Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

skallt6578

Zowie FK - dyskusja, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kilka pytań. Chciałbym kupić myszke Zowie FK. Czy ta myszka jest warta swojej ceny, oraz to czy ta myszka dobrze współgra z podkładka A4Tech X7 500MP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że mam taki zestawik. Sprawuje się dobrze, obecnie używam 1150dpi i nie ma żadnych niepożądanych zjawisk, bardzo niski LOD, tak niski że przyzwyczajony do ogromniego LODa Razera ciężko mi się było przestawić :E Jak ktoś lubi niski lift off to mysz dla niego. Czy jest warta swojej ceny trudno powiedzieć bo jest sporo tańszych myszek z takim samym sensorem. Razer Deathadder 3.5G zmieniłem przez to że wyślizgiwał z ręki. FK jest mniejsza, lżejsza, bardziej poręczna. Ślizg jest całkiem niezły, widziałem w kilku reckach że jest niby słaby. W każdym razie lepszy od Razera :P

Do 1 gry w którą gram długi czas musze podpinać Razera bo niski LOD nie pasuje do mojego stylu w niej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli niski LoD nie stanowi dla Ciebie problemu, kupuj śmiało, polecam thumbup.gifszczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla jagiego chwytu jest ona przeznaczona? Nada się do finger? Obecnie gram na g9x i szukam czegoś w podobnym kształcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam pisałem jej recke i jak na mój gust powinna być nie droższa niż 150zł! Znajdziesz sporo dobrych myszy z tym samym sensorem w znacznie lepszej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla jagiego chwytu jest ona przeznaczona? Nada się do finger? Obecnie gram na g9x i szukam czegoś w podobnym kształcie

Tak. Wypełnij wzór w odpowiednim temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz parkinsona? :E

Ja, posiadając jeszcze mniejsze sensitivity od Ciebie, aż tak szybko nie machnę myszką podczas gry :E

 

Zobacz sobie prędkości maksymalne FK i sam na oko oceń, czy będzie ok.

Powiem tyle, że do niskich prędkości da się przyzwyczaić, ja już MX310 rzadko gubię, a on ma tylko 1,72 na 500hz :)

 

EC2 miało jakieś 3 z czymś i tylko na DMach gubiłem, 141cm/360 @ cs 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz błąd pomiarowy albo źle wyznaczone DPI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto, często pojawia się dwuklik i są chyba dwie rewizje, jedna z a0360 druga z a3050 jeśli się nie mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vmax Zowie FK (screen z overclock.net)

900x900px-LL-73ccf484_uUy4nD5.png

 

a tak btw jaką masz podkładkę bo widzę, że XXXXXL :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VMAX.jpg

to są ,moje testy FK. Wynik dobry- chociaż w q3live do przekroczenia.

Jak ktoś chce link do recki na PW

 

@up- zależy jak szybkim przejechaniu- z jaką prędkością maksymalną- o to właśnie chodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corepad Deskpad XXXL, ale wkrótce kupuję XXXXL i przytnę ją odrobinę, żeby zmieściła się akurat na całe biurko. :)

Potrafi mi ktoś wytłumaczyć jak właściwie mierzy się prędkość maksymalną w praktyce? Skoro V-Max mojej WMO 1.1A na 500Hz to 1.55M/s, to po szybkim przejechaniu metra i 55 centymetrów kursor powinien zacząć szaleć, czy działa to jakoś inaczej?

 

WMO po przekroczeniu 1.55 M/s wpada w negatywną akcelerację (

). Po szybkim ruchu dłonią kursor przebędzie krótszą drogę niż powinien. Prędkość maksymalną można zmierzyć odpowiednim programem np. Outerspace's Mouse Logger. (Tutaj screen z WMO : http://img543.imageshack.us/img543/5051/ms11max.png)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz i to bez większego problemu. przekładając def. prędkości na ruch myszki - prędkość (v) jest to droga (s) jaką przebędzie mysz w czasie (t). zauważ że ruch myszki trwa ułamek sekundy a droga jaką przebyła myszka, jak sam zauważyłeś jest mniejsza od 1 metra.

na podstawie twojego filmiku biorę orientacyjne dane.

s=0.40[m], t=0.2.

v=s/t=0.4/0.2=2[m/s]

sppkojnie przekraczasz 1.55[m/s]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szebniok, i tylko to jest efektem ubocznym szybkiego ruchu? Jak ja ruszam myszką w bok szybciej nić 25cm na sekundę to celownik wędrude na suficie czy podłodze.

Dalej nie rozumiem, jak mogę przekroczyć prędkość maksymalną jednego metra i 55 centymetrów w jedną sekundę, skoro moja podkładka nie ma nawet metra szerokości. :hmm:

 

Po przekroczeniu chyba 2,1 m/s kursor porusza się w losowym kierunku.

http://www.esreality.com/?a=post&id=1265679

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przem33k

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkał się ktoś z takim problemem?

 

http://www.youtube.com/watch?v=UWpS3CE5Ghc

 

Charakteryzuje się to tym, że w momencie powolnego przesuwu scrolla w górę nie ma akcji bądź jej responsywność jest mocno opóźniona (po sekundzie).

 

Testowane na: Zowie Fk 2014

Na nowym modelu, bo stary... skruszał.

Co jeszcze mnie czeka? Brak końcówki USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przem33k

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...