Skocz do zawartości
wirmo

Better Call Saul

Rekomendowane odpowiedzi

5 odcinek przeciwieństwo 4, najsłabszy w historii tego serialu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 odcinek to imo wątek mike ratuje, gdyby nie on to lekka cienizna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeden z lepszych odcinków. Szykuje się mega finał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

finał może być, bez jakichś fajerwerków. W sumie można było się więcej spodziewac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo technicznie to nie był finał. Nie rozumiem polityki AMC, ale czytałem, że serial był pisany tak, że sezon ma 13 odcinków.. Więc prawdziwy finał 1 sezonu zobaczymy w 3 odcinku drugiego... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko początkowo planowali 13 odcinków (jeszcze przed skończeniem pierwszej serii), to nie znaczy, że scenariusz był pisany pod tyle i w ostatniej chwili z tego zrezygnowali. Po prostu najwidoczniej uznali, że więcej nie potrzeba i dobrze, bo dla mnie nawet te 10 to za dużo. Sezon przeciętny, mimo całkiem zachęcającego początku. Cały czas jestem zawiedziony, raczej tylko dla największych fanów Breaking Bad i postaci Saula. Akcja słabo się rozwija.

 

W finale sezonu podobała mi się tylko zapowiedź pojawienia się

Gusa Fringa, który prawdopodobnie śledził poczynania Mike'a i/lub miał oko na Hectora z oczywistego powodu. Pewnie pojawi się w trzeciej serii.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde srednio mi sie podobal ten sezon.. A final lipny.

No coz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko początkowo planowali 13 odcinków (jeszcze przed skończeniem pierwszej serii), to nie znaczy, że scenariusz był pisany pod tyle i w ostatniej chwili z tego zrezygnowali. Po prostu najwidoczniej uznali, że więcej nie potrzeba i dobrze, bo dla mnie nawet te 10 to za dużo. Sezon przeciętny, mimo całkiem zachęcającego początku. Cały czas jestem zawiedziony, raczej tylko dla największych fanów Breaking Bad i postaci Saula. Akcja słabo się rozwija.

 

W finale sezonu podobała mi się tylko zapowiedź pojawienia się

Gusa Fringa, który prawdopodobnie śledził poczynania Mike'a i/lub miał oko na Hectora z oczywistego powodu. Pewnie pojawi się w trzeciej serii.

 

Niektórzy twierdzą że serial jest genialny i jest to arcydzieło, na miarę najlepszych produkcji. I rozumiem co w tym widzą.. Ja jednak stoję gdzieś po środku. Po tych 2 sezonach serial powinien się nazywać Better Call Jimmy, tudzież Better Call Mike :D ale to akurat na plus. Bo dla mnie Mike zrobił ten sezon, w zasadzie większość scen z nim była rzeczywiście genialna, często przewijałem sobie podczas oglądania do tyłu po 2-3 razy żeby jeszcze raz przez nie przejść. Aktor grający Mika w BCS wypada znacznie lepiej niż w BB.

 

Nie podoba mi się z kolei to przeciąganie niektórych scen, gdzie kilka minut minie a na ekranie nie padło nawet jedno słowo. Ma to swój urok ale bez przesady. Brakuje mi też jakiegoś WOW jeżeli chodzi o Jimmiego. Chyba jest coś nie tak skoro przygody drugoplanowych postaci (Mike, Nacho, Salamanca) jest tym na co się czeka, a perypetie Jimmiego są zapychaczem. Mogli by to przyspieszyć trochę, no ale sami twórcy stwierdzili, że lubią postać Jimmiego i na razie przy niej zostaną, a przemiana na Saula będzie musiała poczekać. Tak też wydaje mi się że i w 3 sezonie będziemy oglądać staruszki i naiwność Jimmiego w stosunku do podłego brata który go nie szanuje i nim gardzi.

Edytowane przez wirmo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Osobiście nie przepadałem za Breaking Bad. Prawie wszystko było tam na najwyższym poziomie. Ale - z wyjątkiem postaci. One były... cóż, irytujące. Zwłaszcza bohaterki, chociaż podejrzewam, że to celowy zabieg.

Natomiast Better Call Saul oglądało mi się przyjemniej. Oglądałem również z zaciekawieniem, o dziwo, bo wydawać by się mogło - serial nie grzeszy scenami akcji - a jednak miał coś takiego, co przyciągało mnie aż do napisów końcowych...

 

 

Finał mi się podobał, aczkolwiek liczyłem na to, że Chuck w końcu zginie (bo zginąć raczej musi... prawda?). Cóż, z zapowiedzi kolejnego sezonu wynika, że jego negatywny stosunek wobec brata jeszcze bardziej się "pogłębi".

Wydaje mi się, że Vince Gilligan chcę właśnie za pomocą Chuck'a ostatecznie przybliżyć osobowość Jimmiego do osobowości Saul'a znanego nam z BB, oraz do stanu w jakim go tam poznajemy. Brak Kim (umarła, lub żywi awersję wobec niego?), nowi, podejrzani znajomi. Podejrzewam, że będzie to nagły "cios" w plecy ze strony Chuck'a.

 

 

 

Mam nadzieję, że Vince Giligan nie przesadzi z ilością sezonów swojego serialu... Co za dużo to nie zdrowo. Chyba.

Edytowane przez DarkXas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to za tydzień finał. Dla mnie świetny sezon, przebił znacznie 1 i 2 gdzie wątki były ciągnięte do granic możliwości i powinny się skończyć w zasadzie w jednym sezonie.

Jimmy jaka menda w tym 9 odcinku :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finał spokojny. Giligan takie lubi robić. Imo niezły, ale czegoś brakło :) Czekanko na nowy sezon. 3 sezon takie okrągłe 8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś dlaczego na Netflixie jest tylko 2 odcinki serialu? Zadebiutował 23 lutego i 24 był od razu drugi. W niedzielę powinien być już 3, a na platformie dalej pustka :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo pytanie mnie nurtowało, w końcu po skontaktowaniu się z netflixem poradzili by zmienić język na EN i odcinek jest ale napisy tylko po EN i DE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...