Skocz do zawartości
Finac

Finakowe combinacje

Rekomendowane odpowiedzi

Update

 

 

Na pierwszy ogień kandydat do pasywnego schłodzenia sześciu jajek. Oczywiście zegary i napięcie w dół. Mam nadzieję, że trafił mi się względnie dobry batch i nie będzie z tym problemów. Komputer ma służyć tylko i wyłącznie do pracy biurowej...

 

015s9jqt.jpg

 

017i5jki.jpg

 

016klkxt.jpg

 

 

Jakie drugie prezentowane wcześniej kable. Tym razem zamontowane w "obudowie". Ze względu na sztywność wiązek musiałem pozbyć się dwóch kastetów, które przebiegały pod płytą główną. Nie do końca chętnie

:E Najszersza klamra pękła jako pierwsza, druga została usunięta już w pełni z mojej woli.

 

018zgjb9.jpg

 

019kvj26.jpg

 

020m1jrt.jpg

 

021okko0.jpg

 

022w8jjw.jpg

 

023g2klc.jpg

 

024klkgn.jpg

 

02520jst.jpg

 

026pfknx.jpg

 

027obj7q.jpg

 

028i3kld.jpg

 

 

 

 

 

c.d.n.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta klamra do 24 pin 180 stopni super, takie coś muszę sobie sprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia...Paweł jak zwykle maniakalnie jedzie z kabelkami...efekt recablingu niesamowity Proszę Pana,gratuluję i zazdraszczam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękować, dziękować :)

 

W Bitfenix Prodigy kabel 24-pin biegł jeszcze ciaśniej.

 

Wczoraj przekonałem się, że otwory montażowe w ASUS-ie są nieco większej średnicy niż te w MSI, co powodowało wypychanie przez kable płyty głównej z kołków. Jedyne co mi pozostało to porozwierać w nich główki. Tak tez zrobiłem :] Później przyszła pora na zdjęcia i pochwalenie się Wam komputerem.

Usuwając kastety na kablach pomiędzy płytą główną a taflą bencha zmniejszyłem naprężenia powodując jednocześnie nieco dezorganizacji w tym obszarze. Myśle sobie jest git - tam gdzie widać kable są one w grzebieniach, tam gdzie jest trudniej z ich zobaczeniem- brak Mamy więc jakąś regułę :E Zaglądam w szparę a tam cztery dziady od EPS biegną w większym łuku. Stwierdzam - walić, nie ruszam bo jeszcze połamię kastety. Poza tym, przecież jest ładnie. Pojechałem do pracy, wracam, zaglądam - dalej je widać. Nie pozostało mi nic innego jak zejść do piwnicy po piny, termokurczki i resztę sprzętu. Po pół godziny i skróceniu czterech kabli o 3 mm, a nastepnie jeszcze jednego dziada o kolejne 2 mm stwierdzam, że nieład po „ciemnej stronie” został uporządkowany :D Bez ofiar w kastetach :]

Teraz wiecie jak wygląda życie kabelkowego zboczeńca :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dżizasie, tacy jak Ty powinni trafić do Teleekspresu w kategorii ludzi pozytywnie zakręconych :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 24pin wcale nie musi byc taki poskrecany, poprostu piny są zdublowane niepotrzebnie.

 

Od strony zasilacza jest 28 pin wiec 4 piny są extra - po jednym na kazde napiecie - 12V 5V 3,3V i GND.

 

Mmoza ich wogole nie podłaczac bo nic to nie da.

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update

 

 

Czapki z głów...

:lol2:

 

cpucij4j.jpg

 

 

 

 

 

c.d.n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet trepanacja czaszki w Twoim wykonaniu wygląda jak artyzm cool.gif

 

Coach Paweł, jako odstresowanie od codzienności, zaleca rozbieranie procków, czyszczenie i polerowanie IHS lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie sobie palec złamałem jak zobaczyłem nowy post w temacie, a Ty tu jakieś czapki wrzucasz :E

Co tam znowu combinujesz? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarcoSimone, stwierdziłem, że trzeba coś zrobić, żeby zakup maszynki się zwrócił

:lol2:

 

heat, ponad rok posuchy... Takie tam małe grzebanko. Jeden z muszkieterów wyląduje w Akasie Euler i pójdzie do pracy. Drugi mam zamiar puścić w pasywie na niedużym chłodzeniu Noctua i też poleci do firmy. W sumie to dla niego postanowiłem zerwać czapy z procków. Trzeci teoretycznie będzie sercem HTPC do domu - muszę tylko nabyć odpowiednią budkę. Nawet kupiłem OrigenAE MM100, która miała być "wie neu", ale ktoś się nieco rozminął z opisem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz kolej na LC w gigantycznej obudowie, 20 wentylatorów i 100 kilometrów kabli w oplotach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update

 

 

aerial, może kiedyś zbuduję coś większego... Póki co mam ogarnięte kilkaset metrów kabli w domu i wkroczyłem w etap wykańczania największego projektu życia

:lol2:

 

Coś mnie ciągnie do małych projekcików... Czarny ryż na 330W zasilaczu od OMEN 17 ;)

 

amdr7k2m.jpeg

 

 

 

 

 

c.d.n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update

 

 

Pokaż mi swojego ITX-a, a powiem Ci... :lol2:

Temat nie umarł tylko został nieco odłożony w czasie. Mistrz CNC zaprojektował i wykonał dla mnie takie oto maleństwa:

01j2kkb.jpeg

0284jb6.jpeg

037tkiv.jpeg

04anjvx.jpeg

05bxk6l.jpeg

 

Obudowy dla mojego "nowego" ulubionego standardu - STX :lovin: Dwie wersje - z możliwością zamontowania dwóch dysków 2.5 cala o grubości do 15 mm oraz bez takiej sposobności. Przygotowane pod chłodzenie o wysokości ~55 mm - jedna dla Ryzena ze zdjęcia w poście powyżej z założonym śmigłem o grubości 25 mm, druga dla 35W Intela z chłodzeniem NH-L9x65 z próbą puszczenia w trybie pasywnym. Całkowicie modułowa konstrukcja umożliwia w miarę swobodne manewrowanie rozmiarami biorąc pod uwagę funkcjonalność płyt głównych w tym rozmiarze.

Następny etap to przygotowanie całości do szkiełkowania i anodowanie.

 

c.d.n.

Edytowane przez Finac
  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu mega ?

Planujesz po szkiełkowaniu taki patent jak robił Alex Banks u siebie w projekcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

O jakim patencie mówisz bo nieco wypadłem z obiegu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Finac napisał:

Dziękuję :)

O jakim patencie mówisz bo nieco wypadłem z obiegu?

Po szkiełkowaniu musiałbyś znowu do Marka podesłać elementy na CNC, żeby obrobił krawędzie :)
To jest efekt jak w macbookach itp, czyli powierzchnia szkiełkowana, a krawędzie surowe, moim zdaniem daje to świetny efekt, no ale jednak wymaga dodatkowej zabawy 

Tutaj link do wideo Alexa 
Od 14:36

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bombastiko! Genialnie to wygląda :D. Z ciekawości, ile waży takie "maleństwo"? Pewnie niejedna seryjna obudowa ATX waży mniej :P.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komputer z iGPU to tylko taki maluch. Mam zamiar zaopatrzyć się w Ryzen'a 4750G i wrzucić go zamiast 3400G. Zobaczymy tylko czy płyta będzie chciała go "zobaczyć"... 4650G hulają na A300 bez aktualizacji BIOS.

 

17 godzin temu, zawisztheblack napisał:

Bombastiko! Genialnie to wygląda :D. Z ciekawości, ile waży takie "maleństwo"? Pewnie niejedna seryjna obudowa ATX waży mniej :P.

Jednej jeszcze nie rozebrałem to sprawdzę :szczerbaty:

 

heat & ELDER, trzeba mnie było zostawić w niewiedzy...

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update

 

 

Dziś tylko jedna fotka - tylko dlatego, że każdy element jest owinięty w folię i szkoda mi było je ruszać przed wysłaniem do anodowania. Po wrzuceniu na większy ekran niż nadgryzione jabłko stwierdzam, że nędznej jakości :lol2: Jeśli widzicie "paproszki" na powierzchni, to tylko "paproszki" :szczerbaty: Za przygotowanie do szkiełkowania jak i samo jego wykonanie odpowiedzialna jest firma KORUND ze Szczecina. Robota pierwszy sort :thumbup:

szkieko9pk9o.jpeg

 

 

c.d.n.

  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haa...skusiłeś się na szkiełkowanie...doskonale.

Jeszcze anodowanie i można składać,czekam niecierpliwie na finał prac.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W Windows będziesz miał zawsze ciemno w HDR W grach będzie okej. 
    • Matko boska jak ja miałbym coś takiego na moim 34DW to by mnie krew zalała 😶 bo nie małe pieniądze wydałem na tewn monitor ale warto było zero problemów 
    • Ile czujników masz na płycie głównej ? FanControl wykrywa wszystko, co płyta udostępni nawet te czujniki, które nie są wyprowadzone jako gniazda FAN na płycie głównej. Nie sugeruj się nazwami FAN, bo FanControl je może zamienić. Trzeba samemu określić które gniazdo FAN na płycie odpowiada danemu odczytowi w FC. Nie znam Gigabyta, ale nie widzę sensu, żeby Gigabyt nie współpracował z FC.
    • Jednak ten chat jest głupi  Ty o asteroidach, a on o sterydach  
    • Jest już niewiarygodnie pięknie i wspaniale, ale będzie jeszcze cudowniej i ideologicznie wspanialej, to jeszcze nie koniec: pięciokrotnie (!) przesuwano wprowadzenie pełnej kontroli importowanej żywności. Cztery lata po (!) brexicie, dopiero od następnego wtorku, będą obecne kontrole fizyczne, ale zapowiada się, że będą wprowadzane stopniowo (hehehe), żeby dać biznesom czas na dostosowanie się. Ponieważ UE się nie pitoliła, kontrole żywności sprowadzanej z UK do UE zaczęły się od razu. Co ubiło 80-90% wolumenu eksportu w przypadku niektórych biznesów (pisząc z pamięci przykłady: jakieś chyba tam sery, produkty z grzybów). Do tej celebry sukcesu można dołożyć przykładowo jeszcze sprawę Irlandii Północnej, w której przez lata próbowano wprowadzić nowy wynalazek: Kontrolę Celną Schrodingera - czyli taką kontrolę, która jednocześnie istnieje i jej nie ma. UK "mainland" chciał kontroli, UK "ireland" reagował paniką na samą myśl o kontrolach. W związku z tym rząd tam się obraził na rząd "główny" i odmówił pracy. Foszek przez lata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...