Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adi_Rybnik

Haswell nakładanie pasty?

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka. Jutro będę składał już kompa opartego o 4670k. Mam pytanie. Jaką metodą najlepiej zaaplikować pastę? Zrobić kropkę na środku, krzyżyk, czy może rozsmarować cieniutką warstwę po całym procesorze i nałożyć wentylator? Pomóżcie. Pasta to MX-2. Jaka najwydajniejsza opcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie cienka równa warstwa lub krzyżyk o długości 3/4 przekątnej .

 

Ps. Jaki batch trafiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obojętnie, byle malutko pasty, nie ma sensu się cackać, mały blob na środek proca

 

znacznie ważniejsze, żeby mieć dobry docisk - bez tego nici z wydajnego chłodzenia; a jak dobrze przypitolisz cooler, fest dokręcisz to pasta sama się rozjedzie po procu

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropla na srodek i rowno rozmazujesz karta, nie za duzo. Ma ledwo zakryc powierzchnie. Masz wtedy pewnosc, ze nawet jak krzywo przylozysz radiator to i tak bedzie rowno rozprowadzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze robiłem kropkę wielkosci ziarenka ryżu i po prostu przyciskałem coolerem. Gdy pasta się rozgrzeje to sama rozejdzie się równo po powierzchni procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja zawsze robię jedną dużo kropkę na środku i 4 małe na rogach :E .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno jak się pastą zrobi Yin i Yang to w Intelach I3 odblokowuje się tryb Turbo, jak w I5 i I7

 

a w AMD nałożenie pasty w "strzałkę" (jak w logo) obniża TDP ze 125W do 95W i fazy na mobo mają lżej

 

:twarzoplask:

 

OP, nałóż pasty na środek proca, dociśnij i tyle, żadnej filozofii w tym nie ma

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L312B530. Poszukam jeszcze w necie, może coś za granicami będą pisać na ten temat.

 

Na jutubie masz filmik z różnymi metodami i przeźroczystą plexą więc wszystko widać - fizyki nie oszukasz, zawsze będzie tak samo.

- KROPA

- KRZYŻYK

prawie to samo wychodzi (zobacz filmik na jutubie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o tym mówisz? chyba najlepiej rozciągnąć po całym procku, wtedy mamy pewność równomiernego pokrycia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek po środku wzdłuż rdzenia też sobie może być. Patrząc np. na takiego haswella bez IHS, widać, jak duży i długi ma rdzeń. Więc jeżeli chłodzenie nie daje gwarancji na tyle dobrego docisku, żeby pastę nałożoną w postaci kulki pośrodku rozprowadzić po całej powierzchni, to można tak zrobić. Po prostu najważniejsze, żeby nie narobić zamkniętych pęcherzyków powietrza, czyli zasada jest taka, że nakłada się pastę tak, żeby pod naciskiem rozchodziła się od środka na zewnątrz i przede wszystkim nie rozsmarowuje się jej przed założeniem chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek po środku wzdłuż rdzenia też sobie może być. Patrząc np. na takiego haswella bez IHS, widać, jak duży i długi ma rdzeń. Więc jeżeli chłodzenie nie daje gwarancji na tyle dobrego docisku, żeby pastę nałożoną w postaci kulki pośrodku rozprowadzić po całej powierzchni, to można tak zrobić. Po prostu najważniejsze, żeby nie narobić zamkniętych pęcherzyków powietrza, czyli zasada jest taka, że nakłada się pastę tak, żeby pod naciskiem rozchodziła się od środka na zewnątrz i przede wszystkim nie rozsmarowuje się jej przed założeniem chłodzenia.

:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze aplikuje paste cieniutko po calej warstwie przewodzacej cieplo :) I nigdy po zdjeciu chlodzenia nie mialem "wylanej" pasty na boki itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wale kropkę na proca i rozsmarowuje pędzelkiem małym albo dowodem - robi tak bo akurat mój cooler ma heatpipe'y dotykające prosa i trzymane przez aluminiowy kawałek (OCZ Vendetta 2) i u mnie kropki i krzyżyki nie sprawdzilyby się bo ten spód nie jest płaski tylko m. heatpipe'ami i tym aluminium są rowki i to dość spore :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...