Skocz do zawartości
Finac

Finakowe combinacje

Rekomendowane odpowiedzi

Jedni nazwą to worklogiem, inni buylogiem

;) Dla mnie to dokumentacja na przyszłość i dowody zbrodni dla małżonki :lol2: Temat nie będzie dotyczył jednego komputera, a tego co w międzyczasie kombinuję.

 

 

Banchetto Dimastech Nano Graphite Black

 

Trzeba iść z duchem czasu oraz panującą modą

:lol2: Wiem, że to mało profesjonalne i powinienem najpierw cyknąć fotki "na golasa", ale jakoś szkoda mi demontować podzespoły (zwłaszcza zasilacz) i ryzykować uszkodzenie powłoki lakierniczej.

 

nano011kyy1.jpg

 

nano06acz1a.jpg

 

nano07x3lqb.jpg

 

nano03idx0u.jpg

 

nano0522be1.jpg

 

Zdjęcia prezentują "obudowę" z usuniętą naklejką producenta, usuniętymi oryginalnym srebrnymi przyciskami, wymienionymi śrubkami na czarne i nóżkami z gumowych na czarne. Poza pierwszą opisaną zmianą za resztę należą się podziękowania darmaczowi. Dzięki jego sugestiom skrócił się czas oczekiwania od formy oryginalnej do prezentowanego efektu.

 

Przyciski zostaną zastąpione czarnymi Phobya Vandal resistant, ale o tym później ;)

 

Drugą rzeczą do pochwalenia się w dniu dzisiejszym są kable. Pierwszy sort również by darmacz :D Oplot Bitspower z użytymi kolorami black mat, goldenrod i platinum. Jak dla mnie zrywa gacie :E Pierwsze zdjęcie prezentuje kabel 24-pin i kable PCI-E. Na obecną chwilę z zamontowanym i wykonanym przez Darka separatorem z pleksi o grubości 5 mm (szacunek za ręczną robotę :cool:). Na dniach zostanie zastąpiony 3 mm pleksi z otworami wyciętymi laserowo. Na drugim zdjęciu widoczny separator gotowy do zamontowania pomiędzy płytą główną a banchetto.

 

kable0151xk5.jpg

 

kable024hz4f.jpg

 

Na deser nowy separator 24-pin i PCI-E, dystans pod dysk 2.5 cala i zaślepki do dwóch mniejszych otworów w obudowie. Za pomoc dziękuję ELDEROWI

;) Wstyd mi było, że dałem pupska bo nie wziąłem pod uwagę kołków znajdujących się w obudowie dla zaślepek i już więcej nie zawracałem mu głowy :E Wziąłem się w garść, znalazłem firmę, która wykonała dla mnie zlecenie od nowa, dodałem dwa elementy i mamy efekt:

 

pleksi01k0xhf.jpg

 

c.d.n.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny sprzęt :) Kable rzeczywiście zrywają gacie thumbup.gif Coś mi mówi, że estetyka w tym temacie będzie na najwyższym poziomie - powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecujący początek :D Dobrze widzę, że te separatory są nierozkładalne? Wygląda to na mało praktyczne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modyfikator, dobrze widzisz ;) Oplot Bitspowera powoduje dosyć duże naprężenia, a chciałem uniknąć "rozejścia się" separatora. Dlatego wybór padł na lity element.

Edytowane przez Finac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawełek kabelkowy zboczeniec :E Muszę Cię odwiedzić i ujrzeć te cuda na żywo :)

 

Zajebiste :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawa kolorystyka oplotów choć moim zdaniem platinum jakoś tak nie przemawia do mnie.

pewnie dopasowałeś kolorystycznie pod porty SATA?

btw jak z jakością samego oplotu?

chodzi mi głównie o wrażenia "macane".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platinum to łącznik dla szarych akcentów mobo i chłodzenia karty graficznej. Co do jakości oplotu to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Dzięki swojej średnicy (3.2 mm) idealnie układa się na kablu. Zawsze byłem zwolennikiem szmacianek i klasyczny oplot budził we mnie drobny niepokój.

Co do szmacianek - w PC-Q27 mam Techflexa i muszę przyznać, że paracord zrobił na mnie większe wrażenie :lol2: Może to ze względu na bardziej "gładką" strukturę oplotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

techflex dupy nie urywa.

wolę szmacianki, są przyjemniejsze w dotyku.

niestety zdjęcia nie oddają tego więc pytam.

sporo fajnych kolorów mają te bitsy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedziąc w wannie rozgryzłem różnicę między Techflexem a paracordem :lol2: Ten pierwszy jest pełniejszy, o bardziej widocznej strukturze i podatniejszy na zaciągnięcia.

Co do Bitspowera - w rzeczywistości oplot o wiele mniej się świeci niż na zdjęciach. Jakość zdecydowanie rekompensuje cenę :) Z tego co rozmawiałem z darmaczem to kolory bardzo dobrze pasują do kolorystyki używanej przy produkowanych obecnie płytach głównych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update

 

Z racji tego, że wciąż czekam na procesor, a kolejka jak na złość nie posuwa się po mojej myśli, wrzucam fotki bling! schładzacza

:E Nie jestem masochistą i oryginalne wentylatory zastąpią Noiseblocker'y BlackSilent Pro 120 PWM. Phanteks jest odpowiedzią na Bitspower goldenrod użyty w kablach.

 

phanteks01yturz.jpg

 

c.d.n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw, jak będą się komponować Noiseblocker'y z Phanteks'em. Kolor oplotu nie różni się od koloru cooler'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiktor10, różni się. Na szczęście w mojej granicy błędu ;)

 

Update

 

Karta graficzna wybrana, kasiorka na nią schowana w pudełko i ... Pojawiła się ona - iiyama XB2779QS. Miałem już bardzo krótką przygodę z WQHD 2560*1440 (ASUS PB278Q), ale ze względu na bad piksele musieliśmy się rozstać po jakiejś godzinie

:lol2: Cudny design, brak koncentratora USB i wbudowane głośniki czynią ją dla mnie idealną 8:E

 

iiyama01sau3w.jpg

 

c.d.n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny monitorek - wygląda tutaj trochę jak 46-50 calowy telewizor jak się popatrzy na biurko. Wydawało mi się, że to podłoga z listwą szczerbaty.gif

Edytowane przez LoBo1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny monitorek - wygląda tutaj trochę jak 46-50 calowy telewizor jak się popatrzy na biurko. Wydawało mi się, że to podłoga z listwą szczerbaty.gif

Myślałem że tylko ja mam zwidy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okno rozwiewa wątpliwości :lol2:

 

Miał być Gainward GTX780 Phantom, ale iiyama rozbiła plan. W najgorszym przypadku będzie GTX770 Phantom 2GB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update

 

 

 

Lian Li PC-Q27

 

 

Srebrne maleństwo

:) Elementy, które nie były anodowane zostały wysłane do lakierni proszkowej (tej samej, w której malował Tropuś). Wczoraj przyszła paczuszka i dziś miałem nieco czasu żeby pogrzebać. Do zrobienia - zamalowanie kłujących w oczy srebrnych śrub, skrócenie i oplecenie kabli od front panelu oraz oporządzenie kabli od chłodzenia. Potem już tylko wsadzenie "organów" :lol2:

 

pc-q270194swi.jpg

 

pc-q2702cssp3.jpg

 

c.d.n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q27 od początku mi się podobała.

czekałem aż ktoś się na nią skusi... no i się doczekałem :]:thumbup:

czarny lakier wygląda nieźle w środku budy.

zapewne reszta bebechów też będzie w tym kolorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż się prosi aby od środka pomalować na czarno a z zewnątrz zostawić srebrny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blabla123, dzięki :) W większości będzie czarno. Jedynym wyjątkiem jest płyta główna i pamięci RAM - poczciwa P8Z77-I Deluxe i Vengeance LP Blue. Poniosło mnie i usunąłem naklejkę z dysku SSD - po zamontowaniu wygląda kozacko ;)

 

JKm., malowanie środka nie jest złym pomysłem, ale w tym przypadku zostawiam oryginał. Lenistwo :lol2:

Edytowane przez Finac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foty,foty...coś skąpisz nam fotorelacji,czekamy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ELDER, poprawimy się

:D

 

Update

 

Pozazdrościłem i też będę miał chłodzenie wodne

:E Corsair Hydro H90. Pod chłodnicą Noiseblocker BlackSilent Pro 140 mm PWM. Pompkę puszczę za pomocą przejściówki na 7V i zobaczę jak się będzie spisywać. Powinno być git biorąc pod uwagę TDP procesora.

 

pc-q2703ukzqv.jpg

 

pc-q2704y8yfk.jpg

 

Po przymiarce płyty głównej nasunął mi się tylko jeden wniosek - mam więcej szczęścia niż rozumu

:lol2:

 

pc-q2705rbaol.jpg

 

pc-q2706qtyuo.jpg

 

pc-q2707xdlhn.jpg

 

Gdyby tak wykonać perforację topu, zamontować chłodnicę na górze, wyciąć w tyle obudowy otwór na dwuslotową kartę graficzną i zamontować DirectCU Mini GTX670/760...

;)

 

 

c.d.n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mieści się na styk,taki urok małych budek ;)

Co do grafy to możesz na taśmie pciex16 ją dać i dowolnie ustawić w budzie,

nawet przyłożyć równolegle do mobo o ile H90 nie za daleko sięga w głąb budy

i wszystko wraz z zasilaczem się pomieści.

BlackSilent Pro 140 mm PWM cichutki,nie wiem jednak czy tania pompa stosowana w H90 równie kulturalnie pracuje...sprawdzałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...