Skocz do zawartości
Finac

Finakowe combinacje

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby tak wykonać perforację topu, zamontować chłodnicę na górze, wyciąć w tyle obudowy otwór na dwuslotową kartę graficzną i zamontować DirectCU Mini GTX670/760...

;)

 

Dobry pomysł. :thumbup:

Edytowane przez Wiktor10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wariacją na temat DirectCU Mini nieco mnie poniosło ;) Komputer ma być do pracy, a tam dedykowana karta graficzna jest niewskazana (żeby mnie nie kusiło).

 

ELDER, nie sprawdzałem dystansu pomiędzy blokiem H90 a zasilaczem. Gdybym miał zastosować manewr, o którym wspominałeś, pojawi się problem z kablami 24-pin i EPS. W tym momencie wtyczki mam umieszczone praktycznie idealnie równolegle do gniazd w zasilaczu. W przypadku montażu karty graficznej jestem zmuszony obrócić PSU, tak aby stworzyć jakiś "ciąg" powietrza, co prowadzi do skrzyżowania się wiązek zasilających. Wiem, wiem rozwiązaniem jest zmiana mobo, na takie które ma EPS i 24-pin obok siebie, na górze płyty głównej - ASUS Maximus VI Impact lub Z87I-Pro ;)

Co do pompy w H90 - na 12V odpada bo najnormalniej w świecie pierdzi/terkocze :lol2: Przy 9V jest zdecydowanie lepiej, a na 7V możemy uznać za cichą pracę :) Ktoś mi może zarzucić, że pojęcie ciszy jest względne, ale swoimi komputerami chyba udowodniłem, iż nie wychowałem się 500 m od lotniska :E Zresztą nie miałem innej koncepcji na schłodzenie procesora.

Edytowane przez Finac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update

 

Pierdoła ukończona

:D Przedłużki wymienione na Deluxe SHD, kable sygnałowe umieszczone w jednym oplocie i zakończone kostką 2*5. Opcja z zamontowaną kartą graficzną przy użyciu taśmy wydaje się być mało prawdopodobną. Ćwiczę skill'a - nie użyłem ani jednej opaski zaciskowej :E

 

01grkxd.jpg

 

028wk8j.jpg

 

031lj5c.jpg

 

049ij71.jpg

 

05r0j3l.jpg

 

 

c.d.n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem :lol2: Pompka puszczona na 7V, wentylator podpięty pod PWM i ustawiony na jak najniższą prędkość. Jutro odpalę maleństwo i potestuję. bakume ma puszczonego Krakena na 60% (8V), przy cieplejszym procesorze (84W), gdzie mój po OC na 3.5 GHz w Turbo ma 60W. Powinno być dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ;) Jutro postaram się rozwiać wątpliwości i mam nadzieję, że założone ustawienia okażą się wystarczające :lol2:

 

EDIT:

W spoczynku - 27 stopni (wentylator ~750 r.p.m., pompka - ~1100 r.p.m.).

Praca, internet, przeglądanie grafiki itd. - 34 stopnie (wentylator ~750 r.p.m., pompka - ~1100 r.p.m.).

LinX - około 55 stopni (wentylator - ~1150 r.p.m., pompka - ~1100 r.p.m.).

 

Należy dodać, że mam zamontowany filtr Demciflex na całej powierzchni dołu obudowy (200x200 mm).

Edytowane przez Finac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update

 

W ramach nudy postanowiłem zrobić cosik nowego

:D Mam nadzieję, że temperatury nie wzrosną :E

 

060dugi.jpg

 

 

c.d.n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foty,foty...coś skąpisz nam fotorelacji,czekamy...

ELDER, poprawimy się

:D

a gdzie ta poprawa? nieładnie, nieładnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postępy są takie a nie inne z powodu braku sprzętu i czasu. Co do ilości fot - racja mogłem zrobić po kilka procesora i chłodzenia, a pstryknąłem jedno ale konkretne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update

 

W ramach nudy postanowiłem zrobić cosik nowego

:D Mam nadzieję, że temperatury nie wzrosną :E

 

http://abload.de/img/060dugi.jpg[/img

 

 

c.d.n.

Powiem ci że to zdjęcie zrobiło na mnie największe wrażenie :E:thumbup:

Edytowane przez Kunnorinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update

 

016mskk.jpg

 

Ale od pocztąku. Mimo tego, że PC-Q27 dostała drugi slot żeby zmieścić GTX 670 to coś mi nie pasowało. meko pytał czy brałem pod uwagę Cooltek'a i zabrało mnie

:lol2: W środę złożyłem zamówienie u sąsiadów po zachodniej granicy i wczoraj odebrałem z rąk pana Janka.

Od razu poczyniłem drobne zmiany w pudełeczku:

- usunięcie napisu COOLTEK z frontu i naklejki z tyłu

- usunięcie USB 3.0 i audio z front panelu oraz zamaskowanie jak w Prodigy (i tak nie będzie widać ze względu na umiejscowienie na biurku)

- skrócenie kabli od front panelu oraz zarobienie w jedną kostkę plus wymiana śrub na czarne

- podklejenie filcem nóżek

Całość złożyłem do kupy celem sprawdzenia czy tak umiejscowiony zasilacz się obroni. Nie dał rady :lo2: 15 minut w LinX zaowocowało 95 stopniami na 2. i 3. rdzeniu :E Wykonane przez iksmodiwa kable wylądowały w torebeczce, a leniuch sam się wziął za robienie nowych żeby pasowały do obróconego PSU. Jutro powinienem skończyć :) Jeśli to nie pomoże będe musiał pomyśleć nad szybszym śmigłem.

 

Garść "fotków" budy plus stanowisko:

 

02tdsau.jpg

 

03jbsiv.jpg

 

040yso4.jpg

 

05qnsyv.jpg

 

066nslj.jpg

 

07cjse5.jpg

 

08njs5c.jpg

 

09n7s4m.jpg

 

105usjn.jpg

 

11p9soq.jpg

 

12pes20.jpg

 

13uysav.jpg

 

 

c.d.n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zaebiste wnętrze kompa zasłonięte zasiłką. Cooltek powinno dostać karę za takie budy. Nie zmienia to faktu, że z zewnątrz wygląda bajecznie.

 

ps Co to masz za klawę? Mnie pomalutku zaczyna uwierać klawa z zestawu Logitech MX3200 i dumam nad zmianą.

Edytowane przez bielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bielas, to Logitech K360. Budka wybrana ze względu na pasywny zasilacz oraz umiejscowienie portów USB i audio na boku obudowy. Jeśli obrócenie zasilacza nie przyniesie zadowalających efektów to może pokuszę się na jego wymianę i sprawię sobie Cooltek U2 z oknem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też fajna to U2. Porty usb zepsują Ci jednak "clear look".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny projekt, nie omieszkam skorzystać z zawartych tu doświadczeń podczas budowy swojej kostki. Chyba się nie obrazisz, nie? ;) 5!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paranormal & specgaming, dziękować :D

 

bielas, U2 będzie ostatecznością, której mam nadzieję nie zastać ;)

 

6M9, korzystaj do woli! W razie czego służę pomocą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę swoją nastepną budę jak się zdecyduję na zmiane konfigu. Całokształt stanowiska wygląda po prostu perfekcyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko. Ile i czy w ogóle AXP-100 wystaje Ci poza górną krawędź płyty głównej? Mam ochotę to kupić, ale boję się, że krawędź radiatora zaprze mi się o top budy i będzie 200 zeta w plecy. Mój mobas to Foxconn H67S, więc socket ma umiejscowiony podobnie, ja u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im więcej widzę projektów w kosteczce, tym bardziej chce sprzedać moją masterkę 690II i zacząć składać coś takiego :)

Jestem pod wrażeniem jak minimalistycznie można ułożyć sobie miejsce pracy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im więcej widzę projektów w kosteczce, tym bardziej chce sprzedać moją masterkę 690II i zacząć składać coś takiego :)

Jestem pod wrażeniem jak minimalistycznie można ułożyć sobie miejsce pracy :)

Nie jesteś sam, mój Arc Midi też może się obawiać, że wyleci ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...