Skocz do zawartości
eGabeleXxX

Windows Phone - Temat ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zainstalowałem 10, wcześniej przerwałem proces bo nie miałem czasu. Na ten czas aktualizują się aplikację.. Nie podoba mi się większy pasek nawigacyjny który zajmuje większą część ekranu, oraz że kolor ikonek jest szary zamiast biały. Duża czcionka też mi się nie podoba, ale to to pewnie kwestia ustawień. Najbardziej jednak ubolewam nad brakiem powiadomień w centrum powiadomień. O ile jak jest jakieś powiadomienie to te tymczasowe na górze się wyświetla o tyle gdy się rozwinie to nie ma nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma nic? Rozwijasz cały panel od góry i tam masz wszystkie powiadomienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak powinno być ale poza przyciskami jest czarna plansza pod spodem i tyle :E Nie mniej poczekam aż wszystko się zaktualizuje i ponownie uruchomię telefon.

 

 

Jak na razie największa wada to zlikwidowali możliwość chowania paska gdy otwarta jest jakaś aplikacja. :thumbdown: Korzystanie z nawigacji będzie teraz tragedią bo pół ekranu zabrane przez pasek, który zawsze sobie chowałem.

Ponad to brak bezpośredniego skrótu kafelkowego do zmiany trybu sieci 2G/3G

Brak kafelka z ilością stanu baterii od oszczędzania więc było w czasie rzeczywistym, teraz kafelek pokazuje tylko ikonkę zamiast stanu procentowego. Teraz aby sprawdzić poziom bateri muszę wysuwać CP, zamiast spojrzeć na ekran.

Brak możliwości dodania ikony od bateri na ekran blokady. Pokazuje tylko czerwony X w ustawieniach.

Brak możliwości edycji adresu ulubionej strony. Trzeba usuwać i dodawać od nowa ze zmienionym adresem.

Brak możliwości dodania skrótu do ulubionych w przeglądarce, trzeba specjalnie wysuwać menu. W 8.1 można było wybrać co ma być pod lewym przyciskiem.. Tutaj na sztywno są karty i tyle.

Brak możliwości obsługi kalkulatora w pozycji poziomej.

Aparat chodzi wolniej

Brak możliwości robienia zrzutów ekranu :thumbdown: Wyrzuca napis "Nie udało się zrobić zrzutu ekranu"

 

 

 

In plus, to przeglądarka chodzi dużo lepiej. Ciężkie strony lecą bez laga :thumbup:

aplikacja fb w konću ma możliwość odpowiadania na konkretne komentarze.

 

Ciekawe czy będą resety, oraz jak będzie z baterią. Lepiej czy gorzej.

Edytowane przez wirmo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zrzuty ekranu robi się bez problemu, aparat działa tak szybko że ile razy daję komuś telefon by zrobił zdjęcie to po naciśnięciu przycisku nawet nie wie że się już zapisało.

Pasek nawigacji można schować zawsze i wszędzie.

Masz to samo co bardzo wielu użytkowników i mobile i pc. Po wykonaniu uaktualnienia sporo błędów które przypisuje się jako braki systemu, a to są po prostu błędy z uaktualnienia. Fakt, jest to bardzo uciążliwe i tu się MS nie popisał i jedynym wyjściem w win10 mobile jest reset do ustawień fabrycznych, tak jak w pc instalacja na czysto, niestety. Lecz potem system działa dużo lepiej, szybciej i stabilniej i nie ma błędów.

 

Kafelek z baterią musisz rozwiązać przy pomocy jakiejś aplikacji. Kalkulator niestety działa tak jak piszesz, ale za to ma wiele nowych funkcji, jak choćby przelicznik miar itp. No i fakt, pod lewym przyciskiem w przeglądarce mogą być jedynie karty. Reszta z tego co napisałeś to sa błędy wymagające resetu.

 

Chyba że kompilacja która się zainstalowała jest stara i telefon musi się zaktualizować do najnowszej. To wtedy te błędy mogą zniknąć.

 

@Camis będę miał dostęp do kompa to poszukam źródła, ale czytałem 2 dni temu, że MS wydłuży wsparcie programowe dla urządzeń z win 10 mobile. Zatem ich udział w rynku jak na razie mało obchodzi. http://www.winbeta.org/news/microsoft-will-continue-develop-windows-10-support-lumia-oem-partner-phones

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak zrzuty ekrany już się naprawiły. System jest aktualny bo sprawdzałem sobie wersję jakie były i jaką ja mam. To owszem są nowsze, ale jako bety. Oficjalna najnowsza jest ta co mam na telefonie.

Pasek nawigacji niestety w niektórych aplikacjach nie da się schować. O ile w edgu np się chowa czy w pogodzie, o tyle w aplikacji od baterii czy nawigacji nie. Jest to dla mnie ogromna wada. Zwłaszcza że ten jest powiększony w stosunku do 8.1

Kafelku z baterią nie da się rozwiązać za pomocą aplikacji z tego względu że te od aplikacji są aktualizowane co 20 min a nie w czasie rzeczywistym jak od Statusu Baterii.

 

Ponad to zauważyłem sporadyczne błędy w wyświetlaniu. Np raz wszedłem w listę aplikacji i nie znikła tapeta. Dopiero za drugim razem się przyciemniła.. miałem też problemy z nawiązaniem połączenia do internetu, oraz z ładowaniem niektórych stron. Pasek postępu dochodził do końca i nic się nie działo.. Dopiero jeszcze raz trzeba było odświeżyć.

 

No i bardzo boli mnie aplikacja aparatu.. Przetwarzanie zdjęcia może zająć nawet kilka minut. Po wejściu we wszystkie zdjęcia nowe potrafią się wcale nie wyświetlać bo ciągle są przetwarzane. Ponad to nie da się przybliżać zdjęcia na podglądzie, trzeba specjalnie wchodzić we wszystkie zdjęcia. No jest bardzo źle jeżeli chodzi o obsługę aparatu.

 

 

Resetów jeszcze nie miałem.

Edytowane przez wirmo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza oficjalna to ta z końcówką .318

Zdjęcie da się przybliżyć na podglądzie.

Aplikacja o nazwie Insider (ale nie ta od wersji testowych, ale ta od baterii) wyświetla na bieżąco stan baterii.

Przetwarzanie zdjęcia zależy też od modelu telefonu oraz od zastosowanej karty pamięci i tego czy korzystasz z HDR czy nie.

Pasek nawigacji chowa się w aplikacji mapy, aplikacjach Here, aplikacji Sygic. W aplikacji Here zostaje jedynie węższy czarny pasek, prawdopodobnie dlatego, że Here kiedyś było inaczej przygotowane, a obecnie nie jest dalej rozwijane. Nie robi to jednak wielkiego znaczenia, bo aplikacja Mapy ma już obecnie identyczną funkcjonalność, czyli ulubione miejsca, nawigację głosową, mapy offline. Jest jeszcze Yanosik, w którym po schowaniu paska nawigacji czarny pasek który po nim zostaje robi się minimalnie większy, ale to wina aplikacji nie systemu.

Jak u Ciebie wygląda ten "powiększony" pasek w stosunku do 8.1, że narzekasz że Ci zabiera "pół" ekranu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jednak to odinstalowuje raczej. Telefonem nie da się nagrywać filmów.. Filmy się tną.. bez znaczenia czy zapis na SD czy na pamięc telefonu, obraz potrafi się zatrzymać na kilka sekund. W dodatku nie da się włączyć oświetlenia.

Zepsuli wszystko to co było najlepsze w 640 czyli aparat.

Edytowane przez wirmo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ewidentnie błędy po aktualizacji a nie wady systemu. To wszystko o czym teraz piszesz działa. Zrób reset do fabrycznych i sprawdź.

Co więcej, teraz w trakcie nagrywania można włączać i wyłączać doświetlenie.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ewidentnie błędy po aktualizacji a nie wady systemu. To wszystko o czym teraz piszesz działa. Zrób reset do fabrycznych i sprawdź.

Co więcej, teraz w trakcie nagrywania można włączać i wyłączać doświetlenie.

Dioda LEd podczas nagrywania to żadna nowość, ja tak miałem na 8.1

W każdym razie podświetlenie już działa.. Jest ten sam "błąd" co na 8.1 to jest w momencie gdy telefon się ładuje nie można włączyć diody.

 

Na dniach może i zrobię ten reset do fabrycznych bo nie jestem zadowolony z płynności działania. Jest wolniej niż na 8.1 i dialer się lekko przycina na początku, co mnie mega irytuje bo to podstawowa funkcja. Raz też zaciął mi się telefon podczas wybierania numeru.. Choć może nie tyle telefon a obraz, bo telefon zaczął wybierać numer ale obraz stał.

Na minus można też podać sam dialer że jest w górny rogu i trudniej się do niego dostać niż na 8.1 gdzie był na dole, ale za to system zapamiętuje na której był zakładce, więc od razu po wejściu w słuchawkę można mieć dialer otwarty. Wieć tak jakby tego minusa

nie ma.

Nie działają też powiadomienia na ekranie blokady czy glance.. w ogóle. Mam ustawione że mają się wyświetlać ale nic nie pokazuje, dostane SMS-a to mam tylko ikonkę na pulpicie tam gdzie godzina i zasięg no i na kaflu. A na ekranie blokady czy glance nie ma nic. Czy nieodebrane połączenie wiadomość.. nie dowiesz się :( a są ustawione, zarówno w skrótach jak i w ogólnych opcjach. No i baner wyskakuje z góry, który teraz trzeba chować do góry co jest bardziej uciążliwe niż na 8.1 gdzie można go było wywalić w lewo albo w prawo.

 

Ale za to z baterią jest chyba lepiej co mnie cieszy. Zostało mi 62% a mam już 1d i 15h, a sporo więcej na dniach dzwoniłem i rozmawiałem niż zazwyczaj bo przez 4 dni wygadałem tyle ile normalnie przez miesiąc :E Oraz aparatem się sporo bawiłem.

No i nie ma resetów to też in plus.

 

Najgorzej aby z tymi aplikacjami gdzie nie można paska schować. Mam dwie takie aplikację. Yanosika i status baterii (tą mam płatną) Yanosika spróbuje przeinstalować bo on wygląda tak jakby nie był dostosowany do 10. Bo kawałek wyświetlaczy dolnych jest pod paskiem bo są dostosowane do tego mniejszego z 8.1. Z tego co pamiętam to yanosik jest oddzielne na 8.1 i oddzielne na 10.

Edytowane przez wirmo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeszcze o Edgu parę słów. Poza tym, że jak na razie raz miałem problem z ładowaniem strony i nie działa tryb czytania. To jest znacznie znacznie lepiej. Np strona naekranie (dawniej hatak) główna pod 8.1 cieła się strasznie przy przewijaniu. tutaj śmiga płynnie. No i strona od opadów którą pozwoliłem sobie nazwać smartphone killer :E Również działa.. jest funkcjonalna. Bo płynnie to nie chodzi ale da się przybliżać oddalać. Także spory postęp - kiedyś poszedłem do elektromarketu i otworzyłem tą stronę na wszystkich Lumiach jakie były i tylko na 930 działała jeżeli mówimy o windowsie 8. . Wolniejsze modele nie dawały rady w tym i moja Lumia. Teraz jest ok.

Edytowane przez wirmo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak zapytam jeszcze raz, o jakie powiadomienia Ci chodzi? Bo w win10 wszystkie powiadomienia pojawiają się jako baner od góry ekranu, ale np w przypadku sms niecałe rozwinięcie tego banera pozwala Ci od razu odpisać, bez wchodzenia w wiadomości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

O to mi chodzi

3NvXTFQ.png

 

Wyświetlanie "krótkiego stanu" Nic z tego nie wyświetla ani na ekranie blokady ani na glance.

 

 

Kurdę, usunęli obsługę głosową :kwasny: Często z tego korzystałem jak nie chciałem nurkować w ustawieniach typu zadzoń do i podawałem nazwę kontaktu, albo otwórz np kalendarz. Teraz tego nie ma.

 

Potwierdziłem też że wszystkie aplikacje pod 8.1 nie chowają paska.

Edytowane przez wirmo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A to sprawdzę przez jakiś czas i dam znać.

 

Obsługa głosowa jest obecnie połączona z Cortaną a ta jest niestety niedostępna u nas.

 

A co się dzieje po naciśnięciu tego czerwonego krzyżyka? Bo ja takiego nie mam, więc pytam, bo może prowadzi do aplikacji, która już nie obsługuje takiej opcji, albo do aplikacji, której już nie masz i to ona blokuje wszystko?

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to sprawdzę przez jakiś czas i dam znać.

 

Obsługa głosowa jest obecnie połączona z Cortaną a ta jest niestety niedostępna u nas.

 

bo może prowadzi do aplikacji, która już nie obsługuje takiej opcji, albo do aplikacji, której już nie masz i to ona blokuje wszystko?

Czyli trzeba by zmieniać język na angielski.. To i tak nie pozwoli rozpozawać polskim imion kontaktów. Czy MS jeszcze w ogóle planuje wydać Cortanę w Polsce ?

 

O. bardzo ciekawa teoria. Sprawdziłem i zadziałało.. :thumbup: połowicznie. Tzn powiadomienia powróciły na glance, jednak na ekranie blokady wciąż są nieobecne :E

 

 

Przy okazji wstawiam różnicę wielkości paska. Jest kolosalna. Wtedy było idealnie, a teraz takie coś. :kwasny: Znowu odczuwam brak miejsca i chęć większego ekranu jak przy L620. Nie rozumiem po co było to psuć.

http://i.imgur.com/Y86IZKR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee nie jest tak źle biorąc pod uwagę fakt, że górne ikony są mniejsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale górne ikony pływają, a pasek jest na stałe. Tak też od ikon okno aplikacji się nie zmniejsza.

 

Zdaje że wm10 usuną problemy z baterią. Mam nadzieje że to nie przypadkowa dobra sesja i będzie tak cały czas. Dobijam do 4 dni, a dużo korzystałem z telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Problem baterii naprawiono ostatnią aktualizacją. Problemy jeszcze występują, ale zwykle na urządzeniach z aktualizacji (gdzie system nie był resetowany do fabrycznych), lub na urządzeniach niewspieranych, czyli bez oficjalnej aktualizacji w10m.

Na pasek nic nie poradzisz, wina aplikacji.

Jak aparat? Działa lepiej?

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cóż, u mnie działa na .107

Pasek, tak. Wszystkie aplikacje pisane pod 8.1 mają problem z paskiem. Yanosik poinformował, że niedługo zabierają się za aplikację pod win10. Oby dotrzymali słowa, bo pasek to nie jedyny problem.

Aparat troszkę lepiej, już tak nie muli, ale filmy dalej łapią przycinki. Z reguły ze dwie ze trzy. Ale nie tak jak na początku że non stop i obraz potrafił się zatrzymać na kilka dobrych sekund.

Powiadomienia też się naprawiły.

Edytowane przez wirmo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, u mnie działa na .107

Pasek, tak. Wszystkie aplikacje pisane pod 8.1 mają problem z paskiem. Yanosik poinformował, że niedługo zabierają się za aplikację pod win10. Oby dotrzymali słowa, bo pasek to nie jedyny problem.

Aparat troszkę lepiej, już tak nie muli, ale filmy dalej łapią przycinki. Z reguły ze dwie ze trzy. Ale nie tak jak na początku że non stop i obraz potrafił się zatrzymać na kilka dobrych sekund.

Powiadomienia też się naprawiły.

 

Dziś miałem troszkę czasu i zgłębiłem temat. Zrobiłem swojej 640XL DS aktualizację przez trick insider + advisor. Po aktualizacji po prostu wywaliłem apkę insidera i telefon utknąl na .107. Dziwiło mnie, że od dawna żadnej aktualizacji nie mam chociaż widzę newsy, że już kompilacja .318 jest wypuszona jest dla wszystkich użytkowników. Po pobraniu jeszcze raz insidera i kliknięciu, że rezygnuję telefon wykrył update na .318 i właśnie zaciągam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

O, tego nie wiedziałem ;)

 

@wirmo2 Zrób też tak, bo 107 to stara kompilacja, 318 sporo naprawia ;) Choć u Ciebie ewidentnie jeszcze sobie system pracuje i reguluje wszystko. Ja jak aktualizowałem do win10 to po resecie do fabrycznych zostawiłem go na noc podłączonego do wifi i ładowarki, żeby sobie wszystko poustawiał sam jak trzeba, zalogowałem się jedynie na konto MS. Przez noc sobie wszystko zainstalował, zaktualizował i działał jak należy ;)

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie zaktualizowała do win10, ale nie mam ochoty ani czasu niestety, a błędy mnie zniechęcają :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, tego nie wiedziałem ;)

 

@wirmo2 Zrób też tak, bo 107 to stara kompilacja, 318 sporo naprawia ;) Choć u Ciebie ewidentnie jeszcze sobie system pracuje i reguluje wszystko. Ja jak aktualizowałem do win10 to po resecie do fabrycznych zostawiłem go na noc podłączonego do wifi i ładowarki, żeby sobie wszystko poustawiał sam jak trzeba, zalogowałem się jedynie na konto MS. Przez noc sobie wszystko zainstalował, zaktualizował i działał jak należy ;)

Jednak pochwaliłem dzień przed zachodem słońca. Była to przypadkowo dobra sesja.. Teraz mam 18h i już zostało 60% a w ogóle nie korzystałem z telefonu :E

Także zaktualizuję do najnowszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem jak Wy, ale ja dostałem aktualizacje glance screena. Zmienili czcionkę na 10tkową, dodali też datę oraz znany wszystkim tryb nocny. Znikła jednak opcja podejrzyj i zostały wył, wł, 30 sek i 15 minut. Ale na całe szczęście okazało się że podejrzyj jest już ustawione w standardzie na stałe. Tyle tylko, że będzie się pokazywało te 30 sek albo 15 minut.

 

Jednak możliwości wyświetlania pogody ciągle nie ma i pewnie już nie będzie.

Edytowane przez wirmo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak GG3 w l640? Są trzy ryski widoczne pod światło. Czasami nie zamknę pokrowca i wrzucę tak telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc nawet GG 100 a i tak będą ryski. Wystarczy zwykły piasek (kwarc), ba ja porysowałem szkło akrylowe w zegarku za 2500zł. Nie ma jeszcze na świecie szkła którego nie da się zarysować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...