Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Autheable

[1800zł] Mobilny komputer 11.9".

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

 

Mam nadzieje, że na tym forum uzyskam odpowiedzi na moje pytania, ponieważ konkurencja bardzo olewa ludzi :). Przejdźmy zatem do konkretów. Od pewnego czasu noszę się z zamiarem zakupienia jakiegoś mobilnego sprzętu. Mój obecny 15.6" lapek jest za duży i ciężki do moich podróży, telefonu nie chcę używać intensywnie podczas podróży [ wiadomo - bateria ], więc postanowiłem kupić mniejszego lapka. Na początku chciałem zakupić najmniejszego Aira, ale doszedłem do wniosku, że nie wydam 4k na najnowszy setup.. Dodam, że bardzo zależało by mi na sprzęcie, który poniekąd zastąpiłby mi obecny laptop [ tego zostawiłbym na stałe w firmie ] w domu. Chciałbym też, aby ów sprzęcik miał przyzwoity czas pracy na baterii [ np. jak jadę do narzeczonej pkp jakieś 6-7h to chciałbym chociaż przez 4h pooglądać filmy, poszperać w internecie ]. Nie oczekuję, że ów komputer będzie kombajnem do gier. Ma po prostu spełniać podstawowe zadania, jakimi będzie przeglądanie stron www, oglądanie filmów w internecie jak i tych z dysku [ chodzi mi o możliwie najlepszą jakość odtwarzanego video ], CZASAMI lekka gra pokroju Battlefield Heroes [ wiem, gra dziecinna, ale często się przy niej relaksuję, dodam, że mam 19 lat :) ], przyjemną rozmowę na skype,oovoo. To chyba wszystkie wymagania. Rozejrzałem się trochę po portalach aukcyjnych i wyłapałem 2 rozsądne sprzęty:

 

1. http://allegro.pl/dotykowy-asus-x202e-i3-3217-2x1-80-4gb-500gb-win8-i3586727560.html

 

2. http://allegro.pl/srebrny-dotyk-asus-vivobook-s200e-i3-4gb-win8-80zl-i3615088220.html

 

Pytanie do Was, który z ww sprzętów sprawdzi się lepiej do oglądania filmów, przeglądania internetu, skype, może jakieś gierki niezbyt wymagającej. Budżet to maksymalnie 1800zł, więcej nie dam chyba, że naprawdę będzie warto. Wolałbym oczywiście zapłacić jak najmniej.

 

Jeżeli macie jakieś inne, lepsze propozycje to jestem na nie otwarty. :)

 

Pozdrawiam,

Bartłomiej P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dwa laptopy godne uwagi, taki Sony Vaio:

http://www.x-kom.pl/p/127245-netbook-11-6-sony-vaio-e-e2-2000m-4gb-500-win8-czarny.html?partnerid=100308603&sm12=MzY=&ts=1381942782&token=f8558eaf729630124282634b05965e79

 

lub też taki Acer:

http://www.x-kom.pl/p/154443-netbook-11-6-acer-v5-131-p2127u-4gb-500-7hp64x-srebrnyetui.html?partnerid=100308603&sm12=MzY=&ts=1381942782&token=f8558eaf729630124282634b05965e79

 

Sony Vaio ma dużo słabszy procesor i kartę graficzną, natomiast lepszą baterię. Z drugiej strony Acer ma dobry procesor i standardową kartęgraficzną, która jest lepsza niż ta w Sony Vaio, natomiast gorszą baterię.

 

Edit - popraw linki, nie działają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tego ASUS VivoBook S200E-CT158H i3-3217U/11,6T/4GB/500GB/INT/NoODD/Win8.

 

Niskonapięciowy procesor wydłuży pracę na baterii. Dotykowa matryca też fajnie współgra z Windowsem 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panbreaker, czytałeś w ogółe temat, że powielasz propozycje własne autora tematu czy tak tylko nabijasz posty?

 

@autor

Fanem marki asus nie jestem, między innymi dzięki ich "świetnemu serwisowi" ale wygląda na to, że trudno będzie przebić twoje własne propozycje.

 

Btw, jeśli mógłbym dołożyć i nei wadzi Ci brak systemu to propozycja Stefana jest zdecydowanie gniotąca reszte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy reasumując - Lenovo jest najlepszy z całego zestawienia tylko musiałbym zainwestować w system jeszcze, tak? A mógłby mi ktoś przybliżyć jego czas pracy na baterii jak i jego wydajność, ponieważ w tych tematach jestem zielony. Jeszcze jedno - jak długo posłuży mi taka maszynka?

 

BTW,

Jakie są ceny win78, i który byłby najlepszy do ów Lenovo?

 

Pozdrawiam,

Bartłomiej P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy reasumując - Lenovo jest najlepszy z całego zestawienia tylko musiałbym zainwestować w system jeszcze, tak? A mógłby mi ktoś przybliżyć jego czas pracy na baterii jak i jego wydajność, ponieważ w tych tematach jestem zielony. Jeszcze jedno - jak długo posłuży mi taka maszynka?

 

BTW,

Jakie są ceny win78, i który byłby najlepszy do ów Lenovo?

 

Pozdrawiam,

Bartłomiej P.

 

Zgadza się. Lenovo wydaje się być najrosądniejszym wyjściem. Minusem jest prak systemu. Praca na baterii w znacznym stopniu zależy od tego jak będziesz używał tego laptopa. Może nie ma raacji ale koło 4h powinien dać radę. Poprawcie mnie jeżli się myle. Wydajnościowo na tle konkurencji z tej póki wypada całkiem dobrze, ale nie możecz oczekiwać cudów od sprzętu tej klasy. Co jakiś czas wdrażane są nowe technologie ale na jakieś 2 lata powinien być zadawalojący.

 

Win 8 około 350zł, 7 podobnie. Sam urzywam 8 i nie wrócił bym do starszej wersji zwłaszcza, że dniach wchodzi 8.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby się ktoś jeszcze wypowiedzieć? To dla mnie bardzo ważne. Dodam, iż zakupu dokonam pod koniec października albo listopada. + za tego Lenovo + system to wyjdzie z 2350zł. Czy jest w tej cenie jeszcze coś lepszego od lenovo z systemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...