Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zyb3usz

notebook/Ultarbook 2500-5000pln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Szukam laptopa, który będzie używany do następujących celów:

Internet (poczta, wiadomości, youtube etc)

Rozmowy wideo Skype

Programy Biurowe (Office, Acrobat Reader etc.)

W małej części do gier czy filmów.

Laptop ma być bez systemu, chyba, że w tej cenie znajdzie się coś z Windows 7

 

Głównie zależy mi na:

Długi czas działania na baterii, głównie podczas przeglądanie internetu

Dobry ekran (kąty widzenia, odwzorowywanie barw) przekątna 15-17'

Dobra kamera internetowa, głośniki, mikrofon

Cicha praca

Jak widać, nie musi to być laptop do gier czy zastosowań profesjonalnych, aczkolwiek przydałby się mały dysk SSD + jakiś HDD i grafika lepsza niż Intel GMA graphics :)

 

Polecicie coś w tym przedziale ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałeś dosyć duży zakres cenowy, przez co ciężko Ci dobrze doradzić, ale ja bym Ci zaproponował tego Lenovo mimo wszystko:

http://www.x-kom.pl/p/153902-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-y580a-i5-3230m-16gb-1201000-gtx660m-fhd.html?partnerid=100308603&sm12=MzY=&ts=1380749860&token=6cbec365acce67b968b12de43bb8b484

 

Wydaje mi się, że jest to jedna z lepszych opcji jeśli chodzi o stosunek cena/parametry. Masz tu już bardzo fajny procesor i5, do tego 8GB RAM co jest na dzień dzisiejszy więcej niż wystarczające. Do tego tak jak chciałeś SSD no i bardzo dobra bateria 6700 mAh. Do tego wszystkiego grafika, która pozwoli Ci w razie czego pograć w jakieś nowsze tytuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowie się ktoś jeszcze, bo nie orientuję się co teraz jest godne uwagi, jeżeli chodzi o laptopy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłeś takie wymagania ,że pasuje tam wszystko i nic. Coś tam coś tam ale kokretó brak...

 

w małej częsci do gier? To co uciągnei gry to i uciągnie całą resztę. Pytanie brzmi jakie gry Cię ewentualnei interesują, nowsze? Starsze, jakieś ulubione? Ważna kwestia by ni kupić czegoś za wolnego. Głupie także jest kupowanie mocnej maszyny w momencie jak chesz naparzaćw heroesa 3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi to być nic z dedykowaną grafiką najważniejsze wymagania to:

Długi czas działania na baterii, głównie podczas przeglądanie internetu

Dobry ekran (kąty widzenia, odwzorowywanie barw) przekątna 15-17'

Dobra kamera internetowa, głośniki, mikrofon

Cicha praca

 

Laptop będzie na co najmniej 3-5 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA bym ci radził kupić laptopa z serii biznesowej. Takie powinny być znacznie trwalsze niż zwykłe budzetówki/konsumenckie "( jak zwał tak zwał)

Np Lenovo thinkpad e531 z i5 i gt740 i ssd

MA dysk SSD. ma grafike dedykowaną i to nawet nie najgorszą. Niestety jest tylk oz win8 z tego co widzę.

albo

Dell vostro 3560 z i5 i hd7670 +w7 Za reszte kasy można kupić dysk SSD i podmienić za fabryczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć, że w obu laptopach kamera jak i bateria są dobrej jakości ?

chyba zdecyduję się na  Dell Vostro 3560 z Dyskiem HDD+SSD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 17tek Dell 5721 z i7 ulv i matrycą FHD

i7 niskonapięciowe czyli 2 rdzeniowe o wydajności takiej jakie mają i5 normalne. Na plus energooszczędność tej wersji procesora. Do tego bardzo mocna bateria. Przebiegi na zasilaniu akumulatorowym lapek ma bardzo dobre.

MAtryca Full hd czyli bardzo dobry kontrast i kąty widzenia.

Jak na 17" lapek jest stosunkowo cienki i lekki. Gwarancja wW trybie DND - domowa naprawa dell =- serwisant przyjeżdza w ciągu doby i naprawia sprzęt.

Za reszte kasy można by mu podmienićdysk fabryczny na SSD. np plextor m5s a na dysk wyjęty taka obudowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tytule ultrabook a tu laptop 17". Zdecyduj się do czego będziesz go używał.

 

A nie lepiej ultrabooka 13" a do tego monitor 21" podłączany przez HDMI w razie potrzeby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane do czego.. Laptop będzie siedział na kolanach, podczas gdy ja będę leżał na kanapie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tym bardziej nie rozumiem w jakim celu 17". Ja tylko w ten sposób korzystam z laptopa i nie wyobrażam sobie nic większego niż 13" i 1.5kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszesz jest tylko twoim zdaniem, ja mam inne.

I chcę znaleźć odpowiedniego laptopa/ultrabooka, który spełnia powyższe wymagania. Proszę trzymać się tematu i nie sugerować mi zmiany parametrów etc. Bo chyba wiem czego chcę...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od siebie moge polecic samsunga ativ np880, za 5K dostajemy solidnego lapka w metalowej obudowie i ladnym wygladzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostanę jeszcze jakąś propozycje spełniającą powyższe wymagania. Cena to 3000-3600zł ekran 17" reszta wymagań u góry tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, że modeli nie przybyło ale czy dostanę coś z lepszą kamerą i dyskiem hybrydowym bądź hdd+ssd i dłuższym czasem działania na baterii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie możesz sobie SSD wstawić a nie bawić się w jakieś ćwierć środki jak hybryda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wstawie SSd to HDD bedę musiał ciągle doczepiac co troche przeszkadza w trzymaniu laka na kolanach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszesz jest tylko twoim zdaniem, ja mam inne.

I chcę znaleźć odpowiedniego laptopa/ultrabooka, który spełnia powyższe wymagania. Proszę trzymać się tematu i nie sugerować mi zmiany parametrów etc. Bo chyba wiem czego chcę...?

Nikt ci nie broni miec swojego zdania, ale nie o to chodzi. Mylisz pojecia - nie istnieje cos takiego jak 17 calowy ultrabook. Wymagania mozesz miec, zdanie rowniez, teraz pytanie czy rowniez swoje wlasne nazewnictwo bedziesz tworzyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...