Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mardab

Brak widoczności drukarki przez wi-fi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam nadzieję że piszę w dobrym dziale. Podłączone jest ono z do routera kablem sieciowym.

Z tą drukarką komputery łączą się poprzez wifi.

Problem w tym iż na niektórych laptopach (sieć w biurze małej firmy) drukarka ta zainstalowała się bez problemu i tak też działa,

natomiast na innych instalator sterowników (ten oryginalny od HP) w ogóle nie wykrywa tej drukarki w sieci.

Dziwne jest natomiast to że gdy chcę dodać nową drukarkę kreatorem "windowsowym" to Windows bez problemu ją znajduje.

I tu pojawia się następny problem - sam Windows nie radzi sobie z zainstalowaniem sterowników do tej drukarki.

Postanowiłem więc zrobić pewien "myk". Otóż podłączyłem ten komputer kablem do routera i odpaliłem instalator HP.

Wszystko poszło bez problemu, drukarka znaleziona i zainstalowały się sterowniki, drukarka drukuje.

Odłączyłem kabel i połączyłem się z siecią poprzez wifi. Niestety drukarka nie chce drukować gdy komputer połączony jest z siecią bezprzewodowo.

Myślę wiec - dodam kreatorem "windowsowym" tę drukarkę skoro on go widzi i ma już sterowniki. Odpalam kreator i nie znajduje on drukrki!

 

O co chodzi? Wcześniej ją widział a po zainstalowaniu sterowników już nie? Do prawdy nie rozumiem czemu niektóre komputery i laptopy bez problemu znajdują tę drukarkę a inne nie poprzez wifi. Wszystkie są na Windowsie 7 professional 64bit, są w tej samej grupie domowej itp. Internet działa na wszystkich bez problemu. Jedyne co mi przychodzi do głowy to to że w różnych kompach są różne modele kart sieciowych. Czy może mieć to znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym iż na niektórych laptopach (sieć w biurze małej firmy) drukarka ta zainstalowała się bez problemu i tak też działa,

natomiast na innych instalator sterowników (ten oryginalny od HP) w ogóle nie wykrywa tej drukarki w sieci.

Nie można podać adresu ręcznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie daje. W ustawieniach drukarki jest ustawiony adres IP i gdy go wpisuje to instalator nadal nie może znaleźć drukarki (podkreślam przez wi-fi - po kablu jest wszystko ok).

 

Nie próbowałem podawać adresu MAC drukarki bo szczerze to nie wiem jak go znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na ruterze jest włączone filtrowanie MAC?

 

Jeśli drukarka nie ma panela LCD, powinien być jakiś sposób na wydrukowanie konfiguracji sieciowej, myślę, że z adresem MAC włącznie. Sprawdź w instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresetowałem router, stworzyłem sieć wi-fi od początku. Teraz działa - wykryło drukarkę bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...