale za tę cenę nie wybrzydzam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, Windows Phone 8.1 działał bardzo dobrze i spełniał swoje podstawowe zadania, natomiast tego nie mogę powiedzieć o 10 Mobile. Dla mnie to krok wstecz jeśli chodzi o stabilność, płynność działania i spójność interfejsu. Do tego doszła koncepcja UWP i tym samym zafundowano nam kolejne miesiące czekania na nowe aplikacje. Co do Androida to na moim P8 Lite działa bardzo dobrze. Zdaję sobie sprawę, że ten system wymaga lepszych konfiguracji, ale znowu na Windowsie mamy za 1000 zł Lumię 650 z układem Qualcomm Snapdragon 212, natomiast konkurencja w tym przedziale cenowym stosuje o wiele szybsze procesory np. Snapdragon 615. Microsoft stworzył dość hermetyczny ekosystem, nie będący w stanie konkurować ani sprzętowo, ani software'owo z nikim. To nie 2012 rok, gdzie argumenty o płynności działania czy darmowej nawigacji offline faktycznie miały decydujące znaczenie.

Na jakim modelu masz win10 zainstalowany? Jeżeli masz tylko przez Insider bo masz model, który nie łapie się na oficjalną aktualizację, to się nie dziw, że są problemy.

O cenie L650 już pisałem, że jest stanowczo za wysoko, choć to pewnie dzięki wyświetlaczowi i aluminiowej ramce.

 

Co do aplikacji to się nie zgodzę, bo po wprowadzeniu aplikacji uniwersalnych i zintegrowanego sklepu między platformami, to o dziwo dość szybko wiele aplikacji zostało przeniesionych pod obsługę win10 i win10 mobile, więc nie ma tak, że będą kolejne miesiące czekania. Największa niepewność jest obecnie z mapami, bo aplikacje Here są dobre, a wbudowana aplikacja mapy jest dość uboga w funkcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem na 640 XL i akurat ten model działał przyzwoicie nawet na wcześniejszych wersjach z Insidera. Na innych telefonach jest różnie, dlatego ja po części rozumiem, że się wycofali z udostępnienia aktualizacji dla wszystkich urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja nie należę już do programu Insider. Z tymi aktualizacjami w insider to jak z instalowaniem beta sterowników od Nvidii. Raz wszystko zadziała ok, innym razem musisz przeinstalować. Tak jak ze sterownikami to mały problem, tak z systemem w telefonie już większy, bo trzeba wszystko potem przywracać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lumia 735 - W10 działa bardzo ok. Interfejs trochę się zmienił, brakuje mi włączania wifi po lokalizacji. Początkowo miałem problemy z mailami i ich dźwiękami - ale się naprawiło, nie wiem czemu :E

Cortana żyje i ma się dobrze, nie widzę, aby były na tym polu jakieś zmiany poważne. Znakomicie poprawiła się przeglądarka. Na w 8.1 miałem problem że wysunięcie przycisków wirtualnych skutkowało cofnięciem zoomu stronu. Teraz jest ok. No i brak wywalania do ekranu startowego na stronach www.

 

Szybkość działania jak w W8.1 ale animacja mi tak nie przycina.

 

 

Ogólnie cieszę się, że zaktualizowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale bez problemu sobie podróżujesz po UE. No i jakoś te miliony nielegalnych imigrantów też sobie są i podróżują po całej UE. Nikt ich specjalnie nie sprawdza i nie zatrzymuje. Na pewno są lub będą fundacje które w tym pomogą.
    • Witam. Komputer z obudową BQ 500DX w której siedzi na stock ustawieniach Ryzen 5700X na którym zamontowane jest chłodzenie Noctua UH-14S z 2 wentylatorami w push-pull Arctic P12 PWM PST. Temperatury są bardzo spoko jednak przy każdym grzebaniu w budzie, czyszczeniu czy też wymianie pasty raz na 6-12msc to już mnie krew zalewa od tych zapinek i demontażu tejże wieży. Buda dość mała więc AIO na górę to można zapomnieć o ALF'ie, a z przodu by nie pasowało estetycznie... Zresztą to komp żony więc "trochę" to utrudnia (wizualnie musi się podobać, a AIO jej się nie podoba...). 1. W oko wpadł mi ostatnio Arctic 36 ARGB - montaż wentylatorów wydaje się znacznie bardziej komfortowy niż te zapinki, wieża niższa, wydajność na papierze wydaje się OK. Jedyne czego się obawiam to 4 heatpipow i czy ram Corsair Vengeance  LPX wejdzie/zmieści się pod spód (obecnie 2 używane kanały pamięci są pod Noctua/jej wentylatorem). Co sądzicie o tym? 2. Coś innego sensownego jeszcze znajdę gdy stawiamy na komfort montażu/demontażu/czyszczenia, cisza, chłód i wincyj światełek jak na choince...?
    • Ale jak wyjedziesz dalej  jak nie masz  aktualnych dokumentów  ? W jaki sposób znajdziesz prace ,mieszkanie  , jak się zarejestrujesz  jako uchodźca   wojenny  ,  jak  zawnioskujesz  o bonusy   socjalne .... Zwykłe zatrzymanie /konrola przez policję   i nie masz aktualnych papierów i już jesteś zatrzymany . A   na pewno   w najbliższym  czasie będzie   jeszcze wiekszy focus służb na  UA  i kontroli będzie więcej  na ulicach  .      
    • Dzięki za odp. Najnowszy Office w wersji Home & Student. Opcja z RTX 4080 Super na pokładzie bardziej mi odpowiada. Pozwoliłem sobie wczytać koszyk z morele z zeszłego roku: https://www.morele.net/inventory/info/e12f63f5/ Rzuć proszę okiem na powyższy config. Jako CPU wybrałem wówczas Procesor Intel Core i5-13600K, 3.5 GHz, 24 MB, BOX (BX8071513600K), teraz zaproponowałeś Procesor AMD Ryzen 7 7700 AM5 OEM. Na co postawić? Co do mnie, chyba mam większą słabość do Intela, ale odłóżmy sentymenty na bok ; -). Przy wyborze nie kierujmy się też ceną (+/- 300-400zł różnicy mogę przełknąć), ale wydajnością oraz który z tych CPU lepiej będzie współpracować z Nvidią. Inne propozycje także mile widziane. Oczywiście zmiana CPU domagać się będzie zmiany MOBO. Rok temu pod Intela wybrałem: Płyta główna Gigabyte Z790 UD AX Przypomnę, że monitor, który GPU musi obsłużyć to niniejsza bestia: https://mi-home.pl/products/mi-curved-gaming-monitor-34 Dalej, potrzebuję SSD minimum 2T, zasilacz (czy 750W wystarczy, by udźwignąć kompa z peryferiami?), Pamięć Kingston Fury Renegade, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL32 (KF560C32RSK2-32) vs Pamięć Lexar ARES RGB DDR5 32GB (2x16GB) 6000MHz CL30 LD5BU016G-R6000GDLA, Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 5 140mm (SPC306) vs Chłodzenie procesora Arctic Freezer 36 Black, pozostaje kwestia dobrej obudowy i chłodzenia.
    • jakaś nowa technologia. Niszczyciel oledów. https://ithardware.pl/aktualnosci/technologia_qdel_jest_coraz_blizej_moze_zwiastowac_zmierzch_oledow-32722.html
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...