Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tasdefleja

LC Prodigy by tasdefleja

Rekomendowane odpowiedzi

LC Prodigy by tasdefleja

Jako że mało kto lubi czytać od razu przechodzę do zdjęć.

Stwierdziłem, że jednak coś napiszę.

:D

 

Jako, iż jest to moja pierwsza przygoda z LC, chętnie przeczytam wszelkie sugestie i opinie.

 

Podzespoły:

 

-Bitfenix Prodigy

-Gigabyte B75N.

-Noiseblocker PL-2 x3.

-WD Scorpio Blue.

-Corsair CX500M

-ASUS HD 7870.

-Patriot Viper 2x4 1600MHz.

 

IoJ3pBGh.jpg

 

Kf05yOyh.jpg

 

1GmiYBsh.jpg

 

aBMB2ZFh.jpg

 

F7CsyM3h.jpg

 

TEHcbrqh.jpg

 

IITdLqSh.jpg

 

Części LC:

-Swiftech MCP 35X

-EK Supreme LTX

-Węże XSPC

-Złączki EK 16/10

-Adaptery 45,90 od EK

-Chłodnica MagiCool 240 Slim

-Swiftech MCP 35X Res

-AquaComputer DP Ultra Clear

-Sróbki, podkładni, nakrętki od iksmodiw'a.

 

qOmzrPj.jpg

 

XxrbS8Th.jpg

 

h05Dp6Th.jpg

 

Mi4e6Qwh.jpg

 

s8SvzE3h.jpg

 

zJHapvOh.jpg

 

UfV0Bbih.jpg

 

rOoXfEZh.jpg

 

rjS5V0u.jpg

 

piHiK3jh.jpg

 

Prace:

 

IbsuDBbh.jpg

 

XLUTTpdh.jpg

 

xPaBAfdh.jpg

 

Fr1BITGh.jpg

 

AJGlDXdh.jpg

 

OaciHy1h.jpg

 

b3NTyEih.jpg

 

FFTTMk7h.jpg

 

l8kSRgch.jpg

 

Zalewanie:

 

I5XDQfTh.jpg

 

6X4R5cPh.jpg

 

6nv0ckvh.jpg

 

471SAjl.jpg

 

Czekam jeszcze na kilka części m.in.

-Przedłużki 24,8,6,6 pin w kolorze czarnym - oplot SHD,

-Oplot czarny SHD,

-Sróbki stożkowe-imbus,

-Ekstrator do złącz molex,

-Termokurczki,

-Węże Tygon,

-Płyt AC DP Ultra czerwony,

-Wtyczka molex-kątowa,

-Panel boczny z oknem

 

 

Kolejny "apdejt" gdy dojedzie reszta gratów.

 

Jutro postaram się zrobić kilka lepszych zdjęć już całemu komputerowi.

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najciekawszy worklog jaki w życiu czytałem, 2/10 :E

A tak na serio - jestem ciekawy efektu, a swoją drogą - po co najpierw dodajesz wątek, a później zdjęcia :P ?

EDIT:

Wyszło to bardzo dobrze, ale według mnie za ciemno tam, tylko ta czerń i drobne akcenty w postaci złączek srebrnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najciekawszy worklog jaki w życiu czytałem, 2/10 :E

A tak na serio - jestem ciekawy efektu, a swoją drogą - po co najpierw dodajesz wątek, a później zdjęcia :P ?

Przez przypadek kliknąłem "Dodaj odpowiedź" no i dupa... :E

 

@Down

 

Tak karta będzie wodowana, ale nie ta, bo nie ma na nią full covera. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy co z tego wyjdzie. ;)

Jak na razie mam dwie uwagi:

1. EK Easy Mount

2. Oplot na kable od pompki i wymiana jej wtyczek na czarne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie w swoim czasie. Czekam na kable, oploty, termokurczki, wtyczki itp. pierdoły od iksmodiva. W drodze jest też okno. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że to jest fullcover na 7870 z referencyjnym PCB. Mój Asus jest niestety w rev.2 i bloczek nie pasuje. :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze wiedzieć...niebawem będę kupował 7870 i dobrze sprawdzę czy będzie na niego fc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Lil sprzedałeś :(

 

Co do BF wygląda kozacko, aż pomyślałem chwilę nad takim maleństwem ale nieee... :E

 

Martwi mnie rez... oby nic nie pękło. Brak pierścieni w rezach o typowej zabudowie (tuba plexiana) prowadzi na dłuższą metę do pęknięć...

 

Zobaczymy co wykombinujesz :) Nawet złączki EKWB całkiem, całkiem :)

 

Powodzenia!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. :)

Do reza też mam obawy. Głównie za sprawa złączek wkrecanych prosto w tube, ale mam nadzieje że nic sie nie stanie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już było wspomniane wyżej jedyne co kłuje mnie w oczy to śruby na bloczku.

Easy Mount bardzo wskazany :thumbup:

generalnie witamy w klubie "Prodidzów" :E

 

@down

same śubki raczej trudno dorwać ale dużo ludzi sprzedaje wraz z blokami.

ale nie mówię, że nie można się ewentualnie dogadać i odkupić same EM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bla ja szukam zapinek juz od miesiąca EK przestało produkować czarne :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest wykluczone, że bloczek zostanie za jakiś czas zmieniony, ale jeżeli by się trafiła okazja to chętnie bym same zapinki dokupił.

 

Doszła dziś paczka od iksmodiw'a, a w niej:

 

Slp6Fsv.jpg

 

ooEYsY5.jpg

 

 

Dziś zdarzył się przykry wypadek i miałem wyciek ze złączki nad płytą. :mad2:

Płyta została zalana, ale na szczęście wszystko działa. :cool:

 

@Edit

 

Przyszła dziś paczka z tygonem, szkoda tylko że w złym rozmiarze... :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem no ale co zrobić... :D

 

Doszła paczka z morele oraz od iksmodiw'a:

 

Okno:

JBZYqBnh.jpg

 

Przedłużka molex z kątowym wejściem, piny, wtyczki, nakrętki i śrubki:

S1wppwvh.jpg

 

Oplot SHD Deluxe, trochę kabla oraz rurka termokurczliwa:

2owYSb7h.jpg

 

*Większość dupereli przeznaczona jest do Prodigy, ale część do nowej-starej budy. ;)

 

Kurier odebrał dziś tygona w złym rozmiarze, więc mam nadzieję że właściwy dojedzie w okolicach wtorku/środy.

 

Zastanawiam się jakiego koloru płynem zalać układ. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo stawiałem na czerwony. Później do głowy przyszedł mi biały mayhems. Teraz z kolei myślę nad fioletem. ;) I co tu wybrać...

 

@edit

Ewentualnie dokupię czarnego tygona i zostanie DP Ultra clear. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem albo czarny wąż coby układu nie syfić, albo dołóż ładny fiolet, bo takich układow jest mało, a przy całym czarnym środku będzi enapawdę dobrze wyglądać ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO fiolet, albo... przezroczysty Tygon i DP ultra clear, nawet ciekawie by to wyglądać mogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym przywalił zielony uv i katody, ostatnio podobają mi się mocne kolory. Może być też bez UV, ale taki jasny soczysty zielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciemny fiolet, biały lub tak jak napisałeś czarne Tygony. Ja osobiście skusiłbym się na fiolet, ponieważ bardzo rzadko jest spotykany. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym przywalił zielony uv i katody, ostatnio podobają mi się mocne kolory. Może być też bez UV, ale taki jasny soczysty zielony.

Pastel mint ma bardzo fajny odcień:

 

mayhems-pastel-mint-gree_24023.jpg

 

 

 

Z fioletów widzę tylko

Mayhems Pastel Raspberry Purple:

 

mayhems-pastel-raspberry_24038.jpg

 

 

oraz

 

Mayhems Pre-Mix X1 Purple:

 

mayhems-pre-mix-x1-purpl_17343.jpg

 

 

@Edit

 

Jest jeszcze:

Mayhems X1 Płyn - UV Fioletowy

 

77-6125_0.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...