Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jon Irenicus

Laptop do 2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Otóż moja siostra jedzie na studia więc przyszedł czas na kupno nowego laptopa.

Chciałbym byście pomogli wybrać mi najlepszą ofertę w cenie 2500zł i mniej.

Minimalna specyfikacja-

Procesor-i5

Ram-min.4 GB (lecz 8 GB mile widziane)

Karta graficzna- Z pewnością nie zintegrowana, lecz przy tej cenie nie oczekuję by np. BF3 chodził na ultra.

Matryca-ok.15"

System mile widziany ale nie jest konieczny(na studiach się dostaje darmową wersję) najlepiej W7 ale W8 nie przeszkadza.

Z góry dziękuję za wszystkie przydatne podpowiedzi i podesłane oferty.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam coś takiego:

 

Klik

 

Ale generalnie nie polecam kupna laptopa akurat teraz, ponieważ ceny podniosły się o około 100-150 zł... przez studentów.

 

Jakież było moje zdziwienie kiedy zobaczyłem wczoraj mojego laptopa o 150 zł droższego niż kupiłem, na tej samej stronie.

 

BTW. Wiem, że ten Y580 przekracza Twój budżet, ale na bank stanieje 100-150 zł w październiku. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, na pewno rozważę tą propozycję gdyż jest godna uwagi. Czy ktoś ma jeszcze jakieś sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wirkor - nie przez studentó tylko teraz jest taki okres i tak będzie aż do świąt...

Nie sprecyzowałeś jak wydajna grafika Cię zadowoli także jako alternatywe podrzucam Samsunga 550p5c z i5 i gt650 i win8

 

E: Tak w ogóle to laptop ma byćdla siostry ? Jest jej potrzebna mocna grafika dedykowana ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję, karta graficzna raczej przydała by się wydajna, ale jeszcze się dopytam i odpowiem koło godziny 14. Tak laptop ma być dla siostry- ja dopóki nie jadę na studia ani myślę kupować laptopa :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrące sie.

1) i3-3120M (2.5 GHz, 3 MB Cache) + SSD 128GB

czy

2) i5-3230M (2.6 GHz, 3 MB Cache) + HDD 750GB

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

herus jak się "wtrącasz" to zadawaj sensowne ptania...

Skąd my mamy wiedzieć co będzie dla ciebie lepsze skoro nie wiemy ocb... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pracy (mała firma). Word, excel jakies programy do faktur czy coś takiego, www.

IMO - 1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem najlepiej by karta była mocna, lecz nie na tyle jest to ważne by zchodzić z wydajności procka np. i5 3230m. Ogólnie GTX660 jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli się nic nie dowiedziałes....

Zapytaj do czego jest potrzebna ta karta graficzna. Konkretnie ! Do gier? Jakich !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Stoję przed podobnym dylematem, a nie chce robić miliardowego defacto identycznego tematu.

 

Komputer ma slużyć do rozrywki + "programy inżynierwskie" typu Catia, Inventor, AutoCAD.

 

Komputer może nie mieć Windowsa

 

Budżet ten sam, wielkość matrycy też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Dla ciebie albo Samsung którego wstawiałem albo bez systemu ale z matrycą o podwyższonej rozdzielczości FullHD Msi cx61 z i5 i gt730

Kultura pracy taka sobie ale hardwarowo z matrycą o podwyższonej rozdzielczości nic lepszego nie uświadczysz do 2500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siostra jedzie na studia politechniczne w Warszawie, więc karta ma być do programów do projektowania itp (wydaje mi się że w 3D). Więcej nie wiem, gdyż sama siostra nie jest w stanie tego teraz określić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie ma co pakować kasy nadmiernie w grafikę. Większy sens by miało kuno laptopa z lepsza matrycą - patrz na Msi którego pokazywałem.

Ten model ma w sumie 1 wadę. Głośno pracuje. NAwet pod niskim obciążeniem jest "szumiący"

Jedyna alternatywa to Acer v3 z i5 i gt640 ifhd( wydajność taka sama jak gt730 z msi) aczkolwiek wybór czy warto dopłacać 200 zł za cichszą pracę laptopa pozostawiam tobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Django dzięki za szybką reakcje ;).

 

Ta matryca full hd to na pewno fajna rzecz, ale w planie jest podłączenie do laptopa monitora i nie jest to aż tak koniecznie.

 

Ważne żeby komputer był mocny miał przyzwoitą baterię i się nie rozpadal :E

 

Ten Samsung rzeczywiście wygląda zachęcająco, ale jak macie inne propozycje to strzelajcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również podepnę się pod temat, bo właśnie zaczynam poszukiwania nowego laptopa i budżet mam na poziomie 2500 zł, więc nie chciałbym go przekraczać ;)

Ma to być laptop głównie do internetu, AutoCADa, CATIi, jakichś programów biurowych i czasami także gier, dlatego zależy mi na w miarę porządnej grafice (oczywiście w tej cenie).

Dysk twardy min 500 GB.

Jeśli chodzi o RAM to 4 - 8GB w zupełności mnie zadowoli.

Matryca 15 - 16 cali i większe nie wchodzą w grę (za duże klocki) :)

System operacyjny nie jest wymagany, ponieważ mam jeden wolny win 7 64 bit, a polibuda zapewnia także Windowsa dla studentów

 

Jeszcze jeden wymóg to dostępność w sklepie Karen lub X-KOM, są w pobliżu, wolę odebrać osobiście i obejrzeć jeszcze przed zakupem, ewentualnie Media Markty, Media Experty, Euro AGD lub inne masówki

 

Przeglądałem już kilka ofert i zastanawiałem się nad którymś z tych:

 

ASUS K56CB i5

 

ASUS S56CB i3

 

Lenovo Z500 i5

 

Lenovo Y580 i3

 

VAIO SVF1521H1E i3

 

SAMSUNG NP550P5C i5

 

 

Ten y580 najbardziej przypadł mi do gustu wizualnie, tylko nie wiem czy jest wart swojej ceny, ale liczę na Wase propozycje i pomoc ;)

 

Duża jest różnica w wydajności pomiędzy i5-3230M, a i3-3120M? Bo widziałem, że większość modeli można właśnie znaleźć z takimi dwoma procesorami, a różnica to jakieś 150-200 zł, warto dołożyć te pieniądze?

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również podepnę się pod temat, bo właśnie zaczynam poszukiwania nowego laptopa i budżet mam na poziomie 2500 zł, więc nie chciałbym go przekraczać ;)

Ma to być laptop głównie do internetu, AutoCADa, CATIi, jakichś programów biurowych i czasami także gier, dlatego zależy mi na w miarę porządnej grafice (oczywiście w tej cenie).

Dysk twardy min 500 GB.

Jeśli chodzi o RAM to 4 - 8GB w zupełności mnie zadowoli.

Matryca 15 - 16 cali i większe nie wchodzą w grę (za duże klocki) :)

System operacyjny nie jest wymagany, ponieważ mam jeden wolny win 7 64 bit, a polibuda zapewnia także Windowsa dla studentów

 

Jeszcze jeden wymóg to dostępność w sklepie Karen lub X-KOM, są w pobliżu, wolę odebrać osobiście i obejrzeć jeszcze przed zakupem, ewentualnie Media Markty, Media Experty, Euro AGD lub inne masówki

 

Przeglądałem już kilka ofert i zastanawiałem się nad którymś z tych:

 

ASUS K56CB i5

 

ASUS S56CB i3

 

Lenovo Z500 i5

 

Lenovo Y580 i3

 

VAIO SVF1521H1E i3

 

SAMSUNG NP550P5C i5

 

 

Ten y580 najbardziej przypadł mi do gustu wizualnie, tylko nie wiem czy jest wart swojej ceny, ale liczę na Wase propozycje i pomoc ;)

 

Duża jest różnica w wydajności pomiędzy i5-3230M, a i3-3120M? Bo widziałem, że większość modeli można właśnie znaleźć z takimi dwoma procesorami, a różnica to jakieś 150-200 zł, warto dołożyć te pieniądze?

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

 

Tak, Y580 jest wart swojej ceny jeśli potrzebujesz w miarę dobrej karty graficznej. Jeśli chodzi o różnicę pomiędzy i5-3230M, a i3-3120M to jest dosyć spora i według mnie warto dopłacić, jeśli priorytetem ma być procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem przed chwilą coś takiego: SAMSUNG NP350V5C i7-3630QM & Radeon HD7670M @ 2599PLN.

 

Czy warto dopłacić do niego 200zł względem SAMSUNG NP550P5C ??

 

 

Edit: Najnowsze znalezisko Lenovo Y580A i5-3230M 4GB @ 2602PLN

 

tak BTW to zdaje się ze ten Samsung NP550 z mediamarktu za 2400pln wcale nie ma ekranu HD+ (1600x900) tylko zwykły "HD", ponieważ w kodzie producenta jest "04" a tylko wersja "05" ma HD+ (ten model za 2600pln z x-kom) EDIT: sam już nie wiem który ma jaką matryce, być moze oba mają HD+...

 

 

Jak się zapatrujecie na tego Lenovo? Wygląda na to że jest najlepszy.

Może ma "tylko" 4GB ramu ale zawsze mozna go wymienić, pozatym ilość ramu nie jest aż tak znacząca jak CPU i GPU, no chyba że trędy się zmieniły :E

 

Co myślicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak się zapatrujecie na tego Lenovo? Wygląda na to że jest najlepszy.

Może ma "tylko" 4GB ramu ale zawsze mozna go wymienić, pozatym ilość ramu nie jest aż tak znacząca jak CPU i GPU, no chyba że trędy się zmieniły :E

 

Co myślicie??

 

 

sam się nad podobnym zastanawiam, tylko znalazłem za 2700 z 8GB RAM

 

Y580 i5 8GB RAM

 

skoro lepiej dopłacić te 200 zł za i5, względem i3 to chyba trzeba brać bez zastanowienia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mount, propozycji którąci wkleiłem póki co nic nie przebija. Procek i5 i matryca Full HD,...

Różnica jest większa bo w samsunga siedzi okrojony gt650 z pamięciami ddr3. Poza tym nic nie pisałeś o grach także dla ciebie podstawa to matryca i procek.

 

Ludzie robcie własne tematy jak nie macie IDENTYCzNYCH potrzeb jak autor bo robi się niezłe zamieszanie.

 

@damian dla ciebie najlepszy będzie Samsung 550p5c s04PL z matrycą HD+ 1600x900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Django Niby racja że się zamieszanie robi, ale z drugiej strony jakby każdy miał zakładać inny temat a ma taki sam budżet i mniej wiecej takie same oczekiwania, to z kolei był by spam :P.

 

A jak się ma wydajność tego GT650M ddr3 kontra GT730M??

 

Na tej matrycy aż tak bardzo mi nie zależy ponieważ laptop w domu będzie pracować z zewnętrznym ekranem.

A jeśli będzie jakas konkretna robota to na pewno w domu, dlatego liczy się moc ;).

 

Tak coś czuje w kościach że mój wybór tez padnie na Samsunga.

 

PS: od czasu do czasu jakaś gra też nie jest wykluczona ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...